http://www.tmax.hu/tmax_sport.php?act=c ... busa_feher
Mindenről, akármikor, akárkivel
- Bohi
- Fanatikus fórumozó

- Hozzászólások: 3288
- Csatlakozott: 2007 ápr. 17, 10:55 pm
- Tartózkodási hely: Budapest
Ki mit tud arról, hogy családon belüli átírásnál nem kell illetéket fizetni. Tehát csak új forgalmi kell és eredetvizsgát nem kell csinálni és átírási költséget sem kell kifizetni.
Ez igaz? Nem hivatalos forrásból ilyen infót kaptam, de kételkedek benne.
Erre talán Gecsa tud válaszolni...
Ez igaz? Nem hivatalos forrásból ilyen infót kaptam, de kételkedek benne.
Erre talán Gecsa tud válaszolni...
'87 E8 GT SEDAN
Prius II
Prius II
-
ksz315
- Aktív fóruméletet élõ

- Hozzászólások: 765
- Csatlakozott: 2008 márc. 28, 01:33 am
- Tartózkodási hely: Budapest
Nálam üzembentartó váltás volt ilyen módon. Ott eleve nem kell eredetvizsga. Csak az új forgalmit kellett kifizetnem, mivel "ajándékozás" címen ment, így illetékmentes volt, csak le kellett igazolni a dolgot (nálam szül. anyakönyvi kivonat elég volt).
Tulajdonos váltásnál kell az eredetvizsga mindenképp.
Tulajdonos váltásnál kell az eredetvizsga mindenképp.
E11 liftback 4E-FE 1998 JT.... Volt
-
janikatuning
- Aktív fóruméletet élõ

- Hozzászólások: 855
- Csatlakozott: 2008 okt. 18, 04:29 pm
- Tartózkodási hely: szikszó
már megelõztek...Bohi írta:Ki mit tud arról, hogy családon belüli átírásnál nem kell illetéket fizetni. Tehát csak új forgalmi kell és eredetvizsgát nem kell csinálni és átírási költséget sem kell kifizetni.
Ez igaz? Nem hivatalos forrásból ilyen infót kaptam, de kételkedek benne.
Erre talán Gecsa tud válaszolni...
üzembentartóinál sosem kell semmi,csak forgalmi..
tulajdonos váltásnál lemegy minde herce-hurca,csak az illeték esik ki a sorból...mivel ugye,amit átíráskor megfizetsz,annak a becsületes neve a vagyonszerzési illeték...azt nem tudom,hogy az új rendelet egységesen vonatkozik,vagy esetleg különszedték benne a dolgokat...
- Lackó
- Fanatikus fórumozó

- Hozzászólások: 3459
- Csatlakozott: 2008 júl. 17, 05:02 pm
- Autód gyártási éve: 2017
- Autód típusa (és generációja): Egyéb Toyota
- Autód felszereltségi jelölése: Egyéb
- Autód karosszéria variánsa: Crossover
Hölgyek, Urak !
Ma délután egy ismeretlen E9 Sedan ácsorgott a parkolónkban. Orsi figyelte ki, én még nem voltam otthon. Várt valakire a benne ülõ. Miután valaki megérkezett, beült, és elhajtottak. Lehet, hogy üldözési mániás vagyok, de van rá okom.
Az autó piros, színre fújt lökhárítókkal, Orsi elmondása szerint egész jó állapotú volt.
RENDSZÁMA : GBD-647
Ha valakinek ismerõs, netán felismeri saját autóját
, jelezzen kérem.
Köszi
Ma délután egy ismeretlen E9 Sedan ácsorgott a parkolónkban. Orsi figyelte ki, én még nem voltam otthon. Várt valakire a benne ülõ. Miután valaki megérkezett, beült, és elhajtottak. Lehet, hogy üldözési mániás vagyok, de van rá okom.
Az autó piros, színre fújt lökhárítókkal, Orsi elmondása szerint egész jó állapotú volt.
RENDSZÁMA : GBD-647
Ha valakinek ismerõs, netán felismeri saját autóját
Köszi
- Pacsker
- Site Admin

- Hozzászólások: 23985
- Csatlakozott: 2007 márc. 09, 06:44 pm
- Autód gyártási éve: 1988
- Autód típusa (és generációja): Corolla E9
- Autód felszereltségi jelölése: GTi
- Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
- Tartózkodási hely: Budapest
- Kapcsolat:
Klubelnök
Merjünk nagyban gondolkodni!
"Before you say you can't do it, try it" / Sakichi Toyoda
"I always say, the way a man treats his car is how he treats himself." / Tarconi
AE92 Liftback GT-i (4AGE, Kouki)
TE71 GT DOHC Coupe (2TG, Zenki)
KE11 Sedan felújítását várva (2K, Kouki)
KP60 Starlet versenyautó építés alatt (4AGE)

