E9 alkatrészek (1987-1992)

Ha alkatrészre lenne szükséged, vagy meg szeretnél válni tőle nézz be ebbe a témakörbe!
Avatar
paradoxx
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2007 máj. 19, 05:03 pm
Tartózkodási hely: Tiszaújváros
E9 alkatrészek (1987-1992)

Hozzászólás Szerző: paradoxx » 2007 máj. 31, 11:21 am

Sziasztok!

A következ? alkatrészeket keresem szeretett Corollámhoz:

- légtömegmér? (ami egybe van építve a légsz?r? fedelével)
- motorháztet? liftbackhez
- esetleg elektromos tet? (korrózió, ugye...)

A bontókat már végigtelefonáltam, a motorháztet? kivételével minden alkatrész a sci-fi kategóriát súrolja, legtöbb helyen azzal boldogítottak, hogy nem is volt, nem is lesz... :?

Ha esetleg tudnátok segíteni, azt megköszönném :wink:

Avatar
Layosh
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1404
Csatlakozott: 2007 márc. 19, 01:54 pm
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker
Re: AE92 alkatrészek

Hozzászólás Szerző: Layosh » 2007 máj. 31, 07:48 pm

paradoxx írta:Sziasztok!

A következő alkatrészeket keresem szeretett Corollámhoz:

- légtömegmérő (ami egybe van építve a légszűrő fedelével)
- motorháztető liftbackhez
- esetleg elektromos tető (korrózió, ugye...)

A bontókat már végigtelefonáltam, a motorháztető kivételével minden alkatrész a sci-fi kategóriát súrolja, legtöbb helyen azzal boldogítottak, hogy nem is volt, nem is lesz... :?

Ha esetleg tudnátok segíteni, azt megköszönném :wink:
Légtömegmérő RULEZ!
Nem lessz könnyű most megmondom. Sajnálom hogy rossz.
Miatta fogyaszt kevesebbet az ótó, viszont miatta nem tudod tuningolni.

Avatar
paradoxx
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2007 máj. 19, 05:03 pm
Tartózkodási hely: Tiszaújváros

Hozzászólás Szerző: paradoxx » 2007 jún. 01, 09:53 am

Hogy kevesebbet fogyaszt, az így ebben a formában nem igaz :( Régen városban dinamikus vezetéssel 8,1-ből kijöttem. Most ott tartunk, hogy ha tojást rakok a gázpedál alá, akkor 7,5 (90%-ban országúton :() Lehet, hogy más baja is van? Csak ez hiányzik a kis lelki világomnak :D

Update: Megkérdeztem a légtömegmérő árát. 158.000 forint + ÁFA. Azt hiszem most mély letargiába zuhanok.

Update 2: Két svéd bontóban találtam ilyen légtömegmérőt, így két ékes angolsággal megírt e-mail után várom a csodát. Remélem ők nem aranyárban mérik a bontott alkatrészeket, és még olcsón is tudják postázni :wink:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára paradoxx 2007 jún. 01, 01:05 pm-kor.

Pacsker

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2007 jún. 01, 01:04 pm

Uram Atyám :shock:

Mondjuk nem lep meg. Én is kérdeztem a gyári katalizátort és 89000-et mondtak rá. Szerencsére még nincs bajom vele... De botrány, h egy sportkat fele annyiból kijön.

Próbáld meg bontóba. Jó a 4A-FE légtömegmérője is, vagy csak a Gt-iké?
Ha gondolod megkérdezhetem itt Pesten pár helyen énis. Csak mondj valami típusszámot, vagy azonosítót.

