Oldal: 25 / 26
Re: Fék alkatrész
Elküldve: 2016 szept. 11, 09:37 pm
Szerző: Vitya77
Taki írta:0.5mm- es lemezzel kihézagolod és kész. (Nem te leszel az első aki így használja)
Ha igényes akarsz lenni, akkor esztergályossal csináltatsz alá karikát.
Ha nem, akkor ki vágod egy energia italos dobozból.
(Ebben sem te leszel az első)

Re: Fék alkatrész
Elküldve: 2016 okt. 19, 12:22 am
Szerző: Sancy
Valakinek van otthoni kontaktja EBC fékcuccok beszerzéséhez? -megköszönném,
keresek/vásárolnék Celica ST205 GT4 315mm első tárcsákat: BSD Blade High Carbon vagy Turbo Groove vagy Black-Dash
valamint első tárcsához fékbetéteket: Yellowstuff, esetleg Bluesuff.
Köszi
Re: Fék alkatrész
Elküldve: 2016 okt. 19, 08:27 pm
Szerző: Gugyor
Re: Fék alkatrész
Elküldve: 2016 nov. 04, 03:34 am
Szerző: toytomi
Re: Fék alkatrész
Elküldve: 2016 nov. 21, 04:56 pm
Szerző: balazsvik
Sziasztok!
A fékdobon levő egyik csavarmenet annyira sérült, hogy a kerékcseréhez használt anyát nem tudom rátekerni.
A kérdésem az lenne, hogy emiatt kell-e a fékdobot cserélni, vagy van más megoldás is?
Köszönöm.
Re: Fék alkatrész
Elküldve: 2016 nov. 21, 06:31 pm
Szerző: Pacsker
Szervusz!
A kerék felfogatásához szükséges tőcsavarok nem a fékdobból állnak ki, hanem a kerékagyból. A dob is csak "rá van húzva", mint a kerék.
Nem kell a komplett kerékagyat cserélni, elég egy tőcsavart.
A kiszedésénél azonban vigyázz (ha ütnéd), mert a kerékcsapágyat könnyen hazavághatod az ilyen irányú terheléssel.
Ha bontottban nem találsz tőcsavart (kétlem), akkor gyári újban sem ütős összeg, amit bármelyik márkaszervizben meg tudsz rendelni.
Hajrá!
Re: Fék alkatrész
Elküldve: 2017 feb. 16, 07:35 pm
Szerző: syab19
Sziasztok,
Érdeklődnék, hogy az igaz amennyiben a fékdobokat lecserélem úgy ha a fékbetéteket is akkor a munkahengereket is le kell mondván a fékbetét kopása során a munkahenger "elhasználódott része" ismét munkára van fogva ezért szivárogni fog?
Mi a tapasztalat, tényleg így van vagy csak lehúzás szaga van a dolognak?
Köszönöm az információt!
Üdv. Szabi
Re: Fék alkatrész
Elküldve: 2017 feb. 16, 08:22 pm
Szerző: Jorn
syab19 írta:Sziasztok,
Érdeklődnék, hogy az igaz amennyiben a fékdobokat lecserélem úgy ha a fékbetéteket is akkor a munkahengereket is le kell mondván a fékbetét kopása során a munkahenger "elhasználódott része" ismét munkára van fogva ezért szivárogni fog?
Mi a tapasztalat, tényleg így van vagy csak lehúzás szaga van a dolognak?
Köszönöm az információt!
Üdv. Szabi
Fékdobhoz fékpofa jár, nem fékbetét

Amúgy nem hinném, hogy a munkahengert is cserélni kellene. Ha nem szivárog, jó állapotú stb. akkor felesleges... ez egy Toyota

A dobokat sem feltétlenül kell, ha még fel lehet szabályoztatni. Ki tudja, az utángyártott dob lesz-e ugyanolyan jó minőségű... (nekem 300 ezer km-en túl még gyári dobok vannak, és még bőven jók...)
Re: Fék alkatrész
Elküldve: 2017 márc. 06, 08:29 pm
Szerző: toytomi
Re: Fék alkatrész
Elküldve: 2017 márc. 06, 10:05 pm
Szerző: ksz315
E11-re fel lehet ezt tenni komoly bütykölés nélkül?
Re: Fék alkatrész
Elküldve: 2017 márc. 07, 01:22 am
Szerző: Sancy
E11re e12 TS fek cuppan fel, bardos6 tud meselni errol
Re: Fék alkatrész
Elküldve: 2017 márc. 12, 12:07 pm
Szerző: ksz315
Gondolom ott a 14es felni már felejtős.
Re: Fék alkatrész
Elküldve: 2017 márc. 16, 11:58 pm
Szerző: Sancy
Re: Fék alkatrész
Elküldve: 2017 dec. 04, 10:24 pm
Szerző: Taki
Szakál Metálnál "Brutál" leárazás van.
Fék, futómű és szűrők kategóriában.
Nézzetek körül! Szerintem érdemes.
Re: Fék alkatrész
Elküldve: 2017 dec. 05, 09:10 am
Szerző: Pacsker
Köszi!
Ránézek!