ELADÓ COROLLA

A klub által kiemelt autó hirdetések vagy keresendő járművek, vásárlási segítségek. Internetről, saját forrásból...
domi007
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Autód gyártási éve: 1983
Autód típusa (és generációja): Celica
Autód felszereltségi jelölése: GT
Autód karosszéria variánsa: Liftback (3 ajtós)
Re: ELADÓ COROLLA

Hozzászólás Szerző: domi007 » 2017 jan. 04, 12:32 am

Ha esetleg valakinek egy E11-re fájna a foga akkor találtam egy egész elfogadható állapotút. Persze nem tökéletes valószínűleg, de sok minden meg lett rajta csinálva:

https://www.motorsportauctions.com/cate ... um=FB+Post

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
AA63 Celica '83 -
ZZE121 Corolla '06 - 'A Felhő'

Ha nem látod a robbantott ábrákat ToyoDIY-en írj privát üzenetet, tudok neked segíteni!

agabe
Újonc
Újonc

Hozzászólás Szerző: agabe » 2017 jan. 12, 06:07 pm

Sziasztok!
Tegnap regisztraltam (vagy ma reggel :?: ) , szoval tok uj vagyok.
Az apropo, hogy kocsit keresek (eleg sokfelet nezegetek meg) es par napja elkezdtem nezegetni a corollakat.
Elsore egy E11-esre gondoltam, hogy talan tudok olyat talalni ami egy ideig megfeleloen szolgal, bar egyel frissebb is beferne a keretbe, de azok valahogy nem tetszenek.
Egy konkret kerdesem is lenne megpedig, hogy az alabbi linken szereplo peldanyt erdemes lehet-e szerintetek szemugyre venni szemelyesen is:

https://new.hasznaltauto.hu/szemelyauto ... a-10990720

Egy baratom azt irta rola, hogy:
Látszik bal el. Lámpa össze vissza áll. Lökös alatt benyomva. De többi képen is látszik,h fújt

En ezeket nem latom rajta, igaz messze nem vagyok szakerto es lehet nem latom amit avatottab szem igen.
Ha ra tudtok pillantani es velemenyt mondani az alapjan annak orulnek, mert foloslegesen nem toltenek par orat a megtekintesevel, akkor inkabb keresek masikat :)

Pacsker
Site Admin
Site Admin
Autód gyártási éve: 1988
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2017 jan. 12, 09:59 pm

Klubelnök

Merjünk nagyban gondolkodni!
"Before you say you can't do it, try it" / Sakichi Toyoda
"I always say, the way a man treats his car is how he treats himself." / Tarconi

:e9lb: AE92 Liftback GT-i (4AGE, Kouki)
:te71matyi: TE71 GT DOHC Coupe (2TG, Zenki)
Kép KE11 Sedan felújítását várva (2K, Kouki)
:kp60: KP60 Starlet versenyautó építés alatt (4AGE)

Kép

agabe
Újonc
Újonc

Hozzászólás Szerző: agabe » 2017 jan. 13, 11:27 pm

agabe írta:Sziasztok!
Tegnap regisztraltam (vagy ma reggel :?: ) , szoval tok uj vagyok.
Az apropo, hogy kocsit keresek (eleg sokfelet nezegetek meg) es par napja elkezdtem nezegetni a corollakat.
Elsore egy E11-esre gondoltam, hogy talan tudok olyat talalni ami egy ideig megfeleloen szolgal, bar egyel frissebb is beferne a keretbe, de azok valahogy nem tetszenek.
Egy konkret kerdesem is lenne megpedig, hogy az alabbi linken szereplo peldanyt erdemes lehet-e szerintetek szemugyre venni szemelyesen is:

https://new.hasznaltauto.hu/szemelyauto ... a-10990720

Egy baratom azt irta rola, hogy:
Látszik bal el. Lámpa össze vissza áll. Lökös alatt benyomva. De többi képen is látszik,h fújt

En ezeket nem latom rajta, igaz messze nem vagyok szakerto es lehet nem latom amit avatottab szem igen.
Ha ra tudtok pillantani es velemenyt mondani az alapjan annak orulnek, mert foloslegesen nem toltenek par orat a megtekintesevel, akkor inkabb keresek masikat :)
Nem ide kellett volna feltennem a kerdest, hanem masik topikba, vagy nem lehet sokat mondani a hirdetesrol ?
Igazi klubtag meg nem vagyok leven, hogy meg nincs is corollam, de ha jol haladnak a dolgok es talalok egy szamomra megfelelot azutan egyre jobban belefolynek az itteni topikokba, mert igen jol osszeszedett informaciok es sok segitseg van a tulajok reszere / reszerol sok-sok tapasztalattal ami hatalmas segitseg minden corollasnak, es ahogy nezem van vidam klubbelet is rendesen.

toytomi
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Autód gyártási éve: 1989
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)

Hozzászólás Szerző: toytomi » 2017 jan. 13, 11:42 pm

Szia!

