Tuning

Technikai okfejtések, hasznos tippek, leírások. Önállóan megvalósítható kisebb-nagyobb szervizelések és átalakítások.
Avatar
Zed Kristianz
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 820
Csatlakozott: 2007 márc. 10, 04:20 am
Tartózkodási hely: Budapest VII. -- Kárpátalja (UA)
Tuning

Hozzászólás Szerző: Zed Kristianz » 2007 márc. 13, 03:51 am

Minden ami PIMP, sufni vagy komoly ill. gyári!
ALAPÍTÓ TAG - Tiszteletbeli elnökségi tag

AE92 /Kyuni/ Liftback 4A-F '88
Karburátor Rulez! :twisted:

Elporladva 2016...

Gery-ke
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2007 márc. 11, 08:52 am
Tartózkodási hely: Hernádkak
Re: Tuning

Hozzászólás Szerző: Gery-ke » 2007 márc. 20, 08:12 am

Sziasztok!

1 olyan kérdésem volna, ha már tuning, legyen sufni és olcsó!
Apukámnak 80 as évjáratú 518-as BMW-je volt és ült a segge, mint most az én Carolkámnak, amit nem is csodálok, hisz a gáztartály miatt állandóan több súly nehezkedik a hátsó rúgóra mint átlagosan!
Apám annó szétszedte az autót, és Lada rúgót tett bele, azután az autó igen betyárul nézett ki!
Beszéltem egy sráccal akinek szintén liftback-ja van csak az 1 el régebbi kasznis, ő mazda 626-os rugót tett bele!
De az enyémbe mit tegyek?
Ti tuningoltátok már a hátsó rugót?
Köszi
Gery

Pacsker

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2007 márc. 21, 01:15 pm

Szia:)

A rugós kérdés nálam is esedékes!
Először is a srácnak aki 626-os rugókat rakott bele azonnal szólj, hogy legyen tag:) (ha jól sejtem AE-82ese lehet)
sajnos ha megnézed, utánaérdeklődtél, nagyon drága az új rugó. egy darab 21--25 ezer forint. Erre én sem tudok beruházni. A régi AE-82.esembe ugyanez a probléma volt és egy itteni (Pest) maszek rugóshoz elvittük. Full sufni. kivette a régieket, és a rugóhalomból választott gondos méregetéssel jobbakat bele. NEm hittem benne, h jó lesz, de iszonyatosat dobott rajta. Tényleg! Sőt még barátom is aki vezette az is odáig volt utána a stabilitásával!
Nos most elment oda Apum és azt mondta a két hátsó rugót szereléssel (muszáj, mert ilyen rugó összehúzó kell hozzá) Otthon ne próbáld meg, mert leszakítja a fejed!!!. Tehát szereléssel a két hátsó rugó 8000Ft. Használt, de szerintem jókat rak bele(az előzőből kiindulva) Szerintem megéri megfotnolni!!! Lehet én is elviszem hozzá. Adok neki egy 10est, hogy tényleg jó erőseket rakjunk bele.
Ha érdekel szólj és megadom a címet. vagy keresünk valami elérhetőséget.
Egyébként Lajos és Zoli is hozzá tudna szólni, mert nekik már erősített van bent! :lol:

Avatar
Zed Kristianz
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 820
Csatlakozott: 2007 márc. 10, 04:20 am
Tartózkodási hely: Budapest VII. -- Kárpátalja (UA)

Hozzászólás Szerző: Zed Kristianz » 2007 márc. 21, 08:04 pm

Való igaz, én utángyártott erősítettre cseréltem le a halódó régieket. Gyakran vittem sok cuccot és embert is, leült a segge. Kicsit feljebb is van az átlagnál, így az egész kocsi tök egyenesre ül le, ha tele vagyunk. Nincs hátrabillenés.

