Fogyasztás

Szükség esetén nyissatok bátran új témát, de csak akkor, ha máshova tényleg nem illik.
Pacsker
Fogyasztás

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2007 szept. 21, 11:30 am

Úgy gondolom ez egy mindig aktuális és jól kivesézhető téma.

Kinek mennyi, milyen körülmények között, ki tudja a gyári értéket? ....

Pacsker

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2007 szept. 21, 11:41 am

Mondjuk kezdjük azzal, hogy a Nyéki/Hernádkaki találkozón kinek mennyit evett a kocsija. Vagy egyáltalán vmelyik találkozón.

Az én picikém 1.6 16V porlasztós 18 éves csoda :)
Azzal a tankkal elmentem 550 km-t. A fogyasztásom 7,4-re jött ki. Ebben volt 1/3ad tank Pesti város klubos pólókért sietős dugós, na meg a talin átlagosan 120-130as tempó na meg a 2-3 szori kergetés 170-180-al.
Szerintem egész jó adat mindezek mellett!
Főleg ha figyelembe vesszük, hogy 40 literes a tankom, tudok bele tankolni 43-44 litert is fura módon... :) (de ezt már egy másik topicban megbeszéltük) Tehtá ha a 3-4 literes csalást is (vagy netán mégtöbbet) belevesszük akkor egész szépen eszik. Na meg persze a nagy Pacskerok :) (195 ös gumik).
A benzin jelen esetben OMW Carrera 95 volt.

Eddigi legjobb fogyasztásom? hm 6,7 volt. 120-130 as átlaggal. Elvileg ugye olyan 90-110 között enne a legjobban, de egyszerűen sose tudok annyival menni. Olyan finoman jár, annyira kéri a fordulatot, olyan szellősen könnyedén pörög, hogy nem tudok 100al "poroszkálni" :) Belegondolok mi lenne ha az a tipikus 90-100 mondjuk az alföldön síkon lenne kevés kanyarral várossal. Szerintem lemenne az 6-ra is vagy mégkevesebbre.

Ki mit mond? És kommenteljétek az enyémet is légyszi. Kiváncsi avgyok! :)

Avatar
Biagio
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 2864
Csatlakozott: 2007 máj. 25, 11:15 am
Tartózkodási hely: majdnem Bp.

Hozzászólás Szerző: Biagio » 2007 szept. 21, 03:46 pm

Fontossági sorrendbe: :)

1: Az 1,6-os motorhoz nem is olyan vészes a fogysztás, hisz leírtakból és külcsinre is tudjuk, hogy vannak egyéb befolyásoló tényezők (pl. gumi méret)! Szerintem nem kell nagyon elkeseredni hisz nagy gumi nagy élvezet 8) , pár dl több benya!
Mint tudjuk a rádió, a belső ventillátor, esetenként klíma (kinek mi :lol: ) dob a fogyasztáson fölfelé! Így összegezve szerintem korrekt kis fogyasztás!

2: Az én "villámom" 1,3 gyári gumi mérettel 175/70! A fogyasztás 6,5 liter átlagban! Napi szinten számolva ami 2x Ferihegyi gyorsforgalmi és egy csöpp város rész érintés amig a parkolóból kiállok! + a 7végi lótifuti (M0, város)

Eddigi legjobb fogyasztás autópályán 110-120 kímélő tempóban 5,7 volt! Ez egy kicsit megnyugtató hisz legalább tudom, hogy ennyivel is megelégszik! :lol:
Vissza kettõ, padló, vagy nagy gáz, kis kuplung.
No injektor No ABS No Computer No problem :e9bia:
Kép

Avatar
MEDVEEE
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2007 júl. 08, 12:39 pm
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Hozzászólás Szerző: MEDVEEE » 2007 szept. 30, 12:34 pm

Uiiiiii !!!!!!!

Az én 1,8-asom tuti kevesebbet eszik mint a tiétek :D:D :twisted: mondjuk DIESEL :shock:

Avatar
Bruce E9
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1836
Csatlakozott: 2007 okt. 01, 03:36 pm
Autód gyártási éve: 1988
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Tiszaújváros

Hozzászólás Szerző: Bruce E9 » 2007 okt. 03, 09:50 am

Mondjuk kezdjük azzal, hogy a Nyéki/Hernádkaki találkozón kinek mennyit evett a kocsija. Vagy egyáltalán vmelyik találkozón.

Az én picikém 1.6 16V porlasztós 18 éves csoda :)
Azzal a tankkal elmentem 550 km-t. A fogyasztásom 7,4-re jött ki. Ebben volt 1/3ad tank Pesti város klubos pólókért sietős dugós, na meg a talin átlagosan 120-130as tempó na meg a 2-3 szori kergetés 170-180-al.
Szerintem egész jó adat mindezek mellett!
Főleg ha figyelembe vesszük, hogy 40 literes a tankom, tudok bele tankolni 43-44 litert is fura módon... :) (de ezt már egy másik topicban megbeszéltük) Tehtá ha a 3-4 literes csalást is (vagy netán mégtöbbet) belevesszük akkor egész szépen eszik. Na meg persze a nagy Pacskerok :) (195 ös gumik).
A benzin jelen esetben OMW Carrera 95 volt.

