Központi zárak

Technikai okfejtések, hasznos tippek, leírások. Önállóan megvalósítható kisebb-nagyobb szervizelések és átalakítások.
Avatar
tvcsaba
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2009 márc. 13, 08:19 am
Tartózkodási hely: Szerbia
Kapcsolat:
Központi zárak

Hozzászólás Szerző: tvcsaba » 2009 márc. 27, 09:50 pm

Gondoltam nyitok egy ilyen topikot mivel ezis a csináld magad forumba illene és én most ilyenekrõl gondolkodok.
Találtam olcsó közponi záras szettet és beszeretném épiteni. Mivel sok olyan Corollást olvastam itt akinek már bennevan a központi igy énis ugy gondoltam milyért ne!
Van-e valakinek tapasztalata hogykell az ajtókról leszedni a tapacirumot meg a kilincset meg az ablaktekeröt?
Ha van az jó lenne ha irna ide egy két sort.
Köszi :wink:

Avatar
Pacsker
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 23933
Csatlakozott: 2007 márc. 09, 06:44 pm
Autód gyártási éve: 1988
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2009 márc. 27, 10:10 pm

Javaslom a gyári központit. Még 1.3-asba is volt, ha jól tudom. A klubban 90%-ban akinek van az gyári. A te ajtódba is biztos vagyok benne, hogy ott van elõkészítve minden furat. Egyszerûen be kéne rakni a helyére, bekábelezni és valljuk be jobb mint az utángyártott. Úgyhogy keresgélj bontókban, vagy itt a fórumon!

Ajtókárpit leszedés. Tükör környékén az ajtókárpitban van egy fekete kis kerek alakú csavar fej takaró mûanyag. Azt óvatosan lepattintod. A mögötte lévõ csavart kicsavarod, a kilincs közepén lévõ csavart ugyancsak. Majd a kilincset egyik irányba eltolod az ajtó síkjával. Így kiakadnak a kis fülei. Aztán körbe óvatosan a kárpit két oldalát és alját meghuzogatod magad felé. A kis patentok elengednek. Majd megemeled az egész kárpitot felfelé és óvatosan leszeded (közben kiigazgatod a kilincset a lyukon)
Összeszerelés ugyanígy.
Srácok ha kihagytam valamit írjátok légyszi!
Klubelnök

Merjünk nagyban gondolkodni!
"Before you say you can't do it, try it" / Sakichi Toyoda
"I always say, the way a man treats his car is how he treats himself." / Tarconi


:e9lb: AE92 Liftback GT-i (4AGE, Kouki)
:te71matyi: TE71 GT DOHC Coupe (2TG, Zenki)
Kép KE11 Sedan felújítását várva (2K, Kouki)
:kp60: KP60 Starlet versenyautó építés alatt (4AGE)

Kép

sprintike
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2007 nov. 15, 10:00 pm
Tartózkodási hely: Vác közelében

Hozzászólás Szerző: sprintike » 2009 márc. 27, 11:30 pm

Ha szükséged van ábrákra akkor http://www.ae86.hu/download/48/ töltsd le és a body file-ba ábrák segítenek mi?-hol?-hogy?.!!
Egyébként nekem is aktuális lesz a dolog.Nekem a zárak megvannak csak a bekötéssel és a risztóval való együttmûködéssel van problémám.

Avatar
Biagio
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 2864
Csatlakozott: 2007 máj. 25, 11:15 am
Tartózkodási hely: majdnem Bp.

Hozzászólás Szerző: Biagio » 2009 márc. 28, 09:18 am

Nekem személy szerint négy nem gyári közptonti van az autóban.
Nem mondom, hogy rossz, de a gyárinál nem lenne jobb, így szerintem amíg bírja használom. Azt hiszem spal márkájú, univerzális és a riasztóra rá is van kötve.
Arra viszont figyelj, ha veszel univerzálisat, hogy a motornak elég hely legyen, a fefogatási pontok erõssek legyenek, mert elképzelhetõ, hogy az olcsó ár tükrözi a minõséget is.
Vissza kettõ, padló, vagy nagy gáz, kis kuplung.
No injektor No ABS No Computer No problem :e9bia:
Kép

Avatar
tvcsaba
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2009 márc. 13, 08:19 am
Tartózkodási hely: Szerbia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: tvcsaba » 2009 márc. 29, 09:11 pm

Ugy nézrm érdekel ez a téma egy két emberkét itt a forumba.
Kössza ajó tanácsokat mindenkinek.
Hát most az,hogy gyári legyen a központi az!!!!.... hmmmmmmmm
Nemis tudom,hol találok olyat meg milyet? Viszont univerzális van minden sarkon és nemis drága!
Nemtudom szétnézek és majd meglássuk.

