Oldal: 1 / 1

Hűtővíz fogyás

Elküldve: 2016 nov. 11, 05:28 pm
Szerző: Csiki182
Sziasztok,

2001-es 1.4vvti Corollámban a hűtővíz kb 600km alatt teljesen kifogyott. :(
Néztem, sehol nem folyik, nem csöpög.
Mi lehet a probléma?

Köszi a válaszokat.

Re: Hűtővíz fogyás

Elküldve: 2016 nov. 11, 07:01 pm
Szerző: Sancy
Szia.

Ha biztosan nem csopog sehol akkor bizony a hengerfej tomites megadta magat. Ez annyit jelent, hogy a vizter keveredik az egesterrel (ezt latnod kellene, a kipun feher fustfelhoket ereget) vagy az olajterrel. Sargas feheres tejfolszeru trutyi keletkezik a motorban. Olajbetolto zarokupakjara is odacsucsul ott konnyu eszrevenni.
Vizter tiszta? Nem olajos?

Ha ez a gond ne hasznald mert artasz neki, vidd szakemberhez. Ha kell tudunk ajanlani.

Re: Hűtővíz fogyás

Elküldve: 2016 nov. 11, 10:34 pm
Szerző: Csiki182
Koszi a gyors választ.
Néha van fehér füst, de szerintem annyi mint mas autónál.
Holnap megnézem az olaj betöltő záró kupakot.

Koszi mégegyszer:

Re: Hűtővíz fogyás

Elküldve: 2016 nov. 12, 06:40 pm
Szerző: Csiki182
Megnéztem az olaj betöltő zárókupakot és semmi fehéret nem látok rajta. A széle az tejesen tiszta, mondhatni enni lehetne róla, a belseje ami picit olajos, kokszos.
A vizet nem tudom, hogy lehetne megnézni annyira el van dugva az a tartály, hogy szinte nem is látni.