Eddigi legjobb fogyasztásom? hm 6,7 volt. 120-130 as átlaggal. Elvileg ugye olyan 90-110 között enne a legjobban, de egyszerűen sose tudok annyival menni. Olyan finoman jár, annyira kéri a fordulatot, olyan szellősen könnyedén pörög, hogy nem tudok 100al "poroszkálni" :) Belegondolok mi lenne ha az a tipikus 90-100 mondjuk az alföldön síkon lenne kevés kanyarral várossal. Szerintem lemenne az 6-ra is vagy mégkevesebbre.

Ki mit mond? És kommenteljétek az enyémet is légyszi. Kiváncsi avgyok! :)[/quote]

Helo!

Ez lesz az első hozzászólásom, remélem jól használom a fórumot.
Leírom a kb. 8 éves AE92 1,6 Gti-s fogyasztási tapasztalataimat, (üzemanyag típusától csaknem független adatok):

90-120 között nekem rendszeresen 6,2- 6,3 körül fogyaszt(ott) a kocsi
70-100 között (Horvátország, Románia) volt hogy: 5,7-5,9 l/100 km-re jött ki, 600-1000 km távra;
Vidéki városok közötti rohangálás, és vidéki városban való bolttól-boltig, munkába járás (max. 10 km távolság/alkalom, majd leáll, lehül, stb.): 7,0-7,5 l/100km;
Autópálya 130, max. 140 km/h: 6,8- 7,0 l/100 km
Autópálya 150 - 160km/h: 7,5-8,0 l/100km
Autópálya 160-215km/h: 8,0- 9,0 l/100km

Ha vidéken hosszabb távon járok, pl. Tiszaújváros - Nagykőrös (nem autópálya kb. 90 km/h átlagsebesség, ebben azért van 120 km/h feletti rész is): rendszeresen 6,5 alatt van a fogyasztás. (Gumiméret 185/60.)

Vezetési stílusomhoz hozzátartozik, hogy a lehető legkevesebbet fékezek, gyakran ha tudom, hogy falu, város közeledik gurulok, míg a tempo le nem esik 60-ra. Egyébként ha utolérek valakit első lehetőségnél leelőzöm, mert ezt a stílust nagyon kevesen mívelik. A fékbetét szinte nem is fogy.

Emiatt is csodálkozom Andi fogyasztásán: 4,0 l/100 km akár 140 km/h-ig, ugyanez a kasztni, igaz 1,3 motor, de a közegellenállás és a súrlódási együttható gyakorlatilag megegyezik, a fizika törvényei őrá is vonatkoznak. Mondjuk, lehet valami igaza 90 km/h-ig, addig elhiszem, hogy kevesebbet eszik az 1,3 motor, mint az 1,6-os, de 120 felett már fordul a helyzet.

Kérdésem: hány literes a tankja az AE92 liftback típusnak? Ha már teljesen 0-án áll sem megy bele 40 liternél több, a Geo prizm-nak az operation manual-ba pedig 50 liternek volt írva.

Vett-e észre közületek olyat, hogy valamely benzinnel kevesebbet fogyaszt a kocsi, esetleg jobban megy?

Pacsker

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2007 okt. 03, 10:03 am

Szia Krisztián!

Jól használod a fórumot, semmi baj! Egyedül annyi, hogy az én hozzázólásomat ne másold hozzá, mert látod így nagyon hosszú lett. Egész jó fogyasztást írtál le a gti-hez képest! Mondjuk mondta Viktor, hogy tényleg jó állapotban volt a kocsi, amikor eladta neked. Szerette ő is nagyon!
Viszont meglep a 8-9 liter 160-215ig. Azért ott már bele kéne csusszannia a 10-be, nem? :D Na majd hamarosan remélem enyémbe is bekerül a gti szív és akkor én is tudok nyilatkozni a 4A-GE szomjúságáról :)
Viszont azzal egyetértek én is, hogy 120 nál 4 litert ennie Andiénak? :shock: Az már csoda lenne.
Én csak annyit tudtam eddig, h 4 liter. De hogy 120ig? Andiiii! Mesélj. Mondj adatokat. Mi a trükk? mit raktál be a motorba? Áruld el nekünk :)

Hogy melyik benyától eszik kevesebbet? Nemtudom, nem mértem amikor jobb benzint raktam bele. Hogy melyiktől megy jobban? Ha őszinte leszek, szerintem eddig nekem semelyiktől sem. Legyen az Shell V-power, vagy OMW 100, vagy akármi. Talán egy ici-picit. Vagy nagy sebességnél. De szerintem csak bebeszéljük magunknak.
Tibcsi, András! Mesélhetnétek a spuriról.... :wink:

Avatar
Bruce E9
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1836
Csatlakozott: 2007 okt. 01, 03:36 pm
Autód gyártási éve: 1988
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Tiszaújváros

Hozzászólás Szerző: Bruce E9 » 2007 okt. 03, 10:48 am

Köszi a promt választ!