Minden autót érdemes megnézni személyesen is, ha nincs nagyon messze tőled. A 4E-FE-k alapjában véve megbízható motorok. Egy olyan embert vigyél magaddal autót nézni, aki egy kicsit rálát a dolgokra.
Az E11 topikban sok infót találsz a tipusról.

Ha addigra sikerül autóhoz jutnod, akkor mindenképpen jelentkezz a jubileumi 10 éves születésnapi bulira. ;)
:toytomi: AE92 Gt-i Liftback - Zenki, 4A-GE 16V Smallport - R.I.P.

:toytomi: AE92 Gt-i Liftback - Zenki, 4A-GE 16V Smallport

agabe
Újonc
Újonc

Hozzászólás Szerző: agabe » 2017 jan. 14, 01:05 am

toytomi írta:Szia!

Minden autót érdemes megnézni személyesen is, ha nincs nagyon messze tőled. A 4E-FE-k alapjában véve megbízható motorok. Egy olyan embert vigyél magaddal autót nézni, aki egy kicsit rálát a dolgokra.
Az E11 topikban sok infót találsz a tipusról.

Ha addigra sikerül autóhoz jutnod, akkor mindenképpen jelentkezz a jubileumi 10 éves születésnapi bulira. ;)
Ha lesz kocsi nem hagyom ki a 10eves bulit igerem :)
Nincs nagyon messze, van egy ismeros akinek volt regebben carina, es corolla is a birtokaban, sajat maga szereti szerelni a kocsijait es ra is erne, szoval a megtekinteshez adottak a korulmenyek.
Meglatjuk hogy alakul.

Taki
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Autód karosszéria variánsa: Hatchback (3 ajtós)

Hozzászólás Szerző: Taki » 2017 jan. 14, 04:23 pm

Szerintem egy karosszérialakatossal kéne megnézetni leginkább az autót.
Képek alapján gyanús, hogy volt vele gond. Ő meg tudná mondani, hogy érdemes-e vele foglalkozni.
Csak az az igazán bátor, aki be meri venni a hashajtóra az altatót!
1988 E9 Liftback 1.8D
1988 E9 Hachback 1.6Gti

agabe
Újonc
Újonc

Hozzászólás Szerző: agabe » 2017 jan. 15, 04:09 am

Taki írta:Szerintem egy karosszérialakatossal kéne megnézetni leginkább az autót.
Képek alapján gyanús, hogy volt vele gond. Ő meg tudná mondani, hogy érdemes-e vele foglalkozni.
Na megvolt a mustra.
Jott ismeros is velem. A kocsival onmagaban (emeles nelkul) nem latszott problema karosszeriaban sem, es motorikusan sem.
Eleg alaposan atneztuk, es rozsda szinte sehol, ahol meg kb 2 helyen felbukkanni latszott, abbol az egyik egy apri horzsolas miatt lehet az egyik hatso ajto szelenel kozepen (valoszinuleg kicsit ranyitottak valamire) https://goo.gl/photos/g3PjZVDUgYPpFZLZ7
a masik meg bal elol alul a kerek mogott az oldalelem aljan , de az sem veszes egyaltalan
https://goo.gl/photos/nvxyCRcxqWFweL6VA
A kerekiveken, kuszobokon nem volt problema, es az egesz karosszerian korben sehol igazabol

A motor is rendben levonek tunt, jarasa is szep volt, tesztetutat is mentunk az alatt sem tunt problemasnak, szoval a ket legfontosabb resz ugy tunt rendben.

