Oldal: 1 / 1

Corolla 2002 E12 akadozó váltó

Elküldve: 2011 aug. 29, 12:17 pm
Szerző: nbarna
2002-be vettünk egy 0km 1.6VVTI E12 3 ajtós Corollát.
A váltójával soha nem voltam nagyon megelégedve (fõleg a hátramenet kapcsolással) az utóbbi idõben idegesítõen akadozik a váltó. Fõleg az kettes, hármas kapcsolásakor. Idõnként nehéz kivenni a 2-ból, hogy harmadikba kapcsoljak. Mindez normál gyorsításkor. Nem függ össze, hogy hideg vagy meleg a váltó.
Az is érdekes, hogy rövid idõn belül (néhány váltás) hol akadozik, hol nem.
A kuplung ellenállása normál, és felsõ harmadában fog (biztosan kiemel rendesen)
Jelenleg 150e km van az autóban.
Mi lehet a gond?
Mit javasoltok, merre induljak a hiba kereséssel?
(A váltóban még nem volt olaj cserélve, és nem szivárog sehol.)

Elküldve: 2011 aug. 29, 02:18 pm
Szerző: Laic
Azért az olajat illett volna lecserélni már... aszem 4évent vagy 60ezer km-ként. :roll:

Elküldve: 2011 aug. 29, 02:44 pm
Szerző: nbarna
Az az igazság, hogy nem találtam szervízperiódus leírást a váltó olajra, csak annyit hogy a szint ellenõrzés.

Elküldve: 2011 aug. 29, 02:52 pm
Szerző: bepi81
nbarna írta:Az az igazság, hogy nem találtam szervízperiódus leírást a váltó olajra, csak annyit hogy a szint ellenõrzés.
Asszem az elõírás azt mondja, hogy az elsõ csere 6 évnél ajánlott, aztán 2 évente, de lehet, hogy a fékfolyadékkal keverem. Majd otthon megnézem a könyvet...

Elküldve: 2011 aug. 29, 03:07 pm
Szerző: Biagio
Uraim a topik indítása felesleges lett volna. A tartalmát áthelyeztem ide. A tobikot lezártam!