Szervizkönyvek, Használati útmutatók

Karosszéria variánsok, motorfajták, egyéb típusok. Toyotainkról szakmai beszélgetések, tudnivalók, érdekességek...
MFerenc
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 529
Csatlakozott: 2009 ápr. 01, 01:49 pm
Tartózkodási hely: Budapest, XXI.

Hozzászólás Szerző: MFerenc » 2011 nov. 14, 08:19 am

Na, sikerült megtalálni a vezetékszíneket?
1993 1,3 Corolla xli 16V hatchback volt, E11 Corolla kombi '98 volt

Avatar
Pacsker
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 23933
Csatlakozott: 2007 márc. 09, 06:44 pm
Autód gyártási éve: 1988
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2011 nov. 14, 10:24 am

Nem sajnos. (bár nem volt idõm jobban belemélyedni)

Valami ilyesfélét keresnék a Carinához (csak persze latin írással):
Kép

Bocs a méretért. Látszik, hogy minden egyes vonalon rajta van a két krix-krax, ami pl B-L, Y-Br -ként mutat az angol nyelvûben.
Tehát a gyári manual wiring diagrammjai.
Azért nagyon köszönöm az utánajárásod, mert máshol még ilyet se találtam.

Találtam egyet:

Kép

Annyi, hogy a Carina idejében még az ábrák alatt volt sok sok párhuzamos alsó vízszintes csík, amik testek voltak és arra ágaztak le a földelések. Ez már részletkérdés.
Klubelnök

Merjünk nagyban gondolkodni!
"Before you say you can't do it, try it" / Sakichi Toyoda
"I always say, the way a man treats his car is how he treats himself." / Tarconi


:e9lb: AE92 Liftback GT-i (4AGE, Kouki)
:te71matyi: TE71 GT DOHC Coupe (2TG, Zenki)
Kép KE11 Sedan felújítását várva (2K, Kouki)
:kp60: KP60 Starlet versenyautó építés alatt (4AGE)

Kép

MFerenc
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 529
Csatlakozott: 2009 ápr. 01, 01:49 pm
Tartózkodási hely: Budapest, XXI.

Hozzászólás Szerző: MFerenc » 2011 nov. 14, 04:44 pm

Na, amit küldtem, pont ilyen, csak nem japán, hanem holland :D bár mindkettõ kínai... épp csak a csatlakozók nincsenek külön lerajzolva. Ha lesz idõd, kicsit jobban belemélyedsz, meglátod, nagyon jó. Elektromos tetõtõl kezdve tükrökig, minden van benne :vezet:
1993 1,3 Corolla xli 16V hatchback volt, E11 Corolla kombi '98 volt

MFerenc
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 529
Csatlakozott: 2009 ápr. 01, 01:49 pm
Tartózkodási hely: Budapest, XXI.

Hozzászólás Szerző: MFerenc » 2011 nov. 14, 04:50 pm

Elsõ kép az elektromos tükör,
Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

második a vezetékszínek (fekete (zwart, 1-es szám) másik lapon)
Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
1993 1,3 Corolla xli 16V hatchback volt, E11 Corolla kombi '98 volt

Avatar
cslaci105
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 673
Csatlakozott: 2010 máj. 04, 08:18 am
Autód gyártási éve: 1987
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: XL
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Kiskunhalas

Hozzászólás Szerző: cslaci105 » 2012 máj. 24, 08:31 am

Ugyan nem szervízkönyv, de jobb helyet nem találtam neki.
Nagyon keresem az Audatex / Audapen nevû programot! Ha valakinek megvan, küldjön egy üzit. Köszi!
1.8D XL - 1C - CE90
Corolla Verso II - 1ZZFE - ZNR11L

Avatar
Biagio
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 2864
Csatlakozott: 2007 máj. 25, 11:15 am
Tartózkodási hely: majdnem Bp.

Hozzászólás Szerző: Biagio » 2012 aug. 07, 04:25 pm

Szerzõi jogokat sérthet ha itt megosztásra kerülnek teljes dokumentációkat tartalmazó fájlok vagy linkek, melyekkel megüthetjük a bokánkat. Kérlek ezt tartsátok szem elõtt!
Vissza kettõ, padló, vagy nagy gáz, kis kuplung.
No injektor No ABS No Computer No problem :e9bia:
Kép

MFerenc
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 529
Csatlakozott: 2009 ápr. 01, 01:49 pm
Tartózkodási hely: Budapest, XXI.

