Segítség kellene!

Technikai okfejtések, hasznos tippek, leírások. Önállóan megvalósítható kisebb-nagyobb szervizelések és átalakítások.
Avatar
Dave
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2020 szept. 14, 02:24 pm
Autód gyártási éve: 2000
Autód típusa (és generációja): Corolla E11
Autód felszereltségi jelölése: Terra
Autód karosszéria variánsa: Sedan (4 ajtós)
Re: Segítség kellene!

Hozzászólás Szerző: Dave » 2020 szept. 21, 12:57 pm

Pacsker írta:
2020 szept. 18, 12:50 pm
A tőcsavarokat vagy azok nem hegesztett részét (anyával a tetején) ki lehet ütni a bakból... ;)
Köszönöm! :wink:
E11 Corolla, 1.6 4A-FE, 2000 :e11bubi: :vezet:

MFerenc
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 529
Csatlakozott: 2009 ápr. 01, 01:49 pm
Tartózkodási hely: Budapest, XXI.
Re: Segítség kellene!

Hozzászólás Szerző: MFerenc » 2020 szept. 28, 12:56 pm

Szintén motortartó bak, csak első (4E-FE)... Nekiálltam kicserélni az első motortartó bakot, mert szemmel láthatóan repedt stb... A 2 alsó csavar simán kijött, a bakon átmenő csavar anyája szintén lejött, de maga a hosszú csavar istennek sem jön ki, tuti bele van rohadva a bakba.
Hogy tudom ezt kiszedni szerintetek? Megfújkáltam rozsdaoldó spray-vel, semmi hatás...
Jobban járok, ha megveszem a többi bakot is és kiveszem a motort, úgy cserélem ki "kényelmesen"?
Köszönöm a tippeket előre is!
Üdv Feri
1993 1,3 Corolla xli 16V hatchback volt, E11 Corolla kombi '98 volt

Avatar
Dave
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2020 szept. 14, 02:24 pm
Autód gyártási éve: 2000
Autód típusa (és generációja): Corolla E11
Autód felszereltségi jelölése: Terra
Autód karosszéria variánsa: Sedan (4 ajtós)
Re: Segítség kellene!

Hozzászólás Szerző: Dave » 2020 szept. 28, 04:18 pm

MFerenc írta:
2020 szept. 28, 12:56 pm
Szintén motortartó bak, csak első (4E-FE)... Nekiálltam kicserélni az első motortartó bakot, mert szemmel láthatóan repedt stb... A 2 alsó csavar simán kijött, a bakon átmenő csavar anyája szintén lejött, de maga a hosszú csavar istennek sem jön ki, tuti bele van rohadva a bakba.
Hogy tudom ezt kiszedni szerintetek? Megfújkáltam rozsdaoldó spray-vel, semmi hatás...
Jobban járok, ha megveszem a többi bakot is és kiveszem a motort, úgy cserélem ki "kényelmesen"?
Köszönöm a tippeket előre is!
Üdv Feri
Nekem most sikerült összerakni a napokban, ha jól emlékszem egy kicsit meg kellet tolni a motort a tűzfal felé hogy kényelmesen bemenjen a csavar a helyére.
Nem tudom hogy különbözik e a motortartó bak (4A-FE/4E-FE) de nekem simán kijött a helyéről. (Legalábbis az első. :) )
Lehet hogy nálad is még nyomja a motor súlya a bakot?
E11 Corolla, 1.6 4A-FE, 2000 :e11bubi: :vezet:

MFerenc
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 529
Csatlakozott: 2009 ápr. 01, 01:49 pm
Tartózkodási hely: Budapest, XXI.
Re: Segítség kellene!

Hozzászólás Szerző: MFerenc » 2020 szept. 28, 09:01 pm

Toyodiy ábráit nézve nagyon hasonlóak, legalábbis az elrendezésük. Én nem bíztam a véletlenre, addig tekertem a csavart, míg körben kiszakadt a gumi :D :agyadnalvagy: szóval azt már nem nyomja semmi :D Így sem kerültem előrébb a projektben, sőt... A gumibak belső részét nem tudom úgy megfogni, hogy a csavart tekerve meg tudjam indítani... Lesz nemsokára egy teljes szabad hetem, akkorra összeszedem, miket akarok még a motortérben bütykölni, aztán jön ki a motor, az lesz a tuti...
1993 1,3 Corolla xli 16V hatchback volt, E11 Corolla kombi '98 volt

Avatar
Pacsker
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 23933
Csatlakozott: 2007 márc. 09, 06:44 pm
Autód gyártási éve: 1988
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:
Re: Segítség kellene!

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2020 szept. 28, 09:51 pm

Ha a hossztartót elengeded a homlokfalról, bölcsőről és odébb hajtod, vagy elengeded a hátsó bakot és kiveszed a hossztartót, akkor talán hozzáférsz a váltóra csavarozott bak tartó konzoljának két csavarjához. Sziszifuszi munkával ezred fordulatokkal, de talán le tudod venni a váltóról. Utána meg satuban bármi játszik.
Klubelnök

Merjünk nagyban gondolkodni!
"Before you say you can't do it, try it" / Sakichi Toyoda
"I always say, the way a man treats his car is how he treats himself." / Tarconi


:e9lb: AE92 Liftback GT-i (4AGE, Kouki)
:te71matyi: TE71 GT DOHC Coupe (2TG, Zenki)
Kép KE11 Sedan felújítását várva (2K, Kouki)
:kp60: KP60 Starlet versenyautó építés alatt (4AGE)

Kép

MFerenc
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 529
Csatlakozott: 2009 ápr. 01, 01:49 pm
Tartózkodási hely: Budapest, XXI.
Re: Segítség kellene!