Lajoshnál meg, de írjon ő - csak saccolok, a gátlók körül közvetlenűl MZ rugók vannak. Igen, a motor MZ-ből áttéve. Neki le se tud ülni, viszont szépen mereszti a tomporát az égnek!
ALAPÍTÓ TAG - Tiszteletbeli elnökségi tag

AE92 /Kyuni/ Liftback 4A-F '88
Karburátor Rulez! :twisted:

Elporladva 2016...

Avatar
Totya
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 630
Csatlakozott: 2007 márc. 21, 12:46 am
Tartózkodási hely: keszthely

Hozzászólás Szerző: Totya » 2007 márc. 24, 11:56 pm

Zed Kristianz írta:Való igaz, én utángyártott erősítettre cseréltem le a halódó régieket. Gyakran vittem sok cuccot és embert is, leült a segge. Kicsit feljebb is van az átlagnál, így az egész kocsi tök egyenesre ül le, ha tele vagyunk. Nincs hátrabillenés.

Lajoshnál meg, de írjon ő - csak saccolok, a gátlók körül közvetlenűl MZ rugók vannak. Igen, a motor MZ-ből áttéve. Neki le se tud ülni, viszont szépen mereszti a tomporát az égnek!
nekem van 1 garnitúra e92 es rugóm mert nekem le lett ülteteve a kicsike de ha veszel rugó erősítő bakot,gumit(szinte minden autós boltba lehet kapni) azokat be lehet tenni a rugó spiráljai közé,marha erős és nem engedi összeülni a rugót nekem még a sportrugónál is bent volt csak szlalomversenyen elveszett 2 db mert ott aztán igen kell kanyarodni :lol: és gondolom akkor ugorhatott ki.ezt úgy tod betenni a rugóba ,hogy pajszerral szétfeszíted és berakod a két spirál közé 8)

Avatar
TRD
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1455
Csatlakozott: 2007 márc. 11, 09:52 pm
Tartózkodási hely: Balassagyarmat
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TRD » 2007 máj. 12, 11:20 am

Itt egy szépen átalakított corolla liftbach :!: :!: :arrow: :arrow: mojeauto

Avatar
Totya
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 630
Csatlakozott: 2007 márc. 21, 12:46 am
Tartózkodási hely: keszthely

Hozzászólás Szerző: Totya » 2007 máj. 12, 11:08 pm

az enyém is alakul :DKép

Avatar
TRD
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1455
Csatlakozott: 2007 márc. 11, 09:52 pm
Tartózkodási hely: Balassagyarmat
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TRD » 2007 máj. 13, 09:24 pm

Totya írta:az enyém is alakul :DKép
HI !!! Jöhetnél már találkozóra :wink: :wink: Kiváncsi vagyok már a gépre :shock: :shock: :?:

Avatar
anzsel
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2007 márc. 12, 11:46 pm
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: anzsel » 2007 máj. 29, 10:27 pm

Hi

Gábor hozzad lenne egy kérdésem. Most a Balazzsal mar nagyon be vagyunk zsongva egy kis tuningolastol. Azt szeretnem megkérdezni hogy a te motorodbol emnnyit siklapoltal le? Mennyi volt neked a gyari kompresszio viszony? Az enyem elvileg 9,3.
És ha azt is leirnád hogy a lendkereket könnyitetted e? Meg hogy hajtokar grammolast is csinaltal-e?
Ezek érdekelnének igy kezdésnek.

Köszi szépen
AE92 gti ( 4A-GE)

Avatar
Layosh
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1404
Csatlakozott: 2007 márc. 19, 01:54 pm
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker

Hozzászólás Szerző: Layosh » 2007 jún. 09, 12:36 am

Asszem ide leírom a hirtelen történt fejlesztéseket, ill. javításokat a kocsin.

Ki lettek cserélve a gyújtógyertyák.
Gyári eredeti Japó DENSO 1 pólusúak. Szép csendes lett tőlük a motor.
Egész jól is megy és alig fogyaszt. Bazi jól gyorsul.