Ami nem tetszett:
A kocsi belseje nem volt igazan apolva. Mocskosnak nem lehet mondani, de ami kisebb kosz az evek soran bejutott, az ott is maradt es nemikepp felhalmozodott. Nem tudom mikor lehetett utoljara kitakaritva belul, de ez meg nem nagy gond, csak a tulaj igenytelensegere utal ami azert mar alapbol nem jo jel.
Irva volt, hogy van a kocsiban klima, es ulesfutes is. Rogton kerdeztem miutan beultunk, hogy az ulesfutesek mukodnek-e amire a valasz az volt, hogy mukodniuk kell, de nem tudja, mert nem szokta hasznalni, mert a garazsban nem hult ki a kocsi, es nem kellett hasznalnia. Nem akartam megkerdezni, hogy ezek szerint sosem parkolt sehol az utcan amikor elment valahova, es nem volt hidegben a kocsi ? Na ez alapbol mar nem volt kerek nekem, mert ha nem is hasznalja azert mindenki tudja mi a helyzet egy-egy funkciojanak a kocsiban amit a vezetoulesbol kehet kapcsolni. A probakor alatt (nem vezethettem, fel sem merulhetett a kerdes) bekapcsoltam az anyosulesen az ulesfutest, es bizony nem ment. Kerdeztem, hogy a vezetoulesbel mi a helyzet "..hat annak mukodnie kell" szolt a valasz, de semmi olyan, hogy tessek nezze csak meg, probalja ki. Egyszer mar kicsereltette az ulesfutest (mondta), de amugy nem hasznlaja, de jonak kell lennie, viszont nem erdekli nagyon a dolog, es olyamsire utalt, hogy o tobbet nem kolt ra (jopar ev ota valoszinuleg), hogy ez jo legyen ha nem jo. Ezek szerint a hirdetesben levo ulesfutes ugyan megtalalhato a kocsiban, de nem mukodik...ergo igazabol nincs is.
Legkondi ugyan most nem lett volna hasznalhato tel leven, de kiderult rola, hogy nincs bekotve, merthogy a kapcsoloja beragad, es ezert a szereloje inkabb szethuzta a csatlakozasat, hogy ne menjen allandoan. A kerdesre, hogy miert nem csinaltatta meg a gombot a valaz az volt, hogy a szereloje nem ert a villamos dolgokhoz (na mondom klasz helyre vitte sok ev ota), es kulonben nem akart mashova elvinni es ra kolteni, meg volt valami kusza hadova a kerdesemre, hogy nyaron szokta-e hasznalni, es akkor visszakoti -e a szereloje, es persze akkor igen, de igy az egesz nem volt koser nekem. Egy ilyen gombot megcsinaltatni (meg ha o maga nem is ert hozza) nem horribilis osszeg feltetelezem, inkabb az igenytelenseg ujabb jele, vagy csak egyszeruen a klimanak mas nagyobb baja van. Ja igen...2 evente kell tolteni a klimat a corollakban ? Mert allitolag annyi idonkent szokta.

Tekero kapcsoloknal a kozepkonzolon a levego iranyitasaert felelo gomb kozepe ki volt torve, de okulva a a klima kapcsolo gomb historiajabol ra sem kerdeztem, mert ugy valaszolgatott a holgy mintha o tenne szivesseget, meg olyan erzest keltett, hogy minek kerdezgetek ennyit ehhez neki nincs kedve / ideje (nem mondta, csak ez volt az erzesem). Persze nem erdekelt nagyon, a fontosabb dolgokat amit akartam es felmerult mind megkerdeztem.
A hatulja torve volt 14 eve, de csak karosszeria munka volt allitasa szerint legalabbis o ugy tudja, de nem ert hozza. Kerdeztem, hogy megvan-e a szamla a javitasrol amirol esetleg megtudhato mit is csinaltak a valasz az volt, hogy o ilyen regi szamlakat nem tartogat meg, mert minek.
Barmit kerdeztem kisse kelletlenul valszolt folyamatosan mar ez is elveszi az ember kedvet a vasarlastol, mert azt sugarozta (akar tudat alatt), hogy ne kukacoskodjak mar, pedig meg csak nem is vezettem a kocsit, nem rangattam a kerekeket, nem probaltam a kuplungot, vagy a lengescsillapitokat, kb csak utas lehettem azon tul meg nezegethettem a kocsit kivul-belul. A futomuvel kapcsolatban sok mindent nem tudtam meg, csak annyit, hogy uthibaknal halk reszgesr halottam a hatso tengely felol, de ez lehet, hogy nem volt termeszetellnes, csak nem ismerem a tipust.
Serzervizkonyv kerdesemre nem volt, mert allitolag csak az elso 3 evben hordta markaszerizbe utana mar ismeros szerelohoz (ahhoz ugye aki nem ert a villamossaghoz...hat klasz) azutan mar nem, es ugye magyarorszagon szamlat azt nem kap senki (mutyi van), de az auto termeszetesen karban volt tartva.
Egyreszt az elso 3 everol is kellett volna a szervizkonyvet adni ha mas nincs, de szerintem azt is elszorta reg, masreszt eleg fura, ha valkai a 3-4eves, akkor meg sokmillios kocsijarol a szervizben vegzett dolgokrol se szamlat nem ker se semmilyen feljegyzest mik tortentek. Azert ez nem egy ezer eves kispolak volt akkoriban (most sem az)
Megkerdeztem keszithetek kepeket, es megengedte, de amikor a belteret fotoztam, akkor megint csak kelletlenul kerdezte az minek.
Ja igen...komranyon belul van valami muanyag elem ami hideg hatasara nyikorgo hangot ad ? Mert ugyan most nem volt hangja, de megtudtuk, hogy nagy hidegben tud nyikorogni, es ez mar ujkoratll igy van, meg nagyon megijedt amikor eloszor hallotta, vitte is gyorsan szervizbe (nem tudom, hogy a sudniba, bagy hivataloshoz), de azt nondtak neki ez nem hiba, hanm ilyen a kocsi.

