Gyári (Toyota) alkatrészek rendelése, beszerzése

Ha alkatrészre lenne szükséged, vagy meg szeretnél válni tőle nézz be ebbe a témakörbe!
Avatar
Zoo.HUN
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1243
Csatlakozott: 2010 okt. 19, 12:24 am
Tartózkodási hely: Dunakeszi
Gyári (Toyota) alkatrészek rendelése, beszerzése

Hozzászólás Szerző: Zoo.HUN » 2013 jan. 22, 10:39 am

most ez hogy van? Valakinek van tapasztalata ezzel? Toyodiyrõl ugye ugy vásárolunk, h cikkszám majd márkaszervíz, õk megrendelik, és stb meseország. Annyi finomság van, ki is néztem pár dolgot, elmentem ide a helyi szervízbe, alkatrészt is rendelnek, mondom a hölgynek a cikkszámokat és persze nem tudja rendelni, csak az olyanokat amiket euba is lehetne kapni...Hogy lehet akkor és honnan, japán meg usa piacos 1-2 valami lett volna, van készleten stb. Japkernek is írtam, de ott se tudják, szakszervízt írták. Irjak Usa beli Toyota szervíznek h rendeljék és postázzák v mi??

Kép
E8 1.8D liftback+ ---> Seca :jdm:
E8 1.6GT AE82 HB ---> FX
Kép + Kép

Avatar
Bohi
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 3288
Csatlakozott: 2007 ápr. 17, 10:55 pm
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Bohi » 2013 jan. 22, 11:45 am

Tehát akkor vettél usa helyzetjelzõt??? :lol:
Akkor szerintem kintrõl kell megrendelni és lebeszélni velük a postát, ha ilyet lehet. Vagy írni USA-ba valamelyik toyotának, hogy szállítsák át eu-ba. Meg lehet próbálni, hátha. Én simán átforrasztottam. Jóval olcsóbb megoldás. :wink:
Majd rakjál be képet! Hol sikerült venni?
'87 E8 GT SEDAN
Prius II

Avatar
RWD
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 2713
Csatlakozott: 2009 nov. 17, 11:56 am
Autód gyártási éve: 1981
Autód típusa (és generációja): Starlet
Autód felszereltségi jelölése: STD
Autód karosszéria variánsa: Liftback (3 ajtós)

Hozzászólás Szerző: RWD » 2013 jan. 22, 12:34 pm

Szerintem ezt is meg kéne tudni rendelniük... :roll:
1981 - Toyota Starlet KP62
1983 - Toyota Corolla AE86

Avatar
Pacsker
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 23933
Csatlakozott: 2007 márc. 09, 06:44 pm
Autód gyártási éve: 1988
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2013 jan. 22, 01:53 pm

Toyodiyrõl ugye ugy vásárolunk, h cikkszám majd márkaszervíz, õk megrendelik, és stb meseország.
Azért ne éljünk álomvilágban. Ne feledjük, hogy közel 30 éves az autód. Csoda, hogy 1-2 alkatrészt még gyártanak ezekhez.
Ezzel szemben a legtöbb már megragadt készlet a világ különbözõ pontjain. Ez az LHD EU piac, amirõl beszélek. Ebben az esetben is bemész mondjuk a Sakura-hoz. HA!! jó fej és kedves az alkatrészes Úriember, akkor meghallgatja, hogy mit szeretnél és nem zavar el azonnal, amikor megemlíted, hogy mikori autóhoz kell. 50-60%-ban a Toyodiy-en látható cikkszámok már NEM élnek. A Toyota az EPC-k (elektronikus alkatrész katalógus - szoftver) és adatbázisaik frissítésével sokszor Cikkszámot is frissít. Úgymond helyettesítõket hoz létre, ami sokszor csak pár karakterben tér el a régitõl, de olykor teljesen más. Mivel ugyanúgy 2x5 karakterrõl beszélünk, ezért nem tudom miért csinálják, de biztos van értelme. Az EPC-k legjobb tudomásom szerint NEM látják a cikkszám történetet, csak a legfrissebbet ismerik, azonban van (két?) segéd programjuk a kereskedéseknek/márkaszervizeknek. Az egyik az árazó, aminek adatbázisa szinte napról napra frissül, ahogy a valuta is ingadozik, a másik (vagy ugyanez) pedig tudja a cikkszám történetet is. Ezzel sikerül sokszor azonosítani az EPC-jük által nem ismert (pl Toyodiy-es, vagy régi Manual-ból kinézett) cikkszámot és megtalálni annak aktív helyettesítõjét. (a kettõ közt sokszor 4-6 cikkszám is szerepel).
Ha ez megvan, akkor be tudja ütni az EPC-be, ami vagy kihozza neked, hogy ennyi és ennyibe kerül, becsült szállítási idõ x nap és hogy hol van, VAGY kiírja, hogy gyártása megszûnt (készlet 0) és szíves elnézésedet kérik. Sokszor van olyan, hogy még ír árat és elvileg azt mondja meg fog jönni, DE szállítási idõre 999 napot ír a rendszer. Ez általában ugyancsak lehetetlen küldetés (beszerezhetetlen alkatrész).
Ha mégis mázlid volt és talált árat, majd megrendelik, akkor automatikusan megoldják, hogy mondjuk a Zalaegerszegi kereskedésbõl felszállítsák neked oda ahonnan rendelted (általában 4 munkanaptól két hét), de pl. Európán belül is hasonlóképpen járnak el, ha mondjuk Magyarországon sehol sem volt, viszont pl Hollandiában/Ausztriában igen. (természetesen nagyobb lesz a szállítási idõ)

