08.08 Szeged.

Főként a már lezajlott találkozókról olvashattok. Kinek hogy tetszett?
Avatar
pepo
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2019 ápr. 10, 11:38 am
Autód gyártási éve: 2007
Autód típusa (és generációja): Verso
Autód felszereltségi jelölése: Sol
Autód karosszéria variánsa: MPV
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:
Re: 08.08 Szeged.

Hozzászólás Szerző: pepo » 2020 aug. 10, 06:47 pm

Koszi a szervezest, nagyon szuper kis hetvege volt! Jo otlet volt a tarlatvezetes a Domban, most is hallottam ujdonsagokat. A varosnezes utan jol esett a finom ebed, ahol sikerult feltoltodni energiaval az esti csapatashoz. Napkozben kicsit rohangaltunk a programok kozott/helyett, de estere mar nem hagytuk el a tarsasagot. Jo volt csobbanni es utana bandazni. Finom etkek keszultek a grillen, jo kis privat bulit hoztal ossze Medzsor! Masnap celba vettuk az allatkertet, majd ebed utan lett egy hutocsere Krisz E9-eben. Csapatepites utan megneztuk meg a rakparton a repter musorat. Keszitettem par kepet, itt erhetoek el.
Corolla Verso II - 1ZZ-FE - ZNR11L-GRMEKW - TTE

Avatar
Taki
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 945
Csatlakozott: 2010 ápr. 23, 09:48 am
Autód gyártási éve: 1988
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Hatchback (3 ajtós)
Tartózkodási hely: Tapolca
Re: 08.08 Szeged.

Hozzászólás Szerző: Taki » 2020 aug. 11, 10:06 pm

Nagyon jól éreztük magunkat!

Hatalmas köszönet a szervezésér!

Szombati 4:30-as kelés után egész jól bírta kicssaládom a napi programot.
Szeged szép hely. A csapat pedig egyszerűen páratlan!
A program pont elég volt, nem kellett sehol sem sietni, kapkodni.
A Tiszaparti ebéd iszonyatosan finom volt! Az a halászlé... hmmm.
A szállás tökéletesen megfelelő volt!
Sajnos én estére belázasodtam, ezért nem tudtam az esti bandázáson részt venni. Ezt nagyon-nagyon sajnálom.
Remélem nem fertőztem meg senkit semmivel. Reggelre minden bajom elmúlott. Nem tudom mi volt. Lehet csak egy kis napszúrás.

Vasárnapi zoo látogatás is szuper volt, sokat szórakoztunk. Nekem nagyon tettszett!
Sajnos az állatkertbe kutyust nem lehetett bevinni ezért nem tudott a teljes csapat ott lenni.
Az állatkertnél kiegészültünk Matyiékkal és Cs.Laciékkal. Jó volt őket ismét látni!
A lábunkat kb. térdig eljártuk és kellemesen elfáradtunk.
Ezután igen éhesen érkeztünk a Vasárnapi ebéd színhelyére.
Az étel nekem ízlett. A Sörtésztában sült mustáros? füstöltcsülök szelet igazán jó ízű volt.
Innen búcsuztunk és indultunk haza.
A hűtőcserés bandázáson és a repcsinapos bemutatón már nem tudtunk ott maradni. Aki fényképezgetett ossza meg, mert kíváncsi vagyok! Biztos jó volt!

Még ilyent!
Szuper hétvége volt!
Köszi mindenkinek mindent!!!
Csak az az igazán bátor, aki be meri venni a hashajtóra az altatót!
1988 E9 Liftback 1.8D
1988 E9 Hachback 1.6Gti

Avatar
toytomi
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 2852
Csatlakozott: 2011 okt. 21, 07:32 pm
Autód gyártási éve: 1989
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Kübekháza, Szeged
Re: 08.08 Szeged.

Hozzászólás Szerző: toytomi » 2020 aug. 14, 09:08 pm

Pár gondolat tőlem is

Először is szeretnénk megköszönni mindenkinek, aki eljött és velünk töltötte ezt a hétvégét!
Kicsit mi is belekóstoltunk a szervezés részbe, amit többé-kevésbé sikerült is megvalósítani, de azért jócskán van még hova fejlődni. Majd legközelebb, ha megint kell ilyet csinálni okosabbak és felkészültebbek leszünk. :)

Kissé furcsa, de jó volt úgy menni találkozózni, hogy minden itt van a közelben. Nem kellett azon aggódni, hogy valamit elfelejtünk bepakolni, hiszen pikk-pakk itthon lehettünk bármiért is, nem is nagyon stresszeltünk rá az indulásra.(oly annyira, hogy én magamnak mindent elfelejtettem elrakni :o )

10 előtt pár perccel be is futottunk az Auchanhoz, közben Pepo is hozzánk csapódott menet közben.

Kép

Elkerülte a figyelmünket, de már Froolék és Takiék is a helyszínen voltak, majd Médzsörék és Bruceék is megérkeztek. A Budai famíliára kellett várni, de ők is megérkeztek időben az indulásra.
Némi aggodalomra adhatott okot a sok felhő és az eső látványa a közelben, de hát ez a Napfény városa elméletileg :hehe: , így az eredeti sétálós városnézés tervéhez tartva magunkat, megindultunk be a városba, majd letettük az autókat.

Kép

Kép

Megkezdtük a menetelésünket az előre megbeszélt úton

Kép

Félúton a Dóm tér felé, beiktattunk egy pihenőt a Dugonics téren a szökőkútnál az Egyetem előtt.

