Segítség kellene!

Technikai okfejtések, hasznos tippek, leírások. Önállóan megvalósítható kisebb-nagyobb szervizelések és átalakítások.
TokmagYeti
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2016 dec. 18, 03:55 pm
Re: Segítség kellene!

Hozzászólás Szerző: TokmagYeti » 2017 dec. 26, 02:15 pm

Sziasztok!
E10 sedan csomagtarto problemam van. Teljesen rendszertelenul tudom kinyitni, nem fordul el a kulcs, akadozik. Egy ideig mukodott, hogy a csomagtarto fedelet kozepen nyomva lefele elfordult vajpuhan a kulcs es kinyilt, de ma odaig jutottam, hogy nem merem hasznalni a csomagtartot, mert nem tudom kinyilik-e legkozelebb. Probaltam a kampos nyelvet feljebb mozgatni, de nem igazan valtozott a helyzet. Van esetleg otlete valakinek mihez kene nyulnom, hogy ujra tudjam hasznalni a csomagtartot?

Kepek:
https://photos.app.goo.gl/I1RqECNoiebpzTGn1

Avatar
Atanen
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 219
Csatlakozott: 2007 márc. 17, 12:38 pm
Autód gyártási éve: 1999
Autód típusa (és generációja): Corolla E11
Autód felszereltségi jelölése: G6R
Autód karosszéria variánsa: Hatchback (3 ajtós)
Tartózkodási hely: Bécs
Kapcsolat:
Re: Segítség kellene!

Hozzászólás Szerző: Atanen » 2017 dec. 29, 02:24 pm

TokmagYeti írta:Sziasztok!
E10 sedan csomagtarto problemam van. Teljesen rendszertelenul tudom kinyitni, nem fordul el a kulcs, akadozik. Egy ideig mukodott, hogy a csomagtarto fedelet kozepen nyomva lefele elfordult vajpuhan a kulcs es kinyilt, de ma odaig jutottam, hogy nem merem hasznalni a csomagtartot, mert nem tudom kinyilik-e legkozelebb. Probaltam a kampos nyelvet feljebb mozgatni, de nem igazan valtozott a helyzet. Van esetleg otlete valakinek mihez kene nyulnom, hogy ujra tudjam hasznalni a csomagtartot?

Kepek:
https://photos.app.goo.gl/I1RqECNoiebpzTGn1
Szedted már szét a zárat?Nem lehet hogy a lamellák már nem mennek ki eléggé a kulcs és a lamellák kopása miatt?
Ezt úgy szokták orvosolni (már ha ez a baj), hogy kiszereled a zárat, a ráperemezett króm lemezt le kell óvatosan fejteni (hogy utána legyen mit visszarakni), vigyázz, itt ki fog esni a zárat védő takarónyelv!
Ezután ha jól emlékszem egy zéger-gyűrűt kell leszedni ha minden igaz a másik végéről, akkor ki tudod venni a zár belsejét (ami el fordul a külsejében).
Ebbe beledugod a kulcsot,és látod hogy a lamellák mennyire mennek be. Amelyik nem megy be teljesen (színelnie kell a hengerrel hogy elfordulhasson),azt le kell (bedugott kulccsal!) köszörülni.
Ezután kipróbálod az állórészben,ha megy,összeszereled és boldogan használod! :D
- Toyota Starlet P7 és P9 (1E 2E és 4E-FE motorokkal)
- Toyota Carina E (4A-FE és 3S-FE motorokkal) (irodalom van!) :rock:
- Toyota Corolla E9 (1C) és E10-E11 (4A-FE és 4E-FE motorokkal)

:e11hb: AE111L G6R a Vadászbékaaa!!! :karorom:
- Faternak időközben Prius 2
- OFF Wheeler 8000 Cr-Mo acél MTB
- OFF Merida Kalahari 570 Cr-Mo acél MTB

Nyisd a folytószelepet!Fék?Ne hülyülj!
fanatik-amse.uw.hu
atanen.xfree.hu

TokmagYeti
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2016 dec. 18, 03:55 pm
Re: Segítség kellene!

