Íratlan szabályok, tippek, trükkök az autózásban

CCH tagok, leendő klubtag jelöltek, érdekességek...
Pacsker
Site Admin
Site Admin
Autód gyártási éve: 1988
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2012 ápr. 15, 06:29 pm

Ezt is autóból láttam :)
(egyébként nap mint nap bkv-zok, bár a metro nem csinál ilyet. Sõt bkv székházban dolgozom :) )
Klubelnök

Merjünk nagyban gondolkodni!
"Before you say you can't do it, try it" / Sakichi Toyoda
"I always say, the way a man treats his car is how he treats himself." / Tarconi

:e9lb: AE92 Liftback GT-i (4AGE, Kouki)
:te71matyi: TE71 GT DOHC Coupe (2TG, Zenki)
Kép KE11 Sedan felújítását várva (2K, Kouki)
:kp60: KP60 Starlet versenyautó építés alatt (4AGE)

Kép

Slampixxx
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó

Hozzászólás Szerző: Slampixxx » 2012 máj. 25, 09:04 pm

Amatõr soffõrök...
Kép
Corolla KE50 Liftback_ 1977
Corolla TE51 Liftback
Corolla TE51 Liftback DeLuxe USA_ 1979
Model F_ 1986

·A komoly vasak hátul tekernek·
Kép

Slampixxx
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó

Hozzászólás Szerző: Slampixxx » 2012 máj. 25, 09:22 pm

Kép
Corolla TE51 Liftback
Model F_ 1986

Kép

Zoo.HUN
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó

Hozzászólás Szerző: Zoo.HUN » 2012 máj. 25, 09:36 pm

Engem ma ütöttek el majdnem, elémfordult egy okos, indexe nem mûködött, lassított gondoltam elenged hogy menjek a járdán egyenesen tovább bringával, aztán hirtelen elkezdett fordulni émmeg csak néztem... az a másik h senki se sürgette neki a lefordulást, mögötte egy árva lélek se volt, hogy tolta volna h menjéé mán... szal nemértettem a szitut, ezért kikerültem h ne menjek neki a szép kis polojának és ugy zugtam el.. Gondoltam ha átesek rajta az jobban fog fájni, végulis csak vmi borda repedésem van,meg a jobbik felem szétzúztam. A poén benne h a rendörök épp arra jártak, megálltak, kérdezték jolvagyok-e, vigyenek be orvoshoz v sem, de akkor még nem fájt annyira a sztory. A tag az elkísért a patikába ilyen sebcuccokat venni, h könnyitsen magán, én mondtam neki h az orvosnál van ilyesmi, szal feleslegesen költ, ink máskor legyen eggyértelmû... egyszer szállok ki a kocsiból és ezlesz :) Erre mondom én, inkább megállok a gyalogosnak és jónagyívbe kerülöm a bringásokat is. Bár nem1szer van, h a néninek kalimpálok villogok megállok a zebra elõtt jóval jelzem h menjen, aztán õ integet vissza h menjek :evil: továbbmegyek és látom késõbb csak átment, szal nemértem õket,meg amikor már áll az ember de nem vennék észre h miattuk van sor... mostkezd fájni a mindenem
E8 1.8D liftback+ ---> Seca :jdm:
E8 1.6GT AE82 HB ---> FX
Kép + Kép

montoya
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó

Hozzászólás Szerző: montoya » 2012 máj. 26, 01:25 am

Jobbulást, szerencse, hogy nem lett maradandó sérülésed!
IS200 '01
:glcarina: Carina Coupe 1.8 XE - RIP :(
KépCarina Coupe 1.6 DX
Datsun Gloria Hardtop
Mazda 323 BF turbo 4wd

Bubi
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó

Hozzászólás Szerző: Bubi » 2012 máj. 26, 08:47 am

Zoo!