Barnabás királyi Őfelsége :D

Kép

Szusszantunk egyet és mentünk is tovább, mert 11:45-re a Fogadalmi templomban vártak már minket idegenvezetéssel. Előtte azért volt még idő nézelődni is.

Kép

Kép

Kép

Be is tértünk időre, majd körbevezettek minket, bemutatásra került a város egyik nevezetessége.

Kép

Kép

Ezt még kicsit megspékelve várt ránk egy kis magaslati levegő, a toronyba felmentünk megnézni a várost madártávlatból. Közel 300 lépcső vezet felfelé, ha jól emlékszem.

Kép

Kép

Jól kilépcsőztük magunkat, majd folytattuk tovább az utat.
Hősök kapuja

Kép

Árvízi emlékmű

Kép

Kis Tisza parti séta

Kép

Ezt a szakaszt kicsit tempósabbra vettük, mert éhesek voltunk, így mentünk és ettünk egy jót a Sótartó Halászcsárdában.

Kép

Miután kajakómára zabáltuk magunkat, tovább vonszolódtunk a Klauzál tér irányába, enni egy fagyit levezetésnek. :D

Kép

Megmondom őszintén elég hitvány fagyit adtak most, nekem sem ízlett, pedig itt viszonylag jókat szoktunk enni. :?
Ezek után visszasétáltunk, hogy felvegyük az autókat.

Kép

Megindultunk hát a szállásra. Pontosabban jött egy döccenő. Takiék Priusa nem akar indulni, lemerült. Na most mi lesz? Bebikázzuk?
Zöld energia, diesel agregátorral :lol:

(Bocsi Taki, ezt nem lehet kihagyni :lol: )
Kép

Természetesen semmi lemerülés nem volt, egyszerűen a lopásgátló volt bekapcsolva... Mentünk is a szállásra.

Kép

Kép

Megérkeztünk, de itt vétettem egy elég nagy hibát. Elfelejtettem nézni a levelezésemben, hogy megkaptam a csoportos bejelentőt, amit előre kitöltve kellett volna vinni, a gyors bejelentkezés érdekében. :oops: Kb 1 órát vette igénybe ez a bakim, így ez a kellemetlenség miatt elnézést kérek mindenkitől!

Nekem haza kellett ugrani pár cuccért, de addig a többiek kicsit élvezkedhetek a strand területén. Mire visszaértem már javában készültek a grill ételek, hálás köszönet érte a szakácsoknak! :)

Kép

Vacsi után jöhetett egy kis zenés lazulás a helyi DJ-k jóvoltából.

Kép

Kép

Kép

Kép

Másnap mentünk állatkertet nézni. Levi elég nyűgös volt már korán reggel, úgyhogy Őt gyorsan le raktam a nagyszülőknél, mert nem bírtunk volna vele tuti egész nap. Itt csatlakoztak hozzánk Pacskerék és CsLaciék is.

Kép

Kép

Nem egy hatalmas területű a szegedi állatkert, de el lehet tölteni itt is kis időt az állatokkal és játékkal. :hehe:

Kép

Kép

Kép

Kép

A nézelődésben megfáradva, levezetés képpen mentünk egy ebédet enni a nem messzire lévő Útkaparó csárdába.
Itt úgy hallottam nem mindenkinek volt rendben az étele, bocsi ezért, de nem mi voltunk a szakácsok, nem tehettünk róla.

Közben Bruceékkal is történt egy probléma. A kocsi hűtője elrepedt. Segítségükre elugrottam hozni egy hűtőt, Médzsör pedig hozott desztvizet, hogy haza tudjanak jutni.

Kép

Közben utána kiderült, hogy nagyobb baj is lett(2020 van még mindig...) és eléggé hajnalban sikerült hazaérniük. Hatalmas riszpekt nekik, de főleg a kicsi Siminek, hogy végig bírta ezt a kalandot. :wink:

Mire visszaértem a másik hűtővel már mindenki hazaindult, csupán Pacskerék, Pepoék és mi maradtunk még. Velük visszamentünk még kicsit a rakpartra bandázni. Pont légi bemutatót tartottak, nyilván nem egy Red Bull Air Race, de látványos volt ettől függetlenül. :)

Kép

Kép

Jó kis találkozó volt ez is összességében, mégha nem is sikerült olyan színvonalasra és zökkenőmentesre csinálni, mintha vezetőségi szervezésű lett volna. Képeket, aki csinált még rajtunk kívül, kéretik megosztani! :)

Ezeket mi csináltuk.

Képeink
:toytomi: AE92 Gt-i Liftback - Zenki, 4A-GE 16V Smallport - R.I.P.

:toytomi: AE92 Gt-i Liftback - Zenki, 4A-GE 16V Smallport

Avatar
Taki
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 945
Csatlakozott: 2010 ápr. 23, 09:48 am
Autód gyártási éve: 1988
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Hatchback (3 ajtós)
Tartózkodási hely: Tapolca
Re: 08.08 Szeged.

Hozzászólás Szerző: Taki » 2020 aug. 16, 10:09 pm

Jók a képek Tomi!
Kivéve a Prius bikázóst! Gondoltam, hogy nem maradhat ki.. ;)
Köszi!
Csak az az igazán bátor, aki be meri venni a hashajtóra az altatót!
1988 E9 Liftback 1.8D
1988 E9 Hachback 1.6Gti


Válasz küldése