Oldal: 2 / 39
Elküldve: 2008 jún. 19, 05:48 pm
Szerző: andoriusz
Pacsker írta:Helyzetjelzőt vagy magánembertől tudsz venni, vagy csak utángyártottba. Sajna hiánycikk az országba. Meg kéne próbálni az e-bayt. Akár a .at, .de-t Közel van és nekik szerintem biztos akad. Meg Pampinak is kéne. Így a posta is olcsóbb lenne.
Sajnos mindenképp megbukik az autó, ha a látómezőben van repedés, nagyobb kőfelverődés, ha az egyik sarokban... Vizsgabiztoson múlik. Én biztos nem cserélném ki. Az arcodba nem fog robbanni! Menj el szélvédőshöz, tömesd tele azzal az izével, hogy ne induljon meg a repedés, majd menj el egy "kedves" vizsgáztató helyre. jobban kijössz anyagilag. És ki tudja honnan szereznél 30 éves sérülésmentes szélvédőt...
Köszönöm!
Nincs benne a látótérben a felverődés és ráadásul javított is, de előbb-utóbb kell egy új, ha már kész az autó. Na meg a fényezés előtt kiveszik, akkor be fog robbanni....
Ebay-t néztem bár csak a .de, .fr, .co.uk, .com, de sehol

az meg természetes, ha találok vmit és Pampinak is kell, akkor egyben rendelem meg. Ezt már Vele is beszéltem...
Elküldve: 2008 jún. 19, 05:54 pm
Szerző: Pacsker
Nemhiszem, hogy berobbanna!
Nem értem az összefüggést
Elküldve: 2008 jún. 19, 06:01 pm
Szerző: Biagio
Ha a szélvédőben benne van a feszültésg akkor esély van rá, hogy robban vagy csak behálósodik. A régi szélvédőket is már inkább ragasztották (nem úgy mint pl a zsiguliét) és ezeket huzzalalal vágják ki.
Szóval az esély megvan rá, hogy vagy a visszaragasztásnál vagy a kiszedésnél behálósodik illetve elindul a repedés.
Nekem is pöttyözve van a szélvédőm és akkor mondták, hogy garancia nincs, hogy nem fog elinduln a szál benne.

Elküldve: 2008 jún. 19, 06:10 pm
Szerző: Pacsker
Sokat bírnak ám a szélvédők!
Tisztába vagyok ezekkel az érvekkel, de a gyakorlatról beszélek. Gyönyörűen körbevágják egy penge éles dróttal, majd szépen kiemelik. Meg lehet azt úgy bőven csinálni, hogy ne induljon meg.
Elküldve: 2008 jún. 19, 07:28 pm
Szerző: Bohi
Pacsker írta:Sokat bírnak ám a szélvédők!
Tisztába vagyok ezekkel az érvekkel, de a gyakorlatról beszélek. Gyönyörűen körbevágják egy penge éles dróttal, majd szépen kiemelik. Meg lehet azt úgy bőven csinálni, hogy ne induljon meg.
Tényleg sokat bírnak a szélvédők! Emlékszel Matyi amikor a piroskából próbáltuk kivenni!
Úgy feszegettük, hogy nem hittem el és mikor kb fél métert hajlítottunk az egyik sarkán behálósodott. Sztem ki lehet cserélni simán.
Elküldve: 2008 jún. 19, 09:13 pm
Szerző: andoriusz
Pacsker írta:Nemhiszem, hogy berobbanna!
Nem értem az összefüggést
vákummal szedik ki... a kasztnis szerint nem fogja bírni, de amúgy is "mindegy", mert szeretném, ha 100%os lenne a kicsikocsi, így a szélvédő is cserés.
Viszont: ma
BEINDULT"UNK"!!! Nem füstöl, szépen jár, már nem is remeg és nem hagy ki a gyújtás sem!
Elküldve: 2008 jún. 19, 11:10 pm
Szerző: Biagio
Pacsker írta:Sokat bírnak ám a szélvédők!
Tisztába vagyok ezekkel az érvekkel, de a gyakorlatról beszélek. Gyönyörűen körbevágják egy penge éles dróttal, majd szépen kiemelik. Meg lehet azt úgy bőven csinálni, hogy ne induljon meg.
Matyi nem akarok kötöszködni, de hidd el ebben nődtem fel és megtudom cáfolni, hogy sima ügy vagy nem!
Maradjunk annyiban, hogy van ilyen és olyan is.
Szedtem már ki én is szélvédőt "nyári gyakorlaton" szélvédőt amit még vissza is raktunk.

Elküldve: 2008 jún. 20, 12:01 pm
Szerző: Biagio
Andi nem felejtettelek el csak tegnap elúsztam. Na, de majd ma....

Elküldve: 2008 jún. 22, 06:19 pm
Szerző: Biagio
Andi ment pü!!!
Elküldve: 2008 jún. 27, 09:44 am
Szerző: andoriusz
Köszönöm a segítésget mindenkinek!
Szélvédőt találtam 21.000,- ért.
Sajnos a helyzetjelző búra hiánycikk

De nem adom fel!
Elküldve: 2008 jún. 27, 10:22 am
Szerző: Biagio
andoriusz írta:Köszönöm a segítésget mindenkinek!
Szélvédőt találtam 21.000,- ért.
Sajnos a helyzetjelző búra hiánycikk

De nem adom fel!
Melyik cégnél sikerült szélvédőt szerezni?
Elküldve: 2008 jún. 27, 11:56 am
Szerző: andoriusz
Biagio írta:andoriusz írta:Köszönöm a segítésget mindenkinek!
Szélvédőt találtam 21.000,- ért.
Sajnos a helyzetjelző búra hiánycikk

De nem adom fel!
Melyik cégnél sikerült szélvédőt szerezni?
A Pilkington AGR Hungary Kft -nál.
Van egy gyári, de az kék fóliás, viszont tökéletes állapotban. Még nem néztem meg, mert a pénztárcámnak nincs kedve

Elküldve: 2008 jún. 27, 12:13 pm
Szerző: Biagio
Szerintem attól nem kell félned, hogy lecsapják a kezedről.

Elküldve: 2008 jún. 27, 01:04 pm
Szerző: andoriusz
Biagio írta:Szerintem attól nem kell félned, hogy lecsapják a kezedről.

én is eben reménykedem. Sajnos azt nem tudtam meg, hogy mennyibe kerülne a legyártása, de ahogy néztem a honlapjukat, olcsóbb. Kb a fele.
Az tény, hogy nincs olyan autó, amihez ne tudnának gyártani!
(a reklám helye

)
Elküldve: 2008 jún. 28, 12:51 pm
Szerző: Pampi