Üdv 8)

mixivik
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2008 okt. 26, 12:34 am

Hozzászólás Szerző: mixivik » 2009 ápr. 12, 12:35 pm

sziasztok!

nekem gyári kp. van a kocsiban,de nem távirányítós,viszont olyanra szeretném megcsinálni..az lenne a kérdésem hogy a központivezérlõt hol találom meg?

Avatar
Pacsker
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 23933
Csatlakozott: 2007 márc. 09, 06:44 pm
Autód gyártási éve: 1988
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2009 ápr. 12, 08:58 pm

Szia!

Mûszerfal alsó borítását leveszed a vezetõ oldalon. És már látni is fogod. Világos zöld színû tégladoboz a kormányoszlophoz felfogatva.
Klubelnök

Merjünk nagyban gondolkodni!
"Before you say you can't do it, try it" / Sakichi Toyoda
"I always say, the way a man treats his car is how he treats himself." / Tarconi


:e9lb: AE92 Liftback GT-i (4AGE, Kouki)
:te71matyi: TE71 GT DOHC Coupe (2TG, Zenki)
Kép KE11 Sedan felújítását várva (2K, Kouki)
:kp60: KP60 Starlet versenyautó építés alatt (4AGE)

Kép

mixivik
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2008 okt. 26, 12:34 am

Hozzászólás Szerző: mixivik » 2009 ápr. 13, 06:03 am

Köszöntem! :)

Avatar
tvcsaba
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2009 márc. 13, 08:19 am
Tartózkodási hely: Szerbia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: tvcsaba » 2009 ápr. 13, 10:05 pm

Multkor na majd megnézem én hol is a helye a gyári központi zárnak a motorjának.
Hát levettem csavarokat de akár hogy feszegettem nemmertem jobba mert azlesz hogy valamit letörök csak nem engedett az ajtün a kárpit.Ugyhogy gyorsan visszaraktam a csavarokat.Pedig nagyon cseszegtati a fantáziámat. Jo lenne nagyon egy gombnyomás és klikk ki is nyiltak az ajtók.
Na de he madj nygyon ráérek ismét megpróbálom vagy szakemberre bizom.

Üdv :roll:

Avatar
tvcsaba
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2009 márc. 13, 08:19 am
Tartózkodási hely: Szerbia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: tvcsaba » 2009 ápr. 18, 10:44 pm

Nahh ide is egy pár sor. Megvan a központi. sajnos képet nem csináltam mert hiper gyorsan kellet összeraknom idöszüke mijatt. Mivel ilyen téren tapasztalatom nem igen volt igy kicsit félve de nagy onbizalommal vágtam bele.

