Oldal: 2 / 3

Elküldve: 2008 okt. 17, 09:50 am
Szerző: Toytib
szullosz írta:
Pacsker írta:

Gyári, új fényszórók vannak a gépben, a "letörés" is tökéletes!

Szabber


Na itt a kutya elásva!!!!!

Sajnos a mi tizenhuszon éves autóinkba (tisztelet a kivételnek) igen kevés a gyári fényszóró.

Ha mégis akkor valami ökör nem rakta vissza a porvédőt és tele ment porral, motormosásnál belefolyt a víz és mevakította a foncsort stb.

Egy GYÁRI új KOITO lámpa csodákra képes még sima ízzóval is.
Én forgalmazni sem engedném a kínai DEPO, TIC és egyéb piacvezető minősíthetetlen gagyikat.

Nem elég hogy már a berakáskor sem lehet beállítani mert az első mozdulatnál eltörik benne az állító hahanizmus, hanem a fényük is olyan hogy minden felé "szórtfény" jön ki. Na ez zavarja a szembejövőt!!!
Ez még egy Xenonnal megspékelve csodákra képes.
De hogy látni nem lehet vele, mert ugye nem irányított fény és még a szembejövö is felsorolja a teljes rokonságunkat és ezen belüli közösülésre szólít fel.

Nekem is kifogástalan állapotú gyári fényszóróim vannak, neves cég által gyártott +30%-os FEHÉR (nem kék,zőld,sárga vagy xenon gázos) sima halogén ízzókkal tökéletes.

Egyébként tudtommal csak kínában készülnek utólagosan beépíthető xenonszettek.
Nálam is volt már Siemens, Philips, de a doboz belselyében ugyanaz a termék lapul.

Visszatérve.
Az E8 és E9 ben előfordul oxidációból eredő feszültségesés terhelésen.
Érdemes rámérni egyszerű multiteszterrel hogy világításkor mekkora feszültség ér el az ízzóhoz.
Ha jelentősen eltér járó motornál az akumlátor pólusain mérhetőtől akkor érdemes utánanézni a hiba okának.
Ez sok esetben okoz csúnya sárgás világítást.

Elküldve: 2008 okt. 17, 12:28 pm
Szerző: Lackó
A piacon kapható xenon szettek tudomásom szerint is a
porcelán - és a rizs őshazájából jönnek nagy tételben.
Lehet az H.I.D, Siemens, vagy Philips dobozban....

Szerény nyomott véleményem szerint is gyári lampion
minőségi izzó kombináció a legjobb.

Persze a gyári xenon a király, ami ugye eleve szenzorokkal
figyeli a futóműveket a folyamatos magasságkorrekcióhoz
, és mindez megspékelve nagynyomású fényszórómosóval.

Elküldve: 2008 okt. 17, 12:53 pm
Szerző: Biagio
OFF:

Amúgy láttam már olyan Lincoln-t (kb. 1998-as), hogy a fényszóró állítása autómatikus volt és volt, benne egy kis vízmérték, ahogy érezte az elmozdulást állított utána a motor autómatikus. (gyári) Pl. mikor egy csapat zsírfeka beszáll az autóba.

OFF END.

Elküldve: 2008 okt. 17, 01:26 pm
Szerző: Pacsker
Sajnos nekem DEPO-im vannak :(
Erre futotta. Sajnáltam is, amikor a 4-es balesetben én is rosszul jártam és összetörtek a gyári lámpáim. (volt már előtte is valami gáz az autó elejével, mert az egyik sima gyári Toyota volt, a másik pedig Toyota, de az elektromos fényszóró álltós!!!) Többiek kedvéért ez nagyon ritka. Egy autóban láttam eddig (TRD).

