Trafi

Szükség esetén nyissatok bátran új témát, de csak akkor, ha máshova tényleg nem illik.
Avatar
Jorn
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1354
Csatlakozott: 2011 dec. 20, 09:32 am
Autód gyártási éve: 1998
Autód típusa (és generációja): Corolla E11
Autód felszereltségi jelölése: Terra
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Tatabánya

Hozzászólás Szerző: Jorn » 2012 szept. 17, 08:01 pm

Bohi írta:Na meg hogy csal az óránk, nekem minimum 5-6 km/h-t....
Az, hogy az autók sebességmérõje felfelé csal, az szándékos.
Mint minden mûszernek, van bizonytalansága, legyen mondjuk +/- 5% tûrés.
Egy jogszabály viszont kimondja, hogy a valósnál kevesebbet nem mutathat. (logikus, ha tartani akarsz egy sebességhatárt, de valójában túlléped, mert kevesebbet mutatna az óra - ez nem engedhetõ meg, inkább mutasson többet, tehát a 'biztonságosabb' irányba tévedjen)
Ezért a gyártók a tûrésmezõt eltolják felfelé.
Én legalábbis így tudom, autóiparban dolgozom, talán nem akart megviccelni, aki ezt mondta... :)
10/2006 angol ZZT251 SOL TEC EUR SED LHD 1ZZFE HTWC MTM 5F
11/1998 angol AE111 TERRA UKP EUR LB LHD 4AFE MTM 5F
(07/1998 japán AE111 TERRA EUR SED LHD 4AFE MTM 5F)

Avatar
Bohi
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 3288
Csatlakozott: 2007 ápr. 17, 10:55 pm
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Bohi » 2013 feb. 26, 05:06 pm

Csak, hogy mindenki rendelkezzen a friss információkkal... :D
Magamból indulok ki, mert fogalmam se volt, hogy merre változtak a dolgok és mennyit számolnak rá a kis táblákra... :lol:

Gyorshajtás büntetési tételek 2013

A megengedett sebességhez tartozó túllépés nagysága A büntetés mértéke

50 km/óra sebességig
15 km/ó felett 25 km/óráig 30000 Ft
25 km/ó felett 35 km/óráig 45000 Ft
35 km/ó felett 45 km/óráig 60000 Ft
45 km/ó felett 55 km/óráig 90000 Ft
55 km/ó felett 65 km/óráig 130000 Ft
65 km/ó felett 75 km/óráig 200000 Ft
75 km/ó felett 300000 Ft

50 km/óra felett 100 km/óra sebességig
15 km/ó felett 30 km/óráig 30000 Ft
30 km/ó felett 45 km/óráig 45000 Ft
45 km/ó felett 60 km/óráig 60000 Ft
60 km/ó felett 75 km/óráig 90000 Ft
75 km/ó felett 90 km/óráig 130000 Ft
90 km/ó felett 105 km/óráig 200000 Ft
105 km/ó felett 300000 Ft

100 km/óra sebesség felett
20 km/ó felett 35 km/óráig 30000 Ft
35 km/ó felett 50 km/óráig 45000 Ft
50 km/ó felett 65 km/óráig 60000 Ft
65 km/ó felett 80 km/óráig 90000 Ft
80 km/ó felett 95 km/óráig 130000 Ft
95 km/ó felett 110 km/óráig 200000 Ft
100 km/ó felett 300000 Ft

Forrás:
http://kalkulatorlap.hu/gyorshajtas_bun ... telek.html
'87 E8 GT SEDAN
Prius II

Avatar
montoya
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 3726
Csatlakozott: 2010 aug. 29, 10:17 pm
Tartózkodási hely: BP XI

Hozzászólás Szerző: montoya » 2013 feb. 26, 05:21 pm

Ez amugy onmagaban korrekt, lakotton 65, palyan 150 alatt nem bantanak. A legutolso sor amugy hibas, 100 helyett 110-nek kell lennie.

Egyetlen problema, hogy a 30-as tabla moge allnak be, abba ugy is belefut az ember 50-nel...
IS200 '01
:glcarina: Carina Coupe 1.8 XE - RIP :(
KépCarina Coupe 1.6 DX
Datsun Gloria Hardtop
Mazda 323 BF turbo 4wd

Avatar
Pacsker
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 23933
Csatlakozott: 2007 márc. 09, 06:44 pm
Autód gyártási éve: 1988
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2013 feb. 26, 07:58 pm

Kocsiból hívtam Bohit ez ügyben, mivel néztem GPS alapján, hogy mennyit csal az órám. Eddig meg voltam gyõzõdve, hogy +8 alacsony sebességnél is, nagynál pedig akár +10 vagy mégtöbb, de most lemértem és +4,5 km/h 50-80-as tartományban. Magasabbnál nem próbáltam.
Magyarul az ember eddig úgy gondolta, hogyha siet , akkor óra szerint 72 körül még reckírozhat, de akkor ezek szerint szerencsém volt eddig vagy ehhez a +15km/h-s határhoz hozzáadják a 3-4 km/h mûszer hibahatárát is. Pedig úgy tudtam, hogy ez a 15-be benne van.

