Oldal: 22 / 26
Re: Fék alkatrész
Elküldve: 2014 dec. 26, 12:34 am
Szerző: Sancy
Újak?
Re: Fék alkatrész
Elküldve: 2015 jan. 26, 03:24 pm
Szerző: Wortex
http://racing-bazar.hu/alkatresz/fek-fu ... tfektarcsa
Rotinger márkáról hallott valaki valamit?
12500-ért "sport" féktárcsák.
Re: Fék alkatrész
Elküldve: 2015 feb. 13, 12:54 am
Szerző: Sancy
A Mikoda mar bevalt... es ugyanennyi.
Más.
Nagyon izgatja a fantáziámat az IS 200 féktarcsak parameterei. 296mm a tárcsaátmero es 32(!) mm vastag... a nyereg 2 dugattyus. biztosan jol teljesitene palyan is egy jo tarcsa es betet kombo.
Agyhoz kellene tehetmentesito, es a lyukosztast is fúrni kellene 4x100ra, de ez meg vallalhato.
A kerdes hogy a feknyereg konzoljanak a felfogatasa egyezik-e, meg hogy a dimenziok megfeleloek lennenek vagy sem...
En most nem tudom de valakinek lenne kedve kitaposni ezt az utat, egy kis legozas?
Re: Fék alkatrész
Elküldve: 2015 márc. 05, 06:58 pm
Szerző: toytomi
Eladó E9 első féknyergek: 5000Ft egy pár. 238/18-as tárcsa való.
Vagy elcserélném akár ráfizetéssel is olyanra, amelyikbe 252/22-es tárcsa megy!
Re: Fék alkatrész
Elküldve: 2015 márc. 05, 07:04 pm
Szerző: Pacsker
Megkaptam sms-ed.
Ha netán csak a vastagságát mérted, akkor van remény, ne mondj le róla!
E9-ben (Európában) nem volt 22mm-es tárcsavastagság! Az E10-től van.
Kouki E9 GTi-ben 258(255)mm-es a tárcsaátmérő és mint a 238-asnál 18mm a vastagság. A nyereg is teljesen ugyanaz, csak a nyeregtartó konzol tolja kijjebb sugár irányban.
E10-től már a nyereg is teljesen más rendszerű.
252mm-es 22mm vastag tárcsa nem létezett (legalábbis amiről beszélünk)
Re: Fék alkatrész
Elküldve: 2015 márc. 05, 07:11 pm
Szerző: toytomi
Átmérőt is mértem az is csak 238mm.
Webshopban néztem a 252/22mm-t, hozta E9-re is. Akkor ezekszerint kamu

Re: Fék alkatrész
Elküldve: 2015 ápr. 16, 04:47 pm
Szerző: Holli
Sziasztok,
Keresek 2003-as Yaris-hoz bal hátsó féknyerget. Cikkszáma: 47750-52041.
Köszi!
Re: Fék alkatrész
Elküldve: 2015 máj. 18, 09:23 am
Szerző: Pacsker
Bohinak és Lackónak már említettem, de hát nem repül rá senki.
262mm-es hátsó tárcsafék, jó eséllyel még szuperül működő kézifékekkel.
http://www.jofogas.hu/nograd/Toyota_Cor ... 513270.htm
Re: Fék alkatrész
Elküldve: 2015 máj. 18, 11:30 pm
Szerző: Bohi
Holnap felhívom. Szerinted Matyi a fékszervó az felmehet az enyémre? Tudom, hogy hosszabb, de az E11 még az E10-nél is hosszabb és előrébb jön? Akarok egy nagyobb szervót rá, Doman Zoli nagyon dícsérte a fékét, hogy mennyivel jobb lett miután felrakta az E10 dobját, sokkal jobban adagolható, hiszek neki!
Az enyém ha jól emlékszem amúgy is ereszt és rohad a kasztnim is ott...
Re: Fék alkatrész
Elküldve: 2015 máj. 18, 11:34 pm
Szerző: Bohi
Sancy írta:A Mikoda mar bevalt... es ugyanennyi.
Más.
Nagyon izgatja a fantáziámat az IS 200 féktarcsak parameterei. 296mm a tárcsaátmero es 32(!) mm vastag... a nyereg 2 dugattyus. biztosan jol teljesitene palyan is egy jo tarcsa es betet kombo.
Agyhoz kellene tehetmentesito, es a lyukosztast is fúrni kellene 4x100ra, de ez meg vallalhato.
A kerdes hogy a feknyereg konzoljanak a felfogatasa egyezik-e, meg hogy a dimenziok megfeleloek lennenek vagy sem...
En most nem tudom de valakinek lenne kedve kitaposni ezt az utat, egy kis legozas?
Szerintem teljesen felesleges ekkora fék rá. Nekem a DS betétekkel nem volt semmi bajom a ringen pedig az még a régi pici tárcsához olvt, 238 ha jól emlékszem.
Matyi a 25mm-es tárcsát említette, hogy azt kéne megnézni, hogy befér e az E12-es tárcsája a régi nyergekbe, mert az még jó ötlet lehet...
Re: Fék alkatrész
Elküldve: 2015 jún. 07, 09:58 am
Szerző: Sancy
Ki tudja ezt megnezni hogy az E12 -nek a 25mm-es tarcsaja befer-e az e10-e11 -ek feknyergebe?? Lehetoleg uj fekbetetekkel. Koszi elore is.
Re: Fék alkatrész
Elküldve: 2015 jún. 08, 11:13 pm
Szerző: Bohi
Sancy írta:Ki tudja ezt megnezni hogy az E12 -nek a 25mm-es tarcsaja befer-e az e10-e11 -ek feknyergebe?? Lehetoleg uj fekbetetekkel. Koszi elore is.
Ez engem is nagyon érdekelne!

Re: Fék alkatrész
Elküldve: 2015 aug. 14, 06:29 pm
Szerző: Jorn
Sziasztok,
Vett már valaki eredeti Toyota főfékhenger felújító készletet ? Ha igen, milyen árban van ?
Egyáltalán érdemes foglalkozni felújítással, akár utángyártott készlettel ?
Re: Fék alkatrész
Elküldve: 2015 szept. 12, 12:20 pm
Szerző: Sancy
Lehet bele kapni karmantyút, de csak gyarit ajanlok.
Vagy 5ezerert vegyel egy bontottat.
Re: Fék alkatrész
Elküldve: 2015 szept. 12, 12:23 pm
Szerző: Sancy
Keresek gyari Celica GT Four első féknyergeket.
Alu, 4 dugattyús. Ha valaki tud ilyenről szoljon lecci!
Koszi