Oldal: 1 / 2

Önszerveződő kirándulás - Osztrák Alpok, Szigetköz / 2026.05.01-04.

Elküldve: 2026 ápr. 17, 02:45 pm
Szerző: Pacsker
Kedves CCH-sok! :cch: :lovag:

Nagyon jól sikerült a tavalyi havazós-strandolós-kirándulós-evezős megmozdulásunk: viewtopic.php?t=2303Beszámolók, képek, videók
Ismételjük meg!

Az új irány: Ausztria + Szigetköz.

Az Őrségben, közvetlenül a határ mellett szállnánk meg.
Péntek délután, Szombaton és Vasárnap Ausztriát céloznánk. Kiváló utakon kanyaroghatnánk, miközben csodás tájakat élvezhetnénk. :vezet:
(érkezés szigorúan Toyotával, Lexussal, de lehetőleg Corollával! :))
Az eddigiekhez hasonlóan gyermekekkel is járható, víz közeli, erdős, szurdokos kirándulások, magashegyi látképek, várnak majd ránk, levezetésképp pedig az utolsó napon a kristály tiszta! Dunai mellék és holtágakon evezünk majd.
Az estéket fűszerezzük közös étel és italfogyasztással, mosollyal, kacagással és új, közös emlékek bezsebelésével.


FONTOS 1.0 - Részletes program

Május 1.
Indulás:
8:30, a Premier Outlet északi parkolójából. Kérem időben érkezzetek!
Országos matrica kelleni fog, mivel távol lesz a szállás, így az út jelentős részét autópályán tesszük majd meg.

Szállás a festői Őrségben:
Akik már előzetesen jelezték igényüket, azoknak foglaltam szállást a felsőszölnöki Naturpark Vendégházban, az új jelentkezők maguk intézik a környéki szálláslehetőséget (3 éjszakát töltünk itt).
Aki szeretne reggelit (3.500Ft/fő/nap), kérem jelezze. Van lehetőség csak adott napokra is rendelni. (Mi kihagyjuk, ár/érték arányban így döntöttünk).

Első napi kirándulás:
Jó eséllyel Zotter csokigyár / Riegersburg-i vár (+ madár reptetés), vagy helyben az Őrségben.

Május 2, 3
Reggeli indulással és késő délutáni visszaérkezéssel egész napos kirándulások a Kelet-Alpokban. Pontosítása folyamatban (Pl. Grüner See, libegős Mautern-i vadaspark, Rába-szurdok, Graz, Mountain kart, bob, vadvizi evezés...)
Ötleteket írjatok nyugodtan!
Egyik délután, ha hazaérünk, csinálhatnánk egy közös, kerti főzést/sütögetést.
Ki mire voksol?

Május 4.:
Kora reggel kicsekkolunk és megondulunk Dunaszigetre.
10:00-kor várni fognak minket a kenuk és teszünk egy varázslatos túrát. A Tisza-tavon megtettünk már jó pár km-t, itt az ideje, hogy máshol is tiszteletünket tegyük. Meseszép a "Tündérrózsás". TÉNYLEG lelátni több méter mélyre.
Szokásosan készüljetek a kenuzásra. 1-2x emelnünk is kell majd.
A kenuzás végeztével bekapunk valamit és irány haza.

Fentiek és a tavalyi egyik nap hógolyózós, másik nap strandolós élmények ismeretében hideg és meleg ruhát egyaránt pakoljatok.

Gyertek, csatlakozzatok! :)

Kedvcsinálóul pár kép 2025-ről, illetve a konkrét (valószínűsített) helyszínekről:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Re: Önszerveződő kirándulás - 2026.05.01-04. / Osztrák Alpok, Szigetköz

Elküldve: 2026 ápr. 17, 03:01 pm
Szerző: Pacsker
Eddigi jelentkezők.

OTT LESZEK:
- Pacsker, Viki, Levi / E11 Liftback G6 vagy Lexus
- Toytomi, Szandra, Réka, Levi / E9 Liftback GT-i
- TZS, Lindi, Edina / E9 Liftback GT-i
- Zsoltee, Neragi, Máté, Nonó / T25 Avensis
- Cslaci105, Márti, Ádám, Dani, / Corolla Verso
- Ewing, Pepo, Dani / E9 Liftback
- Zolee11, Anna / E21 Wagon (csak május 1-3)
- Szullosz, Zsombi, Oli / E10 hatchback vagy Lexus (csak május 1-3)

+ pár kérdőjeles, kevesebbet ott alvós.