Osszfoglalva a latottak / tapasztaltak alapjan jo allapotban van motorikusan es karosszeria szempontjabol az auto (ezt erositette meg ismerosom is aki ott volt, es van nemi fogalma a kocsikhoz), azonban a futomuvet teljesen kiprobalni sem tudtuk
, nemhogy megvizsgalni, a mukodessel kapcsolatban meg az extrak egy reszerol nem lehet tudni mi a helyzet veluk, es ebbol kiindulva csomo minden problema lehet amirol az eladonak van tudomasa, de nem mondja el.

Feltettem az osszes kepet amit keszitettem, ha erdekel valakit az alabbi linken megtalalja:
https://goo.gl/photos/wZ5s2jPeZ1sr78u68

Az esetleges fuggetlen szerviz viszgalat nem tudom hogy johetne letre, mert a holgy hetkoznap dolgozik, es csak munka utan erne ra, sajat szerelojehez elvihetnenk, de ahhoz inkabb nem mennek, es ahogy hozzaall az egeszhez akkor sem akarna barhova is vinni a kocsit, hogy rendesen atnezethessem ha kifejezetten kernem, pedig anelkul nem is vennem meg, es azt sem tudom esetleg az alap dolgokon kivul mire kellene szamitanom mint kesobbi javitando resz.

A kocsi allapota nem tunt veszesnek, de a fentebb leirtak alapjan nem erzem azt, hogy meg akarnam venni :(

agabe
Újonc
Újonc

Hozzászólás Szerző: agabe » 2017 jan. 15, 04:21 am

Ehhez az autohoz mit szoltok? :
https://new.hasznaltauto.hu/szemelyauto ... o-11024998

Mas arketgoria, de ez is belefer, es okulva a mai / tegnapi tapasztalatokbol E11-esbol jot kifogni nem lehet egyszeru.

E12-eseknol nem sok 1.6-os benzines van most hirdetve, es azok is mind kereskedeseknel.
Sokkal szivesebben vennek maganszemelytol, mert az a kereskedoi 1.6-os wagon is lehet mar visszatekerve, kulfoldrol lett behozva, es kep nincs a szervizkonyverol, de ha tudom holnap megnezem, vagy legalabb egyeztetek telefonon par infot.

Sancy
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó

Hozzászólás Szerző: Sancy » 2017 jan. 15, 11:41 am

Az elozot jo hogy hagytad, mi az hogy el akar adni egy autot a vadparszt es nem lehet kiprobalni???!!!! Az osszevissza hazudozasrol nem is beszelve!
Remelem nem lesz senki olyan hulye hogy megvegye!