Hozzászólás Szerző: MFerenc » 2012 aug. 11, 11:03 pm

Andi írta:Sziasztok,

Valakinek megvan pdf-ben esetleg ez a könyv:
http://hasznalt-konyv.vatera.hu/szakkon ... 00549.html

Emailre is jó, ha ide már nem szabad ilyesmit linkelni.

Köszi szépen!
Andi
Nekem megvan eredetiben, ugyanaz, mint a linkelt, angol nyelvû. Mivel Corollám már nincs, akár meg is válok tõle. Írok Neked pü-t!
1993 1,3 Corolla xli 16V hatchback volt, E11 Corolla kombi '98 volt

Avatar
Biagio
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 2864
Csatlakozott: 2007 máj. 25, 11:15 am
Tartózkodási hely: majdnem Bp.

Hozzászólás Szerző: Biagio » 2013 jan. 08, 05:00 pm

7Mester írta:Sziasztok !

Vettem egy viharvert e11-est folyik az olaj a hengerfej-nél-körül mittomén... Rolling Eyes

odáig szétszedném, csak nincs típusismeretem.
Eddig csak Opelt, meg WV-t generáloztam.

van valakinek szerelési kézikönyve priviben ?

Köszi !

János
Vissza kettõ, padló, vagy nagy gáz, kis kuplung.
No injektor No ABS No Computer No problem :e9bia:
Kép

Avatar
Pacsker
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 23933
Csatlakozott: 2007 márc. 09, 06:44 pm
Autód gyártási éve: 1988
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2014 jan. 07, 08:54 am

E9 és E10 Magyar kezelési útmutató.
Más volt a fordító/kiadó, de a belsejük azonos sémájú:

Kép


E9 Projektembõl pár korábbi szerzemény, hogy itt is meglegyen:
Pacsker írta:Szedjük össze a Magyarországi Toyota forgalmazás kezdetével kapcsolatos infóinkat.
A Toyota Motor Hungary tárolt cégjegyzékuk alapján 1991-ben "indult". (Bejegyezve 1991.01.31, Cég elnevezése: 1991.12.27. Látesítõ okirat kelte 1990.12.20.)
Eddig úgy tudtam, hogy Corolla-t csak E10-tõl forgalmaztak itthon. (gondolom az indulás, az értékesítés elkezdése eltartott jó pár hónapig)

Elõtte a "mentõs Hiace-osok" importáltak 1-1 Toyota-t (gondolom fõként haszongépjármûveket). Illetve hallottam már olyat is, hogy ÉNY Magyarországon (Gyõr?) korábban indult egy kereskedés és az Ausztriával/TME-vel volt kapcsolatban. Utóbbit már több helyrõl megerõsítették, de hogy mi az igazság még mindig nem tudom.

A lényeg: Ma törvényi szabályozás van arra, hogy minden itthon eladott termékhez kell magyar nyelvû használati útmutatót is mellékelni. Gondolom akkoriban is lehetett hasonló rendelet.
MERT bizonyítani tudom, hogy itthon, ha csak pár hónapig (max 1-2 évig) is, de adtak el E9-es Corolla-t 0km-el. :)

Apródon találtam egy Corolla Kezelési utasítást. Mindig megnyitom az ilyesfajta hirdetéseket, hogyha olcsó, be tudjam rakni nektek a megfelelõ topic-ba. Nézem, magyar nyelvû és nincs rajta Toyota logo, vagy levédett betûtípus... :roll: Le volt fotózva szerencsére 1-2 oldal is mintának. Az egyiken olvasom: "kérjük pontosítsa az alábbi táblázat segítségével milyen típusú az autója: EE90 - (magyarázat), AE92, AE95..." :shock:

Gyorsan telefonáltam. A család vásárolta az EE90-es Sedan-t újonnan Magyarországon és hozzá kapták a könyvet. Gyorsan ki is fizettem és kértem adja postára.
Megérkezett, több, mint 200 oldalas. Elsõ oldalakat böngészve látszik, hogy 1991-es kiadású és, hogy a Toyota Motor Corporation megbízásából (nem TMH) készítette az XY kiadó. Lehet, hogy a Gyõrieknek csinálták?
Szó mi szó, tényleg adtak el pár db E9-et 0 km-esen Magyarországon.

