Oldal: 1 / 2
Ködlámpa beszerelés
Elküldve: 2014 jan. 11, 04:11 pm
Szerző: Roll
Sziasztok!
2004-es Corollám van, nem volt hozzá ködlámpa. Vettem hozzá, a mai napon be is építettem.
Még nem vagyok annyira otthon az elektronikájában. (elõtte Opel Vectrám volt)
Gyárilag ki volt építve a ködlámpa csati, rá is csatlakoztattam a ködlámpákra. Persze azt már magamban elõre borítékoltam, hogy nem fog mûködni!
A kérdéseim a következõk:
- hol találom az elsõ ködlámpa reléjét, ill. a foglalatját?
- hol találom a hátsó ködlámpa reléje?
Ha a ködlámpához van vezeték, akkor másik végének is kell lenni, na ezt hol találom? Motortérben lévõ biztosíték, ill. reléfoglalatokban mindegyikben van relé.
csak kódok vannak a tetõben is. A gyári mûagyar nyelvûben nem találtam leírást melyik minek a reléje, ill. biztije.
A hátsó ködlámpával együtt szeretném kapcsolni az elsõket.
Nem vagyok kezdõ, igényesen szeretném megoldani!
Tudom végsõ megoldás az autó villamossági! De abban semmi érdekes nincs!
Re: Ködlámpa beszerelés
Elküldve: 2014 jan. 11, 08:17 pm
Szerző: feca81
Roll írta:Sziasztok!
2004-es Corollám van, nem volt hozzá ködlámpa. Vettem hozzá, a mai napon be is építettem.
Még nem vagyok annyira otthon az elektronikájában. (elõtte Opel Vectrám volt)
Gyárilag ki volt építve a ködlámpa csati, rá is csatlakoztattam a ködlámpákra. Persze azt már magamban elõre borítékoltam, hogy nem fog mûködni!
A kérdéseim a következõk:
- hol találom az elsõ ködlámpa reléjét, ill. a foglalatját?
- hol találom a hátsó ködlámpa reléje?
Ha a ködlámpához van vezeték, akkor másik végének is kell lenni, na ezt hol találom? Motortérben lévõ biztosíték, ill. reléfoglalatokban mindegyikben van relé.
csak kódok vannak a tetõben is. A gyári mûagyar nyelvûben nem találtam leírást melyik minek a reléje, ill. biztije.
A hátsó ködlámpával együtt szeretném kapcsolni az elsõket.
Nem vagyok kezdõ, igényesen szeretném megoldani!
Tudom végsõ megoldás az autó villamossági! De abban semmi érdekes nincs!
Szia!
Épp én is ezzel küzdök. Hatalmas mázlid van,hogy neked ki van építve. Nekem nincs meg a kábelezése. Ha 2004-es a géped,akkor az elméletben E12-es. Nekem 2006-os van. Megpróbálom megosztani azt az infót,amit már tudok:
az elsõ ködlámpa reléje a kesztyûtartó mögött van. van egy nagy fehér mûanyag,amibe millió vezeték megy be. annak a tetején kell lennie a relé helyének. Ha kiveszed a jobb oldali légbeömlõt a mûszerfalból,akkor rálátsz. 4db relé foglalat van, 3 egyforma kicsi, és egy nagyobb. a ködlámpáé a középsõ kicsi.
a képen a 2-es számú holder és a 9-es relé
http://www.toyodiy.com/parts/diag_1CqQb6T.png
a biztosíték a kormánytól jobbra lévõ kis rekesz mögött van.
a hátsó relét nem kerestem,mert az mûködik nekem.
A kapcsoló pedig egy bajuszkapcsoló, aminek a következõ kimenete a fontos: 2,3,4-es, konkrétan a felsõ sor. 2-4-es elsõ ködlámpa, 3-4 hátsó.
Sajnos én itt akadtam el, mert nekem be kell vezetékelni...
Remélem tudtam segíteni,ha van még kérdés megpróbálok válaszolni...
Elküldve: 2014 jan. 11, 09:55 pm
Szerző: Roll
Köszönöm a gyors választ!
Holnap kiszerelem a kesztyûtartót, úgy is kiszeretném cserélni a pollenszûrõt.
A gépkönyvben, 28-nak jelöli ez elsõ ködlámpa biztosítékát, van is benne egy 15A-es biztosíték.
Kíváncsi vagyok a relére, nem értem az miért nincs a könyvben.
A bajuszkapcsolót, még nem szeretném piszkálni.