Basszus a bordarepedés miatt sokszor fog még csuklani a pólós ipse anyukája. Az nem egy hamar elmúlós dolog. Old meg, hogy ne kelljen nevetned és tüsszügnöd vagy 3 hónapig. :( Felejtsd el a drótszamarat. Ahhoz fejlettebb közlekedési morál kéne. Itt csak árulják a bicikliket amik valójában a pincékben porosodnak. Csak olyanok tekernek akik azt hiszik, hogy 9 életük van. :(

Jobbulást!
Corolla E11 4E FE ex tulajdonos
ex bubidisc felhasználó
Autó, motor és gokart rajongó.

toytomi
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Autód gyártási éve: 1989
Autód felszereltségi jelölése: XL

Hozzászólás Szerző: toytomi » 2012 máj. 26, 05:30 pm

Jobbulást neked.
A rendõrök nem büntették meg az autóst vagy valami hasonló?
:toytomi: AE92 Gt-i Liftback - Zenki, 4A-GE 16V Smallport - R.I.P.

:toytomi: EE90 XL Liftback - Zenki, 2E

Slampixxx
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó

Hozzászólás Szerző: Slampixxx » 2012 máj. 26, 10:11 pm

bubidisc írta:Csak olyanok tekernek akik azt hiszik, hogy 9 életük van. :(
Ezzel nem teljesen értek egyett...
Corolla TE51 Liftback
Model F_ 1986

Kép

Bohi
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó

Hozzászólás Szerző: Bohi » 2012 máj. 27, 06:53 pm

Slampixxx írta:
bubidisc írta:Csak olyanok tekernek akik azt hiszik, hogy 9 életük van. :(
Ezzel nem teljesen értek egyett...
Én sem, most akarom rendberakni a bringám, hogy tekerjek itt pesten...
Az tény, hogy városban nagyon gáz, de inkább a mozgásról van szó meg hogy sokkal praktikusabb városban, mint az autó...
(ezt jó, hogy egy autóbuzi mondja! :lol: :lol: :lol: )
'87 E8 GT SEDAN
Prius II

Pacsker
Site Admin
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2012 júl. 30, 08:10 am

montoya írta:Furcsa dolog szokatlanul rossz idõben vezetni. Amikor már akkora vihar van, hogy az autósok egy része félreáll, akkor úgy elnéz az ember mindent. Elég durva vihar kapott el, országúton volt, hogy 50 körül mentem, brutálisan esett és fújt a szél. Az autó Toyotához méltóan tette a dolgát, néhol tényleg brutális mennyiségû vízben gázolva.

Az autópályán már kicsit más volt a helyet, ott csak csendes esõ volt, de az embereknek ez is elég. Volt, aki ettõl úgy érezte, hogy a belsõ sávban bérlete van, volt, aki csak szimplán elsõ-hátsó ködlámpával közlekedett. Láttam persze olasz autót is, aminek a hátsó helyzetjelzõje egyszerre égett a tolatólámpával. :lol: Furcsa dolog az autópályán a saját sávodban megpillantani két fehér(!) fényt. Elõször azt hittem, hogy valami marha szembe jön...
Nagyon kemény volt a tegnapi vihar.
Idén elõször BKV-ztam 17. kerületbõl az Örsre Vasárnap este, de annak ellenére, hogy szarrá áztam (tényleg az alsógatyámból is folyt a víz), azt kell mondjam örülök neki, hogy nem kocsival voltam.

Kucorgó tértõl a Danone-ig kapott el a veleje, közben egy 15 perces átszállással Rákoskeresztúron. Nem tudom járt-e arra valaki a vihar alatt, de kegyetlen volt. Eddig soha nem láttam ilyet még, pedig jártam már 1-2 viharban. Látótávolság 2-5 méter! És minden utca, sõt egyáltalán minden felület 20-30-... centi vastagon vízzel volt ellepve. Az autók nem tudták, hol az út széle, nem hogy a sávok és fele a járdán, padkán, füvön ment. Nagyon durva volt.