És akkor jön a konkrét kérdésed. Külföldi piacos alkatrészt itthon rendelni. (Nyalánkság, támogatom :) ) Fontos, hogy mindenképp alaposan járj utána jó lesz-e az autódhoz, mert sok-sok apró különbség van vezetékelésben, furatokban, foglalatokban, amik elsõre nem tûnnek fel!
Az EPC adatbázisától függ, hogy tudsz-e rendelni. Értelemszerûen a legtöbb hivatalos hazai szervizünk az Európai adatbázisokat kapja meg. Ezt a Toyota Motor (Hungary, Europe?) küldi nekik. Ezek általában a bal-jobb kormányos, Európai, "General", illetve Skandináv országokhoz gyártott autótípusokat, felszereltségeket és ezekhez tartozó cikkszámokat tartalmazzák. Ezért van az, hogyha odamész egy a Toyodiy-rõl vagy Shop.ttva.ru-ról vagy egyéb "nemzetközibb" EPC-bõl származó pl: USDM vagy JDM piacos cikkszámmal, akkor azt mondják nem ismeri a rendszer. Ha beüti a cikkszám történetes szoftverbe ott sem, mivel mindkettõ túlnyomó részt a korábban említett EUDM adatbázis alapú.
Mit tegyünk?
- Akár hihetünk abban is, amit a többiek írtak, hogy levelezünk külföldi márkaképviseletekkel (másodsorban márkaszervizekkel), hisz tudjuk, hogy egész ügyfélközpontú és korrekt cég a Toyota :rizspekta: . Én annó terveztem, hogy a TMC-nek is írok, de végül megoldódott másképp.
- vagy ügyesen feltaláljuk magunkat és ebay-en, amazon-on, Yahoo Japán auctions-on, Fülöp szigeteki/Indonéz/Maláj/Új Zélandi/Ausztrál/Orosz.... Toyota (Corolla) fan oldalakon, alkatrészes portálokon keresgélünk. Idõigényes, de kitartással sokszor kincseket találhatunk! Megéri! Sokszor új, dobozos alkatrészeket is fel lehet lelni, de szerintem bõven megfelel egy gyári szép állapotú bontott is.
- Viszont talán a legelsõ megoldás az az lehet nekünk, ha besétálunk a Tsusho-hoz. Nekik más a "felettesük", nem a TMH-nak jelentenek és képzeljétek volt pár olyan csakis, kizárólag JDM piacra gyártott alkatrész, amit felismert a rendszerük, kaptam rá árat ÉS!! kb 2 hét alatt idehozták Japánból! Magyarul nem kellett még sok tíz ezer Ft-os szállítási költséget fizetnem, hanem ezt elintézte a Toyota egymás közt. Végtelenül korrekt hozzáállás és nagyon kellemes csalódás volt. (Hoztak már nekem belpiacos A2-es Celica emblémát, és E9 JDM, narancs, side markeres helyzetjelzõt...) Ugyan mindkettõt találtam nagy nehezen az említett portálokon, de szállítási költséggel együtt többe kerültek volna a használtak, mint így a Toyota-tól a gyári újak! Nem utolsó sorban nem fizettem elõre kétes megérkezés tudata mellett...