A tapasztalataim nemcsak a jelenlegi Gti-ről szóltak, hanem az ezt megelőző Geo Prizm-es éveimről is (Ericka, Béci), abban is a 4AGE motor van, de az már a 136 Le változat.
A 160-215 közötti részről: 200 körül csak néhány percig mentem, nem huzamosabb ideig, de elmondhatom, hogy sohasem fogyasztott még 9,0 liter felett egyik kocsi sem. Pedig volt, hogy Münchenből 6,5 óra alatt hazaértem Tiszaújvárosba (180 körül végig) és ez sem volt 9,0 felett.

A magyarázat: alacsony építésű kocsi, Uralkodó szélirány Nyugat-Kelet, szintkülönbség 700 m lefelé, gumikban 2,5 bar nyomás, no fék!
Jó döntés a 4AGE motor!
Egyszer egy Toyota szervizes azt modta rá, hogy idézem: " kiüthetetlen".

Kis story:
Még 19 évesen is 3-asban 8000 rpm-ig leforog, leszabályoz és figyelmeztet, hogy ideje váltani. Elnézést kértem tőle és megígértem, hogy ilyet többet nem csinálok, 7200-nél váltani fogok :P , imádom.


Igen nagyon szép állapotban őrizte meg Viktor ezt a Gt-i -t, hálás köszönet érte, egyszerűen hihetetlen állapotban volt, nem is alkudoztam:-)) :P

Viktor írhatna némi előzményt a kocsi életéről, akár priviben is.

Benzinről: semmiféle fogyasztás különbséget nem vettem észre 95, 98, 100-as oktánszámok között. Inkább az aktuális versenyzői kedvtől függ, hogy mennyire jön ki a fogyasztás.

De nem kaptam választ: hány literes a tankja az AE92 Liftback-nek?

Avatar
Biagio
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 2864
Csatlakozott: 2007 máj. 25, 11:15 am
Tartózkodási hely: majdnem Bp.

Hozzászólás Szerző: Biagio » 2007 okt. 03, 11:00 am

AE92 liftback üzemanyagtankja 40 liter, de tankoltam már bele 43 litert is! :lol: :lol:
Vissza kettõ, padló, vagy nagy gáz, kis kuplung.
No injektor No ABS No Computer No problem :e9bia:
Kép

Avatar
konásandrás
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2007 szept. 28, 12:02 pm
Tartózkodási hely: Tapolca
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: konásandrás » 2007 okt. 03, 11:03 am

Biagio írta:AE92 liftback üzemanyagtankja 40 liter, de tankoltam már bele 43 litert is! :lol: :lol:
nah igen, én is úgy tudtam, hogy 40 literes a mienknek a tankja, kicsit el is hűltem, amikor már a 42. litert nyelte magába... :shock:
E11 facelift

Avatar
Bruce E9
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1836
Csatlakozott: 2007 okt. 01, 03:36 pm
Autód gyártási éve: 1988
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Tiszaújváros

Hozzászólás Szerző: Bruce E9 » 2007 okt. 03, 01:57 pm

Honnan veszed a 4AGE motort?
Akkor már a 20 szelepes verziót tedd bele! :P

Avatar
Zed Kristianz
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 820
Csatlakozott: 2007 márc. 10, 04:20 am
Tartózkodási hely: Budapest VII. -- Kárpátalja (UA)

Hozzászólás Szerző: Zed Kristianz » 2007 okt. 03, 06:07 pm

A 40 liter katalógusadat, de az ukránoknál szoktam csiszre tetetni a szintet a 170 Ft-s benyával s úgy, hogy nem rámpázok rá.
Mosolygok a 42-43 literen, amikor az enyémbe 46 is fért. Igaz, akkor már látni lehetett a benzint a nyílásban, felette zárt el a csúszka! :mrgreen:

Ilyenkor lehet irigykedni a Passatok 70-s tankjára. Ha kicserélik a Transporterére, akkor 105 liter. Sufni tuning. :wink:

Benzintank tuning, ilyen még úgysem volt!!
ALAPÍTÓ TAG - Tiszteletbeli elnökségi tag

AE92 /Kyuni/ Liftback 4A-F '88
Karburátor Rulez! :twisted:

Elporladva 2016...

