Autoreszelgetes

Technikai okfejtések, hasznos tippek, leírások. Önállóan megvalósítható kisebb-nagyobb szervizelések és átalakítások.
ee90sandor
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2007 jún. 07, 02:47 pm
Tartózkodási hely: anglia
Autoreszelgetes

Hozzászólás Szerző: ee90sandor » 2007 jún. 08, 03:51 pm

mivel nem talaltam pont ennek a temanak megfelelo topicot ezert batorkodtam megnyitni...

akkor el is kezdem,de sajnos csak kerdezni tudok most kesobb majd en is valaszolok kerdesekre mivel kicsit autoszerelo vagyok,ha nem is pont corolla de talan majd tudok segiteni.. :shock:
szoval:az a gondom hogy az ee90 1.3 12v porlasztos fekvoo suberes porlaszto nem teljesen tuti miveel igazhogy poccre indul de amint elkezd meleegedni akkor elkezd kisterhelesnel rangatni,ez megnem is ojan nagy baj de ha ilyenkor leallitom akkor nehezen csak nagy gazzal indul ulyra,viszont ha teljesen uzemmeleg akkor leallitas utan azonnal visszaindul poccre ,de ha par perc varakozas utan inditom akkor megintcsak nehezen indul el :!: ..plussz a kipufogogaz szaga is erossen csiipos..kb 7.5 a varosi fogyasztasa normal hasznalatban,az autopalyas 120-130k/h temponal 80% terhelessel 7.0-7.6....
most elkezdte azt is hogy csorog amikor gyorsitasz ... :evil:
ha esetleg valaki tudna egy vezetekes matav szamot addni akit fel lehetne hivni annak orulnek,vagy ha tud konkret tanacsot adni akkor az is nagy segitseg.../ui:kulfoldon van a corolla/

bocsi ha sokk volt a szoveg ..
koszi :D
thnx

Avatar
Toytib
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 720
Csatlakozott: 2007 máj. 09, 07:31 pm

Hozzászólás Szerző: Toytib » 2007 jún. 08, 04:14 pm

Szia Sándor.

Én is jártam már ebben a cipőben.
Sajnos az autómata hidegindítórendszerével van a gond.(szokásuk :cry: )
Rengeteget el lehet bajlódni velük de nem lessz sokkal jobb. :(
Én már többet alakítottam át befecskendezősre,de a leg végén az EE9-nek volt nagyon jó kéttorkú karbija.(sajnos nagyon ritka)
Szívótorokkal eggyütt pikk-pakk át lehet szerelni.
Sajna ennyit tudok csak segíteni.
AE82 Gt 4AGE smallport 1987
AE86 GT 4AGE 1983
Prius II 2009

ee90sandor
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2007 jún. 07, 02:47 pm
Tartózkodási hely: anglia

Hozzászólás Szerző: ee90sandor » 2007 jún. 08, 04:17 pm

Törteli Tibor írta:Szia Sándor.

Én is jártam már ebben a cipőben.
Sajnos az autómata hidegindítórendszerével van a gond.(szokásuk :cry: )
Rengeteget el lehet bajlódni velük de nem lessz sokkal jobb. :(
Én már többet alakítottam át befecskendezősre,de a leg végén az EE9-nek volt nagyon jó kéttorkú karbija.(sajnos nagyon ritka)
Szívótorokkal eggyütt pikk-pakk át lehet szerelni.
Sajna ennyit tudok csak segíteni.
koszonom

:D
millio vacuum csovet gondolltamm atnezni de az nagyon sokkkolo latvany volt elsoore...
thnx

Avatar
anzsel
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2007 márc. 12, 11:46 pm
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: anzsel » 2007 jún. 08, 05:22 pm

Sziasztok....

Nekem is lenne egy kérdésem. Az én autommal az a gond mostanság hogy mikor áll egy éjszakát és reggel inditani akarom akkor nehezen indul. Kb 6-7-8-at pörög a fötengely mire " elkezd " beindulni.Viszont mikor kicsit felmelegszik a moci akkor már pöccre indul.
Már sok emberrel beszeéltem és sok tanacsot meg 5letet is kaptam.
Gondoltunk az AC pumpára de az kilöve mert akkor melegen sem indulna.
Az olajnyomas sem lehet mert akkor az auto se menne normálisan. Benzinszürőt, gyertyákat cseréltem de sajnos attol sem lett jobb.
Az akksit is megneztem az is jo.
A maradék ötlet, az vagy az hogy vmelyik érzékelö elszaálhatott, vagy pedig a hidegindito injektor meghibasodasa.