Re: Önszerveződő kirándulás - 2026.05.01-04. / Osztrák Alpok, Szigetköz

Elküldve: 2026 ápr. 17, 03:02 pm
Szerző: Pacsker
Mindenkinek javaslom a teljes programon történő részvételt, de, ha valaki csak kenuzna vagy csak a hétvégére jönne kirándulni, akkor is várjuk szeretettel. :)

Re: Önszerveződő kirándulás - 2026.05.01-04. / Osztrák Alpok, Szigetköz

Elküldve: 2026 ápr. 20, 11:29 pm
Szerző: cslaci105
Látom május 2-3. napok program javaslatai között szerepel Graz is a felsorolásban. Ha ott járunk, ezt ajánljuk kipróbálni:
Schlosssberg csúszda
Nagy élmény! :-D

Re: Önszerveződő kirándulás - 2026.05.01-04. / Osztrák Alpok, Szigetköz

Elküldve: 2026 ápr. 24, 07:44 am
Szerző: Pacsker
:) ... Féltem, hogy csak egy irányba megy, mert abból tuti róka lenne, de szerencsére, nem: https://www.youtube.com/watch?v=7PYR8gOVu48
Figyelembe veszem a tervezéskor, köszi! Ha kiadja, mehetünk - bár biztosan megosztó.

Re: Önszerveződő kirándulás - 2026.05.01-04. / Osztrák Alpok, Szigetköz

Elküldve: 2026 ápr. 27, 01:37 pm
Szerző: Ewing
Már két hete lemostam a kocsit, kihegesztettem a lyukas kipufogót, kicseréltem az áteresztő kupplungmunkahengert úgyhogy indulhatunk. Ennek a csúszdának másik dimenzóban van a vonalvezetése.

Re: Önszerveződő kirándulás - 2026.05.01-04. / Osztrák Alpok, Szigetköz

Elküldve: 2026 ápr. 27, 08:05 pm
Szerző: toytomi
Én még nem mosom le. Addig jó párszor ganés lenne. De a spoiler már újra van festve és fent is van. :D

Re: Önszerveződő kirándulás - 2026.05.01-04. / Osztrák Alpok, Szigetköz

Elküldve: 2026 ápr. 28, 03:00 pm
Szerző: Zolee11
Sziasztok!

Mi egy szavazatot adnánk a Grüner See-re, viszont a távolságok, útvonalak miatt az osztrák pálya matrica is hasznos lenne, hacsak nem akarunk mindent is körbeszerpentinezni.

Outlet Center - Felsőszölnök között van preferált útvonal? Ezt csak azért kérdezem, mivel M7 - Székesfehérvár - 8-as főút - Körmend - M80 útvonal Pest és Fejér megye matricával abszolválható, mivel az M80 (még) nem díjköteles. Időben kb. ugyanaz, távban rövidebb. Ha baleset lenne, és inkább M1 irányába kéne menni, akkor még indulás előtt is meg lehet venni az országos matricát.

Osztrák matrica: 10 napos: 12,80 € - shop.asfinag.at

Re: Önszerveződő kirándulás - 2026.05.01-04. / Osztrák Alpok, Szigetköz

Elküldve: 2026 ápr. 28, 09:34 pm
Szerző: Zsoltee
Sziasztok!
Ha jól emlékszem, akkor pár évre lyukra futottunk a Premier Outlet parkolós indulással, pont munkaszüneti napon. Ha jól tudom zárt (sorompós) parkolója van és csak nyitvatartási időben lehet bemenni. Évek óta nem jártam arra, nem tudom most mi a helyzet.

Re: Önszerveződő kirándulás - 2026.05.01-04. / Osztrák Alpok, Szigetköz

Elküldve: 2026 ápr. 28, 10:04 pm
Szerző: Pacsker
Zolee11 írta: 2026 ápr. 28, 03:00 pm Sziasztok!

Mi egy szavazatot adnánk a Grüner See-re, viszont a távolságok, útvonalak miatt az osztrák pálya matrica is hasznos lenne, hacsak nem akarunk mindent is körbeszerpentinezni.

Outlet Center - Felsőszölnök között van preferált útvonal? Ezt csak azért kérdezem, mivel M7 - Székesfehérvár - 8-as főút - Körmend - M80 útvonal Pest és Fejér megye matricával abszolválható, mivel az M80 (még) nem díjköteles. Időben kb. ugyanaz, távban rövidebb. Ha baleset lenne, és inkább M1 irányába kéne menni, akkor még indulás előtt is meg lehet venni az országos matricát.