Avatar
CindR
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2007 márc. 30, 10:06 pm
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: CindR » 2007 okt. 04, 10:24 pm

Srácok, hazaértünk Sopronból. Röviden volt benne 140 körüli folyamatos (néha 160) autópálya, országúton sok előzéssel, nyugis látogatás Ausztriába, röviden a közös életünk legjobb fogyasztása a kicsikével. :) 7,6 liter jött ki fél távra, visszafelé még nem tudom, nem raktam azóta tele.

Eddig még 8,5 liternél nem volt jobb sosem, ennek nagyon örülök.

Annyit még a mérésekhez hozzátennék, hogy az szerintem csakis akkor lehet hiteles, ha utána teletankolással állapítjuk meg mennyi fogyott. A mutató mozgásából, max annyit lehet megtudni, hogy "még ráérünk", vagy "hol van már egy kút".
Balázs - Corolla AE82 Liftback 1.6 4AC 8v '86

Pacsker

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2007 okt. 05, 11:52 am

CindR!

Csak nem javul a motor? :) Jobban is megy? nem torpan? Bár úgy érzem kikerülhetetlen a motor tüzetes átnézetele. Mindenben csak örömet okozna neked. Jobban fogyasztana, jobban menne... Mondtad, h Tibcsivel lehet beszélsz és lemész vmikor. Még áll a dolog? Lehet lemennék majd én is. Maradt ott dolgom, meg vinnék is le. Hónap 2. harmada?

Krisztián!

A 4A-GE motor egy liftback gti-ből lesz. Tibcsivel vettük és most ott pihen náluk Kunfehértón. Már sokminden át lett építve belőle az enyémbe, már csak a motor, első stapilizátor és a fékek vannak hátra. Most ugye nem jött jól ez a törés, mert a következő proojekt a szívátültetés lett volna, gyűjteni az árára és a felújítására. Mert ugye ha már ölben van egy blokk, akkor miér tne fessük le, cseréljünk rajta tömítéseket, szimeringeket?... De sajnos most a fényezésre meg az új balos lámpára gyűjtök :? :cry:
Pedig már a kábelkötegek is kicserélve a gti-ére, a hűtő is már a gti-é...

De ami késik nem múlik. Már be vagyok sózva!!! :)

Avatar
Bruce E9
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1836
Csatlakozott: 2007 okt. 01, 03:36 pm
Autód gyártási éve: 1988
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Tiszaújváros

Hozzászólás Szerző: Bruce E9 » 2007 okt. 06, 09:38 pm

Matyi!

Gondolom, hogy be lehetsz sózva, bár nem az igazi nagy álmod lesz beültetve a 4AGZE. Egy csomó kérdés merült fel a válaszod kapcsán.
Mit törtél meg az autón? Pedig mondani akartam, hogy az egyik legszebb állapotú autó a tied az AE92-k között. Remélem nem nagy törés lett benne és szépen orvosolható.

A 4AGE motorok között is vannak különbségek, melyik évjáratú, illetve hány lóerős változat lesz benne? (115, 125, 136?)
Mennyiből jön ki egy motorcsere?
Külföldi kocsiból szedte ki Tibcsi, vagy még mindig van hazai forrás?
Hány AE92 Gti lehet Magyarországon?
Mi a teendő a kocsi forgalmijával, egyéb papírokkal motorcsere kapcsán, viszonylag sima az ügy?
----------------------------------
Forró Fecske
AE92 Corolla Liftback GT-i, Black Top G6

Avatar
Cucu
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2007 szept. 30, 08:47 pm
Tartózkodási hely: Babylon ;) XXI.ker. szigetország

Hozzászólás Szerző: Cucu » 2007 okt. 15, 04:04 pm

Írtam már a "chat" topic-ba de asszem inkább ide illik:

Üdv!

Gondom van! Ha valaki tud kérem segítsen rajtam! Az a helyzet hogy nem tudom pontosan menniyt kéne fogyasszon a kocsim de a 9 litert kicsit soknak érzem, vagyis nagyon. A totalcar.hu-n a népítéletben mindenki 7-7,5-öt írt ezekre a kocsikra. Bár nem vagyok egy vasárnapi vezető azért nem taposom ki a belét és mégsem megy 8,8 alá a fogyasztásom. Szeptmeberben volt szerelőnél a kocsim (még a baleset miatt) és ott azt mondták nekem hogy néha csak 3 henger megy. Cseréltek benne gyertyákat, de fogalmam nincs milyet kaptam azért gondolom hogy nem valami gagyit mert 8 ezer volt a 4 darab. Nem vettem észre semmilyen változást a kocsi menettulajdonságain, viszont a fogyasztásom azóta több lett. Előtte még klímával is alig alig ment 8 liter fölé, pedig akkoriban sokat álltam dugóban, ami manapság nem jellemző. Mit tanácsoltok?


Válasz küldése