Oldal: 5 / 7

Elküldve: 2013 márc. 11, 09:22 am
Szerző: deserved
Ez engem is érdekelne, mivel fõképp BP-en járok a kocsival reggel dolgozni, este haza, jobb idõ esetén kirándulni, de alapvetõen rövidebb távok vannak (10km)

Elküldve: 2013 ápr. 05, 11:42 am
Szerző: kristoffarkas
TA60 (2tb) celicából maradt következõ alkatrészek eladók, ha érdekel valakit :)

Kép
Kép

Elküldve: 2013 aug. 05, 05:18 pm
Szerző: to4m5i
NGK gyertyát rendeljetek!!!!
Beszer áron adom, csak vigyétek, ajándék napszemcsire hajtok!!! :D

Elküldve: 2014 jan. 25, 09:04 pm
Szerző: Sancy
4A-GE motorhoz kevesebb mint ezer kilométert futott NGK Irridium gyertyák eladóak. Szinte még újak. Ezeket 5b 50 ezrenként kell cserélni.
Ugye nem kell bemutatni, biztosabb szikra, egyenletesebb járás, esetleg egy kis üzemanyag fogyasztás csökkenés és teljesítmény növekedés.
De nyugodtan javítsatok ki ha nem így van.
A hacsiba vettem és megmaradt. A bolti ára 20ezer. Kedvességgel is 12ezer.
Én 10e-ért adom.

+ Amikor verseny gyújtókábeleket vettem még az E9 GTi-m be, akkor kivettem az újonnan vásárolt (ex projektemben bõvebben) gyújtókábel szettet belõle.
Azóta a polcon porosodik, nekem arra sincs szükségem. Kb 2 hónapot volt használva, vagy még annyit sem. 8mm-es dupla szilikon szigetelésû, sötétszürke színû.
Emlékszem 10 fölött volt az ára. 5e-ért megválnék tõle.

Köszi a figyelmet

Sancy

https://imageshack.com/i/mzn3i2j

Re: Minden, ami gyújtás, izzítás

Elküldve: 2014 márc. 11, 05:21 pm
Szerző: Han
Én is sok rövid távot autózom, és a könyvben írt NGK gyertyákat használom (BKR6EYA). 23 ezer km-nél cseréltem most, komolyabb hibát nem tapasztaltam, csak valahogy olyan tompább, lustább volt a motor viselkedése és gondoltam kicserélem. Az új gyertyákkal mintha kaptam volna vissza 20 lóerőt, nagyon észrevehető a különbség. A dologhoz hozzátartozik, hogy az én autóm gázos, tehát ez is befolyásolhatja a gyertyák elhasználódását + a termosztátom is rossz volt, ami miatt állandóan magasabb volt az alapjárat stb...Nekem az a tanulság, hogy 20-25 ezrenként csere, az én használatom mellett.

Re: Minden, ami gyújtás, izzítás

Elküldve: 2014 márc. 11, 09:20 pm
Szerző: Jorn
Így van, a BKR6EYA a legjobb választás az E11 4AFE-be :)

Re: Minden, ami gyújtás, izzítás

Elküldve: 2014 jún. 19, 01:32 pm
Szerző: Thebreak
4E-FE ....

Melyik gyertya, az alap ami illek bele és melyik ami hiperszuper csillivilli??? :D :D
(végigolvastam a topikot de nem lettem okosabb :( )

Re: Minden, ami gyújtás, izzítás

Elküldve: 2014 júl. 02, 07:32 pm
Szerző: Sancy
Az kell bele, amit a gyár előírt.
Ngk-t vagy Densot vegyél csak. A sima egypólusú való bele, kb 1000ft/db (csereperiódus kb 30e km)
Mindkét gyártónak van egypólusú irridium gyertyája kicsit stabilabb szikrával kb 5000ft /db. (csereperiódus kb 100e km).

Re: Minden, ami gyújtás, izzítás

Elküldve: 2014 júl. 02, 07:41 pm
Szerző: Thebreak
Sancy írta:Az kell bele, amit a gyár előírt.
Ngk-t vagy Densot vegyél csak. A sima egypólusú való bele, kb 1000ft/db (csereperiódus kb 30e km)
Mindkét gyártónak van egypólusú irridium gyertyája kicsit stabilabb szikrával kb 5000ft /db. (csereperiódus kb 100e km).
Több pólusú irídium? 8)
Amit előírnak azok már nincsenek forgalomban .... melyik ami helyettesíti?

Re: Minden, ami gyújtás, izzítás

Elküldve: 2014 júl. 02, 08:34 pm
Szerző: PiciPeti
Szerintem 2 pólusú a gyári. :roll:

Re: Minden, ami gyújtás, izzítás

Elküldve: 2014 júl. 02, 08:36 pm
Szerző: TRD
Én sima 1 pólusú Denso-ra voksolok.. ;) Amit a gyár ajánl..Nekem mindenhol bevált, 4afe-ben is és 3sge-ben is tökéletes...

Re: Minden, ami gyújtás, izzítás

Elküldve: 2014 júl. 02, 08:42 pm
Szerző: PiciPeti
Én NGK-t használok, és az 2 pólusú. Amit kivettünk belőle, az is ugyanilyen volt, nem volt baja, bár nem tudom mennyit futott. :roll:
A mostaniban 30e km van kb.

Re: Minden, ami gyújtás, izzítás

Elküldve: 2014 júl. 02, 09:23 pm
Szerző: pézsé
Mi a neve annak a "hézagmérőnek" amivel a több pólusú gyertyák (íves) kézagait is meg lehet mérni?
Ez nem lapocskákból álló bicska, hanem kis rudakból, eltérő átmérőkkel.
Kösz.

Re: Minden, ami gyújtás, izzítás

Elküldve: 2014 júl. 05, 11:17 pm
Szerző: PiciPeti
Fúvóka kaliber? :D

Re: Minden, ami gyújtás, izzítás

Elküldve: 2014 aug. 26, 12:42 pm
Szerző: Thebreak
Naaa .... végre megvan a kiszemelt gyertya ... :)
Denso IK16 .... 3e alatt/db találtam is ... ;)

http://www.globaldenso.com/cgi-bin/glob ... ion=search

Hátha valakit érdekel a Denso választéka .. :)