Sajnos Tibcsi ismerem a manuális lámpaálltós megszakadós meneteket is. Eddig az összesnél előfordult. DE!!! Milyen jó, hogy elraktam a régi törött lámpákat, amiből kiszedtem az igaz picit rozsdásodó, oxidálódó gyári állatókat és átraktam a DEPOkba. Azóta tökéletesen m
ködik a 20 éves technika :D Szánalmas, hogy a Depo két csavarást nem bír....
Egyébként jól belőttem egy pavilonnal szembe állva és azóta sem vakit senkit. A gyári és a Depo közti fényhatást nem vettem észre, ez is nagyon szépen világít, de a foncsor tényleg hibás. Van egy kósza fény fel a fák tetejére. (bagolyleső) :D

Ja igen még valami. Sajnos több E8-E9 nél tapasztaltam a fél fényerejü iszonyat sárga mécses jelleg
világtást. Srácok nézzetek utána, a legegyszerübb piacos multiméterrel is meg lehet nézni!

Elküldve: 2008 okt. 17, 02:19 pm
Szerző: Lackó
Pacsker írta: Ja igen még valami. Sajnos több E8-E9 nél tapasztaltam a fél fényerejü iszonyat sárga mécses jelleg
világtást. Srácok nézzetek utána, a legegyszerübb piacos multiméterrel is meg lehet nézni!

Az enyém szerencsére olvasztja az aszfaltot....meg kéne vennem
azokat a lámpákat amikről beszéltem. :roll:

Elküldve: 2008 okt. 17, 04:17 pm
Szerző: Lyani
Pacsker írta:Ja igen még valami. Sajnos több E8-E9 nél tapasztaltam a fél fényerejü iszonyat sárga mécses jelleg
világtást. Srácok nézzetek utána, a legegyszerübb piacos multiméterrel is meg lehet nézni!
És ha kimértem, akkor utána mi? :roll:

Elküldve: 2008 okt. 17, 07:34 pm
Szerző: Pacsker
Megnézted melyik ágon van a feszültség esés és végignézeg a csatlakozóit a kábelt. Van, hogy a kábel külselyén semmit nem látsz, belül meg már a réz drót helyett zöldes kék por van. Ez pedig ugyebár nem annyira vezeti az áramot :)

Láttam már ilyet!

Elküldve: 2008 okt. 18, 12:20 am
Szerző: Cucu
huh! hirtelen milyen sok hsz jött :D de nem baj, örülök hogy így fellendült a topic, és köszönöm mindenkinek a válaszokat és a tanácsokat! Röhej, de a mai napig nem jutottam el egy rohadt fényszóróbeállításra... meló dögivel :( így még nem tudom mi lesz a xenonom sorsa...ja és még egy kérdés! Valamelyikőtök vizsgáztatott már le kocsit xenonnnal? Ha jól sejtem mivel nem gyári a cucc arra az időre vissza kell rakni a halogént, igaz?

Toytib, hozzád lenne pár kérdésem! Sőt nem is kevés! Plusz szeretném ha egyszer meg is tekintenéd a kocsim, mert úgy néz ki rövid időn belül egy vagyont fogok költeni rá, és nem árt ha valaki olyan ad tanácsot aki ért is hozzá. Rólad mindíg azt hallom a klubban hogy te vagy a legnagyobb szaki, meg hogy baromira nincs időd általában. Ennek ellenére a közeljövőben valamikor meg tudnálak látogatni? Csak egy beszélgetés és egy verda szemrevételezés erejéig. Esetleg a 4 napos ünnep valamelyik napján :?:

Elküldve: 2008 okt. 18, 12:33 am
Szerző: Totya
Manapság mindent a távolkeleten készítenek :lol: engem nem zavar amíg jó valami
...
nekem most depo lámpákban vannak a xenonok, de van még 1 pár elektromos lámpatestem is de kicsit bajosak:D
a mostaniak manuálisk,tekergettem őket már 10000 szer de még mindig működik a tekerője(lehet h én vok a szerencsés 1, a sok ember közül :P)


szal ez a mostani BIXENONOM 35 wattos és soha nem cserélném vissza halogenre.
erre kaptam 4 év garit, és teljeskörü visszacserélést, szal ha kiég 1 izzóm akkor is kicserélik a tarfókat is + az izzókat is:D ilyet még nem hallotam de ez biztató :D kb 3 hónapja nyüstölöm folyamatosan világít amikor megyek még nappal is :D