Na és ilyenkor élvezkednek a Rambo-k. Mit nekem egy kis esõ, ugyan fogja az autót az alap esetben küszöb aljáig érõ víz!!, de vissza kettõ, padló, irány motorcsónakoskodni. Ugye itt már nem látja hol mélyebb, hol sekélyebb, hisz összefüggõ tenger az egész. Aztán jön egy 50-60 centis kis mélyedés. 40-50-el bele, elõször még motorcsónak, aztán lerohad és ömlik be az ajtók alján a víz az utastérbe, de nem is ez a baj, hanem, hogy a blokk, a dugó ilyenkor elõszeretettel lesz gátrepedt, törött. Jó esetben csak a gyújtás száll el.

Tehát kedves Montoya. Aki ilyen tájfunban, özönvízben (nem egy sima záporban) félreáll valami nagy emelkedõn, magaslaton, az nem hülye. 50-el ilyen idõben menni szerintem maga az öngyilkosság. Iszonyat nagy mázlid van, ha megúszta az autó komoly baj nélkül! Nem a vízen futásra, sõt kacsázásra gondolok, hanem a víz által okozott bajokra. Motor, fék, elektromos rendszerek. Hajolj le, nézd meg milyen mélyen van a karterod és gondolj bele abba, ha belemész egy nagyobb pocsojába buszmegállóban gyalogosokat fürdetni, az kifele, mekkora cunamit tud okozni... A kerekek pedig befele is vernek és a mûanyag kartervédõk pedig pont arra jók, hogy a fûszálakat lehajlítsák a nagy gazban.

Magyarul mindenkinek azt szeretném mondani, hogy nagy pocsojába ne menjünk bele, ha lehet, ha pedig már ilyen ítéletidõ van és gázolni kell, akkor, amíg nem éri el a kartert, nagyon lassan, 4-5 km/h-val menjünk, ha pedig olyan mély, hogy elérné a forró alkatrészeket (motor, fék, kipufogó), akkor inkább álljunk félre és ne hajtsunk bele.

Jég is volt, ahogy néztem. Remélem nem verte el a friss fényt!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Pacsker 2012 júl. 30, 09:03 am-kor.
Klubelnök

"I always say, the way a man treats his car is how he treats himself." / Tarconi

Kép

Pacsker
Site Admin
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2012 júl. 30, 08:12 am

Itt látszik is, hogy a 17-16. kerület kapta a legdurvább dózist:

http://www.youtube.com/watch?v=5hptaDTBsuo&feature=player_embedded
Klubelnök

Kép

Lyani
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Autód gyártási éve: 2012
Autód típusa (és generációja): Auris
Autód felszereltségi jelölése: Sol
Autód karosszéria variánsa: Hatchback (5 ajtós)

Hozzászólás Szerző: Lyani » 2012 júl. 30, 08:19 am

Nagyon kemény volt!!!! :evil: :evil: :evil:
A sok idióta meg ahogy Pacsker írta ötvennel bele a mocitetõig érõ vízbe. Aztán pár méter múlva vészvillógó, és helló...
Nem tudom mit gondolt? A tetlóre van kivezetve a légszûrõ, mint a jeepeken? Vagy hogy kétéltû?
Amikor a busznak ér a szélvédõjéig a víz, miért kell belemenni a szuzukival?

Ferihegyi gyorsforgalmin a mélyebb részen szabályos szõkõkútban jött fel a víz. amikor arra jártam még csak 20 centis votl a tó, de utána tuti lett egy méter is.
Pont nem robbant le elõttem senki az 1x1 sávon, de aztán ahol tudtam én kijöttem és fálreálltam egy magaslati mekinél.
Remélem nekem nem lett bajom. A sok idióta aki meg vizibuszosat játszik nem nagyon tud meghatni. :roll:
Auris MK1 HSD Sol 5 door Hatchback

montoya
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó

Hozzászólás Szerző: montoya » 2012 júl. 30, 08:29 am

Ez varosban igaz, ahol brutalis katyuk vannak, de egy jo minosegu aszfalttal boritott foutvonalon nem nagyon futsz bele olyan godorbe, hogy felerjen a viz. Azert azt vedd figyelembe, hogy fouton, reflektorral mentem 50 korul, nem vasorban.