Mindemellett, arról mit tudtok, hogy ezek az értékek alatt is ha lefotóznak és helyszínen megállítanak, akkor ugyan nem minõsül szabálysértésnek, de megbírságolhatnak 30000Ft-ig csekkesre. Az már más kérdés, hogy nem nagyon gyakorolják.
Klubelnök

Merjünk nagyban gondolkodni!
"Before you say you can't do it, try it" / Sakichi Toyoda
"I always say, the way a man treats his car is how he treats himself." / Tarconi


:e9lb: AE92 Liftback GT-i (4AGE, Kouki)
:te71matyi: TE71 GT DOHC Coupe (2TG, Zenki)
Kép KE11 Sedan felújítását várva (2K, Kouki)
:kp60: KP60 Starlet versenyautó építés alatt (4AGE)

Kép

Avatar
PiciPeti
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1538
Csatlakozott: 2011 jan. 13, 12:45 am
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Hozzászólás Szerző: PiciPeti » 2013 feb. 26, 08:01 pm

Utóbbi megtörténhet, sõt úgy tudom, hogyha mobil trafiból fotóznak le, és utána megállítanak, akkor ugyanez a szitu.
'00 E11 4E-FE Harmony-Millenium
'07 E12 D-4D, Linea Luna

Avatar
Bubi
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 5966
Csatlakozott: 2007 dec. 29, 04:26 pm
Tartózkodási hely: Bp. környéke

Hozzászólás Szerző: Bubi » 2013 jún. 27, 12:31 pm

Ma reggel a postán kezdtem. Érkezett egy bírság. Gyorshajtás.
Az eset:
- 50 helyett 69 km/h
- lakott területrõl kívül parkolt a rendõrautó
- az út amin fotózott nem egyenes és nem is egyenletes
- 251 m-rõl fotózótt, azon a felvételen amin a sebességem 69 km/h a rendszám nem látszik de még az autó is homályos
- azokon a fotókon amiken a rendszám is látszik a km/h 40 és 50 között van

Szeretném tudni, hogy van-e értelme fellebbezni, van-e szakértõ, netán jogász köztetek? Küldött-e valaki ilyen vagy hasonló ügyben fellebbezést?
Mindnenkinek lenne legalább 2 szó véleménye az esetrõl ez természetes, de engem (most) ez nem érdekel. Kérem csak azok írjanak akik az átlagnál többet tudnak errõl a témáról! Képeket teszek majd fel ha úgy látjátok, hogy érdekes lehet.
Corolla E11 4E FE ex tulajdonos
ex bubidisc felhasználó
Autó, motor és gokart rajongó.

Avatar
Pacsker
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 23933
Csatlakozott: 2007 márc. 09, 06:44 pm
Autód gyártási éve: 1988
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2013 jún. 27, 12:37 pm

Úgy tudom, hogy videófelvétel készül, amibõl kimerevítenek 2-3 képet. A felvétel folytonos, tehát látszik, hogy a homályos autóból te lettél a te rendszámoddal. Ha a nagy sebességes kép már lakott területen volt akkor szerintem bukta ha látszik a rendszám ha nem.

Ettõl függetlenül érdekes világot kezdünk élni. Lehet hogy mindhárom képen látszódnia kell a rendszámodnak. Lehet érdemes, fellebbezni nem tudom. Kérdés megéri-e. Ha jól gondolom 30 ezret kaptál a legkevesebbet. A sok pattogás, fellebbezési költség, üzemanyag, telefon, lehet többe lesz a végén (fõleg, ha alaptalannak ítélik a fellebbezést is).
Klubelnök

Merjünk nagyban gondolkodni!
"Before you say you can't do it, try it" / Sakichi Toyoda
"I always say, the way a man treats his car is how he treats himself." / Tarconi


:e9lb: AE92 Liftback GT-i (4AGE, Kouki)
:te71matyi: TE71 GT DOHC Coupe (2TG, Zenki)
Kép KE11 Sedan felújítását várva (2K, Kouki)
:kp60: KP60 Starlet versenyautó építés alatt (4AGE)

Kép

Avatar
Bubi
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 5966
Csatlakozott: 2007 dec. 29, 04:26 pm
Tartózkodási hely: Bp. környéke

