Autoreszelgetes

Technikai okfejtések, hasznos tippek, leírások. Önállóan megvalósítható kisebb-nagyobb szervizelések és átalakítások.
kasznisvagyok
Újonc
Újonc
nem akarja :(

Hozzászólás Szerző: kasznisvagyok » 2013 dec. 17, 10:20 am

halló uraim segítségre lenne szükségem! adott egy 94-es toyota corolla 4efe blokkos indul megy megál kivéve amikor rá jön az öt perc és az istenért sem lehet be indítanki de ha várok pl 5 percet akkor be indul általábanmeg olyat csinál hogy ha például meg álok egy autó mögött akkor le esik a fordulat le ál és nem lehet be indítanimár mindenre gondoltunk nem tudjuk mi lehet az elözõ gazdája azt mondta hogy volt egy jó pár szerelõnél de nem tudták meg mondani mi lehet a baja

Karl McKenick
Újonc
Újonc
Re: nem akarja :(

Hozzászólás Szerző: Karl McKenick » 2013 dec. 18, 09:36 pm

kasznisvagyok írta:halló uraim segítségre lenne szükségem! adott egy 94-es toyota corolla 4efe blokkos indul megy megál kivéve amikor rá jön az öt perc és az istenért sem lehet be indítanki de ha várok pl 5 percet akkor be indul általábanmeg olyat csinál hogy ha például meg álok egy autó mögött akkor le esik a fordulat le ál és nem lehet be indítanimár mindenre gondoltunk nem tudjuk mi lehet az elözõ gazdája azt mondta hogy volt egy jó pár szerelõnél de nem tudták meg mondani mi lehet a baja
Talán meg kellene nézni amikor nem indul, van-e szikra. Gyertyapipát lehúzni és egy gyertyát beledugva testre tenni, indítózni. Ha nincs, a gyújtás oldalon továbbmenni, esetleg jeladók felé.
Ha van szikra, szép erõs kék, akkor befújni neki egy kis motorindítót vagy féktisztítót a szívótorokba és így próbálni az indítást. Valami csak segítene...

kasznisvagyok
Újonc
Újonc

Hozzászólás Szerző: kasznisvagyok » 2013 dec. 19, 11:37 am

Karl McKenick írta:
kasznisvagyok írta:halló uraim segítségre lenne szükségem! adott egy 94-es toyota corolla 4efe blokkos indul megy megál kivéve amikor rá jön az öt perc és az istenért sem lehet be indítanki de ha várok pl 5 percet akkor be indul általábanmeg olyat csinál hogy ha például meg álok egy autó mögött akkor le esik a fordulat le ál és nem lehet be indítanimár mindenre gondoltunk nem tudjuk mi lehet az elözõ gazdája azt mondta hogy volt egy jó pár szerelõnél de nem tudták meg mondani mi lehet a baja
Talán meg kellene nézni amikor nem indul, van-e szikra. Gyertyapipát lehúzni és egy gyertyát beledugva testre tenni, indítózni. Ha nincs, a gyújtás oldalon továbbmenni, esetleg jeladók felé.
Ha van szikra, szép erõs kék, akkor befújni neki egy kis motorindítót vagy féktisztítót a szívótorokba és így próbálni az indítást. Valami csak segítene...
Üzemanyag szikra és leegõ is van ez a három kell a motor mûködéséhez mind a három meg van mivel autó szerelõ és karosszéria lakatos vagyok ezeket egybõl meg néztem. Hideg indítóval való inditást meg nem fogom minden ilyen esetnél el játszani mert akkor minden alkalommal meg kéne bontani a légszürõ házat vagy a szívó részt és ez így nem állapot. Akkor már a hibás alkatrészt cserélem ki
Hhello sziasztok én egy karosszériás vagyok egy kisebb corollával ha bármi kérdés van írjatok mert ide nem fért el amiket le akartam írni

deserved
Visszajáró
Visszajáró

Hozzászólás Szerző: deserved » 2013 dec. 19, 12:58 pm

Lambdaszonda?
Ha az vacakol, elõfordulhat hasonló...
E10 Sedan (4E-FE 1.3 16V)

sprintike
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó

Hozzászólás Szerző: sprintike » 2013 dec. 20, 11:16 pm

Csak egy tip de lehet,hogy segíthet.Nekem ugyanezt játszotta a Gti-m.Más a két motor de ugyanaz a jelenség.Most hirtelen megnem mondom melyik csati de a motortérben volt egy csatlakozó ami kivülrõl faszának tünt de kb 1/2év cumi után rászántunk egy napot bratyóval és meglett a bibi.Az elõbb említett csatlakozóban az érintkezõ elfáradt.Amikor rájött nem volt kontakt és megállt a motor vagy épp elsem indul+egyéb hasonló dolgok.Ha gondolod nézz rá a Gti-s projektemre és ha jól emléxem említettem a dolgot..Ha nem találod ránézek csak most nem tudok sokat gépközelben lenni....