Hozzászólás Szerző: TokmagYeti » 2017 dec. 29, 09:57 pm

Koszonom a leirast, nagyon hasznos. Lakotelep parkoloban nam nagyon tudok koszorulni :D , viszont a csomagtartot a jovoben is hasznalnam, ugyhogy rendelek szerintem ebay-rol egy zarat, ahogy lattam 2 csavar es kicserelem. Kivancsi voltam masok velemenyere is, mert nem allt ossze a kep, hogy miert nyilt akkor, ha nyomtam a fedelet, de ugy latszik nincs osszefugges. Koszi a valaszt megegyszer!

kgdh3h
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2017 máj. 30, 11:22 am
Re: Segítség kellene!

Hozzászólás Szerző: kgdh3h » 2018 jan. 06, 04:55 pm

Sziasztok!

Autószereléshez hülye vagyok, kérnék egy kis fejtágítást. ’99-es, 4E-FE motoros E11 lenne szó, szervóm van, klíma nincs futásteljesítmény_ 139.000 km.
Szeretném az összes szíjat kicseréltetni, mert kb 6 évesek. A vezérműszíj szettben van feszítőgörgőkkel, az tiszta sor, viszont a másik két hosszbordás szíjat (generátor: 4PK-820/4PK-823 és kormányszervó: 5PK-890), ha cseréltetem, akkor azokhoz kapcsolódóan a vízpumpán kívül törvényszerű még valaminek a cseréje, pl a szíjtárcsáké?

Biztos, ami biztos alapon, kuplungtárcsa is cserés lesz, ott mit kell még? (Szimeringet olvastam, de azt nem tudom, pontosan az melyik szimering, illetve hány darab, mert egyszer, mintha azt olvastam volna, hogyha lekerül a kuplung és szimering is cserélve lesz, akkor valahol ott van az olajpumpa és amögött/alatt is van egy szimering. Remélem nem írtam nagy hülyeséget! :hehe: )

A másik, hogy itt a fórumon olvasgattam, mely márkák, amik ajánlottak vezérműszíj szettből, hosszbordásból, lehet, hogy a fórumon preferált Mitsuboshi, Sun szíjak helyett csak az alábbi márkák jöhetnek szóba: Gates, Dayco, Contitech, Jakoparts, INA.
Ezek közül mostanában melyik számít jónak?
Köszönöm a segítséget!

Üdv.: kgdh3h

Avatar
toytomi
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 2852
Csatlakozott: 2011 okt. 21, 07:32 pm
Autód gyártási éve: 1989
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Kübekháza, Szeged
Re: Segítség kellene!

Hozzászólás Szerző: toytomi » 2018 jan. 07, 01:24 am

kgdh3h írta:Sziasztok!

Autószereléshez hülye vagyok, kérnék egy kis fejtágítást. ’99-es, 4E-FE motoros E11 lenne szó, szervóm van, klíma nincs futásteljesítmény_ 139.000 km.
Szeretném az összes szíjat kicseréltetni, mert kb 6 évesek. A vezérműszíj szettben van feszítőgörgőkkel, az tiszta sor, viszont a másik két hosszbordás szíjat (generátor: 4PK-820/4PK-823 és kormányszervó: 5PK-890), ha cseréltetem, akkor azokhoz kapcsolódóan a vízpumpán kívül törvényszerű még valaminek a cseréje, pl a szíjtárcsáké?

Biztos, ami biztos alapon, kuplungtárcsa is cserés lesz, ott mit kell még? (Szimeringet olvastam, de azt nem tudom, pontosan az melyik szimering, illetve hány darab, mert egyszer, mintha azt olvastam volna, hogyha lekerül a kuplung és szimering is cserélve lesz, akkor valahol ott van az olajpumpa és amögött/alatt is van egy szimering. Remélem nem írtam nagy hülyeséget! :hehe: )

A másik, hogy itt a fórumon olvasgattam, mely márkák, amik ajánlottak vezérműszíj szettből, hosszbordásból, lehet, hogy a fórumon preferált Mitsuboshi, Sun szíjak helyett csak az alábbi márkák jöhetnek szóba: Gates, Dayco, Contitech, Jakoparts, INA.
Ezek közül mostanában melyik számít jónak?
Köszönöm a segítséget!