A kézikönyvet csak erekjének gondoltam a többi mellé, azonban poénból elkezdtem olvasgatni. Srácok... Hihetetlen... Annyira kellemesen van fogalmazva és annyira frappánsan, józan paraszti ésszel írnak benne, hogy hihetetlen. Nem a megszokott bölcsész nyelv, tele orbitális hibákkal. Látszik, hogy olyan emberek csinálták, akik értettek az autókhoz. Ameddig eljutottam nem találtam benne óriási hibákat sem.

Leírja, hogy a rozsdásodás elkerülése érdekében mit tegyél. Idõnként takarítsa ki az ajtók alján található vízkifolyó furatokat, télen mossa sûrûn az alját, ügyeljen a kerékjáratokra, de káros lehet, ha csak félmunkát végez (nedves sár), mossa ki alaposan...
Autó indítása: Trükkök: 2E motornál hidegen egy pedálnyomás indítózás elõtt. Melegen félig benyomott pedálnál forgassa el a kulcsot, forró motornál teljesen benyomott pedálnál fordítsa el a kulcsot.
Olajfogyasztás: Természetes, hogy a motor fogyasztja az olajat (semmi himihumi parasztvakítás). A hengerfalra rátapad, gyûrû nem húzza le, égéstérbe jut..., A szelepek szárait is olaj keni, a szimeringeknél is bejuthat egy kevés az égéstérbe... Azonban megtévesztõ lehet, mert rövid távokon, városi közlekedésnél kondenzvízzel és az üzemanyagból kiváló vízzel hígul a motorolaj, így a nívópálcán akár esés sem tapasztalható, viszont hosszú távú utak alkalmával, nagy sebességû közlekedésnél az olajszint gyors csökkenése is elõfordulhat....

Annyira jópofa és annyira gyakorlatias, hogy el sem hiszem. Komolyan mondom, hogy tanulni lehet belõle! Jók az ábrák is. Mindenkinek ajánlom, hogy böngéssze át!

Ha tudom, be fogom scannelni az egészet.
Ha E10-tõl is még ez a kiadó csinálta (megnézem ki az), akkor azok is hasznosak lehetnek. Más gyártókét olvasgatom és az elég hervatag ehhez képest.

Kép

Kép

Kép

Van benne Gt-i spec és Coupe kivitel is :)

Ti mit tudtok az elsõ hazai forgalmazásokról?
IceRocko írta:Én úgy tudtam, hogy forgalmaztak E9-et itthon is, de azt sajnos nem, hogy milyen kivitelekben, milyen felszereltséggel. Ugyanis mikor a szüleim megvették újonnan az E10, elõtte jártak a Dózsa Györgyi úti Toyota szalonba (akkor még volt ott). viszont akkor még E9eket árultak, ami nem tetszett nekik. A szalonnal szemben volt egy OFF: Daewoo szalon, ON: ami árban szimpatikus volt nekik és így esett, hogy majdnem Daewoo-k lett. Viszont mikor újra mentek volna, hogy átbeszéljék a felszereltséget, árat stb.. meglátták, hogy a Toyotánál modell váltás van és azonnal beleszerettek az E10-be. (hála istennek) :lol:
Ez volt 1992 aug.-szept. környékén, de sajnos arról sincs információm, hogy mióta árulták az E9-eket.
Pacsker írta:Köszi IceRocko! Lényeges információk.
Szüleid annó az elsõ vásárlók közt lehettek az E10-ek közül. 1992 végétõl forgalmazták Európában. Büszke lennék én is az autómra a helyedbe :)
Ez is azt jelenti, hogy E9-et maximum 91 végétõl 92 közepéi forgalmazhattak itthon.

A projektedbe mesélhetnél még a vásárlásról, az autó múltjáról, a nagy utazásairól. Innám a szavakat :)