Sajnos az említett rendszerek sem tökéletesek, sõt... A gyári EPC is ír párszor marhaságokat, de kis rutinnal rá lehet jönni, hogy abszurd dolgot dobott fel, vagy pl: hogyha az 1.6 Gti-hez keresünk elsõ sárvédõt és ott nem talál, akkor nyugodtan nézhetjük a sima 1.3 karbiét is, hisz ugyanaz a kettõ. A hiányosságokkal és a hibákkal együtt azonban többnyire meg lehet találni amit keresünk. :wink:

Mindez a saját tapasztalatom és véleményem. Lehet pár dolgot rosszul írtam, kérlek javítsatok ki!, de azért remélem segített pár embernek.
Rutinos Toyota-sok egészítsétek ki légyszi!
Klubelnök

Merjünk nagyban gondolkodni!
"Before you say you can't do it, try it" / Sakichi Toyoda
"I always say, the way a man treats his car is how he treats himself." / Tarconi


:e9lb: AE92 Liftback GT-i (4AGE, Kouki)
:te71matyi: TE71 GT DOHC Coupe (2TG, Zenki)
Kép KE11 Sedan felújítását várva (2K, Kouki)
:kp60: KP60 Starlet versenyautó építés alatt (4AGE)

Kép

Avatar
Zoo.HUN
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1243
Csatlakozott: 2010 okt. 19, 12:24 am
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Hozzászólás Szerző: Zoo.HUN » 2013 jan. 22, 05:06 pm

Nem, ezaz h nem vettem semmit, me bura meg kábel nemvolt, csak foglalat, de akk az minek...próbálkozok köszönöm a kimerítõ választ, nem hagyom annyiba, majdnem összejött egy elektromos tükör is, csak a párja nemvolt meg...70+30lett vóóóna 1 tükör, meg 50 a kapcsolója máshonan. Amcsi helyzetjelzõ is van 79 dolcsi meg szállítás, de csak egyik oldali, sztem drága is, ahhoz képest amennyiért Bohi vette a kockához...nemér. :)
E8 1.8D liftback+ ---> Seca :jdm:
E8 1.6GT AE82 HB ---> FX
Kép + Kép

Avatar
Toytib
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 720
Csatlakozott: 2007 máj. 09, 07:31 pm

Hozzászólás Szerző: Toytib » 2013 jan. 22, 07:01 pm

Nagyon szépen összeszedted a lényeget :)
A behelyettesítõ cikkszámok úgy keletkeznek, hogy pl kidobnak egy újabb típust valamibõl, legyen jelen esetben ez a helyzetjelzõ köteg darabka, hogy 6centivel hosszabb kell egy bizonyos típushoz.
Ekkor elfelejtik a régi köteg gyártását, a régi cikkszámmal együtt, mivel a 6centivel hosszabb tökéletes a régebbi típushoz is és megkapja az új cikkszámot .
AE82 Gt 4AGE smallport 1987
AE86 GT 4AGE 1983
Prius II 2009

Avatar
Pacsker
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 23933
Csatlakozott: 2007 márc. 09, 06:44 pm
Autód gyártási éve: 1988
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2013 jan. 22, 07:07 pm

Köszi a kiegészítést! :)
Klubelnök

Merjünk nagyban gondolkodni!
"Before you say you can't do it, try it" / Sakichi Toyoda
"I always say, the way a man treats his car is how he treats himself." / Tarconi


:e9lb: AE92 Liftback GT-i (4AGE, Kouki)
:te71matyi: TE71 GT DOHC Coupe (2TG, Zenki)
Kép KE11 Sedan felújítását várva (2K, Kouki)
:kp60: KP60 Starlet versenyautó építés alatt (4AGE)

Kép

Avatar
Zoo.HUN
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1243
Csatlakozott: 2010 okt. 19, 12:24 am
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Hozzászólás Szerző: Zoo.HUN » 2013 jan. 23, 05:32 pm

Találtam egy oldalt, elvileg van nekik ami kell, 1 nap mulva vissza szólnak h van v nincs, nem iszom elõre, de nagyon jó lenne, ha menne.

www.amayama.com
E8 1.8D liftback+ ---> Seca :jdm:
E8 1.6GT AE82 HB ---> FX
Kép + Kép

Avatar
Pacsker
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 23933
Csatlakozott: 2007 márc. 09, 06:44 pm
Autód gyártási éve: 1988
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2013 jan. 23, 07:23 pm

Írj mindenképp a fejleményekrõl!
Klubelnök

Merjünk nagyban gondolkodni!
"Before you say you can't do it, try it" / Sakichi Toyoda
"I always say, the way a man treats his car is how he treats himself." / Tarconi


:e9lb: AE92 Liftback GT-i (4AGE, Kouki)
:te71matyi: TE71 GT DOHC Coupe (2TG, Zenki)
Kép KE11 Sedan felújítását várva (2K, Kouki)
:kp60: KP60 Starlet versenyautó építés alatt (4AGE)