Hozzászólás Szerző: Bubi » 2013 jún. 27, 12:55 pm

Köszi, hogy átraktad. Nem tudtam, hogy van ilyen topic.
5 kép van felnt mutatóba abból 1 képen van sebességtúllépés, amint nem látszik a rendszám és az autó is csak homályosan.
Igen, 30 ezer és azért tettem itt fel a kérdést, hogy ne menjen rá pénzem, idõm, energiám fölöslegesen. Viszont vagyok annyira tudatos állampolgár, hogy zavarjon ha igazságtalanság történik velem, azon túl, hogy igen én hajottam gyorsan. Itt én nem megúszni akarok valamit. 100%-ig biztos vagyok benne, hogy szabálytalan módon vadásznak az emberek pénzére.
Corolla E11 4E FE ex tulajdonos
ex bubidisc felhasználó
Autó, motor és gokart rajongó.

Avatar
PiciPeti
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1538
Csatlakozott: 2011 jan. 13, 12:45 am
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Hozzászólás Szerző: PiciPeti » 2013 jún. 27, 02:36 pm

bubidisc írta:Köszi, hogy átraktad. Nem tudtam, hogy van ilyen topic.
5 kép van felnt mutatóba abból 1 képen van sebességtúllépés, amint nem látszik a rendszám és az autó is csak homályosan.
Igen, 30 ezer és azért tettem itt fel a kérdést, hogy ne menjen rá pénzem, idõm, energiám fölöslegesen. Viszont vagyok annyira tudatos állampolgár, hogy zavarjon ha igazságtalanság történik velem, azon túl, hogy igen én hajottam gyorsan. Itt én nem megúszni akarok valamit. 100%-ig biztos vagyok benne, hogy szabálytalan módon vadásznak az emberek pénzére.
Bizony, videófelvétel készül... Fizesd be, úgyse adnak igazat neked. Fogd fel közlekedési adónak. :?
'00 E11 4E-FE Harmony-Millenium
'07 E12 D-4D, Linea Luna

Avatar
Bubi
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 5966
Csatlakozott: 2007 dec. 29, 04:26 pm
Tartózkodási hely: Bp. környéke

Hozzászólás Szerző: Bubi » 2013 jún. 27, 02:49 pm

Komolyan kérem, hogy szólaljon meg egy hozzáértõ! Mi van ha csak homályos felvétel (legyen az videó) van arról, hogy gyorsan mentem??? Nem jelenti az, hogy a bemérési távolság határán túl volt az autó, kanyarodott az út, magasságkülönbség van, ergo a mérés szabálytalan és pontatlan???
Corolla E11 4E FE ex tulajdonos
ex bubidisc felhasználó
Autó, motor és gokart rajongó.

Avatar
bepi81
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2010 nov. 23, 03:40 pm
Autód gyártási éve: 2007
Autód típusa (és generációja): Verso
Autód felszereltségi jelölése: Sol
Autód karosszéria variánsa: MPV
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Hozzászólás Szerző: bepi81 » 2013 jún. 27, 09:54 pm

Pacsker írta:Úgy tudom, hogy videófelvétel készül, amibõl kimerevítenek 2-3 képet. A felvétel folytonos, tehát látszik, hogy a homályos autóból te lettél a te rendszámoddal. Ha a nagy sebességes kép már lakott területen volt akkor szerintem bukta ha látszik a rendszám ha nem.

Ettõl függetlenül érdekes világot kezdünk élni. Lehet hogy mindhárom képen látszódnia kell a rendszámodnak. Lehet érdemes, fellebbezni nem tudom. Kérdés megéri-e. Ha jól gondolom 30 ezret kaptál a legkevesebbet. A sok pattogás, fellebbezési költség, üzemanyag, telefon, lehet többe lesz a végén (fõleg, ha alaptalannak ítélik a fellebbezést is).
Csak egyetlen hsz erejéig hadd szóljak bele:
NEM készül semmilyen videó felvétel. A jogszabály szerint olyan eszközzel mérhetnek a zsernyákok, ami alkalmas kb 15mp-es videó készítésére!
Nem videóznak, hanem készítenek 3db fényképet. EZ a gyakorlat. :!: (ezt konkrétan a Vas Megyei Rendõrkapitányság illetékese mondta nekem telefonban.)

Amit Bubi leírt, az alapján én helybõl fellebbeznék, ugyanis, bizonyítható fényképfelvétel (kellõ élességû, így jól azonosítható a rendszám) maximum 60-80m távolságban készíthetõ. Ez arra a készülékre vonatkozik, amit a mérõautó ülésére konzolosan rögzítenek.
Ha a 251m-re lévõ felvételen egyáltalán nem azonosítható a rendszám, akkor a másik két jól azonosítható képen szereplõ - már - szabályos sebesség miatt a mérés semmis, vagyis, nem szabálysértés.

