Oldal: 7 / 7
Elküldve: 2010 dec. 28, 09:33 pm
Szerző: Frool
Jó idõ van, igazi tél!

Elküldve: 2010 dec. 28, 09:54 pm
Szerző: Bubi
Amikor még környezetvédelmi méréstechnikusnak készültem használnunk a pipettához egy csapzsír nevû cuccot. Az nem ereszti át a vizet. Ilyen fehér inkább opálos anyag. Nem tudom, hogy bírja-e a fagyot vagy eszi-e a gumit de a vizet nem ereszti át, az tuti.
Elküldve: 2011 jan. 02, 03:30 pm
Szerző: tibierdrol
A jobb hátsó ajtó zárja nagy hidegben nekünk is be szokott fagyni, de a bal hátsó nem. Majd ha kitavaszodik és jó idõ lesz akkor leszedem a kárpitokat és megnézem hogy mi a különbség köztük.
Elküldve: 2011 jan. 21, 12:02 am
Szerző: cslaci105
Bruce E9 írta:Persze, hogy ki kell szedni mind a 4-et és rátenni padra és nézni porlasztási képet, illetve viselkedést (alacsony nyomáson jön elõ a probléma). Csak így lehet megállapítani melyik a rossz, aki mást állít az nem mond igazat.
A porlasztó csúcs visszarakásakor új tûzkarikával kell összeszerelni. tûzkarika ára 400 Ft/darab. Csak Toyota Nippon Denso csúcsot vegyél!!! Ne vegyél semmi mást akár hogy unszoljálk is a Bo....sht
Ha mind a nény porlasztó csúcs renben van, fél fordulaton indul 4 hengerrel az 1.8D -10 fokig!!!

Milyen
lényegi különbség van e három porlasztócsúcs között?
Porlasztócsúcsok CE90 1.8D-hez
Az egyik Bosch a másik kettõ Denso, na de azon kívül. Igazából a Denso-k közötti eltérésre gondolok. Nekem az ára miatt szimpatikus lenne a Bosch... 4db-nál nem mindegy...
Tûzkarikát hol lehet kapni?
Elküldve: 2013 jan. 18, 08:52 am
Szerző: Pacsker
Elküldve: 2013 nov. 22, 12:19 pm
Szerző: Pacsker
Ne feledjétek!
Jövõ héttõl jön az elsõ komolyabb hideg!
Fagyálló hûtõfolyadék, Téli szélvédõmosó
Szélvédõk, üvegek
Ablaktörlõ lapátok (mechanika)
Kéderek
Zárak
...
Egy kis tisztítás, egy kis zsírzás és boldogabban indulnak az elsõ hideg napok! 
Re:
Elküldve: 2016 jan. 04, 12:31 pm
Szerző: Bruce E9
Tanulságos story, aki esetleg elektromos ablakot szerelne a jövőben.
Bejött a -12 és mikor szakad el a vezető oldali elektromos ablakom bovdenje a Carinán?

Ráadásul este, vak sötétben és otthonról kb. 200 km-re. Jó volt hazamenni félig nyitott ablakkal!
Éppen 20 évet bírt, Bosch gyártmány

(no comment), de sebaj van otthon tartalék.
Természetesen a vezető oldali tartalék ablakemelőt pont eladtam (másnak is a vezető oldali szakadt el

), a jobb oldaliból próbáltam csinálni bal oldalit, de überszopás a négyzeten!

Ránézésre minden egyforma, de ha jobban megfigyeltem éppen minden pontosan tükörképe a másik oldalon lévőnek. Egyedül csak a bovden lenne jó belőle gondoltam, de még az is tükörképe a másik oldalon lévőnek!

A közepén rápréselt gumó, ami mozgatja az ablakot nem a bovden közepén van (mint utólag rájöttem), emiatt a bovdeneket sem lehet felcserélni. Egy komplett vasárnapom a szerelésre ráment: vágtam, reszeltem, forrasztottam és végül nem lett jó!!!
Mehetek bovdent keresni, ami nem túl sprőd, ugyanolyan vastag, ha lesz valahol egyáltalán.
Re: Felkészülés a télre
Elküldve: 2016 jan. 04, 01:36 pm
Szerző: Pacsker
Racing-bazar-on van elektromos ablak, elektromos napfénytető javítással, pótalkatrészekkel foglalkozó hirdetés.
Toyotához is szokott lenni cucc. Érdemes lehet rákérdezni a bowden-re gumóstul.
Re: Felkészülés a télre
Elküldve: 2016 jan. 04, 01:58 pm
Szerző: Bruce E9
Pacsker írta:Racing-bazar-on van elektromos ablak, elektromos napfénytető javítással, pótalkatrészekkel foglalkozó hirdetés.
Toyotához is szokott lenni cucc. Érdemes lehet rákérdezni a bowden-re gumóstul.
Ok, köszi!
Re: Felkészülés a télre
Elküldve: 2016 jan. 05, 12:35 pm
Szerző: cuccolós
Bruce E9 írta:Pacsker írta:Racing-bazar-on van elektromos ablak, elektromos napfénytető javítással, pótalkatrészekkel foglalkozó hirdetés.
Toyotához is szokott lenni cucc. Érdemes lehet rákérdezni a bowden-re gumóstul.
Ok, köszi!
www.ablakemelok.hu korrekt csapat, jó raktár készlettel.
Re: Felkészülés a télre
Elküldve: 2017 jan. 06, 07:13 am
Szerző: Pacsker
Mindenki ellenorizze / ellenoriztesse a hutofolyadek es a szepvedomoso dermedespontjat!! Szokatlanul hideg lesz, megeri ranezni hatha oreg vagy tul van higitva...
Re: Felkészülés a télre
Elküldve: 2017 jan. 06, 09:00 pm
Szerző: domi007
Pacsker írta:Mindenki ellenorizze / ellenoriztesse a hutofolyadek es a szepvedomoso dermedespontjat!! Szokatlanul hideg lesz, megeri ranezni hatha oreg vagy tul van higitva...
Ott a pont, én lehet le is eresztem a vizet, hogy semmiképpen se fagyhasson be. Hiába van garázsban, nincs meleg ott se, én meg félek
Köszi, hogy szóltál!