Az 12 kombi jo valasztas lenne, de ez gyanusan olcso!
Ezek 1.5 milla korul mennek, vagy picit felette es par ora alatt elkelnek. Szoval, ha meg megvan es ilyen olcson sem kellett senkinek mindenkepp elgondolkodtato....
E11 G6 TTE Facelift 1.6 VVTI
E12 TS TTE Facelift 1.8 VVTL-i

E11 TS Facelift 1.8 VVTL-i pálya autó építes folyamatban

agabe
Újonc
Újonc

Hozzászólás Szerző: agabe » 2017 jan. 15, 01:25 pm

Sancy írta:Az elozot jo hogy hagytad, mi az hogy el akar adni egy autot a vadparszt es nem lehet kiprobalni???!!!! Az osszevissza hazudozasrol nem is beszelve!
Remelem nem lesz senki olyan hulye hogy megvegye!

Az 12 kombi jo valasztas lenne, de ez gyanusan olcso!
Ezek 1.5 milla korul mennek, vagy picit felette es par ora alatt elkelnek. Szoval, ha meg megvan es ilyen olcson sem kellett senkinek mindenkepp elgondolkodtato....
Kombit felhivtam erdeklodesbol, de mar elkelt. Frissnek tunt a hirdetes, valki nagyon kapkodva vitte el, nem tudom mennyire vizsgalta at..sebaj lesz mas.
Engem is erdekelt volna a szervizkonyv, toresmenteseg , de most mar arrol nem tudom meg tekert / torott volt-e.
Magasabb arig nezelodtem, de nem volt nagyon 1.6-os ami nem sedan (az kilove nalam) es jobb lenne olyan ami maganszemelytol van, de az meg ritkabb.

Ez is kerekedotol van sajna, de nem talok sokat:
https://new.hasznaltauto.hu/szemelyauto ... g-10890834

Gugyor
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Autód karosszéria variánsa: Hatchback (3 ajtós)

Hozzászólás Szerző: Gugyor » 2017 jan. 15, 02:04 pm

Csak egy gondolat.semmit nem ér a szervizkönyv ha nincs mögötte szakértelem.ugyan úgy emberek dolgoznak a márkaszervizben is.és pont leszarják az autót.mindenképp vigyél egy lelkiismeretes szerelőt magaddal
Corolla AE92 GTI HB
Toyota carina e gli

agabe
Újonc
Újonc

Hozzászólás Szerző: agabe » 2017 jan. 15, 08:44 pm

Gugyor írta:Csak egy gondolat.semmit nem ér a szervizkönyv ha nincs mögötte szakértelem.ugyan úgy emberek dolgoznak a márkaszervizben is.és pont leszarják az autót.mindenképp vigyél egy lelkiismeretes szerelőt magaddal
Azon leszek, bar minden megnezendo darab eseteben nem biztos, hogy szerelo is megoldhato :/
Toyota szervizekbe lehet / erdemes teljes atvizsgalasra bevinni egy-egy kiszemelt peldanyt, hogy ott adjanak akar egy arajanlatot az elvegzendo munkakrol / cserelkrol ?

Bubi
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó

Hozzászólás Szerző: Bubi » 2017 jan. 16, 07:44 am

Nyilván.
Corolla E11 4E FE ex tulajdonos
ex bubidisc felhasználó
Autó, motor és gokart rajongó.

agabe
Újonc
Újonc

Hozzászólás Szerző: agabe » 2017 jan. 16, 09:59 pm

Gödöllő környékén, vagy annak nem túl messzi körzetében van ajánlható szerelő akinél át lehet nézetni egy kocsit vásárlás előtt ? Ismerős szerelő a hét első felében nincs itthon, így azzal nem tudok számolni. Emil frey-t hívtam hátha be tudnám vinni hozzájuk, de még a telefont sem vették fel csak az automata válaszolgatott, hogy túl sokan telefonálnak pillanatnyilag (egész nap kb. 10-szer mindig ez volt)
Ezt nézném meg:
https://new.hasznaltauto.hu/szemelyauto ... e-11009887
Nem tudom ki hogy bírja amikor autót kell venni, engem leharcol..és még sokat nem is láttam csak nagyon sok hirdetést böngésztem, és néhány egyéb típus pár képviselőjét is láttam, de azok közül nem volt meggyőző, corolla egyre jobban tetszik (sőt avensis is abból is inkább a 2004-2005-ös kombikat néztem, de az már magasabb árszinten van ami jó lehetne), de egyre inkább az az érzésem az emberek nagy része úgy vesz kocsit mint kenyeret a boltban aztán jönnek a gondok, viszont eladók meg el vannak kényelmesedve (főleg kereskedésben persze)

Válasz küldése