ABS + kéziféklámpa (E11,4WD)

Technikai okfejtések, hasznos tippek, leírások. Önállóan megvalósítható kisebb-nagyobb szervizelések és átalakítások.
Avatar
teglaalatt
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2020 jún. 09, 10:14 am
Autód gyártási éve: 2002
Autód típusa (és generációja): Corolla E11
Autód felszereltségi jelölése: Sol
Autód karosszéria variánsa: Wagon (5 ajtós, 4WD)
Tartózkodási hely: Budapest
ABS + kéziféklámpa (E11,4WD)

Hozzászólás Szerző: teglaalatt » 2021 júl. 30, 09:41 am

Üdv mindenkinek!
Láttam egy korábbi posztot erről, de úgy tűnt, hogy nem derült fény a probléma okára.
Adott egy 2000-es, 7A-FE motorral szerelt, 4WD Corolla, amiben a múltkor felvillant a kézifék és az ABS lámpa egyszerre. Megálltam, hagytam hűlni a szettet és amikor újraindítottam, elaludt. Azóta mégegyszer előjött a probléma, de ezúttal úgy is maradt. A többi műszer nem hagyott ki, biztosítékok épek. Talán mindkét alkalommal, de egyikkel biztos, hogy pár másodpercre a légzsák lámpa is felvillant. Mindkét alkalommal meleg időben (30°C), kis hegyiutas vidéken, de normális 30-80km/h-s sebességgel közlekedtünk 3-an. (talán az első alkalommal hegymenetben voltunk már pár perce).
A múltkor sajnos elengedett az egyik csavar, ami a kézifékbakot rögzíti az alvázhoz, ezt össze kellett kókányolnom, akkor találtam a középkonzol alatt egy gyorsulásmérőt, amit a szerelés idejére szétcsatlakoztattam, ekkor ugyanez a két lámpa világított. Amikor összedugtam és összeraktam, minden rendben ment pár hétig.
Fék felkeményedik álló motornál, fog, az autó jól gurul, fékfolyadék másfél éve volt cserélve, nem hiányzik belőle és szép színe van.
Van valakinek esetleg valami tippje, hogy mi lehet, mi nem lehet? : )
Köszönöm!

Avatar
teglaalatt
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2020 jún. 09, 10:14 am
Autód gyártási éve: 2002
Autód típusa (és generációja): Corolla E11
Autód felszereltségi jelölése: Sol
Autód karosszéria variánsa: Wagon (5 ajtós, 4WD)
Tartózkodási hely: Budapest
Re: ABS + kéziféklámpa (E11,4WD)

Hozzászólás Szerző: teglaalatt » 2021 júl. 30, 09:06 pm

okés, bocs ha spamelek.
általában óvatosan szoktam lecsukni a motorháztetőt, de most egy lendületesebbel sikerült: ezzel elmúlt a probléma ( kézifék lámpa csak akkor világít ha be van húzva, az ABS működik, murván teszteltem ). Reléhibára gyanakszom.

Avatar
toytomi
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 2852
Csatlakozott: 2011 okt. 21, 07:32 pm
Autód gyártási éve: 1989
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Kübekháza, Szeged
Re: ABS + kéziféklámpa (E11,4WD)

Hozzászólás Szerző: toytomi » 2021 aug. 05, 04:26 pm

Érdekes, hogy ennyitől megjavult. Azért majd nem árt figyelni.
:toytomi: AE92 Gt-i Liftback - Zenki, 4A-GE 16V Smallport - R.I.P.

:toytomi: AE92 Gt-i Liftback - Zenki, 4A-GE 16V Smallport


Válasz küldése