A fellebbezés 5000Ft. Egy ügyvéd állásfoglaláskérése ingyenes, ha szerinte érdemes foglalkozni az üggyel, akkor per, aminek a vége a kérdés. A rendõröknek nem fognak igazat adni, csak azért, mert rendõrök. Ha nyert az ügy, akkor az ügyvédi költséget is a Rendõrség fizeti.

Amúgy, csak halkan jegyzem meg, hogy milyen éééééérdekes, hogy az emberek nagy többségét 50-es tábla hatálya alatt 69-cel kapják le... Ugye, a 68 még nem fizetõs... :roll: (65+3km/h a mûszer pontatlansága)
Én egy kérdés erejéig mindenképpen utána mennék a dolognak, mert az indokolatlan lehúzásért sok csúnya dologra lennék képes.
4 év E11 fl Corlla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
Jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Avatar
[Walaki]D`Lair
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 3604
Csatlakozott: 2009 nov. 06, 05:52 pm
Autód gyártási éve: 1985
Autód típusa (és generációja): Corolla E8
Autód felszereltségi jelölése: GT
Autód karosszéria variánsa: Hatchback (3 ajtós)
Tartózkodási hely: Bp

Hozzászólás Szerző: [Walaki]D`Lair » 2013 jún. 27, 11:00 pm

Engem a múltkor 77-el fotóztak le, az 60 ezer és a rendõrség levonta a 3km/h-t, így lett 30 rugó a bírságom...nem kell mindig rosszra gondolni ;) ;)
1985 - Toyota Corolla AE86 GT - SR20DET BlackTop //// Trackday beater
2006 - KTM 640 LC4 Supermoto /// :twisted: :twisted: :twisted:

Avatar
Bubi
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 5966
Csatlakozott: 2007 dec. 29, 04:26 pm
Tartózkodási hely: Bp. környéke

Hozzászólás Szerző: Bubi » 2013 jún. 28, 12:42 pm

Felhívtami a vasi szervet. Addig voltak segítõkészek amíg azt kellett megmagyarázni, hogy miért jogos a bírság. A keresõ, a pöttyök a képen amin kocsim látszik, nem érdekes, hogy homályos a kép, az az én kocsim az és kész.

Technikai felvilágosítást nem igazán kaptam a jogszerû mérés feltételeirõl. Az ügyintézõ hölgy szerint akár kanyargós erdei úton is lehet sebességet mérni, mit tudja Õ, hogy milyen készülékek vannak.

Fellebbezni nincs 5000 Ft-m és csak is akkor próbáltam volna bármit is lépni ha az ügyintézõ is hibát vél felfedezni. Ez van. Mondanám, hogy legyen mindenki óvatos, de abból nekik nem lesz pénzük. :lol:
Amúgy meg úgy is oda állnak és akkor amikor nem számítotok rá. Itt nem a közlekedés biztonságának növelésérõl van szó hanem egy állandó macska egér "játékról" az adófizetõk, terrorban, félelemben tartásról. A környezõ országokban ez máshogy megy. Mi mindent elvárunk semmit sem teszünk és már lassan saját magunk ellenségei vagyunk a világ szégyenére.
Érdekes adalék a történethez, hogy a fotók akkor készültek amikor mindenki a gátakon serénykedett. A rend szigorú õreit ez sem érekelte. Egy rakás utat lezártak, aki meg a kerülõutakon próbált hazajutni jól letrafizták! Büszkék lehetnek magukra!
Corolla E11 4E FE ex tulajdonos
ex bubidisc felhasználó
Autó, motor és gokart rajongó.

Avatar
bepi81
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2010 nov. 23, 03:40 pm
Autód gyártási éve: 2007
Autód típusa (és generációja): Verso
Autód felszereltségi jelölése: Sol
Autód karosszéria variánsa: MPV
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Hozzászólás Szerző: bepi81 » 2013 jún. 28, 01:59 pm

:evil: :cry: Sajnos sok mindenben egyet kell, hogy értsek veled.
4 év E11 fl Corlla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
Jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Avatar
PiciPeti
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1538
Csatlakozott: 2011 jan. 13, 12:45 am
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Hozzászólás Szerző: PiciPeti » 2013 jún. 28, 02:01 pm

Mondtam, hogy közlekedési adó. Csak furcsán szedik... :evil:
'00 E11 4E-FE Harmony-Millenium
'07 E12 D-4D, Linea Luna


Válasz küldése