Elküldve: 2008 okt. 18, 12:59 am
Szerző: Birka
Cucu írta:... Valamelyikőtök vizsgáztatott már le kocsit xenonnnal? ...
Nos, ha nincs ott a vizsgán az ismerős akkor reszeltek volna az tuti.
Képzeld el, kb este fél 8, tök sötét és, hogy gyorsítsunk a vizsgán, előre átnézte a vizsgabiztos, a kocsikat kint a sötétben. Motorszám, alvázszám világítás, stb...
Én mondtam az ismerősnek, hogy xenonos a jármű, de azt mondta megoldjuk. Igenám csak ő nem volt sehol a vizsgabiztos meg egyre közeledett...
-Km állás? Mondom neki.
-Motorháztető? nyitom.
Mindent tök rutinból, mondjuk érthető, a napi mittomén 150 vizsgázós kocsinál elmondogatni uazt.
-Világítás? helyzetjelző kapcs. Első döbbenet.
-Mik azok az izék itt oldalt? Kérdezi az oldalhelyzetjelzőimre nézve.
-Mindegy, tovább... gondolom az ilyen még tűréshatáron belül van.
Aztán villan a xenon... Azt a fejet. :lol: :lol: :lol:
Csak hápogni tudott, és teljesen megakadt a fazon. Mázli, hogy az ismerős odaért, és elhívta a motor fölé egy beszélgetésre.
Motortető lecsap, majd odajön a haver:
-Ne kapcsold fel csak ha már a telepen kívül vagy... :P

Elküldve: 2008 okt. 18, 01:29 am
Szerző: szullosz
Cucu írta:... Valamelyikőtök vizsgáztatott már le kocsit xenonnnal? ...
Negyed éve vizsgáztattam az autót, direkt ismerős nélkül! Jobb a békesség alapon visszaraktam a halogén izzókat...

Ha jól emlékszem, a magyar jogszabály következőket írja elő:
* "E" jóváhagyási jel
* automatikus fényszórómagasság-állítás tengelyterhelés függvényében
* fényszórómosó berendezés

Szabber

Elküldve: 2008 okt. 18, 07:41 pm
Szerző: Birka
szullosz írta: Ha jól emlékszem, a magyar jogszabály következőket írja elő:
* "E" jóváhagyási jel
* automatikus fényszórómagasság-állítás tengelyterhelés függvényében
* fényszórómosó berendezés

Szabber
Pont ezeket sorolta a vizsgáztató koma is....
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Elküldve: 2008 okt. 18, 07:41 pm
Szerző: Cucu
Totya írta:Manapság mindent a távolkeleten készítenek :lol: engem nem zavar amíg jó valami
...
nekem most depo lámpákban vannak a xenonok, de van még 1 pár elektromos lámpatestem is de kicsit bajosak:D
a mostaniak manuálisk,tekergettem őket már 10000 szer de még mindig működik a tekerője(lehet h én vok a szerencsés 1, a sok ember közül :P)


szal ez a mostani BIXENONOM 35 wattos és soha nem cserélném vissza halogenre.
erre kaptam 4 év garit, és teljeskörü visszacserélést, szal ha kiég 1 izzóm akkor is kicserélik a tarfókat is + az izzókat is:D ilyet még nem hallotam de ez biztató :D kb 3 hónapja nyüstölöm folyamatosan világít amikor megyek még nappal is :D
mi pénz egy ilyen szett, és hol szerezhető be?

Elküldve: 2008 okt. 19, 12:14 pm
Szerző: szullosz
Cucu írta: mi pénz egy ilyen szett, és hol szerezhető be?
Nem szeretem az ingyenreklámot, de én tőlük vettem (elvileg van belőle SLIM is, de az nem megbízható):

vévévévponthelvoxponthu

Szabber

Elküldve: 2008 nov. 11, 07:54 pm
Szerző: szullosz
Ja, ez még hiányzott a zárhídról...

Most már gyári... :D

Kép

Ennyi!

Szabber