Oldal: 1 / 2

Klubtag térkép

Elküldve: 2008 ápr. 22, 03:41 pm
Szerző: B26
Sziasztok!

Szerintem kéne csinálni egy tablót,ami úgy nézne ki,hogy egy Mo. térképen igazolványkép méret? képek,amiket kiszúrogatnánk. Minden tag képét,s autójának képét is az adott helyhez szúrnánk,amit megad székhelynek (;))!

Így mindenkinek tiszta lenne,hogy mondjuk az ország melyik felében találkozhat spontán is akár a tagokkal,vagyis hol és kivel!

Na milyen ötlet? Ki tudná megcsinálni?

Elküldve: 2008 ápr. 22, 06:40 pm
Szerző: decaon16
Nem rossz ötlet, csak attól tartok hogy Budapest egy kissé tele lenne szurkálva. :)

Elküldve: 2008 ápr. 22, 06:44 pm
Szerző: B26
decaon16 írta:Nem rossz ötlet, csak attól tartok hogy Budapest egy kissé tele lenne szurkálva. :)
Erre is gondoltam! :)

Jelöljük a pestieket vmivel,s mellette listaszerűen kép,név,autó.

Elküldve: 2008 ápr. 22, 07:12 pm
Szerző: Pacsker
Nem hülyeség, ha a nagyvárosokat ki tudjuk váltani.

Kézzel fogható formában gondoltad, vagy jpg? Amit körbe lehet küldözgetni. A másik, hogy kb csak a tagok 2/3-nak tudjuk a lakhelyét.

Elküldve: 2008 ápr. 22, 07:29 pm
Szerző: B26
Pacsker írta:Nem hülyeség, ha a nagyvárosokat ki tudjuk váltani.

Kézzel fogható formában gondoltad, vagy jpg? Amit körbe lehet küldözgetni. A másik, hogy kb csak a tagok 2/3-nak tudjuk a lakhelyét.
Jpeg-ben,s nyomtathat mindenki aki akarja.de élőben csin meg az elsőt,hogy legyen alap,amiről csin jpeget.

Elküldve: 2008 ápr. 22, 07:30 pm
Szerző: Pacsker
Szerintem bőven elég szgépen. Az se kis munka.
Élőben ki nyomtat ekkora térképet? :D Mégiscsak több mint 100-an vagyunk.

Elküldve: 2008 ápr. 22, 07:46 pm
Szerző: B26
Pacsker írta:Szerintem bőven elég szgépen. Az se kis munka.
Élőben ki nyomtat ekkora térképet? :D Mégiscsak több mint 100-an vagyunk.
Épp ezért gondolom,hogy 100-ból csak lesz vki:)

Elküldve: 2008 ápr. 22, 10:01 pm
Szerző: Layosh
Jó gondolat. Amúgy hát ha mondjuk fogunk egy sima Online Magyarország autós térképet szépen ki lehet azt nagyítani. Ráférnének az emberek. Igaz őrült meló valóban, de nagyon jó ötlet. A másik dolog, hogy igen egy kb méteres kép kéne legalább amire éppen a felsorolt nevek odaférnének. Azt ha nagyon kell RAJZ géppel egy komolyabb nyomdában megcsinálják. Talán még kontaktom is lenne oda.

Elküldve: 2008 ápr. 22, 10:48 pm
Szerző: andoriusz
Nagyban én is tudnék nyomtattatni térképet.
Szerintem mindenki adjon magáról képet, amit tudunk méretre igazítani és kitenni.
Csak az lesz a tablón, aki ad képet, így előbb - utóbb csak felkerül a klub nagyrésze

Elküldve: 2008 ápr. 22, 10:56 pm
Szerző: Layosh
andoriusz írta:Nagyban én is tudnék nyomtattatni térképet.
Szerintem mindenki adjon magáról képet, amit tudunk méretre igazítani és kitenni.
Csak az lesz a tablón, aki ad képet, így előbb - utóbb csak felkerül a klub nagyrésze
Mondok valamit Andi!
Ott van a Taglista :) A főképet oda lehet rakni névvel. Aztán annyi.

Elküldve: 2008 ápr. 23, 01:15 am
Szerző: B26
Layosh írta:
andoriusz írta:Nagyban én is tudnék nyomtattatni térképet.
Szerintem mindenki adjon magáról képet, amit tudunk méretre igazítani és kitenni.
Csak az lesz a tablón, aki ad képet, így előbb - utóbb csak felkerül a klub nagyrésze
Mondok valamit Andi!
Ott van a Taglista :) A főképet oda lehet rakni névvel. Aztán annyi.
Lehetne középső névként becenév is oda írva! Vagy csak az!

Elküldve: 2008 jún. 17, 08:14 pm
Szerző: jabel
Tudom új vagyok, de lenne 1 ötletem. Minek kinyomtatni a képet, ha lehet szerezni böszmenagy Motérképet, és arra dolgozni? Persze csak 1 tipp

Re: Klubtag térkép

Elküldve: 2014 ápr. 16, 08:17 pm
Szerző: pézsé
B26 írta:Sziasztok!

