Honlap

Minden felhasználónak kötelező! A fórummal és a honlappal kapcsolatos tudnivalók és információk.
Vendég
Honlap

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2007 jún. 05, 11:40 pm

Sajnos van néhány probléma a honlap elérésével kapcsolatban!
Megpróbálom orvosolni, de addigis használjátok ezt a címet!

http://corollaclubhun.extra.hu

Pacsker

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2007 jún. 12, 12:04 am

Valószínű a dyn-es domain akad össze az extra-val :(
Nem tudom, hogy orvosolni tudom-e a problémát.

Úgyhogy kérem mindenki használja a
http://corollaclubhun.extra.hu-t.

A következő szórólapok is szerintem ezzel lesznek legyártva. Ha mégis osztogattuk még a régiből, kérlek mindig írjátok át a webcímet tollal erre. Tudom nem esztétikus, de ha nem tesszük, nem érünk el vele semmit. Azthiszi halott az oldal.
Köszönöm a megértést. Sajnos egyedül nem tudom megoldani a .hu-s domain-t. Pedig milyen jól hangzana?! : www.cch.hu :wink: (a corollaclub.hu már foglalt :? )

Avatar
Zed Kristianz
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 820
Csatlakozott: 2007 márc. 10, 04:20 am
Tartózkodási hely: Budapest VII. -- Kárpátalja (UA)

Hozzászólás Szerző: Zed Kristianz » 2007 jún. 12, 12:12 am

Támogatom a www.cch.hu-t!!!!! 8)
ALAPÍTÓ TAG - Tiszteletbeli elnökségi tag

AE92 /Kyuni/ Liftback 4A-F '88
Karburátor Rulez! :twisted:

Elporladva 2016...

Avatar
Layosh
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1404
Csatlakozott: 2007 márc. 19, 01:54 pm
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker

Hozzászólás Szerző: Layosh » 2007 jún. 12, 09:13 am

Sziasztok!
Én ma itt a cégnél megkérdeztem a programozókat. Sajna a tárhelyszolgáltatónál letiltották az átirányítási lehetőséget. Így ki kell találni egy másik megoldást, de én már ki is tatáltam egy megoldás. Így viszont visza kell ülnünk weboldalt szerkeszteni egy két órára. Ezt sztem jó lenne Szombaton megbeszélni. Konkrét elképzelésem van.

Avatar
CindR
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2007 márc. 30, 10:06 pm
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: CindR » 2007 jún. 12, 09:28 am

Őőőő szombaton sajnos nem fogok ráérni, viszont nekem is lennének ötleteim. Arra gondoltam, hogy össze lehetne rakni egy "kettes verziószámú" oldalt, ha valahogy meg tudnánk oldani, php-s regisztrációval. A regisztrálós részén kívül mindent tudok vállalni. Valahogy foglaljátok majd nekem össze mit találtatok ki, hogy döntöttetek.
Balázs - Corolla AE82 Liftback 1.6 4AC 8v '86

Avatar
TRD
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1455
Csatlakozott: 2007 márc. 11, 09:52 pm
Tartózkodási hely: Balassagyarmat
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TRD » 2007 jún. 12, 10:12 am

Pacsker írta:Valószínű a dyn-es domain akad össze az extra-val :(
Nem tudom, hogy orvosolni tudom-e a problémát.

Úgyhogy kérem mindenki használja a
http://corollaclubhun.extra.hu-t.

A következő szórólapok is szerintem ezzel lesznek legyártva. Ha mégis osztogattuk még a régiből, kérlek mindig írjátok át a webcímet tollal erre. Tudom nem esztétikus, de ha nem tesszük, nem érünk el vele semmit. Azthiszi halott az oldal.
Köszönöm a megértést. Sajnos egyedül nem tudom megoldani a .hu-s domain-t. Pedig milyen jól hangzana?! : www.cch.hu :wink: (a corollaclub.hu már foglalt :? )
HI!! De úgy,hogy" COROLLAKLUB.hu" Így nem foglalt!? Vagy rosszul néztem??