Osztrák matrica: 10 napos: 12,80 € - shop.asfinag.at
Hasonló útvonalat gondoltam én is.
Kevés az időm, elnézést, de priorizálni kell. (Pl. csoportos kenus hatósági, környezetvédelmi, megyei engedély)

Re: Önszerveződő kirándulás - 2026.05.01-04. / Osztrák Alpok, Szigetköz

Elküldve: 2026 ápr. 28, 10:05 pm
Szerző: Pacsker
Zsoltee írta: 2026 ápr. 28, 09:34 pm Sziasztok!
Ha jól emlékszem, akkor pár évre lyukra futottunk a Premier Outlet parkolós indulással, pont munkaszüneti napon. Ha jól tudom zárt (sorompós) parkolója van és csak nyitvatartási időben lehet bemenni. Évek óta nem jártam arra, nem tudom most mi a helyzet.
Jogos. Ezért néztem most a felső parkolót, mert szatelitről nem láttam sorompó csíkot.
Lehet, hogy már az odavezető út is kilőve? Van, aki jártas arra? Alternatív ötlet?

Re: Önszerveződő kirándulás - 2026.05.01-04. / Osztrák Alpok, Szigetköz

Elküldve: 2026 ápr. 29, 04:09 pm
Szerző: Zolee11
Pacsker írta: 2026 ápr. 28, 10:05 pm Jogos. Ezért néztem most a felső parkolót, mert szatelitről nem láttam sorompó csíkot.
Lehet, hogy már az odavezető út is kilőve? Van, aki jártas arra? Alternatív ötlet?
Az Outlet centernél csak a kis "visszafordító hurkot" lehetne gyülekezésre használni, az még a sorompó előtt van, 5-6 autó simán elfér.
Vagy a Törökbálinti Auchan parkoló, odáig el lehet jutni elvileg sorompó, vagy egyéb akadály nélkül. (Itt is több cég parkolója kapuval, vagy sorompóval zárható.)

Re: Önszerveződő kirándulás - 2026.05.01-04. / Osztrák Alpok, Szigetköz

Elküldve: 2026 ápr. 29, 08:45 pm
Szerző: toytomi
Mi nem megyünk a gyülekezési pontra, Felsőszölnökön találkozunk. Próbáljuk úgy kalkulálni az indulásunkat, hogy kb egyszerre érjünk oda.

Re: Önszerveződő kirándulás - 2026.05.01-04. / Osztrák Alpok, Szigetköz

Elküldve: 2026 ápr. 30, 06:26 am
Szerző: Pacsker
Jövök hamarosan a részletekkel! (Köszönöm a türelmeteket, mára már muszáj volt szabit kivennem...)

Re: Önszerveződő kirándulás - 2026.05.01-04. / Osztrák Alpok, Szigetköz

Elküldve: 2026 ápr. 30, 11:06 am
Szerző: Pacsker
FONTOS 1.0

Sziasztok!

Alábbiakban a részletes programterv. A következő aktív, élménydús, közös kikapcsolódásunk :):

Május 1. - Péntek:

Indulás - 8:30-kor, a Budaörsi Aldi parkolójából. Kérem időben érkezzetek! (indulás nem egyenlő gyülekező :))
Országos matrica kelleni fog, mivel távol lesz a szállás, így az út egy részét autópályán tesszük majd meg (M7, M80).
Az M1-es felújítása, illetve az út szépsége, változatossága okán a 8-ason támadunk. Először lemegyünk az M7-esen a balcsiig, majd a parton végiggurulunk Balatonfüredig, ahol egy kis nyújtózás közepedte fagyizunk egyet. Ezt követően A Balaton-felvidéken keresztül átkanyargunk a 8-asig, ahonnan haladósan elmegyünk az Alsószölnöki szállásunkig. ÚTVONAL
Vacsoráig kérem készüljetek szendókkal!
Szállásfoglalást követően irány a Riegersburg-i vár. 15/16 órától javaslom mindenkinek a solymász bemutatót. A fejektől pár centire reptetik a hatalmas és okos sasokat, öjveket, hollókat, baglyokat... Nagy élmény gyereknek és felnőttnek egyaránt.
Akit nem érdekelnek a madarak, közben megnézheti a banyavárat és az innen is elképesztő (tiszta időben havas hegyeket ígérő) panorámát. Kombinált jegyek vásárlására is van lehetőség.
Ha mindenki megtelt élményekkel a rönöki Székely Tanya Csárdát célozzuk, ahol végre meleg ételhez juthatunk.
Az onnan közeli szálláson a gyerekek majd játszanak, mi pedig koccintást követően eldőlünk, mint a bot :)