Üdv.: kgdh3h

Szervusz!

Szíjtárcsát nem hinném, hogy cserélned kellene. Az elég extrém mértékű kopás lenne.

Kuplungot általában akkor a szokás javítani/cserélni, ha elkopott, vagy más sérülés éri(pl rugó törés, megégés, stb).

A vezérléscserekor a szíjhajtás felöli oldalon lévő összes szimmeringet illő cserélni. Általában nem azért mert tuti rosszak, hanem mert ilyenkor hozzá férhetőek és nem kell kétszer dolgozni ugyanazért a munkáért. Bár nagy általánosságban elmondható, hogy ezeknek a tömítéseknek az élettartama megegyezik a szíjhajtással. Tehát érdemes a csere. :)
Van a vezérműtengelynek/eknek, a főtengelynek és az olajszivattyúnak is szimmeringje.
A kuplung felől is van szimmering, ahoz csak akkor férsz hozzá, ha lejön a váltó, tengelykapcsoló, lendítőkerék.

A felsorolt márkák közül talán a Contitech a legjobb, bár egyikkel sem lőhetsz mellé szerintem. :)
:toytomi: AE92 Gt-i Liftback - Zenki, 4A-GE 16V Smallport - R.I.P.

:toytomi: AE92 Gt-i Liftback - Zenki, 4A-GE 16V Smallport

kgdh3h
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2017 máj. 30, 11:22 am
Re: Segítség kellene!

Hozzászólás Szerző: kgdh3h » 2018 jan. 07, 12:48 pm

toytomi írta:
kgdh3h írta:Sziasztok!
Szervusz!

Szíjtárcsát nem hinném, hogy cserélned kellene. Az elég extrém mértékű kopás lenne.

Kuplungot általában akkor a szokás javítani/cserélni, ha elkopott, vagy más sérülés éri(pl rugó törés, megégés, stb).

A vezérléscserekor a szíjhajtás felöli oldalon lévő összes szimmeringet illő cserélni. Általában nem azért mert tuti rosszak, hanem mert ilyenkor hozzá férhetőek és nem kell kétszer dolgozni ugyanazért a munkáért. Bár nagy általánosságban elmondható, hogy ezeknek a tömítéseknek az élettartama megegyezik a szíjhajtással. Tehát érdemes a csere. :)
Van a vezérműtengelynek/eknek, a főtengelynek és az olajszivattyúnak is szimmeringje.
A kuplung felől is van szimmering, ahoz csak akkor férsz hozzá, ha lejön a váltó, tengelykapcsoló, lendítőkerék.

A felsorolt márkák közül talán a Contitech a legjobb, bár egyikkel sem lőhetsz mellé szerintem. :)

Szia!

Köszi, akkor megmondom az autószerelő srácnak, hogy ami szimering és hozzáfér, majd cserélje le! :D
A kuplungot mindenképp le fogja venni, szóval gondoltam rá, hogy azt is kicseréltetem. Pont amiatt kell lekapni, mert tavaly úgy vettem az autót, hogy volt a rajta egy pici olajfojás, tehát szimeringet kellett volna cserélni. Nem tudom, mióta produkálja ezt, hozzám már így került, de a gumik meg elérték az életperiódusuk végét.

Üdv.: kgdh3h

Doncsa
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2018 jan. 09, 07:56 pm
Autód gyártási éve: 2010
Autód típusa (és generációja): Corolla E15
Autód felszereltségi jelölése: Luna
Autód karosszéria variánsa: Sedan (4 ajtós)
Re: Segítség kellene!

Hozzászólás Szerző: Doncsa » 2018 jan. 10, 06:37 pm

Sziasztok!