Na most adott egy központi zár 30 eur,négy motor központ és 1 drb.ugrokulcsos távirányitó.
A tapacirumok leszedésétõl féltem legjobban de avval nem volt gond csak az egyik hátsó ajtónál.Aztán arra is viszatérek.
Ajtótapacir le. Kis patentek könyen kijöttek nem töredeztek,ablaktekerön a kis kapocs könyen elengedett,a nyitókilincs kicsit érdekes de jó megoldás. csavar ki,kicsit eltol balra a kis kampón a müanyag elforditása és kiakaszt. Mondjuk rá ez nem olyan egyszerü dolog. No de belejön az ember ebbe is.Motorok behelyezése. Nem nagy kunszt. Mivel univerzális lukak nincsennek.KB.meglesni hol is volna jó aksis fúró és kész. Kis rúdacska ami mozgatja a zárókát azt kell megfelelõen beállitani.
Megis vagyunk.
Kábelezés.
Ez egy új szakasza a dolognak. Ez talán a bonyolultabb része a központiknak. (báris nekem ez volt) Igaz,hogy a kábelek amik a komplettal járnak tökélettessek és precizek de azokat ugy kell elhelyezni ugyebár,hogy ne látszódjon. Na szóval az ajtó küszöbén a müanyag le és hátra a kábel. Nátul elöre van látva valaminek kábel mert találtam kis gimi gyürüt.Azt kilukasztani és kábel be. Elül viszont az ajtón volt lúk a vázon nem. Namost a vezetö felül a motor 5 zsinóros,azon akkora lyukat keéé fórni,hogy mind az 5 kábel átférjen.(a többi 2 zsinóros)
Ezis megvolt.
Tapacir még nincs fent. FÖPRÓBA következik.
Aksira táp, távirányitó pöcc, klikk hallani de semmi. Na pillanat. Mindegyik motor átnázése alapba zárva kell lennijük.Egy kis csavarozás és klikk,klakk. MÜKÖDIK. Még egy kis simitás csavarok megszoritása ellenörzés kész.
Tapacirumok viszarakása.
Elsö vezetöi OK, Anyosülée felöli OK.Hátsó vezetöfelüli OK, Hátso bal...bal..bal.felrakom minden ok proba mind müködik a bal Nem. Szorúl. Leveszem a tapacirumot OK. Felrakom szorul. Na fasza.Keresd a hibát. Pücköl ki itt is ott is.10-etszeri le és felrakás után kipöckölés spanolás után OK végre.
Anyi szerszámot most tessék viszapakolni. Szerszám viszapakolva.
Felültem a teraszta kb 8 méteree az autótol kibontottam egy sört és nyomosttam a gombokat. Mükszik vazzeg.
Olvastam sok forumot itt hazaiakat is sok mindent irnak jot is roszat is.
Van aki több éve használ pijaci központit és soha sem volt problémája.volt aki csak a gyárira esküszik. Föleg hogy egy szervizbe 80-90 euróért szerelik be én meg megcsináltam 30 euróbol. De én ezt már anyit nyomogattam probálgattam mondom ha most nemdöglik be akkor soha.
Röviden enyi az én történetem

COROLLA LIFTBEK

:D :D :D

sprintike
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2007 nov. 15, 10:00 pm
Tartózkodási hely: Vác közelében

Hozzászólás Szerző: sprintike » 2009 ápr. 18, 10:52 pm

Grat :lol: Nem sokára én is belefogok :wink:

Avatar
Lyani
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1676
Csatlakozott: 2007 ápr. 22, 01:13 am
Autód gyártási éve: 2012
Autód típusa (és generációja): Auris
Autód felszereltségi jelölése: Sol
Autód karosszéria variánsa: Hatchback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Szigethalom

Hozzászólás Szerző: Lyani » 2009 ápr. 18, 11:19 pm

Grat a beépítéshez!
Nekem a jobb hátsó szarakszik mostanában. Leszedem a borítást, aztán kicsit megrugdosom finoman, hogy térjen észhez. :)
Auris MK1 HSD Sol 5 door Hatchback
OFF: 2003 Patrol Y61 LWB ZD30

murray
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1046
Csatlakozott: 2008 júl. 02, 05:40 pm

Hozzászólás Szerző: murray » 2009 ápr. 19, 07:01 am

nekem -15 alatt szokott szenvedni. de fogalmam sincs h gyári van e benne

Avatar
Biagio
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 2864
Csatlakozott: 2007 máj. 25, 11:15 am
Tartózkodási hely: majdnem Bp.

Hozzászólás Szerző: Biagio » 2009 ápr. 19, 12:12 pm

Milyen márkájú a központi amit vettél?
Grat a berakáshoz.
Vissza kettõ, padló, vagy nagy gáz, kis kuplung.
No injektor No ABS No Computer No problem :e9bia:
Kép

Avatar
tvcsaba
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2009 márc. 13, 08:19 am
Tartózkodási hely: Szerbia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: tvcsaba » 2009 ápr. 19, 06:48 pm

Kép

Nemtudom milyen markalyu iyen a dobozza. Valami torok vagy mi???


Válasz küldése