Oldal: 2 / 2

Elküldve: 2014 jan. 14, 02:51 pm
Szerző: feca81
Roll írta:Kicsit elszomorított, hogy a szakszervíz is milyen könnyelmûen oldja meg a dolgot! :-(
Akkor is meg csinálom! :-) Megnéztem, valóban meg van a három relé hely, ma vettem is relét.
Holnap bele rakom és meglátjuk hogyan tovább.

Hol találtál bajúszkapcsolót és mennyiért?
Edig még csak olyat találtam amilyen az enyémben van.
Nos én tovább böngésztem kicsit a gpkönyvet,és találtam pár érdekességet. Pl ha rá akarod kötni a mûszerfal visszajelzõjére az elsõ ködlámpát,akkor a C2-es csatlakozó (a kisebbik) 5-ös pólusára kell kötni a 12V-ot (10-14-ig írja a könyv) Így ha felkapcsolod az elsõ ködlámpákat, visszajelez. Bajuszkapcsolónál elõny:)
A bajuszkapcsolót bontókban kerestem, 12-15.000Ft körül ajánlották. Inkább vettem egyet német ebay-en 8-ért szállítással együtt...
Neked annyival könnyebb dolgod van, hogy el kell vinned a 12V-ot a reléig + a kapcsoló jelét, majd rákötni a visszajelzõre és kész is.
Nekem még a lámpáig is el kell vinnem a vezetékeket...

Elküldve: 2014 jan. 14, 02:57 pm
Szerző: feca81
Roll írta:Kicsit elszomorított, hogy a szakszervíz is milyen könnyelmûen oldja meg a dolgot! :-(
Akkor is meg csinálom! :-) Megnéztem, valóban meg van a három relé hely, ma vettem is relét.
Holnap bele rakom és meglátjuk hogyan tovább.

Hol találtál bajúszkapcsolót és mennyiért?
Edig még csak olyat találtam amilyen az enyémben van.
Te mennyiért, és hol vetted a relét? lehet megcsinálom gyárira, és nem szenvedek az univerzális kábelköteggel...

Elküldve: 2014 jan. 14, 04:42 pm
Szerző: Roll
Siker! :)

Bepróbáltam a relét, kimértem, be van kötve a vezérlés is!
Feca össze zártam az általad megadott pontot 3,4-est, valóban bekapcsolt a hátsó ködlámpa de csatlakoznia kellett a bajuszkapcsolóhoz és kellett hozzá még a tompított világítás.

Összezártam a 2,4-es szálat és kattant egy relé, ránéztem közben mûszer falra és világított az elsõ ködlámpa visszajelzõje!!!!! :)
Ekkor már szinte biztosra vettem, hogy a ködlámpák is világítanak! Valóban! :)

Most már csak egy elsõ ködlámpás bajuszkapcsolót kell beszereznem! :)

Köszönöm szépen a segítséget, nagyot lendített a project-en!!!!!

Remélem te is sikerrel fogsz járni!!!!! :wink:

Elküldve: 2014 jan. 14, 07:19 pm
Szerző: feca81
Roll írta:Siker! :)

Bepróbáltam a relét, kimértem, be van kötve a vezérlés is!
Feca össze zártam az általad megadott pontot 3,4-est, valóban bekapcsolt a hátsó ködlámpa de csatlakoznia kellett a bajuszkapcsolóhoz és kellett hozzá még a tompított világítás.

Összezártam a 2,4-es szálat és kattant egy relé, ránéztem közben mûszer falra és világított az elsõ ködlámpa visszajelzõje!!!!! :)
Ekkor már szinte biztosra vettem, hogy a ködlámpák is világítanak! Valóban! :)

Most már csak egy elsõ ködlámpás bajuszkapcsolót kell beszereznem! :)

Köszönöm szépen a segítséget, nagyot lendített a project-en!!!!!

Remélem te is sikerrel fogsz járni!!!!! :wink:
Szívesen,ha tudok, máskor is. Nagy mázlid van,hogy teljesen be volt kábelezve. Nem írtad, hol, és mennyiért vetted a relét. Eseteg típus is jól jön, akkor nem keresem ki a könyvébõl.

Elküldve: 2014 jan. 15, 12:38 am
Szerző: Roll
Kivettem a motortérbõl egy kis relét, bevittem az autós boltba és néztünk vmi hasonlót.
500 Ft volt a négy érintkezõs és 550 Ft az öt érintkezõs.
Francia relének mondták, mert a francia autókban ilyenek vannak. Portugál gyártmányú relé.
Képet is tudok küldeni, de itt nem sikerült. Az email címedre át küldöm, ha gondolod.
A bajúszkapcsolót is lefényképeztem.

Holnap megnézem a típusát!

Elküldve: 2014 jan. 15, 08:13 pm
Szerző: Roll
1. relé BOSCH (TOYOTA) PBT-GF30 4 érintkezõs 12000 Ft (gyári) :)

2. relé ??????? (FORD) PA66-GF25 5 érintkezõs 500 Ft

3. relé TYCO (?????) PA66-GF25 4 érintkezõs 550 Ft

Most a ködlámpa beállítással szórakozok, beszerelve a kocsi orra elé világít 3 méterrel! :(
Van rajta egy állító csavar, de nem néztem hogy lehet vele állítani, mert addigra beépítettem!

Ha még nem szerelted be megnéznéd, hogy szerinted is azzal a csavarral kell állítani a tükör dõlésszögét?
Küld el légyszíves a linket ahonnan rendelted a bajuszkapcsolót! A TOYOTA-nál 65 EFt! :(

Elküldve: 2014 jan. 15, 09:26 pm
Szerző: MDaemon
Valószínûleg az lesz az állító csavarja amit látsz, annak beépítés után is elõrhetõnek kell lennie.
Innen kiindulva megtalálod a ködlámpa beállítását + egy csomó hasznos dolgot E12-höz:
http://www.andriuz.skynet.lt/soft/auto/ ... 20PAGE.pdf
Engine & Chassis -> Repair Manual Supplement RM1106E -> Lighting fejezet

Elküldve: 2014 jan. 16, 07:14 pm
Szerző: Roll
MDaemon írta:Valószínûleg az lesz az állító csavarja amit látsz, annak beépítés után is elõrhetõnek kell lennie.
Innen kiindulva megtalálod a ködlámpa beállítását + egy csomó hasznos dolgot E12-höz:
http://www.andriuz.skynet.lt/soft/auto/ ... 20PAGE.pdf
Engine & Chassis -> Repair Manual Supplement RM1106E -> Lighting fejezet
Igen, valóban elérhetõ alulról, de a könnyebb célzás érdekében ki kell venni az elsõ takaró elemet.
A pdf amit küldtél, nem megy tovább az elsõ oldalról! :)
Eltudnád küldeni az email-emre? 75roll@gmail.com ha nem nagy a tartalom.

Elõre is köszönöm!

Üdv. Roll

Elküldve: 2014 jan. 16, 10:25 pm
Szerző: MDaemon
Küldtem mailt! ;)

Elküldve: 2014 jan. 17, 08:39 am
Szerző: Roll
MDaemon írta:Küldtem mailt! ;)
Köszönöm Daemon, így már mûködött!
Betömörítve mekkora lenne?
Érdekelne a többi rész is!

Köszönöm a segítségedet!

Üdv. Roll