Ujdonsult toyotas lennek es szeretnek segitseget kerni illetve tapasztalat miatt erdeklodnek, hogy adott egy 2010 es Corolla es a tompitott kicsit keveset vilagit ezert gondolkodom a cserejeben. Ezzel kapcsolatban kernek segitseget, ki milyet vett jok e ezek az erossebbnek mondott izzok, esetleg valakinek konkret tapasztalata van e valamelyikkel kapcsolatban?!
Illetve jol tudom HB4 es izzok kellenek bele?!

Koszonom elore is a segitseget!
Védd a fákat! Egyél Hódot!
2010 Corolla
1.6 Benzin M-MT

Avatar
Jorn
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1354
Csatlakozott: 2011 dec. 20, 09:32 am
Autód gyártási éve: 1998
Autód típusa (és generációja): Corolla E11
Autód felszereltségi jelölése: Terra
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Tatabánya
Re: Segítség kellene!

Hozzászólás Szerző: Jorn » 2018 jan. 12, 04:11 pm

Doncsa írta:Sziasztok!

Ujdonsult toyotas lennek es szeretnek segitseget kerni illetve tapasztalat miatt erdeklodnek, hogy adott egy 2010 es Corolla es a tompitott kicsit keveset vilagit ezert gondolkodom a cserejeben. Ezzel kapcsolatban kernek segitseget, ki milyet vett jok e ezek az erossebbnek mondott izzok, esetleg valakinek konkret tapasztalata van e valamelyikkel kapcsolatban?!
Illetve jol tudom HB4 es izzok kellenek bele?!

Koszonom elore is a segitseget!
A lámpabúra nincs bemattulva ?
A foncsor belül ép ?
Érdemes ezekkel kezdeni a vizsgálódást... izzó ezt nem oldja meg :)
10/2006 angol ZZT251 SOL TEC EUR SED LHD 1ZZFE HTWC MTM 5F
11/1998 angol AE111 TERRA UKP EUR LB LHD 4AFE MTM 5F
(07/1998 japán AE111 TERRA EUR SED LHD 4AFE MTM 5F)

joco812
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2017 júl. 25, 09:00 pm
Autód gyártási éve: 2002
Autód típusa (és generációja): Corolla E12
Autód felszereltségi jelölése: Luna
Autód karosszéria variánsa: Hatchback (5 ajtós)
Re: Segítség kellene!

Hozzászólás Szerző: joco812 » 2018 jan. 12, 04:47 pm

Doncsa írta:Sziasztok!

Ujdonsult toyotas lennek es szeretnek segitseget kerni illetve tapasztalat miatt erdeklodnek, hogy adott egy 2010 es Corolla es a tompitott kicsit keveset vilagit ezert gondolkodom a cserejeben. Ezzel kapcsolatban kernek segitseget, ki milyet vett jok e ezek az erossebbnek mondott izzok, esetleg valakinek konkret tapasztalata van e valamelyikkel kapcsolatban?!
Illetve jol tudom HB4 es izzok kellenek bele?!

Koszonom elore is a segitseget!
Első körben cserélném új, márkás, nem hamis izzóra és elvinném a kocsit egy fényszóró beállításra.
A HB4 izzót nem ismerem, de H7-tel ,ár jártam úgy hogy nem volt a helyén és szétszórta a fényt.
Saját észrevétel (vagy placebo hatás), hogy pár év alatt az izzó veszít a fényerejéből. Új izzót betéve erősebbnek tűnik.

Doncsa
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2018 jan. 09, 07:56 pm
Autód gyártási éve: 2010
Autód típusa (és generációja): Corolla E15
Autód felszereltségi jelölése: Luna
Autód karosszéria variánsa: Sedan (4 ajtós)
Re: Segítség kellene!