Srácok, ha tudom Scannelem a prosit, csak a melóhelyen kinyírnak, ha meglátják :oops:
XJS írta:Volt gimis osztalytarsam papaja vett E9-et itthon. Nem tudom, hogy honnan, hogyan, de ez 88-89 lehetett. Elmeletben hozhatta akkor mar kulfoldrol is.
[Walaki]D`Lair írta:
XJS írta:Volt gimis osztalytarsam papaja vett E9-et itthon. Nem tudom, hogy honnan, hogyan, de ez 88-89 lehetett. Elmeletben hozhatta akkor mar kulfoldrol is.
Itthon is lehetett venni, Csocsó nagyfaterja is itthon vette az E8-at. Akinek volt kapcsolata meg valutája az mindent tudott venni itthon is :D
murray írta:így van itthon is lehetett venni újban E9-et. Nekem a corollát 89ben vette újként itthon az ember a rózsadombon lakott megvolt a címe. 89ben hozta be a konsumex japánból. az egy külker cég volt. gondolom behoztak pár száz darabot. 89ben 1 év gari járt a kocsira amit zuglóban a vasútállomás töltés mögött van az a nagy szerviz udvar oda vitte. anno sztem egy vagyon volt a ladák mellett. és persze fényévekkel jobb autó volt. akkori árat nem tudok.
megvolt az írógéppel írt átadási papirja is csak én hülye odadtam a vevõnek
Pacsker írta:Köszi srácok, lényeges információk.
Ma is lehet itthon Camry Hybrid-et venni, csak nem a TMH-tól.

Arra gondoltam, hogy Toyota-n keresztül, magyar garanciával és szervizháttérrel, mikortól lehetett Corolla-t vásárolni. Erre a Gyõri márkakereskedés (Bécsi anyacéggel?) már jó lehetett, illetve a TMH 1991-tõl. Félek a Konsumex csak valami közvetítõ lett volna és lehet saját garanciát vállalt, vagy küldte volna ki az autót külhonba (ha Japánból hozta, akkor kétlem, hogy vissza a TMC-nek). Nem tudom..

Egyet biztosan tudok: 1989-ben Harkányi Viktor-ék E9 Liftback GL-jét Ausztriában vették, mert itthon nem lehetett még kapni Corolla-t a fent említett háttérrel.
bepi81 írta:"Olajfogyasztás: Természetes, hogy a motor fogyasztja az olajat (semmi himihumi parasztvakítás). A hengerfalra rátapad, gyûrû nem húzza le, égéstérbe jut..., A szelepek szárait is olaj keni, a szimeringeknél is bejuthat egy kevés az égéstérbe... Azonban megtévesztõ lehet, mert rövid távokon, városi közlekedésnél kondenzvízzel és az üzemanyagból kiváló vízzel hígul a motorolaj, így a nívópálcán akár esés sem tapasztalható, viszont hosszú távú utak alkalmával, nagy sebességû közlekedésnél az olajszint gyors csökkenése is elõfordulhat.... "

Szóról szóra ugyanez van leírva a Corollám kézikönyvében is, ami 2000-es kiadás. :wink:
gasztroterrorista írta:Szerintem biztos hogy forgalmaztak itthon újonnan E9 Corollákat, az egyik forgalmazó a Toyota Sakura volt. Az elõzõ kocsim (CE90), is mo.-i (1991 januári) volt. Alátámasztja ezt a rendszám is, az enyém ATA-141 volt, jópár E9-et láttam már egymást követõ ATA-14x, -15x rendszámmal, (azt hiszem a klubban is akad). Ezek a kocsik a rendszámot az importõrtõl kapták az elsõ forgalomba helyezéskor.
Pacsker írta:Igen, valószínû! Örülök a sok hasznos hozzászólásnak.

Én is láttam már több ATA-t!
És ahogy írod 1991 is alátámasztja a fent leírtakat.
Pacsker írta:Olcsón találtam egy gyári kis ellátmányt az E9 típushoz:
- Szervizkönyv
- Európai Szervizhálózat és térkép
- Kezelési kézikönyv
- Toyota ügyfélprioritási rizsa :)
- Üzemanyag fajták, keréknyomások, fogyasztási normák
- Toyota karosszéria javítás a tetõfokon, irány a márkaszerviz
- Toyota gondoskodás program. Kiegészítõk, szerviz, értékesítés
- És a legszebb, a gyári "mappája".

Egy angol forgalomba helyezésû autóból valók.
Nagyon szép állapotban maradtak meg!

Kép

Kép

Kép

Kép
A piros (E8 szervizkönyv), és két kezelési korábbi szerzemény

Kép
Felsõ a korábban taglalt Magyar, alsó a Német, középsõ a friss Angol, de a belsejük mind ugyanaz.

