Karosszéria fóliázás

Autóink karosszériájának és beletrének szebbé tétele és ezek állagmegőrzése. Tippek, trükkök, tapasztalatok
Avatar
Biagio
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 2864
Csatlakozott: 2007 máj. 25, 11:15 am
Tartózkodási hely: majdnem Bp.
Karosszéria fóliázás

Hozzászólás Szerző: Biagio » 2013 máj. 29, 03:38 pm

Nem találtam megfelelõ topikot ehhez a témához, hisz nem fényezés és nem is karosszéria munkálatok, így ha esetleg nem indokolt az új topik akkor kérlek szóljatok és áthelyezem.
A topik indításának oka, hogy erõsen elkezdtem gondolkozni, hogy fóliáztassam a karosszéria egyes elemeit. Az én indokom a fényezés megvédése lenne (pl. a kõ felverõdésektõl) és nem tunying. A tervezet elem fóliázása a motorháztetõ lenne antracit karbon-al. Mivel metál szürke az autó, így talán ez az egyetlen ami nem annyira hivalkodó.
Vélemény?
Kivitelezõ cég ajánlásában tud vki segíteni? Walaki hol készítetted el a hachira a fóliát?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Biagio 2013 máj. 30, 09:44 am-kor.
Vissza kettõ, padló, vagy nagy gáz, kis kuplung.
No injektor No ABS No Computer No problem :e9bia:
Kép

Avatar
to4m5i
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1430
Csatlakozott: 2009 jan. 16, 08:01 pm
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: to4m5i » 2013 máj. 29, 05:17 pm

Relatívan olcsó, Barátunk egyik szomszédja, csak ajánlani tudom, Tökölön is mindíg kint vannak bemutatóval,
gyönyörûen dolgoznak.

Avatar
Pacsker
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 23933
Csatlakozott: 2007 márc. 09, 06:44 pm
Autód gyártási éve: 1988
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2013 máj. 29, 05:31 pm

Ha nem a tuning a cél, akkor olyan szürke homogén fóliát rakatsz rá, mint az autód színe :) Vagy nagyon hasonlót. Egyébként nincs ezzel baj, mindenkinek más az ízlése és ez így van rendjén (sokszor beszéltük már).
Óriási a színválaszték és relatív olcsó beavatkozásról beszélünk. Most néztem épp árakat teli fóliázásra és jóval olcsóbb, mint egy teli fény. A tartóssága már más kérdés, de nincs tapasztalatom ez ügyben. A lényeg, hogy felhelyezésnél tökéletesen pormentes legyen és lehetõleg ki legyenek javítva a kõfelverõdések, hólyagzások... De ez gondolom evidens.
Klubelnök

Merjünk nagyban gondolkodni!
"Before you say you can't do it, try it" / Sakichi Toyoda
"I always say, the way a man treats his car is how he treats himself." / Tarconi


:e9lb: AE92 Liftback GT-i (4AGE, Kouki)
:te71matyi: TE71 GT DOHC Coupe (2TG, Zenki)
Kép KE11 Sedan felújítását várva (2K, Kouki)
:kp60: KP60 Starlet versenyautó építés alatt (4AGE)

Kép

Avatar
bepi81
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2010 nov. 23, 03:40 pm
Autód gyártási éve: 2007
Autód típusa (és generációja): Verso
Autód felszereltségi jelölése: Sol
Autód karosszéria variánsa: MPV
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Hozzászólás Szerző: bepi81 » 2013 máj. 30, 08:44 am

Kis olvasgatásnak, illetve tájékozódásnak szánva a témában:
Skyfol Autófóliák

Ahogy Pacsker is írta, az elõkészítésnél fontos, hogy az esetleges kis sérülések (amik mélyek, nem a lakkozásban esett karcokra gondolok, hanem pl. kavicsfelverõdések) legyenek kijavítva, akár a gyári pontoszó stifttel, mert ezek vékony fóliák és ezek a mélyebb hibák átlátszanak rajta.

Érdekes megoldás lehet még a fóliázás a beltéri mûanyagok felületére is, mert ugyanezek a típusok használhatók oda is. Van köztük rengeteg fajta, optikára, színre, tapintásra, fényre, mind-mind különbözõ hatást kelt, de lehet belõlük nagyon ízléses munkát is kihozni.
4 év E11 fl Corlla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
Jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Avatar
Biagio
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 2864
Csatlakozott: 2007 máj. 25, 11:15 am
Tartózkodási hely: majdnem Bp.

Hozzászólás Szerző: Biagio » 2013 máj. 30, 09:45 am

to4m5i írta:Relatívan olcsó, Barátunk egyik szomszédja, csak ajánlani tudom, Tökölön is mindíg kint vannak bemutatóval,
gyönyörûen dolgoznak.
Kontaktot tudsz esetleg adni? Web cím? Referencia? Köszi elõre is.
Vissza kettõ, padló, vagy nagy gáz, kis kuplung.
No injektor No ABS No Computer No problem :e9bia:
Kép

Avatar
Biagio
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 2864
Csatlakozott: 2007 máj. 25, 11:15 am
Tartózkodási hely: majdnem Bp.

Hozzászólás Szerző: Biagio » 2013 máj. 30, 09:50 am

A szín paletta tényleg tágas, de sajnos nem mindenhol foglalkoznak minden színnel. A legtöbb helyen matt/fényes fekete, áttetszõ, és karbon hatású fóliákkal foglalkoznak. Ahol pedig minden színnel foglalkoznának (nem igen találtam még ilyet sajnos), ezért is írtam be a fórumra, hogy hátha tudtok ajánlani szakikat. Ha lehet hinni az internetnek :) akkor a fóliákra 1-7 évig terjedõ garanciát vállalnak.
Vissza kettõ, padló, vagy nagy gáz, kis kuplung.
No injektor No ABS No Computer No problem :e9bia:
Kép


Válasz küldése