A hideg-indito injktorra egy külföldi forumon azt irtak ha indulas utan 1500-nal van az alapjárat akkor elvileg az is jo. Es nekem 1500 van indulas utan az alapjárat.

Ha bárkinek van vmi tippje mi lehet a hiba azt elöre is köszönöm.
AE92 gti ( 4A-GE)

Avatar
Toytib
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 720
Csatlakozott: 2007 máj. 09, 07:31 pm

Hozzászólás Szerző: Toytib » 2007 jún. 08, 09:13 pm

Szia Anzsel.

Próbáld ki hogy amikor beindul hidegen,rögtön állítsd le,majd indítsd újra. Ha ekkor már könnyen indul,akkor valószínű hogy a benzinnyomást nem tárolja. Ezért először létre kell jönni az üzemanyagnyomásnak és ezután képes elindulni a motor. Az indítófúvóka egyébként csak az indítózás időszakában dolgozik, úgyhogy ez is okozhatja a problémát, vagy ennek a vezérlője. Az hogy hidegen 1500 az alapjáratod, azt az alapjárati levegőszabályzó emeli fel,azzal eggyütt hogy a 4db befecskendező fúvókán több benzint nyomat.Egyenlőre ennyi.
Majd jelezz hogy mire jutottál!

üdv.
AE82 Gt 4AGE smallport 1987
AE86 GT 4AGE 1983
Prius II 2009

Avatar
Layosh
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1404
Csatlakozott: 2007 márc. 19, 01:54 pm
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker

Hozzászólás Szerző: Layosh » 2007 jún. 09, 12:31 am

Törteli Tibor írta:Szia Anzsel.

Próbáld ki hogy amikor beindul hidegen,rögtön állítsd le,majd indítsd újra. Ha ekkor már könnyen indul,akkor valószínű hogy a benzinnyomást nem tárolja. Ezért először létre kell jönni az üzemanyagnyomásnak és ezután képes elindulni a motor. Az indítófúvóka egyébként csak az indítózás időszakában dolgozik, úgyhogy ez is okozhatja a problémát, vagy ennek a vezérlője. Az hogy hidegen 1500 az alapjáratod, azt az alapjárati levegőszabályzó emeli fel,azzal eggyütt hogy a 4db befecskendező fúvókán több benzint nyomat.Egyenlőre ennyi.
Majd jelezz hogy mire jutottál!

üdv.
Nekem is csinál hasonlüt. Reggel nehezebben indul, de később már bármikor pöccre. Egy felet nem forgat. Na most mondjuk az új gyertyáktól mégjobban indul. De ez tuti sztem is hogy visszaejti a brenyát ennyi. Sztem nem egy olyan probléma ami miatt rögtön szerelni (szét szedni) lenne érdemes.

Avatar
anzsel
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2007 márc. 12, 11:46 pm
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: anzsel » 2007 jún. 09, 08:05 pm

Szia Tibi

Na megnéztem es miutan beindult es létrehozta a nyomast akkor is ugyanugy indul másodjára is. Mondjuk a mai napon ez kicsit csaloka volt mert kb 12-kor inditottam be es mivel napon állt ezert elég meleg volt és sokkal gyorsabban is indult be. 7 helyett kb 2-3-at pörgött.

Szoval a probléma tovabbra is fennáll.

Köszön szépen egyébként a gyors válaszodat.
AE92 gti ( 4A-GE)

Avatar
Toytib
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 720
Csatlakozott: 2007 máj. 09, 07:31 pm

Hozzászólás Szerző: Toytib » 2007 jún. 13, 01:14 pm

anzsel írta:Szia Tibi

Na megnéztem es miutan beindult es létrehozta a nyomast akkor is ugyanugy indul másodjára is. Mondjuk a mai napon ez kicsit csaloka volt mert kb 12-kor inditottam be es mivel napon állt ezert elég meleg volt és sokkal gyorsabban is indult be. 7 helyett kb 2-3-at pörgött.

Szoval a probléma tovabbra is fennáll.

Köszön szépen egyébként a gyors válaszodat.
Remélem jössz a talira 30.-án és kitárgyaljuk ezt a problámát.
AE82 Gt 4AGE smallport 1987
AE86 GT 4AGE 1983
Prius II 2009

Avatar
CindR
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2007 márc. 30, 10:06 pm
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: CindR » 2007 jún. 21, 05:37 pm

Szia Tibi!