Kép

Avatar
Zoo.HUN
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1243
Csatlakozott: 2010 okt. 19, 12:24 am
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Hozzászólás Szerző: Zoo.HUN » 2013 jan. 26, 03:30 pm

Loszar, ugyanaz h nem elérhetõ, csak akk nem értem még akciózva is volt, és amit nem lehetett nem volt melette se ár se semmi...na m1. Mi értelme az ilyen oldalaknak, töröljék le azt kész.
E8 1.8D liftback+ ---> Seca :jdm:
E8 1.6GT AE82 HB ---> FX
Kép + Kép

Avatar
Toytib
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 720
Csatlakozott: 2007 máj. 09, 07:31 pm

Hozzászólás Szerző: Toytib » 2013 jan. 26, 04:17 pm

Zoo.HUN írta:Loszar, ugyanaz h nem elérhetõ, csak akk nem értem még akciózva is volt, és amit nem lehetett nem volt melette se ár se semmi...na m1. Mi értelme az ilyen oldalaknak, töröljék le azt kész.
Én nem régen úgy jártam, hogy egy igen drága kerékcsapágyat rendeltem 73e Ft-ért.
A tulaj egybõl tromfolt hogy látott a neten 48-ért.

Oké mondom neki hogy akkor visszamondom a rendelést, meg is tettem.
Erre közölték vele hogy az már 5éves ár, csak fenn maradt a honlapon, nem rendelnek már olyant és nincsen is nekik :(

Tehát újra rendeltem 73-ért :)
AE82 Gt 4AGE smallport 1987
AE86 GT 4AGE 1983
Prius II 2009

Avatar
Zoo.HUN
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1243
Csatlakozott: 2010 okt. 19, 12:24 am
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Hozzászólás Szerző: Zoo.HUN » 2013 jan. 29, 08:03 pm

na jo, lehetetlen beszerezni, minden tipushoz van, még e7 hez is uj is, :evil: fillérekért... :evil: :cry:
E8 1.8D liftback+ ---> Seca :jdm:
E8 1.6GT AE82 HB ---> FX
Kép + Kép

Avatar
szullosz
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 738
Csatlakozott: 2008 aug. 07, 10:42 pm
Tartózkodási hely: Budapest, IV.

Hozzászólás Szerző: szullosz » 2013 jan. 31, 03:02 pm

Legnagyobb tisztelettel kiegészíteném az elõttem szólókat!

Kezdjük a lényeggel:

Ma Magyarországon minden hivatalos márkakereskedõnél rendelhetõ bármelyik régióba szánt Toyota-hoz gyári alkatrész - függetlenül attól,
hogy a magyar és Uniós szabályok szerint a TMH-nak csak azokhoz a modellekhez kell alkatrészt, mûszaki információt, tartozékot stb.
garantálnia amiket õ forgalmaz(ott) illetve ad(ott) el!

Besétálsz a márkakereskedésbe - kezedben a cikkszámmal - a raktáros elküldi a rendelést. A TPCE feldolgozza, ha van az osztrákoknak pár nap,
ha van a belgáknak egy hét, ha ott sincs vagy jön Japán-ból vagy közvetlnen valamalyik gyártóüzembõl pár hét múlva!
Magyarországon nincs Toyota raktár, ezért türelem!

Persze az élet nem ilyen egyszerû...

Elõfordul, hogy egy gyári cikkszám valamilyen rejtélyes okból megváltozik - részletesen kicsit késõbb - így egyszerûen nem rendelhetõ.
Az már a raktáros kolléga hozzáállásán múlik, hogy utána jár-e problémának: ritkább, régebbi alkatrész biztosan nincs a saját cikktörzsükben - sohasem hallottak róla...
On-line lekérdezhetõ, de könnyen lehet, hogy ott is elsõre nemleges választ kapunk!
Meg kell nézni a helyettesítõ cikkszámokat és mindenki boldog - ha rendelhetõ!

A leggyakrabb negatív visszaigazolások a TPCE-tõl:
- Érvénytelen cikkszám
- Megszûnt cikkszám
- Cikkszám használat technikai okokból felfüggesztve
- Cikkszám létezik, de soha nem használták
- Technikai megerõsítésre vár, rendelés visszautasítva.
- Eredeti alkatrész gyártása megszûnt, rendelés visszautasítva
- Megszûnt a gyártása
- Rendelés csak egységcsomagban
- Készlet és utánpótlás hiány
- Raktári kiadás leállítva, várakozó rendelés
- Alkatrész kiadás leállítva

Természetesen a Toyota az összes alkatrész cikkszám történetét ismeri és azok hozzáférhetõek - csak néha meg kell keresni!