Szerintem kéne csinálni egy tablót,ami úgy nézne ki,hogy egy Mo. térképen igazolványkép méret? képek,amiket kiszúrogatnánk. Minden tag képét,s autójának képét is az adott helyhez szúrnánk,amit megad székhelynek (;))!

Így mindenkinek tiszta lenne,hogy mondjuk az ország melyik felében találkozhat spontán is akár a tagokkal,vagyis hol és kivel!

Na milyen ötlet? Ki tudná megcsinálni?
Érdekel ez még valakit? Ma már egy google térképpel kényelmesen meg lehetne oldani.
Arra is gondoltam lehetne nyitni egy "Lokálpatrióták ide" topikot, mint azt már tobb más fórumon láttam, és azon belül lehetne a lokáltalikat, szereléseket stb. szervezgetni.
Az egyik baromi munkaigényes, a mások meg jól önszerveződő. Mit szóltok hozzá?

Re: Klubtag térkép

Elküldve: 2014 ápr. 16, 09:11 pm
Szerző: Pacsker
Érdekel, érdekel, viszont a biztonság és a személyiségi jogok miatt CSAK városnevekkel és nem pontos címekkel.
Ha valaki menedzseli, én hálás lennék.

Amennyiben van rá kapacitásod, írd le a konkrét terveid és megbeszéljük vezetőségin.
Köszi!

Re: Klubtag térkép

Elküldve: 2014 ápr. 17, 11:10 am
Szerző: pézsé
Korábban csináltam több ilyet is, akad némi tapasztalat és tudom milyen rengeteg meló, főleg egy embernek, de szerencsére meglehet osztani több editorral a munkát.
Egy kis referencia:
http://www.bazleveltar.hu/news.php?extend.58
https://maps.google.hu/maps/ms?hl=hu&ie ... dg=feature


Több verziót is végiggondoltam, de ez tűnik a legjobbnak, így csak ezt írom le:
- Egyedi jelölő(tüske amit leszurkálunk):
A jelölőket testre lehet szabni, akár lehetne a betűkód is a jelölő(tüske) helyett pl.: E8, E9, persze (különböző színűek, szépen megszerkesztve, hogy kicsiben is mutasson.) és ilyenekkel lenne teleszúrva a térkép (külföldiek is akkor már :) ) és egyből látszana merre vannak milyen verdák
- Jelölő (E11) leírásban lenne a
* tag neve: Pézsé
* kocsi részletezése egy sorban: 12/1998 TOYOTA COROLLA (EE111L-DLMDKW) TERRA UKP EUR LB LHD 4EFE MTM 5F
* link a fórumbéli adatlapjára a kapcsolatfelvételhez.

Használat:
Bal oldalt a gördülő lista nagyon hasznos a kereséshez:
- A típus jelölők megmondják szépen sorrendben milyen kocsiról van szó.
- A jelölő neve a nicknév lenne (a ref-ben a városnév)
- Leírásban kocsi részletezése és a fórom adatlap linkje, ugye az csak tagoknak elérhető a fórumon?
Persze direktben is lehet böngészni a térképet. A lista nélkül, ha úgy tetszik.

Hasznosság:
- Referenciaként lehet mutogatni a médiának, támogatóknak, de ahhoz a szülőoldalt is össze kellene dobni (ahhoz is van pár ötletem.)
- Egyedülálló, kétlem hogy az ország bármelyik klubja beletolna ennyi energiát egy ilyen adatbázis létrehozásába.
- A tagokon kívül be lehetne tenni:
* Ajánlott szervizeket (ha bejáratott szerelő, és ha csengeti a támogatás, kedvezményt akkor bekerülhet :-) A CCH Köszhasznú egyesület egyébként, vagy van mögötte valami vállakozás stb.)
* Hasonlóan a Boltokat
* Bontókat
Mindnek saját jelölőt faragni (pl.: szervizkulcs, fogaskerék, roncs), hogy kitűnjön a kocsik közül a szolgáltató szektor.

ha ez így megvalósulna azt hiszem igen hasznos alkalmazás lenne.


Technikailag:
Kellene egy táblázat a bemenő adatokhoz:
Nicknév, Település, E-kód, Kocsi részletezés. Ezek kötelező mezők az adatlapokon?

Megnéztem egy kicsit a tagokat és felmerült pár kérdés:
- Van-e támogatás a klubbtagok oldaláról egy ilyen munkához, hasznosnak tartják-e?
- Nincs publikus aktivitás mérés? Pl. a zombi tagokat fölösleges felvenni. az egész csak akkor ér valamit ha élő tagok vannak benne. Én a portáljaimról kigyakom midig pár figyelmeztetés után az igen régóta nem aktívakat. Ez viszont kétélű dolog.

Lehet előtte érdemes lenne megnézni működik-e a lokálpatrióta szerveződés simán a fórum keretein belül, mert pusztán demonstrációs célra nagy befektetés ennek a megvalósítása.