Arrol nem is beszelve, hogy az elmeleted szerint esoben nem szabad autopalyan menni, es hoban megmozdulni sem. Mindket esetben kap a motor boven a hidegbol, ezt ugye nem kell reszletezni. Ezt azert tervezeskor figyelembe veszik...

Azt pedig senki nem mondta, hogy aki felreall, az hulye, csupan azt mondtam, hogy a viharnak egy szintjet azert jelzi az, ha az emberek egy resze mar inkabb megall. Viszont lakotton kivul szerintem nem olyan jo otlet, en is gondolkodtam rajta, de ha nem lehet rendesen lehuzodni, akkor ilyen latasi- es utviszonyok mellett eleg nagy a valoszinusege annak, hogy valaki hatulrol letarolja az embert... Arrol nem is beszelve, hogy ha diszkivilagitassal ott allsz fel orat (anelkul ongyilkossag), akkor utana konnyen elkepzeleheto, hogy annak az akkunak annyi.
IS200 '01
KépCarina Coupe 1.6 DX
Datsun Gloria Hardtop
Mazda 323 BF turbo 4wd

Pacsker
Site Admin
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2012 júl. 30, 09:02 am

Lyaneee mocitetõs vízmagasságánál már mindegy. Ott már átenged a légszûrõ és vízütést kap a motor pár mp alatt (fõleg, ha megáll a közepén és elkezd nagy gázzal indulni). Ezeket végképp nem értem én sem. Látták gondolom a Youtube-on, hogy a nagy High Lift Tundra-val át lehet menni a kis folyón, akkor õ is megpróbálja, had mutassa meg a zasszonynak ki a fasza gyerek...

Montoya, természetesen nem alufóliából van a blokk. Hõingások be vannak tervezve, de egyszerû fizika. Nagy fém tömböt, ami alaphangon 80-90 fokos (kipu több száz), beledobod egy mondjuk 10-15 fokos medencébe. Mi lesz? Mint a zománc a fogadon, vagy a forró pohár a mosogatóban... Ha nincs szerencséd, elreped. (vagy a féktárcsának megváltozik az anyagszerkezete, hullámos lesz)

Egy normál kis zuhéj, autópályán lósz@r. Mondjuk nagyon nyomvájús országúton már lehet rossz, ha hosszú másodperceket gõzborotvázod az alját. De amirõl beszéltünk az vízbán gázolás. Ne nevettess :) Semmi köze a Budapesti kátyúkhoz. Az egész úton, teljes hosszában és szélességében, a járdán, a füvön alaphangon 20 centis folyók, tavak voltak. Szerinted ott számít egy 5 centis kátyú? :D :lol: Ilyen esetben azt képzeld el, mintha soha ki nem ürülõ nagy vödrökkel locsolnátok két oldalról a motort. Országúton simán lehetett ugyanez, sõt ugye mindenki találkozott már nagy bekötõutaknál óriási vízátfolyásokkal, völgyekben kiöntõ árkokkal... Ezeket még észre se veszed, ha így is, úgy is borított az útfelszín és ha 50-el belegázolsz, konyec.

Bár lehet elbeszélünk egymás mellett, mert amerre jártál csak egy sima zivatar volt, nem tudom.

Nem mondtam, hogy nem lehet hóban megmozdulni (teljesen más halmazállapot és nem veri fel, bár 50 centi hóban száguldozni sem jó, mert megtölti a motorteret) és azt sem, hogy esõben autópályán menni :) Ne forgasd ki a szavam, csak gondolkozz! Félreállni pedig tudsz egy picit beljebb (mindig van kis földút), égetheted a lámpát is, ha járatod a motort és igen szerintem okos ötlet pályán ilyen mostoha körülmények közt ködlámpát kapcsolni, bármennyire is ellenzem a rajkodós használatát. Mindig van az az ML, Q7, X5, ami sokkal gyorsabb és könnyen beérhet minket. Ilyen pár méteres látótávolság mellett, pedig sima elõzésnél is jól jön.
Vagy más intenzitású csapadékról beszélünk, vagy k@rva nagy szerencséd volt. A lényeg, hogy segíteni szeretnék ezzel azoknak is, akik nem "autószerelõk" és nem bántani téged.