Ki lettek cserélve az első futómű stabilizátorok.
Bazi csendes lett és iszonyat úttartás mellé.

Ki lett cserélve a tank betöltő csöve full.
Nem érzik a benzin szag, ezért mínusz fél lityi benzin / hó kb.

Hát msot hirtelen ennyi.
Jön majd a hátsó futómű stab, az új betétek hátulra és a riasztó is.

Avatar
CindR
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2007 márc. 30, 10:06 pm
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: CindR » 2007 jún. 09, 09:03 pm

De jó olvasni az ilyet Lajos! Nekem is fülig ér a szám minden kis változástól, de hirtelen ennyi, nem lehet semmi élmény! Így tovább!!! :P

Anzsi jól mondja, kicsit meg kéne piszkálni a motort. Nem is feltétlenül a nagyobb teljesítmény, inkább a kiegyensúlyozottabb, és könnyebb járás érdekében. Engem elsődlegesen a hajtókarok grammolása, hengerfej tuningolása érdekel. Egy helyen olvastam, hogy karbis motornál nem szabad polírozni a szívócsöveket. Erről tudtok valamit?
Balázs - Corolla AE82 Liftback 1.6 4AC 8v '86

Avatar
Layosh
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1404
Csatlakozott: 2007 márc. 19, 01:54 pm
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker

Hozzászólás Szerző: Layosh » 2007 jún. 10, 11:04 am

CindR írta:De jó olvasni az ilyet Lajos! Nekem is fülig ér a szám minden kis változástól, de hirtelen ennyi, nem lehet semmi élmény! Így tovább!!! :P

Anzsi jól mondja, kicsit meg kéne piszkálni a motort. Nem is feltétlenül a nagyobb teljesítmény, inkább a kiegyensúlyozottabb, és könnyebb járás érdekében. Engem elsődlegesen a hajtókarok grammolása, hengerfej tuningolása érdekel. Egy helyen olvastam, hogy karbis motornál nem szabad polírozni a szívócsöveket. Erről tudtok valamit?
Haveromat megkérdeztem a polírozást illetően. Ladás a srác tehát karbi témában otthon van. Kapásból azt mondta hogy ez hüyeség. A polírózással csak javíthatsz. Nagyobb nyomással egyenletesebben érkezik a hengerbe a keverék. jobb nyomás. Stabilabb motor ennyi. Némileg kiegyenlítődik a két szélső és a két középső henger közti különbség, ami abból adődik, hogy ugye a két szélső henger távolabb van a karbitól, ami miatt ugye a keveréknek több idő kell, hogy odaérjen. És így a polírozástól megszűnik egy minimális ellenálás. A hengerfejet meg nem síkolnám inkább egy milimétert lecsapnék belőle. :D

És még ez nem minden. Kb jövő hónapban jönnek a hátsó stabok és betétek. Továbbá hátul kb három centivel lejjebb fogom ültetni. Majd megnézzük hogy mik a gyári méretek. És fölé akarok meni 1-2 centivel. Most sztem legalább 5 el van fölötte.

Avatar
CindR
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2007 márc. 30, 10:06 pm
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: CindR » 2007 jún. 10, 07:41 pm

Layosh írta: Haveromat megkérdeztem a polírozást illetően. Ladás a srác tehát karbi témában otthon van. Kapásból azt mondta hogy ez hüyeség. A polírózással csak javíthatsz. Nagyobb nyomással egyenletesebben érkezik a hengerbe a keverék. jobb nyomás. Stabilabb motor ennyi. Némileg kiegyenlítődik a két szélső és a két középső henger közti különbség, ami abból adődik, hogy ugye a két szélső henger távolabb van a karbitól, ami miatt ugye a keveréknek több idő kell, hogy odaérjen. És így a polírozástól megszűnik egy minimális ellenálás. A hengerfejet meg nem síkolnám inkább egy milimétert lecsapnék belőle. :D