Akkor miért változhat/változik egy cikkszám?
A teljesség igénye nélkül pár gyakori eset:

- ahogy Tibi is mondta, amikor egy újabb modellbe épített alkatrész teljesíti/túl teljesíti egy elõzõ feladatát, akkor a régebbi gyártása leáll és az új alkatrész/cikkszám fut tovább...

- változik az alkatrész beszállító vagy a gyártó ország:
pl.:
a "kedvenc" olajszûrõnk 90915-10001 kódra hallgatott amikor megálmodták és Made in Japan felirat ékeskedett rajta,
amikor Tájföldön készült 90915-TA001 kódot kapott, most a Made in China 90915-YYzzc1! Ez tiszta sor, a legutóbbi az érvényes és rendelhetõ!

az 1ND-TV motoros Diesel Yaris DENSO levegõszûrõje ha japán 17801-33040, ha spanyol 17801-0N010 és mind a kettõ "élõ" cikkszám, van és rendelhetõ

a T25 benzines Avensis elsõ fékbetétje az õsidõkben 04465-05130 ATE gyártmányú volt, most BOSCH 04465-05270!
(2003 és 2008 között összesen 6 cikkszámváltozás volt csak ennél a fékbetétnél)

- az teljesen elképzelhetetlen, hogy a Toyota hibázzon! Azért olyat láttunk már, hogy utólag valamit jobban megcsinálnak... :-)
ilyenkor általában nem változtatják a cikkszámot jelentõsen, de az egyes verziókat meg kell különböztetni így az utolsó karakterrel játszanak:
pl.:
az elsõszériás 4ZZ motorvezérlõje - az angol gyártmány - 89661-02850 kezdte a pályafutását, majd lett -1, -2, -3 és végül a 89661-02854 változat

- ritka esetben elõfordul olyan, hogy régi és új/módosított alkatrész is rendelhetõ
ha jól emlékszem, a T22 Avensisnél volt olyan, hogy módosítottak valamin a stabilizátor gumin... Ha a gumit cserélni kellett, akkor cserélni kellett hozzá a leszorító konzolt is,
mert az új és a régi nem volt kompatibilis.
hasonlóan a T25 Avensis fényszórójánál, változattak a fényszórón, így a hozzá tartozó hátsó kupanon is. Minden rendelhetõ, de a régi lámpa a régi kupakkal,
az új az újjal barátkozik kizárólag...


Összegzésben Mátyás gondolatát kell megismételnem: a klubban az "új" E12 Corollák is már könnyen lehet, hogy a 10 évesek, az E10 óvatosban 20, a régi E10-rõl nem is beszélve... Nem panaszkodhatunk a Toyota alkatrész ellátására, szeritem még most is az E9 modellhez 70% fölött rendelhetõ gyári csecse-becse!

Szabber

Avatar
Pacsker
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 23933
Csatlakozott: 2007 márc. 09, 06:44 pm
Autód gyártási éve: 1988
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2013 jan. 31, 03:08 pm

Nagyon szépen köszönöm Szullosz, hogy megejtetted! :)
Szuper volt olvasni! Összeszedett és a minõséget tükrözi. Netán láttál már ilyen folyamatot? :lol:
Klubelnök

Merjünk nagyban gondolkodni!
"Before you say you can't do it, try it" / Sakichi Toyoda
"I always say, the way a man treats his car is how he treats himself." / Tarconi


:e9lb: AE92 Liftback GT-i (4AGE, Kouki)
:te71matyi: TE71 GT DOHC Coupe (2TG, Zenki)
Kép KE11 Sedan felújítását várva (2K, Kouki)
:kp60: KP60 Starlet versenyautó építés alatt (4AGE)

Kép

syab19
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2013 jan. 04, 01:48 pm
Autód gyártási éve: 1994
Autód típusa (és generációja): Corolla E10
Autód felszereltségi jelölése: XLi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: syab19 » 2013 jan. 31, 04:38 pm

Pacsker írta:Nagyon szépen köszönöm Szullosz, hogy megejtetted! :)
Szuper volt olvasni! Összeszedett és a minõséget tükrözi. Netán láttál már ilyen folyamatot? :lol:
Tudtok esetleg olyan hozzáférhetõ alkalmazást, helyet ahol lehet alkatrészeket keresgélni és nem csak cikkszám alapján. esetleg megtudni a cikkszámát egyes alkatrészeknek?


Válasz küldése