Hozzászólás Szerző: MFerenc » 2020 okt. 01, 08:25 pm

Köszi a tippeket, holnap valamit megpróbálok, mert KI KELL JÖNNIE, ebben az állapotban sajnos nem tudok elmenni csápos emelőig, se aknáig, szóval a javaslataitokat felhasználva valahogy kibányászom :) Köszi!
1993 1,3 Corolla xli 16V hatchback volt, E11 Corolla kombi '98 volt

MFerenc
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 529
Csatlakozott: 2009 ápr. 01, 01:49 pm
Tartózkodási hely: Budapest, XXI.
Re: Segítség kellene!

Hozzászólás Szerző: MFerenc » 2020 okt. 02, 02:04 pm

Na, a javaslatokból végül összeraktam egy saját verziót :D Kivettem a hűtőventilátort, hogy több hely legyen. A konzol felső csavarját már korábban sikerült meglazítani, de pont 14-es dugókulcsom nincs, szóval csillagkulccsal kitornáztam a helyéről. Persze, hozott egy kicsit a menetből is :evil: Alsó csavar szépen kijött, de előtte elforgattam a blokkon a konzolt, hogy jobban hozzáférjek. Ennek a csavarnak nem lett baja, sem a menetnek. Kézben tartva könnyebbnek tűnt a szétszedés, de nem volt az, teljesen belerohadt a csavar... El kellett vágnom flexszel a csavart (akkus flex yeah!!! :D )
A blokkban a meneten átmentem menetfúróval, kapott új Toyotás csavart. A bakot beraktam, már csak rendelnem kell egy hosszú, átmenő csavart, hogy rögzítve is legyen :)
Köszönöm még 1x a segítséget!
1993 1,3 Corolla xli 16V hatchback volt, E11 Corolla kombi '98 volt

Avatar
Pacsker
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 23933
Csatlakozott: 2007 márc. 09, 06:44 pm
Autód gyártási éve: 1988
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:
Re: Segítség kellene!

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2020 okt. 06, 07:57 am

Ha eljössz érte Gyömrőre, adok csavart szívesen.
Klubelnök

Merjünk nagyban gondolkodni!
"Before you say you can't do it, try it" / Sakichi Toyoda
"I always say, the way a man treats his car is how he treats himself." / Tarconi


:e9lb: AE92 Liftback GT-i (4AGE, Kouki)
:te71matyi: TE71 GT DOHC Coupe (2TG, Zenki)
Kép KE11 Sedan felújítását várva (2K, Kouki)
:kp60: KP60 Starlet versenyautó építés alatt (4AGE)

Kép

MFerenc
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 529
Csatlakozott: 2009 ápr. 01, 01:49 pm
Tartózkodási hely: Budapest, XXI.
Re: Segítség kellene!

Hozzászólás Szerző: MFerenc » 2020 okt. 09, 02:03 pm

Jaj, ez nagyon kedves Tőled! Kár, hogy nem olvastam korábban, amit írtál, mert akkor nem rendeltem volna meg, hanem elmegyek Hozzád! Na, majd legközelebb :)
Köszönöm!
1993 1,3 Corolla xli 16V hatchback volt, E11 Corolla kombi '98 volt

Bardel
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2021 jan. 31, 12:56 pm
Autód gyártási éve: 2005
Autód típusa (és generációja): Corolla E12
Autód felszereltségi jelölése: Sol
Autód karosszéria variánsa: Hatchback (5 ajtós)
Re: Segítség kellene!

Hozzászólás Szerző: Bardel » 2021 jan. 31, 01:33 pm

Sziasztok!

Egy éve vettem egy E12 1.4 VVTi Corollát( ezzel már a 4. ilyen típus került a családba ), amibe az előző tulajdonos beépíttetett egy Meta System HPB2 típusú riasztót. Nem volt semmi, viszont pár hete távirányítóval bezáráskor meg nyitáskor már nem villog az index, meg járó motornál ha kinyitom az ajtót majd becsukom, bezárja meg kinyitja a központi zárat. Előtte nem csinált ilyet, villogott az index is. Lehetséges hogy a riasztó bekavart valamit az elektromos rendszerbe, amikor néha le lett szedve az akksisaru? Nemrég ki lett gyomlálva a riasztó, de ez a két jelenség megmaradt. Amúgy minden más működik. Valahogyan vissza lehet állítani az index villogást, meg megoldani hogy ne zárogassa a központit ? Köszi előre is ha tudtok segíteni.

gaborheiling
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2009 márc. 08, 04:38 pm
Tartózkodási hely: Pécs
Re: Segítség kellene!

Hozzászólás Szerző: gaborheiling » 2021 szept. 27, 11:14 am

Sziasztok! Szeretnék segítséget kérni! Corolla 2007 HB E12 1,4D4D. Műszerfal világítás a tompított bekapcsolásakor eltűnik. Próbáltam a km nullázót nyomogatni, de semmi reagálás. Mit tehetek?? Előre is köszönöm.


Válasz küldése