Oldal: 148 / 245
igen
Elküldve: 2010 okt. 07, 01:01 pm
Szerző: beni777
igy van de akkor már ha ottvan a kcosi akkor legyen kövér a lúd xD
Re: 2 hét
Elküldve: 2010 okt. 07, 09:48 pm
Szerző: Lackó
beni777 írta:Mellesleg 2 hét múlva kapok ingyen egy weboldalról egy "kis" ajándékot.
Pioneer TS-W258D4
350RMS W 1200zenei

ha majd gondoljátok adhatok linket

nekem ez 3 hónap alatt jött össze

valaki esetleg ládaterveket nemtudna nekem szerezni?
Vagy esetleg valakinek egy üres 25 centis mélyhez való max 31literes ládája?:D
Van egy egyszerû, de nagyszerû program : Win isd a neve. Azzal meg tudod
tervezni hozzá a ládát, ha van benned némi "küzdõszellem".
Elküldve: 2010 okt. 07, 10:17 pm
Szerző: Bubi
Re: 2 hét
Elküldve: 2010 okt. 09, 08:16 am
Szerző: AndrewGL
Lackó írta:beni777 írta:Mellesleg 2 hét múlva kapok ingyen egy weboldalról egy "kis" ajándékot.
Pioneer TS-W258D4
350RMS W 1200zenei

ha majd gondoljátok adhatok linket

nekem ez 3 hónap alatt jött össze

valaki esetleg ládaterveket nemtudna nekem szerezni?
Vagy esetleg valakinek egy üres 25 centis mélyhez való max 31literes ládája?:D
Van egy egyszerû, de nagyszerû program : Win isd a neve. Azzal meg tudod
tervezni hozzá a ládát, ha van benned némi "küzdõszellem".
Nem is tudtam, hogy 2000W alatti rendszerek is léteznek.
Az én ébresztõórám 3000 Wattos.
Elküldve: 2010 okt. 09, 09:34 am
Szerző: Pacsker
Ott a pont
A 80 centi magas 4 utas 30 éves még Hifi Hifi Sony nagy hangfalam 150Wattos, meg a pár éves 5 centis hangszórójú számítõgép hangszóróim is. Hát fejlõdik a technika

Nem is merem feltekerni rajta a hangerõt, nehogy kitörjenek az üvegek

Elküldve: 2010 okt. 09, 02:22 pm
Szerző: Slampixxx
A maiak egy kalap sz@rok...
Orion hangfalt hallgatok éppen, 40/80W, mit ne mondjak, jóóól szóóól.
Elküldve: 2010 okt. 09, 02:43 pm
Szerző: Csocsó
Pacsker írta:Ott a pont
A 80 centi magas 4 utas 30 éves még Hifi Hifi Sony nagy hangfalam 150Wattos, meg a pár éves 5 centis hangszórójú számítõgép hangszóróim is. Hát fejlõdik a technika

Nem is merem feltekerni rajta a hangerõt, nehogy kitörjenek az üvegek

Ne keverjük össze a két dolgot. Több féle Wattot különböztethetünk meg. Mérhetünk szinuszos teljesítményt, zenei teljesítményt, RMS-t és PMPO-t.
Ami a 30 éves Sony hangfaladra van írva, az a sinusos teljesítmény, vagyis 1 kHz-en 1%-os torzításig terhelik a hangszórókat, és amikor ezt eléri, az lesz a hangfal "Wattja".
Ami pedig az 5 centis számítógép hangszóródra van írva, az pedig a PMPO teljesítmény, ami a teljes frekvenciatartományon lévõ csúcsértéket jelöli. Ergo egy bazi parasztvakítás, valahol véletlenül van egy kiugrása a hangszórónak, és akkor ráírják, hogy 300W PMPO, amúgy meg sinusosan kb 5W lehet.
De amúgy nem hallod a különbséget a két hangfal között? Nyilván te sem gondolod, hogy a kettõ egyenértékû

Felejtsétek el a wattokat, az egész csak az emberek félrevezetésérõl szól. A hifi minõségét nem lehet wattokban és decibelekben mérni, arra csak a füled használható.
Slampixxx írta:A maiak egy kalap sz@rok...
Orion hangfalt hallgatok éppen, 40/80W, mit ne mondjak, jóóól szóóól.
Azért a mai hangfalak között is bõven van minõségi darab. Ha veszel egy ugyanolyan méretû, és értékében egyezõ (vagyis az akkori árát mai pénzre átváltod) hangfalat, az eléri, vagy akár meg is haladja az Orionod minõségét.
Az 5 centis mûanyag dobozos pc speakerektõl meg ne várjon senki csodát..

Elküldve: 2010 okt. 09, 04:57 pm
Szerző: Birka
Elküldve: 2010 okt. 09, 05:43 pm
Szerző: Lackó
Pontosítanék. A minõséget nem HiFi-nek, hanem High End-nek hívják.

, azt pedig a legtöbbünk által ismert gyártók (Pioneer, Sony, Kenwood...stb) csak elvétve - kötelességbõl - állítanak elõ.
Elküldve: 2010 okt. 09, 09:13 pm
Szerző: Frool
Az én High End erõsítõm 2x10 W. Kicsit halkabb csak mint a (5x100 W) Kenw.od házimozi erõsítõm viszont hiába hallgatod ugyanazt a forrást
egy Tschaikowsky két különbözõ darabnak hangzik pedig a Ken.oodom
sem rossz a maga kategóriájában!
Elküldve: 2010 okt. 10, 08:33 pm
Szerző: Lackó
Hát igen.....
Kis szériában gyártott erõsítõknél gyakori, hogy csatornánként 3-4-5 Watt
jön ki belõlük. Viszont milyen megdöbbentõ tud az lenni.
Milyen cuccod van Atti ?
Elküldve: 2010 okt. 10, 10:01 pm
Szerző: gecsa
Elküldve: 2010 okt. 11, 09:40 am
Szerző: Pacsker
Ironizáltam Csocsó

Nem gondolod, hogy hiszek abban, hogy az a szarfos, hasonlót tud, mint a nagy ülõke

Elküldve: 2010 okt. 11, 09:16 pm
Szerző: gecsa
Elküldve: 2010 okt. 11, 10:17 pm
Szerző: Frool
A piros.
(Azt már megszoktuk a topikodban.)
