E9 - (1987-1992)

Karosszéria variánsok, motorfajták, egyéb típusok. Toyotainkról szakmai beszélgetések, tudnivalók, érdekességek...
Avatar
TRD
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1455
Csatlakozott: 2007 márc. 11, 09:52 pm
Tartózkodási hely: Balassagyarmat
Kapcsolat:
E9 - (1987-1992)

Hozzászólás Szerző: TRD » 2007 márc. 11, 10:02 pm

Pacsker írta:Bizony-bizony az egyik legjobban siker?lt kasztni. Az orr mint egy ninja szemei a maszk alatt, a far mint egy sumo birkozo az összecsapás el?tt. A szív, mint egy kamikaze, elpusztíthatatlan. :twisted: /by Zed Kristianz/
HI !!

De a jó kis hatchback-et sem kell elfelejteni,mert ez is tud ku...va jól kinézni!!! :evil: :evil: :evil:

Avatar
Zed Kristianz
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 820
Csatlakozott: 2007 márc. 10, 04:20 am
Tartózkodási hely: Budapest VII. -- Kárpátalja (UA)

Hozzászólás Szerző: Zed Kristianz » 2007 márc. 12, 11:34 am

Teljesen igazad van TRD!
A kemény részrehajlás beszélt belőlem. :P
ALAPÍTÓ TAG - Tiszteletbeli elnökségi tag

AE92 /Kyuni/ Liftback 4A-F '88
Karburátor Rulez! :twisted:

Elporladva 2016...

Avatar
TRD
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1455
Csatlakozott: 2007 márc. 11, 09:52 pm
Tartózkodási hely: Balassagyarmat
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TRD » 2007 márc. 12, 05:47 pm

Nekem pl. mind a két típus bejön!!!

Pacsker

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2007 márc. 12, 07:20 pm

Na!
Nem vitázni!:)
AE92 gyönyörű akármelyik kasztni is. Sőt még a wagon sem rossz a csúnya hátsó ablakai ellenére. Láttam már belőle olyat, h jajj:)
Mindenkinek a saját corollája a legszebb és akkor lenne baj, hogyha ez nem így lenne:)
Volt AE82-m is:) igazán csúnya darab, de én nagyon szerettem:) Odavoltam érte. Megláttam benne minden apró kis részletet. Minden fényben más volt rajta a szebb:)
Így van ez rendjén:)

Avatar
Totya
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 630
Csatlakozott: 2007 márc. 21, 12:46 am
Tartózkodási hely: keszthely
Re: AE92 Liftback

Hozzászólás Szerző: Totya » 2007 márc. 21, 12:50 am

:twisted: :twisted: alegkirályabb kasztni az e9 es persze ha ezt eladom tuti ae86 ot ceszek csak, mert......LOLv :lol:

Pacsker

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2007 márc. 21, 01:18 pm

:D .... elfogult...

de van benne valami :lol:

Avatar
steve
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2007 ápr. 18, 03:04 pm
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: steve » 2007 ápr. 27, 11:09 pm

Tipp:

Múltkorában kicseréltem a gyári denso gyertyákat Bosch szuper 4-es négypólusúakra.Nem nagyon hittem benne,de gondoltam egy próbát megér.Kellemesen csalódtam!Érezhetően sokkal könnyedebben veszi a fordulatszámot,fínomabban pörög!Nem mondom,hogy akár egy tizedet is javult a volna a gyorsulása,vagy egy lóerővel is erősebb lett,de érezni,hogy egy-egy kigyorsításnál kevésbé erőlködik.
Az enyém 4A-FE-s,de szerintem mindegyik motorhoz ad egy kis plusszt.
AE92 Gt-i

Avatar
TRD
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1455
Csatlakozott: 2007 márc. 11, 09:52 pm
Tartózkodási hely: Balassagyarmat
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TRD » 2007 ápr. 28, 12:41 am

Hello!! Nálam pedig pont az ellenkezője volt!!! Én is vettem bosch négypólusú gyertyákat és utána össze-vissza járt a motor..Van egy toyotás haverom,ők is kísérleteztek a gyertyákkal-nekik sem jött be a 4 pólusú- és a legjobb volt a DENSO Iridium 1 pólusú ---És nekem is ez volt a tuti.Igaz én is csak kölcsönbe tudtam kipróbálni,de amikor benne volt,na az volt az igazi..Az 1 forintos simán megállt az élén a szelepdekni tetején :lol: :lol: :lol: :lol: De nálam meg az eredeti DENSO is jobb volt, mint a 4 pólusú BOSCH....Meg különben is a Toyotához jobban illik a japán gyertya----- :D :shock: :D Úgyhogy DENSO Iridium :!: :!: :!:

Avatar
steve
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2007 ápr. 18, 03:04 pm
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: steve » 2007 ápr. 28, 06:48 am

A denso irrídiumot én is szívesen kipróbálnám.Gondolom aranyárban mérik..:(
Nálam a denso-val 3000-nél hirtelen megindult,viszont érezni lehetett,hogy egy kicsit beremeg.A bosch-al ugyanígy megindul,csak ezzel sokkal fínomabban,egyenletesebben.
Nem gondoltam volna,hogy egy gyertya ennyit tud dobni rajta.
AE92 Gt-i

