Modell-Makett

Élet a Corollakon túl. Felhasználók hobbijai, egyéb érdeklődési körei.
Pacsker
Modell-Makett

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2007 dec. 05, 04:27 pm

Kiskoromba maketteztem. Főként repülőket, volt amit ki is festettem :)
Még megvannak ám.

7-8 hónapja Anzsival és szomszédommal elkapott minket a modellezés héve. Építettem is magamnak Egy Tamiya TT-01-es onroad autót. Nagy élmény összerakni a legkisebb csavaroktól!
A kasztnija Nissan Sylvia. Ne kövezzetek meg. nem volt toyota :)
Összkerekes, mindenhol difi, végre olyan 40-50-et mehet, de azt eléri hamarabb mint a benzinesek, olyan 1-1,5 mp alatt. Jó kis játékszer!
(Tibcsinek van egy Supra kasztnija grrrrrrrrrrrr.......... :twisted: )

Ő az én kis autócskám:

Kép

Kép

Kép

Kép



Csakhát ugye nagyon költséges kis hobbi. Emiatt lankadt is a játszadozás, de azért előveszem sokszor.
Azóta vettem egy 70 centis hajót is. Az bóvli kínai, majd átépítem. A váza miatt kellett. De azt már láttátok és játszottatok vele is már Nyéken.

Emellett nagy hóbortom még a villanyvasutazás. Tervezem is hogy a szobámba vmi kis terepasztalt, vagy a fal mentén kis gyűrűt kialakítok. Szerencsére van jó sok mozdony, kocsi, fa, fű, síní, ház, minden.
Valaki még ilyen betegségben szenved? :)

Viszont most a fő terv, hogy építek egy toycsi kasztnit. Lemezből, és gittből. mivel üvegszálazni nem tudok, meg drága. Úgyh megprom leklónozni a kis gyöngyszememet. Uolyan színben, sőt még kerekeket is keresek majd. Nagy munka, de ha van az embernek ideje, jól el tudja tölteni vele. Bár az utóbbinak híján vagyok, de csak elkezdem majd.

Néztem ám Corolla maketteket. Főként a Castrolos E11 WRC van, de található még AE86 is, csak horrorisztikus áron, na meg külföldön gyűjtőknél 1-2.
Aki talál más típust, netán E9-est az szóljon :)
Találtam még kész játékautókat is, KE-s Corollákat, E9 szedánt, Új Versot, Aurist, de szegényes a választék, meg a többsége gagyi, nem részletes precíz.



Na kit fertőzött meg, netán ki űzi még a Modellezést, makettezést?

Avatar
Biagio
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 2864
Csatlakozott: 2007 máj. 25, 11:15 am
Tartózkodási hely: majdnem Bp.

Hozzászólás Szerző: Biagio » 2007 dec. 05, 04:45 pm

Jelen vagyok mint hobbi modelles, de sajnos pár éve megszakadt a hobbi! :(
Ugyan is már nem gyártott Burago modell autókat gyűjtöttem 1/24 kicsinyitésben és van is belőle úgy kb 130 darab.
Dobozos mind és sértetlen. Se festék kopás, se sérülés.
Vannak még 1/18 Burago autók is amiket még darabokból kellett összerakni a vázra és hihetetlenül kidolgozott és szép mind.
A gyűjtés gondolatát és beszerzését szeretném felélénkíteni és beszerezni ujjabb darabokat hisz már kicsiként megfertőzőtt a benzingőz!
Apum karosszériás, az egyik bátyja autószerelő így amióta az eszemet tudom ott lebzseltem a műhelyben és követtem minden egyes mozdulatát.
Bátyám autóreszelő így csak én estem messze a fától, de mint hobbi az autó megmaradt és kigyógyithatatlan 'ÖGY' maradok! :lol: :lol:
Vissza kettõ, padló, vagy nagy gáz, kis kuplung.
No injektor No ABS No Computer No problem :e9bia:
Kép

Pacsker

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2007 dec. 05, 05:50 pm

Nincsenek képeid a buragok-ról?

Nekem is van pár, de messze nem kopásmentes :lol:
Toyota nincs véletlenül?