És még ez nem minden. Kb jövő hónapban jönnek a hátsó stabok és betétek. Továbbá hátul kb három centivel lejjebb fogom ültetni. Majd megnézzük hogy mik a gyári méretek. És fölé akarok meni 1-2 centivel. Most sztem legalább 5 el van fölötte.
"Ugyanakkor egy nagyon nagyon fontos dolog: karburátoros motorok szívócsövét tilos tükörfényesre polírozni, ugyanis a recés felületnek megvan az az előnye, h az oda lerakódott benzin cseppecskéket a "durva hegyekről" leszakítja az áramló levegő, míg ha tükör fényes lenne, egyszerűen elcsorogna a szeleptányérig, és ott jól beégne a szelep..."

Ez alapján írtam amit.

A síkolásba beleértettem én is a "lecsapást". Köszi, hogy megérdeklődted, mostmár nem tudom mitévő legyek. :D
Balázs - Corolla AE82 Liftback 1.6 4AC 8v '86

Avatar
Layosh
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1404
Csatlakozott: 2007 márc. 19, 01:54 pm
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker

Hozzászólás Szerző: Layosh » 2007 jún. 10, 09:21 pm

CindR írta:
Layosh írta: Haveromat megkérdeztem a polírozást illetően. Ladás a srác tehát karbi témában otthon van. Kapásból azt mondta hogy ez hüyeség. A polírózással csak javíthatsz. Nagyobb nyomással egyenletesebben érkezik a hengerbe a keverék. jobb nyomás. Stabilabb motor ennyi. Némileg kiegyenlítődik a két szélső és a két középső henger közti különbség, ami abból adődik, hogy ugye a két szélső henger távolabb van a karbitól, ami miatt ugye a keveréknek több idő kell, hogy odaérjen. És így a polírozástól megszűnik egy minimális ellenálás. A hengerfejet meg nem síkolnám inkább egy milimétert lecsapnék belőle. :D

És még ez nem minden. Kb jövő hónapban jönnek a hátsó stabok és betétek. Továbbá hátul kb három centivel lejjebb fogom ültetni. Majd megnézzük hogy mik a gyári méretek. És fölé akarok meni 1-2 centivel. Most sztem legalább 5 el van fölötte.
"Ugyanakkor egy nagyon nagyon fontos dolog: karburátoros motorok szívócsövét tilos tükörfényesre polírozni, ugyanis a recés felületnek megvan az az előnye, h az oda lerakódott benzin cseppecskéket a "durva hegyekről" leszakítja az áramló levegő, míg ha tükör fényes lenne, egyszerűen elcsorogna a szeleptányérig, és ott jól beégne a szelep..."

Ez alapján írtam amit.

A síkolásba beleértettem én is a "lecsapást". Köszi, hogy megérdeklődted, mostmár nem tudom mitévő legyek. :D
Aha. Hát erről a szelepbeégési fázisról nem hallottam. Ezt is meg fogom érdeklődni. Vagy figyi mondok valamit. Szigetre kiméssz odaméssz egy pár emberhez akinek feltehetőleg karbis a gépe és megkérdezed. A fejedet nem harapják le. Amúgy meg én is sokmindennel így járok, hogyha megkérdezem akkor aztán már tényleg nem tom mitévő legye. Amúgy meg sok sikert hozzá. :wink:

Avatar
CindR
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2007 márc. 30, 10:06 pm
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: CindR » 2007 júl. 10, 06:02 pm

Most olvastam, hogy az AE82 és AE92 első rugói csereszabatosak, a hátsók nem. Még egyszer jól jöhet, ha tudjuk :wink: .

Helyesbítek, az AE82 twincam rugója ugyanaz, mint az AE92.
Balázs - Corolla AE82 Liftback 1.6 4AC 8v '86


Válasz küldése