Pacsker

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2007 jún. 12, 11:30 am

Szia Gábor!!!! :)

Örülök, hogy hallok felőled! Azt hittem már hozzátok nem jutott el a honlap változás. Megnéztem a www.corollaclub.hu foglalt, a www.corollaklub.hu viszont nem. Te i megteheted könnyen. Beütöd és kész :)
ami c-vel van a is egy sima fehér oldal. Csak van több ilyen gonosz emberke vállalat, aki megvesz több száz oldalt és abból él, hogyha valakinek kell pont ez a név, akkor jó pénzért eladja neki. Sajnos :cry:

Mindenhol c-vel szerepel a club is nálunk. lőször furcsának tűnt a felvetésed, de egyre jobban barátkozom meg vele. Nemtudom. Nekem jobban tetszik a cch.hu bááár asszociálok a coca-colára :D De ez csak szakmai ártalom mivel sokat dolgoztam velük, viszont a corollaklub.hu azért jobb, mert benne van a honlapcímben hogy mi is az miről szól. Szerintem ezt még megszavazhatjuk, megbezsélhetjük, de előtte nem ezen kéne filózni, hanem azon, h mi legyen a megoldás.
Levelezek folyamatosan az extrával. Már az utsó válszra várok. Ha nincs megoldás, akkor mi legyen? Legegyszerűbb, ha a következő szórólapokat (amit Atanenék miatt úgyis le kell gyártanunk) már a corollaclubhun.extra.hu-s honlap címmel nyomtatjuk ki. A "legszebb" megoldás az lenne, ha .hu-s domaint vennénk, összedobnánk egy gagyibb gépet mondjuk egy 20 gigás vinyóval, és találnánk egy olyan helyet (munkahelyet) ahol mindig van jó feltöltési sebességű net. Így nem is lenne drága mert a tárhelyért nem kéne fizetnünk.
Viszont ezt már nem tudom egyedül állni, arról nem is beszélve, h szélessávú netet non-stop én nem tudnék biztosítani. Azt viszont nem támogatnám, hogy átmejünk egy másik ingyenes szolgáltatóhoz. Pillanatnyilag ez a "legkorrektebb", immáron 2 gigás tárhellyel (még 7-8 hónap :lol: ) na és arról nem is beszélve, hogy már a google-be és minden más oldalon is ez az oldalunk szerepel. a Fórumot is így találja meg stb...
Meg kell beszélnünk. Időt kell szakítanunk rá.

Mivel ez az alapítótagok, és legfőképp az én feladatom lenne, és emellett úgy látom mások is segítenek benne, nagyon szépen köszönöm nekik! Jól esik nagyon!

Avatar
Layosh
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1404
Csatlakozott: 2007 márc. 19, 01:54 pm
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker

Hozzászólás Szerző: Layosh » 2007 jún. 12, 12:05 pm

Hát igen ez jó dolog. Hogy hogy hozzuk össze azt nem tom. Igazság szerin szten nem kéne itthagyni az Extrát. viszont ha domaint veszel, az még magában semmi. Fizetni kell az NS1 NS2 ért is.
Ahhoz meg hostolo server kell.
Tehát akkor már a legegyszerűbb, hogy szólok kolégámnak vagy haveromnak, van servere mindkettőnek. Megvesszük a domaint mittomén két évre 3-5 rudi mikor mennyi, és lehosztolják egy évben durván 10-12 rudiból sztem simán. Ez baráti ár. Ha csak az Alapító tagokat nézzük és számoljunk csak 5 embert akkor az gy jön ki, hogy 1000 forint per hó per 5 ember. Magyarul havi 200 FT. Természetesen ha még a club bót többent beszállnak akkor viszont mondjuk úgy hogy a bevásárlókocsi többe kerül.
És akkor nincs semmivel hercehurca. Rendesen működik az oldal a nap 24 órájában. Tárhely meg azán már tényleg nem probléma. Azért külön miért fizetnénk. Itt a jól bevált extrás. Ezt csak tényleg a DOMAIN miatt mondom.