Hozzászólás Szerző: Doncsa » 2018 jan. 12, 09:16 pm

Nem sarga a lampabura, sot...mint az uj...csak egy xenon os autotol valtottam Corollara es reg volt halogen lampam auton...
Nezegettem ezeket a plusz 50% fenyeeos izzokat es ez erdekelt colna van e tapasztalat vele kapcsolatban... :)
Védd a fákat! Egyél Hódot!
2010 Corolla
1.6 Benzin M-MT

Avatar
mozso
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 2048
Csatlakozott: 2010 ápr. 15, 08:54 am
Autód gyártási éve: 2006
Autód típusa (és generációja): Corolla E12
Autód felszereltségi jelölése: Luna
Autód karosszéria variánsa: Hatchback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: BP
Kapcsolat:
Re: Segítség kellene!

Hozzászólás Szerző: mozso » 2018 jan. 16, 09:35 pm

Osram Night Breaker Laser nálam bevált. Erősebb, jobb, de hamarabb tönkre is megy.
CCH vezetőségi tag
Corolla E12 HB - kovácsolt 1ZZ-FE motor + Garrett GT2860R turbo @ 1.5bar + sok egyéb

Avatar
csgeri80
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2015 ápr. 27, 07:39 pm
Autód gyártási éve: 1996
Autód típusa (és generációja): Corolla E10
Autód felszereltségi jelölése: XLi
Autód karosszéria variánsa: Hatchback (3 ajtós)
Tartózkodási hely: Csíkszereda
Re: Segítség kellene!

Hozzászólás Szerző: csgeri80 » 2018 jan. 24, 06:25 pm

Sziasztok! Valaki tud segteni abban, hogy a Toyodiyen milyen néven találom meg a hátsó stabilizátor rúd szilentet?
MI az angol neve, sajnos elvesztem a keresésben. Köszönöm előre is.
EE101 Royal Special

joco812
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2017 júl. 25, 09:00 pm
Autód gyártási éve: 2002
Autód típusa (és generációja): Corolla E12
Autód felszereltségi jelölése: Luna
Autód karosszéria variánsa: Hatchback (5 ajtós)
Re: Segítség kellene!

Hozzászólás Szerző: joco812 » 2018 jan. 24, 06:32 pm

Elvileg:
BUSH (satabilizer)

www.toyodiy.com itt megtalálod - alvázszám alapján - cikkszámmal együtt

Avatar
toytomi
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 2852
Csatlakozott: 2011 okt. 21, 07:32 pm
Autód gyártási éve: 1989
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Kübekháza, Szeged
Re: Segítség kellene!

Hozzászólás Szerző: toytomi » 2018 jan. 24, 06:38 pm

csgeri80 írta:Sziasztok! Valaki tud segteni abban, hogy a Toyodiyen milyen néven találom meg a hátsó stabilizátor rúd szilentet?
MI az angol neve, sajnos elvesztem a keresésben. Köszönöm előre is.


BUSH, STABILIZER, REAR

48818-20070 (05/1992 - 10/1992)
48818-12150 (11/1992 - 04/1995)
:toytomi: AE92 Gt-i Liftback - Zenki, 4A-GE 16V Smallport - R.I.P.

:toytomi: AE92 Gt-i Liftback - Zenki, 4A-GE 16V Smallport

Avatar
csgeri80
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2015 ápr. 27, 07:39 pm
Autód gyártási éve: 1996
Autód típusa (és generációja): Corolla E10
Autód felszereltségi jelölése: XLi
Autód karosszéria variánsa: Hatchback (3 ajtós)
Tartózkodási hely: Csíkszereda
Re: Segítség kellene!

Hozzászólás Szerző: csgeri80 » 2018 jan. 24, 07:26 pm

toytomi írta:
csgeri80 írta:Sziasztok! Valaki tud segteni abban, hogy a Toyodiyen milyen néven találom meg a hátsó stabilizátor rúd szilentet?
MI az angol neve, sajnos elvesztem a keresésben. Köszönöm előre is.
BUSH, STABILIZER, REAR

48818-20070 (05/1992 - 10/1992)
48818-12150 (11/1992 - 04/1995)
KÖszi, megtaláltam közben én is!
Az enyémbe ez jár: 48818-12160
96-os évjárat.
EE101 Royal Special


Válasz küldése