Avatar
paradoxx
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2007 máj. 19, 05:03 pm
Tartózkodási hely: Tiszaújváros

Hozzászólás Szerző: paradoxx » 2007 jún. 01, 01:13 pm

A 4A-FE légtömegmérőjét néztem, de sajna nem jó. Estére csinálok egy fotót róla. Az alkatrész árának hallatán nekem is jött ki a szemem, mint csigának a konnektorra :D Köszönöm, hogy segítesz utánanézni, de már végigtelefonáltam az összes bontót, mindenhol ugyanaz a válasz, hogy nincs. De volt olyan is, ahol azt mondták, hogy nem is volt még GT-i... A gyári alkatrészekkel foglalkozó boltok is ugyanannyiért tudnak hozni, úgyhogy kb. a svéd autóbontók utolsó reménycsillagként tündökölnek az égen. Ha összejön, hálából megtanulok svédül, bár még a finn nyelvtudásom is ugyanezen a szinten van, ugyanis két területen tekinthető nullának: az egyik a nyelvtani rendszer, a másik a szókincs :D

Denso légtömegmérő, cikkszám:
22250-16100
197100-4150

Avatar
Layosh
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1404
Csatlakozott: 2007 márc. 19, 01:54 pm
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker

Hozzászólás Szerző: Layosh » 2007 jún. 02, 12:17 am

Pacsker írta:Uram Atyám :shock:

Mondjuk nem lep meg. Én is kérdeztem a gyári katalizátort és 89000-et mondtak rá. Szerencsére még nincs bajom vele... De botrány, h egy sportkat fele annyiból kijön.

Próbáld meg bontóba. Jó a 4A-FE légtömegmérője is, vagy csak a Gt-iké?
Ha gondolod megkérdezhetem itt Pesten pár helyen énis. Csak mondj valami típusszámot, vagy azonosítót.
Persze, hogy feleannyi egy spotkat, mikor az nem szabályzott. Egy síma kb szivacsos szűrő van benne azt csoki. Akkor jó ha mondjuk kpm hez kell vinni vizsgázni a kocsit. Máskor meg sok értelmét nem látom. Bár azt mondják hogy nem fogja a kocsit mégis szűr. :?

Avatar
Zed Kristianz
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 820
Csatlakozott: 2007 márc. 10, 04:20 am
Tartózkodási hely: Budapest VII. -- Kárpátalja (UA)

Hozzászólás Szerző: Zed Kristianz » 2007 jún. 03, 03:06 am

Majd buta leszek gyári katalizátort venni, ha a sport olcsóbb és nem fojt annyira! :P 50-s rendszerhez elengedhetetlen és még a vizsgán sincs galiba. :P :wink: Ráadásul a környezetvédelemért is tettél egy kicsit. :idea:
ALAPÍTÓ TAG - Tiszteletbeli elnökségi tag

AE92 /Kyuni/ Liftback 4A-F '88
Karburátor Rulez! :twisted:

Elporladva 2016...

szasza
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2007 jún. 01, 01:47 pm
Tartózkodási hely: Bp

Hozzászólás Szerző: szasza » 2007 jún. 03, 01:07 pm

Sziasztok!
Egy kérdés: Én úgy vettem észre, hogy az autóm index lámpái, nagyon gyengén világítanak a többi autóhoz képest. Sajnos nem a kocsi a fő szakterületem, így nem is értek hozzá.
De ezzel nem lehet valamit tenni? Mondjuk erősebb izzók? Ha igen, akkor mennyi a max. ami belemehet?
Köszi a választ előre is srácok!
Szasza

Avatar
Layosh
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1404
Csatlakozott: 2007 márc. 19, 01:54 pm
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker

Hozzászólás Szerző: Layosh » 2007 jún. 03, 03:30 pm

szasza írta:Sziasztok!
Egy kérdés: Én úgy vettem észre, hogy az autóm index lámpái, nagyon gyengén világítanak a többi autóhoz képest. Sajnos nem a kocsi a fő szakterületem, így nem is értek hozzá.
De ezzel nem lehet valamit tenni? Mondjuk erősebb izzók? Ha igen, akkor mennyi a max. ami belemehet?
Köszi a választ előre is srácok!
Szerintem az indexek senkinél sem fenoménak. Gyárilag elég gyengus a fényük. Esetleg ha valami LED lámpást nem raksz bele. :?

