Corolla 2002 E12 akadozó váltó
Elküldve: 2011 aug. 29, 12:17 pm
2002-be vettünk egy 0km 1.6VVTI E12 3 ajtós Corollát.
A váltójával soha nem voltam nagyon megelégedve (fõleg a hátramenet kapcsolással) az utóbbi idõben idegesítõen akadozik a váltó. Fõleg az kettes, hármas kapcsolásakor. Idõnként nehéz kivenni a 2-ból, hogy harmadikba kapcsoljak. Mindez normál gyorsításkor. Nem függ össze, hogy hideg vagy meleg a váltó.
Az is érdekes, hogy rövid idõn belül (néhány váltás) hol akadozik, hol nem.
A kuplung ellenállása normál, és felsõ harmadában fog (biztosan kiemel rendesen)
Jelenleg 150e km van az autóban.
Mi lehet a gond?
Mit javasoltok, merre induljak a hiba kereséssel?
(A váltóban még nem volt olaj cserélve, és nem szivárog sehol.)
A váltójával soha nem voltam nagyon megelégedve (fõleg a hátramenet kapcsolással) az utóbbi idõben idegesítõen akadozik a váltó. Fõleg az kettes, hármas kapcsolásakor. Idõnként nehéz kivenni a 2-ból, hogy harmadikba kapcsoljak. Mindez normál gyorsításkor. Nem függ össze, hogy hideg vagy meleg a váltó.
Az is érdekes, hogy rövid idõn belül (néhány váltás) hol akadozik, hol nem.
A kuplung ellenállása normál, és felsõ harmadában fog (biztosan kiemel rendesen)
Jelenleg 150e km van az autóban.
Mi lehet a gond?
Mit javasoltok, merre induljak a hiba kereséssel?
(A váltóban még nem volt olaj cserélve, és nem szivárog sehol.)