Május 2. - Szombat:
Túracipő ON. 7:00-kor indulunk a Medve-szurdokhoz
9,7km 740m szintkülönbséggel ~5 óra alatt teljesíthető, a látvány magáért beszél. Létrák, hidak, intenzív élmény :)
Ha végeztünk, átautózunk levezetésképp Mönichkirchenbe, ahol Libegőzést követően mindenki maga dönti el, hogy mountain carttal vagy bobbal jön vissza az autókhoz.
Vissza a szállásra, közben bevásárlás/étkezés.
Ünnepeljük a barátságunkat! :)

Május 3. - Vasárnap:
8-kor indulunk, autós kirándulás a Grüner-See-hez. (Osztrák autópálya matricát is vegyetek).
Messze van, de nem rusnya.. :D Körbesétáljuk a tavakat.
Visszafele Graz bevásárló "falujában" a lányok rucit, cipőt, táskát nézelődnek (van, ami olcsóbb, mint itthon), kávéznak, mi fiúk, gyerekek pedig gyorsan lecsúszunk a cslaci105 által javasolt toronycsúszdán.
Ezt követően keresünk hazafele egy "Buschenschank"-ot és megvacsorázunk. Ezek olyan borozók, ahol változatos, termelői hidegtálakat kínálnak, pl ez: Maria Weinberg https://www.weingut-grosz.at/ (Ha tud valaki németül, szóljon, mert ide telefonon kell előzetesen bejelentkezni).

Május 4. - Hétfő:
9:00-ra kicsekkolunk és megindulunk a Kis-Balatonhoz.
Sajnos a Szigetközi túránk (és lehet a foglalóm is) elesett, mivel hatósági lezárás alá kerültek olyan szakaszok, amelyeket meg szerettem volna osztani veletek. Június 15-től újra megnyitják egy részét, így nyár közepén van esély pótolni.
Alternatívaként, de egyáltalán nem ZS tervként a Kányavári-szigethez megyünk, ahol várni fognak a csónakházban. Szél és csapás felfedezés függvényében EZT a 10 km-es evezést próbáljuk meg véghez vinni egy túravezető segítségével (még nekik sem sikerült.. :D). Csodás a környezet, kis szerencsével vadon élő sasokat is láthatunk. (6.000Ft/fő a kenuzás díja)
Visszaérkezést követően nekünk készített, pogácsával kísért, bográcsban főtt gulyásleves fog várni minket. Ennek költsége 1500-2000Ft/fő lesz.
Ha végeztünk, bóklászhatunk a gyönyörű szigeten, majd könnyes búcsú és az M7-esen irány haza! :)


Természetesen minimális rugalmasság, lehet a programokban, de ez a fő csapás.
Szerettem volna több helyszínt, látnivalót megosztani veletek, de egyszerűen időben nem fér bele :) illetve mindennek van belépője és nem szerettem volna tovább gyarapítani a költségeket. Remélem kedvetekre szolgál majd a hoooossszúúú hétvége és hasonló mosollyal tértek haza, mint tavaly! :)

Pár infó, kérés:
- Figyeljetek (akár mai bevásárlással) a hiányzó - nem közös - étkezésekre.
- Hideg és meleg ruhát egyaránt pakoljatok. Az időnk elvileg pazar lesz, de a hegyek közt azért tud hűvös lenni. Ugyancsak ügyeljetek a megfelelő lábbelire!
- Kérem a napi indulásokra, (a választott fakultatív étkezésekkel, tankolásokkal, pisikkel és kávékkal együtt) figyeljetek oda és tartsátok azokat! A célpontok 1-2 órás autózásra vannak, így a napból elvesz gazdagon a menetidő. Kérem, hogy autóba bepakolva legyetek startra készen a jelzett időpontokban. Köszönöm!
- Lehet az, hogy holnap Riegersburg-ból hazatérve tankolunk egy nagyot Szentgotthárdon és ott megvesszük az Osztrák pályamatricát közösen.
- Ha vége az eseménynek, a tavalyi lustasággal ellentétben írjatok pár szót a "Beszéljünk róla" témába (egyben töltsetek fel képeket is), hogy megmaradhassanak az élmények az utókornak, hogy tudjunk mit mutogatni az unokáinknak.

Ha kérdés van írjatok, hívjatok!