Bohival egyszer véletlenül bekaptunk egy nagy pocsoját. 2 hengerre váltott az autó és nagy szerencséjére nem kompresszió, csak gyújtásprobléma miatt.

Mindemellett, ami teljesen ellenem szól, láttam már sima 4a, 5AFE motoros Sprinter Carib-ot, ami folyóba megy gázolni.... És utána többnyire folytatták útjukat. Vagy nem volt üzem meleg a motor és szépen leburkolták a gyújtást, kivezették a szívást, kipufogást, vagy csak simán nem értem és a Toyota Fémgumi blokkokat használ :)

A lényeg, hogyha lehet ne kísértsük az ördögöt. Egy zivatar általában rövid ideig tart és ilyen nagy mennyiségû vízzel járó 1 évben csak párszor akad. Álljunk félre, videózzunk a mobillal és 10-20-perc múlva óvatosan folytassuk az utunkat.
Klubelnök

Kép

montoya
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó

Hozzászólás Szerző: montoya » 2012 júl. 30, 10:00 am

Van igazsag abban, amit mondasz, de orszagutak es autopalyak menten van normalis arok, meg ertelmes vizelvezetes, nem fogsz olyan pocsolyaval talalkozni, amitol a szivosor is kapna. Az E11 vvti emlekeim szerint a bal elso lampa mogott sziv, oda azert nehezen megy komolyabb mennyisegu viz.

Nagy vizatfolyasok nem alakultak ki (par centis viz nyilvan volt, ami megrantja az autot, ha belemesz, de azert nem egy folyo). Inkabb azzal volt a problema, hogy a szel, a szakado eso es a repulo tormelek (legfokebb levelek, agak, nehol az ut kozeperol feljott kis fenyvisszavero biszbaszok) okan a latotavolsag volt tenyleg nagyon kicsi, meg refivel is.

A kodlampa pedig ilyen helyzetben nyilvan indokolt, csak a vihar utan le kellene kapcsolni, mert csendes esoben szuksegtelen. A hatso kodzaro feny ellenben hatarozottan vakit.

Tovabba, hogy a topichoz kapcsolodva nehany hasznos tippet is adjak szar ido esetere:
-Autopalyan a masik auto megelozese utan ilyen idoben ne huzodjunk ki a kulso savba azonnal, alakitsunk ki nehany 10 meter kovetesi tavolsagot. Nem kellemes a megelozott autosnak, ha ele huzunk, es nem lat semmit.
-A szokottnal korultekintobben menjunk be a belso savba. Ami szaraz idoben "rendben van, kijott elem", az vizen mar kellemetlen lehet, mar csak azert is, mert szaraz idoben teljesen normalis kovetesi tavolsagnal vizen mar nem lehet latni semmit.
-Ha valaki lathatoan gyorsabb jon mogottunk valamilyen sima orszaguton, akkor - mar amennyiben nem jonnek szembe - hasznaljuk a refit, erre van. Eleg nagy segitseg a hatulrol erkezonek, ha latja, hogy tud-e elozni. Ha nem latja, akkor at fog huzodni a szembe savba, es villantani egyet, mert kulonben nem lat. Ez kellemetlenebb lesz.
-Ha mennek elottunk / jonnek szmebe, akkor pedig kapcsoljuk le. Ertem en, hogy keveset latni ilyenkor, de azt a keveset a masik is szeretne latni...
IS200 '01
KépCarina Coupe 1.6 DX
Datsun Gloria Hardtop
Mazda 323 BF turbo 4wd

Válasz küldése