Merjünk nagyban gondolkodni!
"Before you say you can't do it, try it" / Sakichi Toyoda
"I always say, the way a man treats his car is how he treats himself." / Tarconi
KE11 Sedan felújítását várva (2K, Kouki)
- Pacsker
- Site Admin

- Hozzászólások: 23985
- Csatlakozott: 2007 márc. 09, 06:44 pm
- Autód gyártási éve: 1988
- Autód típusa (és generációja): Corolla E9
- Autód felszereltségi jelölése: GTi
- Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
- Tartózkodási hely: Budapest
- Kapcsolat:
Érdeklõdnék találkoztatok-e már ti is azzal, hogy pár nappal ezelõttõl szinte minden nagyobb autóalkatrész nagykerhez szükséges regisztráció.
Bárdihoz szerencsére nem, de Unixnál megszûnt a keresgélési lehetõség, sõt a cikkszám szerinti keresés is?
, Lángnál is kell regisztráció, meg még találkoztam 1-2-vel. Kicsit bosszantó
Bárdihoz szerencsére nem, de Unixnál megszûnt a keresgélési lehetõség, sõt a cikkszám szerinti keresés is?
Klubelnök
Merjünk nagyban gondolkodni!
"Before you say you can't do it, try it" / Sakichi Toyoda
"I always say, the way a man treats his car is how he treats himself." / Tarconi
AE92 Liftback GT-i (4AGE, Kouki)
TE71 GT DOHC Coupe (2TG, Zenki)
KE11 Sedan felújítását várva (2K, Kouki)
KP60 Starlet versenyautó építés alatt (4AGE)

Merjünk nagyban gondolkodni!
"Before you say you can't do it, try it" / Sakichi Toyoda
"I always say, the way a man treats his car is how he treats himself." / Tarconi
KE11 Sedan felújítását várva (2K, Kouki)
Pacsker írta:Érdeklõdnék találkoztatok-e már ti is azzal, hogy pár nappal ezelõttõl szinte minden nagyobb autóalkatrész nagykerhez szükséges regisztráció.
Bárdihoz szerencsére nem, de Unixnál megszûnt a keresgélési lehetõség, sõt a cikkszám szerinti keresés is?, Lángnál is kell regisztráció, meg még találkoztam 1-2-vel. Kicsit bosszantó
Ezért érdemes tõlem rendelni, elég hogy itt regisztráltál:DDDD és bármit betudunk szerezni neked alvázszám alapján 24órán belül:)
- Pacsker
- Site Admin

- Hozzászólások: 23985
- Csatlakozott: 2007 márc. 09, 06:44 pm
- Autód gyártási éve: 1988
- Autód típusa (és generációja): Corolla E9
- Autód felszereltségi jelölése: GTi
- Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
- Tartózkodási hely: Budapest
- Kapcsolat:
Szerinted nem vagy májer alkatrészbeszerzésbõl?
Csak annyit írtam, hogy bosszantó a hülye regelés.
A mindennel pedig csínján, mert mondok olyan alkatrészeket, amit még nem is látott Európában Magyar ember, nem hogy árulná
...
A mindennel pedig csínján, mert mondok olyan alkatrészeket, amit még nem is látott Európában Magyar ember, nem hogy árulná
Klubelnök
Merjünk nagyban gondolkodni!
"Before you say you can't do it, try it" / Sakichi Toyoda
"I always say, the way a man treats his car is how he treats himself." / Tarconi
AE92 Liftback GT-i (4AGE, Kouki)
TE71 GT DOHC Coupe (2TG, Zenki)
KE11 Sedan felújítását várva (2K, Kouki)
KP60 Starlet versenyautó építés alatt (4AGE)

Merjünk nagyban gondolkodni!
"Before you say you can't do it, try it" / Sakichi Toyoda
"I always say, the way a man treats his car is how he treats himself." / Tarconi
KE11 Sedan felújítását várva (2K, Kouki)
ha új és létezik egy toyodiyes cikkszám legalább akkor meglesz:)Pacsker írta:Szerinted nem vagy májer alkatrészbeszerzésbõl?Csak annyit írtam, hogy bosszantó a hülye regelés.
A mindennel pedig csínján, mert mondok olyan alkatrészeket, amit még nem is látott Európában Magyar ember, nem hogy árulná...
- Bohi
- Fanatikus fórumozó

- Hozzászólások: 3288
- Csatlakozott: 2007 ápr. 17, 10:55 pm
- Tartózkodási hely: Budapest
hihetetlen ez az egészségügyi doboz körüli riadalom! Mindenhonnan ez folyik... Olvastam a totalcar-os cikket is meg az indexen is megjelent ma egy cikk. Mit mondtok róla? Nekem pl van a kocsiban, 2-3-4éve vehettem, de fel van bontva, biztos nem veszek másikat. Majd megnézem mikor jár le, de elmehetnek az anyjukba, ha tényleg ezen szaroznak, normális jogszabályi elõírás sincs, ahogy olvastam. Felháborító.
'87 E8 GT SEDAN
Prius II
Prius II
Carina Coupe 1.6 DX
