Gyári embléma újra ragasztása

Technikai okfejtések, hasznos tippek, leírások. Önállóan megvalósítható kisebb-nagyobb szervizelések és átalakítások.
Avatar
Biagio
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 2864
Csatlakozott: 2007 máj. 25, 11:15 am
Tartózkodási hely: majdnem Bp.

Gyári embléma újra ragasztása

Hozzászólás Szerző: Biagio »

Egy igen közeli ismerős corollájához volt ma szerencsém, amit sajnos összetörtek hátulról. A lényegben a lényeg, hogy a sedan csomagtartóján a feliratokat újra kell ragasztani, hogy az új fényezett elemen ott csilloghasson, mivel nem sérültek és kidobni, tartogatni nem igen szerette volna.
Tippek hozzá:
Elég éles és strapás spakli, vagy egy leköszörült kés is megteszi (én ezzel dolgoztam). Tiszta puha rungyra amin nem sérül a króm felület amíg kapargatjuk a ragacsot róla.
Kép
Itt a felső kettő már meg lett tisztítva az alsó még hátra volt.
Kép
Zsirtalanítottam, nitrohigitóval (csak a hátulját) letakarítottam.
Ha ez megvolt akkor egy kétoldalú 3M-es ragasztóval szépen ovatósan végig kell origamizni, ollózni a csíkokat, hogy mindenhova jusson.
Kép
Az anyagi része.
Egy tekercs ilyen ragasztó szallag mérettől függő és 900-tól lehet kapni, míg egy új szett ára több ezer forint.
Időigényes és ha ügyes az ember gyorsan meg van vele nekem 1 óra kellett.
Vissza kettõ, padló, vagy nagy gáz, kis kuplung.
No injektor No ABS No Computer No problem :e9bia:
Kép
Avatar
Zsoltee
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 468
Csatlakozott: 2008 júl. 12, 01:23 am
Autód gyártási éve: 2006
Autód típusa (és generációja): Avensis
Autód felszereltségi jelölése: Sol
Autód karosszéria variánsa: Wagon (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Zsoltee »

Nagyon jó megoldás! Grat a sok türelemhez az ollózgatáshoz :lol:
Én megvettem anno a Toyota jelet a kocsi elejére, 5700Ft volt :( Nem találtam ilyen vékony 2oldalú ragasztót... Meg nekem el is repedt egy helyen a jel, azóta a szobaajtóm dísze lett :lol:
CCH vezetőségi tag

:e11hb: '97 Toyota Corolla Hatchback 1,3 Linea Terra ('07-'17)
'06 T25 Avensis Wagon 1,8 Sol Technic ('17-)
murray
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1046
Csatlakozott: 2008 júl. 02, 05:40 pm

Hozzászólás Szerző: murray »

nekem a multkor a corolla jelzes jott le félig a mosoban. ugy ragasztottam vissza.. :oops:
Válasz küldése