Avatar
Biagio
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 2864
Csatlakozott: 2007 máj. 25, 11:15 am
Tartózkodási hely: majdnem Bp.

Hozzászólás Szerző: Biagio » 2007 dec. 06, 09:40 am

Hát restellem magam egy kicsit, mert mivel 3 éve elköltöztünk egy nagy dobozba bele raktam őket szépen és azóta is kint van a tárolóba, kivéve a nagyok, mert azok a lakás díszei! :lol:
Igérem előveszem a dobozt és megnézem, hogy van e Toyo, mert sajna már nem tudom és akkor csinálok képeket is!

Mivel sajna Buragokat nem gyártyják így lehet, hogy Maisto gyártásai alatt nézelődök, de ha van más olyan gyártó amely élethű modelleket készít szívesen várom nevüket! :wink:
Vissza kettõ, padló, vagy nagy gáz, kis kuplung.
No injektor No ABS No Computer No problem :e9bia:
Kép

Pacsker

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2007 dec. 06, 12:00 pm

Szia!

Ami nekem nagyon bejött, az a Carrarama! Nagyon részletes és szép.
De van milliónyi márka:

http://www.automodellszalon.hu/43.htm

Avatar
Biagio
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 2864
Csatlakozott: 2007 máj. 25, 11:15 am
Tartózkodási hely: majdnem Bp.

Hozzászólás Szerző: Biagio » 2008 jan. 30, 12:34 pm

Vissza kettõ, padló, vagy nagy gáz, kis kuplung.
No injektor No ABS No Computer No problem :e9bia:
Kép

jabel
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2008 jún. 17, 07:33 pm
Autód gyártási éve: 2004
Autód típusa (és generációja): Corolla E12
Autód felszereltségi jelölése: Terra
Autód karosszéria variánsa: Hatchback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Bp

Hozzászólás Szerző: jabel » 2008 jún. 18, 12:38 am

Hello!
mostanában főleg maketteket épízek 1:24ben. nagyjából mindenevő vagyok, de így i kevés toyglit adtak ki :cry: . szal van mindenem lassan, de eddig csak egy toyotájhoz sikerült hozzájutni az is celica. Sajnos nem lett annyira jó, régebbi építés.
Kép

Kép

csak 3 féle corollát adtak ki asszem (a kis szériás gyantát nemtom):AE86 rendes és bukólámpás, és corolla wrc, asszem a 2vel ezelötti változat.

Pár dolog, amit szeretnék még hozzácsapni a gyűjteményhez:

KépKépKép
KépKépKép

Avatar
DBandesz
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1126
Csatlakozott: 2007 nov. 22, 10:36 am
Tartózkodási hely: Szentes

Hozzászólás Szerző: DBandesz » 2008 jún. 18, 11:03 am

Anno maketteztem én is. Főleg II. Világháborús repülőket építettem, elsősorban nagyobbik bátyám inspirálására, mivel ő több díjat is bekaszált a makettjeivel.

Egyetlen egy autót építettem, egy Hasegawa által gyártott Ferrari 512 "Black Night"-ot, ami a Testarossa faceliftelt verziója.

Ezt az egyet építettem, aztán az akkor 4 éves unokaöcsém elkezdett vele játszani egy óvatlan pillanatban, akkor rommá tört egy perc alatt, azóta nem makettezek. A repcsiket elajándékoztam.

Avatar
Pacsker
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 23933
Csatlakozott: 2007 márc. 09, 06:44 pm
Autód gyártási éve: 1988
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2008 jún. 18, 11:43 am

Szia!