Cserélnem kellene, mert nem szeretnék külön kapcsolót.
Ideiglenesen a hátsó ködlámpára kötném a vezérlését.
Késõbbi terv a bajuszkapcsoló cseréje.
Holnap írok a továbbiakról!
Köszönöm a segítséget!
Elküldve: 2014 jan. 11, 09:59 pm
Szerző: PiciPeti
Ne kösd a ködzárófénnyel együtt, mert ha esetleg úgy alakul, hogy ködben te mész a sor elején, és közvetlen mögötted jönnek, akkor szét fogod égetni a mögötted jövõ retináját.

Elküldve: 2014 jan. 11, 10:31 pm
Szerző: Roll
Nem vagyok nagy ködlámpa párti, csak a legszükségesebb idõben használom és humánusan!
Ha jön valakki mögöttem lekapcsolom!
Pedig 95' óta vezetek, még senki nem kapcsolta le azért a hátsó"zárófényét", mert mögötte voltam!
Köszönömöt sem kaptam azért mert lekapcsoltam a hátsó ködlámpámat!
Csak ennyire figyelünk egymásra!
Megjegyzésként: ha lemarad a mögöttem lévõ felszoktam kapcsolni, hogy feltudjon zárkózni megint.

Elküldve: 2014 jan. 11, 10:52 pm
Szerző: PiciPeti
Én azért szoktam kapcsolgatni, nem jársz errefelé...
Ha valaki este beáll a seggembe, akkor is fel szoktam kapcsolni, általában észre veszik magukat, és lemaradnak.

Elküldve: 2014 jan. 11, 11:09 pm
Szerző: Roll
Elküldve: 2014 jan. 12, 12:37 pm
Szerző: feca81
Roll írta:Köszönöm a gyors választ!
Holnap kiszerelem a kesztyûtartót, úgy is kiszeretném cserélni a pollenszûrõt.
A gépkönyvben, 28-nak jelöli ez elsõ ködlámpa biztosítékát, van is benne egy 15A-es biztosíték.
Kíváncsi vagyok a relére, nem értem az miért nincs a könyvben.
A bajuszkapcsolót, még nem szeretném piszkálni.

Cserélnem kellene, mert nem szeretnék külön kapcsolót.
Ideiglenesen a hátsó ködlámpára kötném a vezérlését.
Késõbbi terv a bajuszkapcsoló cseréje.
Holnap írok a továbbiakról!
Köszönöm a segítséget!
Érdekes... nekem a 14-est jelöli ködlámpa biztosítéknak, és ez is 15 amperes. 28-asom nincs is:)
ha fel akarod kapcsolni,akkor sajnos muszáj piszkálnod. kell egy kapcsoló,amivel felkapcsolod.
Elküldve: 2014 jan. 12, 03:24 pm
Szerző: Roll
Na megnéztem, kiszereltem a kesztyûtartót és nincs mögötte relé panel.
Van négy csatlakozó fehér keretben összefogva és van két csati a levegõben, de relé sehol.
A bal oldali panel mellé van felpattintva az index relé. nem találok több relét a mûszerfalban.
De legalább a pollenszûrõt kicseréltem, ráfért már!
Összegezve:
- van két ködlámpa, csatlakoztatva a gyári csatikra
- az utastéri biztosíték aljzatban benne volt, van a 15 A -es biztosíték(az elsõ ködlámpáé)
- reléket csak az motortéri biztosíték dobozban találtam, 2 db elöl, 4 db hátul mindegyikben van relé, nincs több relé hely.
tehát vagy benne van a relé is ahogy a biztosíték is, vagy máshol van még relépanel

Elküldve: 2014 jan. 12, 05:41 pm
Szerző: PiciPeti
Pedig ott kell lennie. Most néztem meg direkt, a kesztyûtartó környékérõl lehet hallani a relé kattanását. Lehet a lábtérben, a küszöb elõtti takaró mögött van a relétábla.
Párszor már szét volt szedve, de most nem emlékszem. Lehet keverem az E11-el.

Elküldve: 2014 jan. 12, 05:42 pm
Szerző: feca81
Roll írta:Na megnéztem, kiszereltem a kesztyûtartót és nincs mögötte relé panel.
Van négy csatlakozó fehér keretben összefogva és van két csati a levegõben, de relé sehol.
A bal oldali panel mellé van felpattintva az index relé. nem találok több relét a mûszerfalban.
De legalább a pollenszûrõt kicseréltem, ráfért már!
Összegezve:
- van két ködlámpa, csatlakoztatva a gyári csatikra
- az utastéri biztosíték aljzatban benne volt, van a 15 A -es biztosíték(az elsõ ködlámpáé)
- reléket csak az motortéri biztosíték dobozban találtam, 2 db elöl, 4 db hátul mindegyikben van relé, nincs több relé hely.
tehát vagy benne van a relé is ahogy a biztosíték is, vagy máshol van még relépanel