Pofátlan kérdésem lenne... :D A karbikhoz, és a karbis motorokhoz is értesz? Ha igen, akkor lenne majd egy pár megválaszolatlan kérdésem. :roll:

Ja és az a legenda járja, hogy csináltál már AE82 liftbackből GTI-t.. Esetleg erről mesélnél kicsi? Futómű és fék is erősítve lett, na de mivel? Mennyire volt nehéz a szívátültetés.

Nyugodtan szólj, ha már elég volt ezekből az amatőr kérdéseből.. :D
Balázs - Corolla AE82 Liftback 1.6 4AC 8v '86

Avatar
Toytib
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 720
Csatlakozott: 2007 máj. 09, 07:31 pm

Hozzászólás Szerző: Toytib » 2007 jún. 21, 06:11 pm

CindR írta:Szia Tibi!

Pofátlan kérdésem lenne... :D A karbikhoz, és a karbis motorokhoz is értesz? Ha igen, akkor lenne majd egy pár megválaszolatlan kérdésem. :roll:

Ja és az a legenda járja, hogy csináltál már AE82 liftbackből GTI-t.. Esetleg erről mesélnél kicsi? Futómű és fék is erősítve lett, na de mivel? Mennyire volt nehéz a szívátültetés.

Nyugodtan szólj, ha már elég volt ezekből az amatőr kérdéseből.. :D
Ne hülyéskedj!!!
Nyugodtan lökd a kérdést :D
Igen építettem át ugyanolyan volt mint a tiéd, csak EE80-as, azaz1.3-as.
Ennél 1 db motortartó bakot kellett áthegeszteni mindössze.
A tiédnél ilyent nem kell csinálni mert az alapban 1.6-os.
Egyébként csak a futómű lett GT, mert a motor egy Si-ből származik.
Olyanból,mint a TRD irígylésreméltóan szép AE92-ese. :D
(remélem ott lessz a talin és csorgathatom a nyálam)
Persze 4db tárcsafék állítgatja megfelé a járművet.
Elég furi látvány amikor elhagyja a 180-as utolsó kalibrációt a műszerfalon.
A furi az egészben hogy a gazdájának ez a munkás autója, mert az ünneplős egy MA70-es SUPRA TURBÓ ami nemrég lett full restaurálva.
Mi a gond a karbiddal?
AE82 Gt 4AGE smallport 1987
AE86 GT 4AGE 1983
Prius II 2009

Avatar
Toytib
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 720
Csatlakozott: 2007 máj. 09, 07:31 pm

Hozzászólás Szerző: Toytib » 2007 jún. 21, 06:36 pm

Amúgy több 2E motort is alakítottam át 2E-E re.
Pont a hidegindítási és túlfogyasztási gondok miatt.
Jól mutat a régi Toyotákban a befecskendezős motor.
AE82 Gt 4AGE smallport 1987
AE86 GT 4AGE 1983
Prius II 2009

Avatar
CindR
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2007 márc. 30, 10:06 pm
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: CindR » 2007 jún. 21, 06:57 pm

Igazából az a bajom, hogy elég sokat eszik. Itt többen mondták, akiknek ilyenje volt/van, hogy nagyon kell hajszolni, hogy 8 fölé menjen a fogyasztás. Nekem eddig a minimum rekordom volt 8,6... de általában 9 körül alakul. Most mondjuk arra gyanakszom, hogy a kipufogó oldali szelepek nem zárnak teljesen, és ott is megy el nem kevés üzemanyag, mert motorféknél igencsak durrogok.. Ez ki fog derülni a jövő héten, már bejelentkeztem kompresszió és CO mérésre.

A fő kérdésem az lenne, hogy mivel lehetne egy ilyen karbis motort erősíteni? A hengerfejsíkolásról hallottam, sőt talán egyszer bele is vágnék hajtókargrammolással együtt. Azt viszont már nem tudom, hogy a szívócsöveket szabad e polirozni, mert egy helyen azt olvastam, hogy karbisnál nem. Ezen kívül, hogy magával a karburátorral lehet e valamit kezdeni, érdemes e a cseréjén gondolkozni..?

Egyszóval minden érdekel, amit egy ilyen motorral lehet csinálni, ésszerű keretek között. Nem agyon tuningolni akarom, inkább optimalizálni. Ha ugyanilyen fogyasztásom maradna, de kicsit erősödne, nem érdekelne, ez még belefér..