Én is repülőztem ifjabb koromban. Még meg is van belőle jópár. Van egy óriási (talán 1:18-as) Phantom 2-esem. Ez még nincs lefestve szerintem nem is lesz már.
Autókat soha. Pedig jó lenne. Mostanába sokat érdeklődtem Toyoták után és szereztem is sok kapcsolatot. Ha komolyan érdekel, meg tudjuk beszélni. Ezek általában Japánból érkeznek. Ha többet rendelünk együtt, elég olcsó a hajózással együtt. Kb 3-5000 forintra jön ki egy.
Talán egy-két oldalt be is linkeltem ide. Olvass vissza! Ha gondoljátok pár hacsit rendelhetnénk. Széles a választék nagyon.
Corollából találtam már vagy 8 fajtát :)
Klubelnök

Merjünk nagyban gondolkodni!
"Before you say you can't do it, try it" / Sakichi Toyoda
"I always say, the way a man treats his car is how he treats himself." / Tarconi


:e9lb: AE92 Liftback GT-i (4AGE, Kouki)
:te71matyi: TE71 GT DOHC Coupe (2TG, Zenki)
Kép KE11 Sedan felújítását várva (2K, Kouki)
:kp60: KP60 Starlet versenyautó építés alatt (4AGE)

Kép

jabel
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2008 jún. 17, 07:33 pm
Autód gyártási éve: 2004
Autód típusa (és generációja): Corolla E12
Autód felszereltségi jelölése: Terra
Autód karosszéria variánsa: Hatchback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Bp

Hozzászólás Szerző: jabel » 2008 jún. 18, 11:50 am

Elvileg én is benne lennék a dolgodan, csa az a gáz h a legtöbb corollát a fujimi adta ki, ami kb 30db-bő áll, ugyanennyiért már lenne tamiya(csak pont corolla nincs9 az meg kb 120 db( a régebbi). Meg még jön a minőség, ami hát a fujinál ismét kíns téma. most egyenlőre a 86os aoshimák érdekelnének nagyon, ettől a gyártótól még nem építettem. Ha vmi kérdésetek van bátran, bár nem vagyok pro, és nembiztos h tudok válaszolni, de vannak kapcsolataim... 8) 8) 8)
és itt egy jókis webshp, nem túl olcsó, DE a legtöbb cuccnaf fent van a dobozbontása:http://1999.co.jp/eng/car/

Avatar
CindR
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2007 márc. 30, 10:06 pm
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: CindR » 2008 jún. 18, 10:06 pm

Régen én is raktam össze egy-két repülőt, aztán abbamaradt ez a szál...

...pár napja kaptam meg egy Fujimi féle Hacsit, szülinapomra. Vagyis addigra kell elkészülnie. A fényezése olyan lesz, mint az enyém, csak sajnos lassan haladok vele. Kihozzuk belőle, ami tőlünk tellik.

:roll:
Balázs - Corolla AE82 Liftback 1.6 4AC 8v '86

jabel
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2008 jún. 17, 07:33 pm
Autód gyártási éve: 2004
Autód típusa (és generációja): Corolla E12
Autód felszereltségi jelölése: Terra
Autód karosszéria variánsa: Hatchback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Bp

Hozzászólás Szerző: jabel » 2008 jún. 18, 11:24 pm

mivel fényezed?

Avatar
CindR
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2007 márc. 30, 10:06 pm
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: CindR » 2008 jún. 19, 10:35 am

A fő szín az azt hiszem egy Tamya spray festék, a többit csak ecsettel viszem fel, de annak a festéknek nem emlékszem a márkájára. Azt már látom, hogy spay-vel nem lehet több réteget fújni, mert túl vastag lesz már úgy...
Balázs - Corolla AE82 Liftback 1.6 4AC 8v '86

jabel
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2008 jún. 17, 07:33 pm
Autód gyártási éve: 2004
Autód típusa (és generációja): Corolla E12
Autód felszereltségi jelölése: Terra
Autód karosszéria variánsa: Hatchback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Bp

Hozzászólás Szerző: jabel » 2008 jún. 19, 12:34 pm

Tam spray az zsír, és érdemes inább vékonyan többször átködölni, több réteg, vékonyabb, jobb fedés és kisseb az esély h megfolyik.

Avatar
CindR
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2007 márc. 30, 10:06 pm
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: CindR » 2008 jún. 19, 12:56 pm

Köszi, akkor lehet, hogy inkább nekiesek finoman higítóval, és utána újrafújom, hátha szebben sikerül. Rájöttem, hogy ecsetelésnél is érdemes maszkolni :D
Balázs - Corolla AE82 Liftback 1.6 4AC 8v '86


Válasz küldése