szinte 100, hogy nincs benne relé. Amúgy ami néztél, az nem az. Elõször én is azt hittem, hogy az a relé tartó, de az csak egy gyûjtõ. A relétartó úgy látod meg, ha kiveszed a kesztyûtartót, befekszel az üléshez, és felnézel a kesztyûtartó üregébe. A fel-t értsd valóban fel, nem elõre, jól el van rejtve. A relé pontos helyét meg a jobb oldali levegõbeömlõ kiszedésével fogod csak látni. Ha azt kiveszed, akkor pont rálátsz. Linkelek egy másik képet. Sztem amit te láttál, az a 82666B számú alkatrész, neked pedig a 82666D kell.
http://www.toyodiy.com/parts/diag_1Chd95Q.png
Elküldve: 2014 jan. 12, 10:38 pm
Szerző: Roll
Köszönöm neketek a segítõ hozzászólásokat!
Holnap megint szétszedem, már alig várom!

Nincs is jobb mint a csillag garázsban szerelni télen!

Már nagyon kíváncsi vagyok!
Feca ez a másik kép már valóban az én vasam robbantott rajza, pont olyan minden rajta!
Legalább holnap már relét is tudok venni, ha kell!

Elküldve: 2014 jan. 13, 05:22 pm
Szerző: Roll
Beszéltem a Toyota szervizes ismerõsömmel, õ kiderítette, hogy én sem vagyok elõrébb mint Feca!
Ugyan is a ködlámpától a kbelezés csak a reléig van Tovább semmi!
Tehát hiába is tennék bele relét, nem mûködne, mert nincs meg a relé vezérlése.
Kioperáltam a kesztyû tartót!

Mit megtudtam, ennél a típusnál lebontják a mûszerfalat felülrõl, mert a jobb oldali légbeömlõt kivéve csak a mûanyag keret alja látszik!

Lebontottam a kormámymû búrkolatját, a bajósz kapcsolón van egy háro pólusú csati, ahová bemegy a ködzáró kapcsolójáról két vezeték. Gondolom a szabad egy éritkezõre megy az elsõ ködlámpa vezetéke.
Hát eddig jutottam!
A Toyotánál azt tanácsolták, hogy kössem újra külön vezeték,relé,kapcsoló!
Õk is így szokták!
Még megpróbálom lefotózni vhogy a panelt.
Elküldve: 2014 jan. 13, 09:22 pm
Szerző: feca81
Roll írta:Beszéltem a Toyota szervizes ismerõsömmel, õ kiderítette, hogy én sem vagyok elõrébb mint Feca!
Ugyan is a ködlámpától a kbelezés csak a reléig van Tovább semmi!
Tehát hiába is tennék bele relét, nem mûködne, mert nincs meg a relé vezérlése.
Kioperáltam a kesztyû tartót!

Mit megtudtam, ennél a típusnál lebontják a mûszerfalat felülrõl, mert a jobb oldali légbeömlõt kivéve csak a mûanyag keret alja látszik!

Lebontottam a kormámymû búrkolatját, a bajósz kapcsolón van egy háro pólusú csati, ahová bemegy a ködzáró kapcsolójáról két vezeték. Gondolom a szabad egy éritkezõre megy az elsõ ködlámpa vezetéke.
Hát eddig jutottam!
A Toyotánál azt tanácsolták, hogy kössem újra külön vezeték,relé,kapcsoló!
Õk is így szokták!
Még megpróbálom lefotózni vhogy a panelt.
No igen, ez tök szép és jó, csak a külön vezetékkel nem mûködik a km órában lévõ visszajelzõ. Nekem pont ez a problémám... Én már megvettem a bajuszkapcsolót, univerzális kábelköteget, lámpákat, mindent. Csak össze kell szerelni + rájönni a visszejlzõ kérdésre.
A bajuszkapcsolón a 3 pólusú csatlakozó nem tudom mi. a ködlámpához a 12-es sorcsatlakozó 2,3,4-es pólusa kell.
Elküldve: 2014 jan. 14, 01:24 am
Szerző: Roll
Kicsit elszomorított, hogy a szakszervíz is milyen könnyelmûen oldja meg a dolgot!

Akkor is meg csinálom!

Megnéztem, valóban meg van a három relé hely, ma vettem is relét.
Holnap bele rakom és meglátjuk hogyan tovább.
Hol találtál bajúszkapcsolót és mennyiért?
Edig még csak olyat találtam amilyen az enyémben van.