Avatar
Pampi
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 212
Csatlakozott: 2007 márc. 26, 07:49 pm
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Pampi » 2007 ápr. 28, 11:02 am

Ha már a gyertyákról van szó, én is akartam ezzel kisérletezni de mondták, hogy a gyári helyett olyanra érdemes kicserélni, amin nem pólusok vannak, hanem közvetlenül adja a szikrát, vagy valami ilyesmi. Biztos tudjátok miről beszélek, nem jut eszembe a pontos neve! :oops:
Ami jó is lenne, csak hát kicsit combos az ára! :(

Avatar
anzsel
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2007 márc. 12, 11:46 pm
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: anzsel » 2007 ápr. 28, 11:19 am

Engem is érdekelne hogy mennyibe kerül a DENSO Iridium 1 pólusú gyertya. Mert én is érzem hogy kicsit raz a motorom... :?
AE92 gti ( 4A-GE)

Avatar
TRD
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1455
Csatlakozott: 2007 márc. 11, 09:52 pm
Tartózkodási hely: Balassagyarmat
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TRD » 2007 ápr. 28, 02:53 pm

Ha már BMW is japán DENSO Iridiumot használ és nem BOSCH gyertyát akkor az jelent valamit.. :mrgreen: :lol: :!: Itt egy link az Iridium-ról és még árat is írnak :arrow: :arrow: DENSO Iridium

Avatar
steve
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2007 ápr. 18, 03:04 pm
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: steve » 2007 ápr. 28, 03:36 pm

Anzsi,Pampi!

Fölajánlom,hogy legközelebbi minitali alkalmával kivesszük az enyémből a gyertyákat és megnézzük,hogy a tiétekben hogy viselkednek.
Egy próbát megér.:)
AE92 Gt-i

Pacsker

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2007 ápr. 28, 04:59 pm

MEgvettünk Anzsival minden alapozót, csiszpapírt, műanyagalapozót, festéklágyítót, gittet, edzőt... mindent, hogy nemsokára lefjjuk színre a lökösöket (és az én spoileremet, mert sérülT)
Régebben kitaláltuk, hogy rakunk bele mind2en ködlámpákat. nem a tesco-ban mevehetőset, aminek van egy foganytyúja és utólag hipp-hopp be lehet szerelni, hanem valami bontóból, vagy valami utángyártottat szeretnénk bármilyen autótípushoz, amit nem kis munkával be tudnánk süllyeszteni a lökösbe.
Alap volt, hogy téglalap alakú legyen, esetleg a sarkai kicsit gömbölyítettek, de semmiképp sem kör, mert nem megy az autó design-jához, az első lámpákhoz. két kikötés volt, hogyha lehet az egyik széle a lokos döntött vonalát kövesse, a másik, hogy jó 30° ban meg legyen döntve lefele a lámpatest és úgy világítson előre. mert a lökös is megy befele. (ez talán a képen nem annyira látszik.
Kép

Nem is volt gond. Találtam többet is ami tetszik. Voltam nem kevés bontóban, odamértem a kocsihoz, lemértem centivel, volt amit szinte oda döntottek, egyik oldala döntött, kerekített, másik egyenesen le, mintha a sajátja lenne(ami sajnos sosem készült el).
Jó volt az E39-es bömös ködlámpája, a Seat Cordobáé. Mind tökélyek, mondjuk még utángyártottba is 7-8 darabjuk. De egy bajom van :evil:
Megnéztem és ott ahol kivágnám a műanyag kis lamellákat a lökösből, rögtön mögötte pár centire egy karosszéria elem. Tömör vas. És ráadásul elég jelentős sszerepe van, mivel nagyon vastag :?
Ugrott az egész. Vagy mégse?
Nem tudtok olyan ködöst, ami hátrafele az üveg búrájától keveset nyúlik befele? mert ezek az utángyártottak 10-15 centit is sajnos:(
Még egyen gondolkozok. a 3-as golfnak van a lökösébe dupla ködlámpa és az index egy csíkba. 3-3 kis lámpa. biztos tudjátok. azthiszem a vento-n is ez van. Annak nem tudjátok mennyit lóg hátra a foncsoros része? mert az még talán jól nézne ki benne. Na majd meglássuk :D Csak lesz valami...
kicsit akár előre is lóghat.
Esetleg ha van felesleges téglalap alakú ködösötök, küldjetek képet, hátha elbusinesseljük.

Még egy kérdés. Akinek van esetleg olyan pótféklámpája, aminek törött a felfogató része, vagy esetleg a háza és nem használja, szóljatok. ahosszú vékony csík érdekel. nem a kocka. minél vékonyabb és hosszabb annál jobb! :)

Avatar
Pampi
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 212
Csatlakozott: 2007 márc. 26, 07:49 pm
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Pampi » 2007 ápr. 28, 07:14 pm

Pacsker! Nekem asszem van egy ledes féklámpám! Érdekelne? Picit a felfogatója azthiszem sérült, de ha érdekel előkaparom valahonnan. Eggyik haverom adta, hogy rakjam fel a táltosra, de szerintem egy "öreg" gépen nem néz ki jól a modern ledes pótféklámpa...


Válasz küldése