szasza
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2007 jún. 01, 01:47 pm
Tartózkodási hely: Bp

Hozzászólás Szerző: szasza » 2007 jún. 04, 10:40 am

Köszi! Azt hiszem, hogy ha ilyen nagy volumenű a dolog, akkor így marad.
:shock:
Szasza

Avatar
paradoxx
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2007 máj. 19, 05:03 pm
Tartózkodási hely: Tiszaújváros

Hozzászólás Szerző: paradoxx » 2007 jún. 07, 09:30 am

Időközben túl három agyvérzésen az USA-ból és Svédországból próbálok alkatrészt szerezni, de a svédek nem reagáltak az ékes angolsággal megfogalmazott levelemre. A kérdésem az lenne, hogy valamelyikőtök beszél svédül? :D Vagy van ilyen ismerősötök? Mert egyre rosszabb a helyzet, és több, de főleg anyagi okokból nem igazán venném meg a gyári alkatrészt ennyiért :(

Avatar
Bohi
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 3288
Csatlakozott: 2007 ápr. 17, 10:55 pm
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Bohi » 2007 jún. 14, 12:56 pm

Toyota klubon láttam, februári hirdetés, de ha kell valakinek vmi hátha még meg van a srácnak: :)

sziasztok!

EE90-es korszakomból megmaradt cuccok olcsó pénzért elvihetők.

Öninditó: 6000
generétor:6000
5-ös váltó : 13000
lengéscsillapitok (első, golyalábbal) 5000/db
hátsó 4000/db
fékszervó 4000


EE80-as korszakból megmaradt

tükrök,lámpák,ülések, váltó(5-ös)
lengéscsillapitók,

Tel: 06-20-583-52-58

Avatar
paradoxx
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2007 máj. 19, 05:03 pm
Tartózkodási hely: Tiszaújváros

Hozzászólás Szerző: paradoxx » 2007 jún. 14, 05:37 pm

Azt hiszem feladom. Elkezdtem számolgatni:

- légtömegmérő: 180e
- karosszéria: ~150e (javítóelemekkel, motorháztetővel, fényezéssel, mindennel)
Eddig 330 ezer forint. És még nem beszéltem a kuplungról, a futóműről, a kopogó kormányműről, ráadásul a fékhatás is erősen romlott, izgalmasabbá téve a napi ingadozást. Holnap ha lesz egy kis időm, akkor lemosom, lefotózom, és felteszem eladásra. Egy hétig csak itt a Corolla Clubon lesz olcsóbban, aztán mindenhol. Jobban szeretném, ha nem donorként végezné szegény, ahhoz túlságosan szeretem, de ekkora összegnél az érzelmeimet legyőzte a rideg racionalitás. Corolla Clubos árként 275-re gondoltam zenével, téli-nyári gumiszettel, mindennel. A többi helyen 315-ért fog megjelenni. :(

Pacsker

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2007 jún. 14, 05:49 pm

motorháztető 29000. ft lenne csak elfogyott lehetséges, h lesz. (netán lakatos?, nagyon gáz?)
hátsó kerékjárati ívek darabja 4000ft.
első sárvédők 15300ft darabja.
küszöb sajna nincs.

légtömegmérőt nézem másik cégnél.

Egyenlőre ennyi. Szerintem nem húzósak az árak :D Ja és elfelejtettem mondani vonj le mindegyikből 25%-ot. Megvesszük az én kódomra :wink:

Avatar
anzsel
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2007 márc. 12, 11:46 pm
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: anzsel » 2007 jún. 14, 05:52 pm

Juuujjj

Hát ha lehet akkor semmiképpen se add el ezt az autot. Szerintem bármilyen állapotba is van akkor is gyönyöru marad.
A légtömegméröt meg vhogyan megprobalom én is megérdeklödni.
Ebay-en nézted?
Ott megnézem hatha van nekik.
:( :( NE ADD EL. :(
AE92 gti ( 4A-GE)


Válasz küldése