Avatar
CindR
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2007 márc. 30, 10:06 pm
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: CindR » 2007 jún. 12, 01:47 pm

Ha tényleg van megbízható haverod, ismerősöd (inkább a szervere megbízható :D ) akkor én nagyon támogatom ezt a variációt. Gondolom ez elég nagy sebességű kapcsolattal menne. Szerintem 5 főnél biztos hogy többen szállnának be... Szóval így mindennel együtt egy évi 20 ezerből kijönne minden? Nézz utána ezeknek a szerverlehetőségeknek, hogy akkor pontosan mennyiért vállalnák, és mennyi lenne a tárhely... nálunk ez nem elhanyagolható... :lol:

A honlapmegújulós ötlettel egyedül vagyok? Nyugodtan mondjátok, hogy maradjon a mostani, azért vetettem fel, hogy minden oldalról szóljunk hozzá.
Balázs - Corolla AE82 Liftback 1.6 4AC 8v '86

Avatar
Zed Kristianz
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 820
Csatlakozott: 2007 márc. 10, 04:20 am
Tartózkodási hely: Budapest VII. -- Kárpátalja (UA)

Hozzászólás Szerző: Zed Kristianz » 2007 jún. 12, 11:04 pm

Azért legyen cch.hu-s mert az az 1 betű eltérés kevés. (klub v. club) Valaki félreír s ha másik oldal is éledezik (ne legyen ilyen) oda regel. Kinek jó?! Nem nekünk.
A cch meg rövid és tömör, legfőképp egyedi! :) E mellett török pálcát!
ALAPÍTÓ TAG - Tiszteletbeli elnökségi tag

AE92 /Kyuni/ Liftback 4A-F '88
Karburátor Rulez! :twisted:

Elporladva 2016...

Pacsker

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2007 jún. 18, 11:54 am

Megkaptam a válaszlevelet az extra-tól.

!!!!!!!!!!!MINDENKI FELEJTSE EL A COROLLACLUB.DYN.HU-S MAIL CÍMÜNKET!!!!!!!!!!!!!!

a következő volt az e-mailben:

Kedves Mátyás!


Jelenleg már technikailag is megakadályozzuk azt a lehetőséget, hogy az extrás oldalak tartalma más szolgáltatókon keresztül, nem extrás címmel, és nem extrás tartalmi elemekkel is megjelenhessenek. Ez a cselekedet egyébként szabályzatunk 5-ös pontjával ütközik, nevezetesen:

"Tilos a tárhelyet más szolgáltatónál elhelyezett weblap háttértárolójaként használni."


Sajnos ez a helyzet. Úgy kérem mindenkit használja amíg nem orvosoljuk a problémát a
COROLLACLUBHUN.EXTRA.HU -t

Avatar
Layosh
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1404
Csatlakozott: 2007 márc. 19, 01:54 pm
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker

Hozzászólás Szerző: Layosh » 2007 jún. 20, 01:35 pm

Sziasztok!
Na én elkezdtem érdeklődni webhost és DOMAIN témában.
Árat egyelőre nem mondko mert konkrétat nem tok. Két évre egy DOMAIN valami 3 000.- HUF körül van tehát az elenyésző.

A HOSTra annyit tok egyelőre mondani hogy egy barátom a serverén 2GB tárhellyel úgy havi
Namost egy haverom az kb havi 4 ért HOST olaj le. 2GB tárhellyel.
Vagy mondta haverom van egy olyan megoldás hogy egy évre kifizetve a 2GB hely az 26 rudi.

Azért írtam most ennyit, hogy mindenki tudja, hogy kb mire lehet számítani.
A DOMAIN az nem nagy érvágás.
A HOST viszont igen.

Sztem ezt jó ha mindenki tudja.

Avatar
konásandrás
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2007 szept. 28, 12:02 pm
Tartózkodási hely: Tapolca
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: konásandrás » 2007 okt. 05, 01:54 pm

pólók, matricák árába építsétek be a honlap fenntartásának díját! így mindenki részesül belőle, aki "aktív" tag!

plusz egy szavazat a cch.hu mellé :)
E11 facelift

Pacsker

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2007 okt. 05, 02:46 pm

Bárcsak ilyen egyszerűen menne.

De részben nem akarjuk, és nem is tehetjük pénz függővé.
Emellett jól esik, hogy te így gondolod és benne lennél!

Avatar
TRD
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1455
Csatlakozott: 2007 márc. 11, 09:52 pm
Tartózkodási hely: Balassagyarmat
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TRD » 2007 okt. 05, 03:01 pm

Egy honlap fenntartást én is szponzorálnám kp-vel!! :lol: :lol:


Válasz küldése