Kép

Kép

Korábbi magyarországi Corolla értékesítés megkezdésével kapcsolatos eszmefuttatásunkhoz:

Kép
Magyarország
Konsumex - új autó értékesítés
Hungaroszerviz - alkatrész értékesítés és szerviz

Kép
Mindez 1990 Január 1-ig

Kép

Kép
Klubelnök

Merjünk nagyban gondolkodni!
"Before you say you can't do it, try it" / Sakichi Toyoda
"I always say, the way a man treats his car is how he treats himself." / Tarconi


:e9lb: AE92 Liftback GT-i (4AGE, Kouki)
:te71matyi: TE71 GT DOHC Coupe (2TG, Zenki)
Kép KE11 Sedan felújítását várva (2K, Kouki)
:kp60: KP60 Starlet versenyautó építés alatt (4AGE)

Kép

Avatar
Pacsker
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 23933
Csatlakozott: 2007 márc. 09, 06:44 pm
Autód gyártási éve: 1988
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2014 jan. 08, 12:35 pm

Ausztrál E9 dokumentumai

Kép
Klubelnök

Merjünk nagyban gondolkodni!
"Before you say you can't do it, try it" / Sakichi Toyoda
"I always say, the way a man treats his car is how he treats himself." / Tarconi


:e9lb: AE92 Liftback GT-i (4AGE, Kouki)
:te71matyi: TE71 GT DOHC Coupe (2TG, Zenki)
Kép KE11 Sedan felújítását várva (2K, Kouki)
:kp60: KP60 Starlet versenyautó építés alatt (4AGE)

Kép

Avatar
Cautionline
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2013 okt. 26, 04:15 pm
Tartózkodási hely: Kecskemét

Hozzászólás Szerző: Cautionline » 2014 jan. 10, 12:21 pm

Angol e11 kézikönyvet ér ide feltölteni, vagy arra is vonatkozik hogy inkább ne.?
Ha lenne magyar valakinek, szívesen olvasnám.
Corollatron 1,6 lb E11 4E-FE

Avatar
MDaemon
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 285
Csatlakozott: 2010 nov. 20, 04:41 pm
Autód gyártási éve: 2001
Autód típusa (és generációja): Corolla E11
Autód felszereltségi jelölése: Harmony
Autód karosszéria variánsa: Sedan (4 ajtós)
Tartózkodási hely: Bp, III ker

Hozzászólás Szerző: MDaemon » 2014 jan. 15, 09:39 pm

Találtam egy ilyet: E12 komplett javítási könyv
(Böngészõs kivitel, letölteni sajnos csak oldalanként lehet...)
2001 Toyota Corolla Sedan, 1,4 VVT-i Harmony :)

Avatar
MDaemon
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 285
Csatlakozott: 2010 nov. 20, 04:41 pm
Autód gyártási éve: 2001
Autód típusa (és generációja): Corolla E11
Autód felszereltségi jelölése: Harmony
Autód karosszéria variánsa: Sedan (4 ajtós)
Tartózkodási hely: Bp, III ker

Hozzászólás Szerző: MDaemon » 2014 jan. 18, 10:56 am

MDaemon írta:Találtam egy ilyet: E12 komplett javítási könyv
(Böngészõs kivitel, letölteni sajnos csak oldalanként lehet...)
Akinek kell letöltve az egész kupac (kb 600 MB), küldjön egy privit, és megadom a letölthetõ verzió linkjét!
2001 Toyota Corolla Sedan, 1,4 VVT-i Harmony :)

Avatar
gasztroterrorista
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 423
Csatlakozott: 2008 jan. 17, 09:10 pm
Autód gyártási éve: 2002
Autód típusa (és generációja): Egyéb nem japán gyártó
Autód felszereltségi jelölése: Egyéb
Autód karosszéria variánsa: Egyéb
Tartózkodási hely: Budapest / Szentendre

Hozzászólás Szerző: gasztroterrorista » 2014 feb. 02, 12:42 am

'02 VW T4 Caravelle 2.5 TDI, ACV
'91 EE90 1.3 2E-E Liftback

Avatar
Hosiminh
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2012 okt. 09, 03:36 pm
Re: Szervizkönyvek, Használati útmutatók

Hozzászólás Szerző: Hosiminh » 2014 feb. 14, 09:18 pm

hali,

először is szeretném azzal kezdeni, h végig olvastam a topicot. szal egy bizonyos hay*nes könyvet nem szabad publikusan megosztani, de ha ne tán valaki pü.-ben küldene egy kis okosságot erről "TO*YOTA CO*ROLLA PET*ROL (A*UG 92 - 19*97) k* to p* azt örömmel fogadnám

ui.: azért *, hogy ne hogy baj legyen belőle.


Válasz küldése