Kicsit hosszúra sikeredtem :D
Balázs - Corolla AE82 Liftback 1.6 4AC 8v '86

Avatar
Toytib
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 720
Csatlakozott: 2007 máj. 09, 07:31 pm

Hozzászólás Szerző: Toytib » 2007 jún. 21, 09:38 pm

Igazából lehet csiszolgatni,reszelgetni,de sokkal többet ne várj tőle ha a fogyasztással is szeretnél törödni.Ez a motor nem sportmotor,és nem is tudod azzá varázsolni hacsak nem cserélsz ki benne sokmindent. Az meg ugye költséges,és soha többé nem fog keveset fogyasztani.
Viszont ha már van egy 4A motorod, abból nem túl nagy ráfordítással tudsz csinálni 4A-F-et úgy hogy még a motorszámod is megmarad :D
Hídetéseket kell figyelni és komplett törött AE-92-eseket apróér meg lehet venni és kezdődik a buhera :lol:
Jobbik esetben akár 4A-FE-t is találhatsz,csak ott a villamosság és benzinpumpa+csövek a neccesebb. :?
Visszatérve az elejére, a te mostani motorod ugy van tervezve hogy szinte örökkévalóság legyen átlagemberek számára, aki meg száguldozni akart annak idején az megvette a 4A-GE-verziót,ami töbet fogyasztott,ha hajtották akkor hamarabb tönkrement,zajosabb volt, de ment is ha kellett.

A túlfogyasztásod nem biztos hogy a karburátorban keresendő.
Először teljes motorbeállítás(szelephézagok, előgyujtás, gyujtókábelek, gyertyák, elosztó állapota,vákumos előgyujtásszabályzó hibája, vákumcsövek állapota+hogy jó helyen vannak-e,légszűrő tisztaság stb.)
Ezek után lehet belenyúkálni a karburátorba.
Amúgy az badarság hogy nem szabad polírozni a szívócsöveket, mivel mindenféle tuning legfőbb lényege, hogy így vagy úgy minél több levegő kerüljön az égéstérbe és ha ez megvan akkor már csak a megfelelő arányu üzemanyag kell hozzá. A polírozott felületen meg ugye könnyebben áramlik a levegő,vagy már a kész keverék a karburátor esetében.
Ezért szoktak több szelepet alkalmazni, tovább nyitvatartó és méllyebre nyitó vezérműtengelyeket, olyan hengerfejet aminél a levegő beáramlási szöge a legkedvezőbb.
Nagyon egyszerű példa: TURBO vagy COMPRESSOR
Nem csinálnak mást mint jól telepumpálják az égésteret levegővel.
A könnyítések és egyensújozások már csak hab a tortára, az már csak az igen magas fordulatú motoroknál van igen fontos szerepe.

Tehát ha erősebb motort szeretnél, aprópénzből, akkor dobj rá egy F-es 16v hengerfejet,a hozzá való karbival, cseréld ki a dugattyúkat az F-esére
és lessz egy jó fogyasztáú aránylag erős motorod aránylag kevés munkával :D

Lehet hogy kicsit hosszú lett? :roll:
AE82 Gt 4AGE smallport 1987
AE86 GT 4AGE 1983
Prius II 2009

Avatar
CindR
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2007 márc. 30, 10:06 pm
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: CindR » 2007 jún. 21, 10:04 pm

Őőőő, most éppen "Zed Zoli" próbál msn-en keresztül felmosni a földről, mert kissé lehidaltam. Ezt ennyire "egyszerüen", papirmunkák nélkül meg lehet csinálni??? Azt hiszem ez egy mielöbbi projektként fog mostantól a terveim közt szerepelni...

Most igazából semmi okosat nem tudok hozzáfűzni, csak egyelten egyet.
KÖSZÖNÖM!!!! :roll:

Na megyek a használtautóra...
Balázs - Corolla AE82 Liftback 1.6 4AC 8v '86

Avatar
Zed Kristianz
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 820
Csatlakozott: 2007 márc. 10, 04:20 am
Tartózkodási hely: Budapest VII. -- Kárpátalja (UA)

Hozzászólás Szerző: Zed Kristianz » 2007 jún. 22, 02:22 am

"Zed Zoli" ???? :shock: :shock:
Ajajj, mostantól Balázsra erősen figyelni kell, mert a megzakkanás határához közelít ha záros határidőn belűl nem vetődik elé egy 4A-F-s roncs.
Kezdődött a kipu cseréjével...
Nem lesz ennek jó vége, de mit lehet neki parancsolni, én figyelmeztettem :!:
ALAPÍTÓ TAG - Tiszteletbeli elnökségi tag

AE92 /Kyuni/ Liftback 4A-F '88
Karburátor Rulez! :twisted:

Elporladva 2016...


Válasz küldése