Pacsker
Site Admin
Site Admin
Autód gyártási éve: 1988
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2013 dec. 21, 04:26 pm

Emellett csatlakozók tövénél esetleges kábeltörés.
Nekem gyújtáselosztóba menõ csatlakozó kábelei törtek meg úgy, hogy nem látszottak. Egyik pillanatban se kép se hang, egyszer meg járt rendesen. (nem egészséges).
Klubelnök

Merjünk nagyban gondolkodni!
"Before you say you can't do it, try it" / Sakichi Toyoda
"I always say, the way a man treats his car is how he treats himself." / Tarconi

:e9lb: AE92 Liftback GT-i (4AGE, Kouki)
:te71matyi: TE71 GT DOHC Coupe (2TG, Zenki)
Kép KE11 Sedan felújítását várva (2K, Kouki)
:kp60: KP60 Starlet versenyautó építés alatt (4AGE)

Kép

kasznisvagyok
Újonc
Újonc

Hozzászólás Szerző: kasznisvagyok » 2013 dec. 21, 06:04 pm

Pacsker írta:Emellett csatlakozók tövénél esetleges kábeltörés.
Nekem gyújtáselosztóba menõ csatlakozó kábelei törtek meg úgy, hogy nem látszottak. Egyik pillanatban se kép se hang, egyszer meg járt rendesen. (nem egészséges).

átnézegettük talátunk a gyujtás alatti vezérlõ egységnél szakadt kábelt le lett szigetelve stb össze lett rakva tök jól müködött stb rá 2 órára amikor kellet volna az autó akkor már csak egy henger ment rendesen zakatol a motor erõtlen össze vissza adja a szikrát elvileg
Hhello sziasztok én egy karosszériás vagyok egy kisebb corollával ha bármi kérdés van írjatok mert ide nem fért el amiket le akartam írni

Karl McKenick
Újonc
Újonc

Hozzászólás Szerző: Karl McKenick » 2013 dec. 21, 06:17 pm

kasznisvagyok írta:
Karl McKenick írta:
Üzemanyag szikra és leegõ is van ez a három kell a motor mûködéséhez mind a három meg van mivel autó szerelõ és karosszéria lakatos vagyok ezeket egybõl meg néztem. Hideg indítóval való inditást meg nem fogom minden ilyen esetnél el játszani mert akkor minden alkalommal meg kéne bontani a légszürõ házat vagy a szívó részt és ez így nem állapot. Akkor már a hibás alkatrészt cserélem ki
Már bocs de ha üzemanyag, szikra és levegõ is van, ahogy írod, akkor mért nem indul?
Ezért jöttem elõ ezzel a motorindítóval mert ha azzal rögtön elindulna, akkor tudnád, merre keresgélj tovább. Egyébként a légszürõ és a szívótorok közti gumicsövet egy pillanat lerántani vagy a kartercsõ helyén is be lehet fújni.
Hibatárolót kivillogtattad? Utólagos indításgátló, régi riasztó nincs benne?
Hol van a szikra? Gyertyán is van? Hol nézted az üzemanyagot? A benzincsövön vagy a befecskendezõknél? AC megy?

kasznisvagyok
Újonc
Újonc

Hozzászólás Szerző: kasznisvagyok » 2013 dec. 23, 10:41 am

Már bocs de ha üzemanyag, szikra és levegõ is van, ahogy írod, akkor mért nem indul?
Ezért jöttem elõ ezzel a motorindítóval mert ha azzal rögtön elindulna, akkor tudnád, merre keresgélj tovább. Egyébként a légszürõ és a szívótorok közti gumicsövet egy pillanat lerántani vagy a kartercsõ helyén is be lehet fújni.
Hibatárolót kivillogtattad? Utólagos indításgátló, régi riasztó nincs benne?
Hol van a szikra? Gyertyán is van? Hol nézted az üzemanyagot? A benzincsövön vagy a befecskendezõknél? AC megy?[/quote]

Indulni indul szét szedtük a gyujtást találtunk sérült vezetékeket le lettek szigetelve össze lett rakva ki próbáltuk pöc röf meg minden kb2 óra elteltével amikor meg kellet volna az autó akkor meg azt produkálta hogy a 3-as henger rendesen jár a másik 3-meg valószinüleg rosszul kapja a szikrát de ezt sem tudjuk miért hiszen elötte ki lett próbálva és jó volt minden.

kasznisvagyok
Újonc
Újonc
kgh

Hozzászólás Szerző: kasznisvagyok » 2013 dec. 23, 11:58 am

Azt mondja meg valaki hogy hol a fenébe van neki fõtengely jeladója 1994 1-3 16V kli 4E-FE???

Karl McKenick
Újonc
Újonc
Re: kgh

Hozzászólás Szerző: Karl McKenick » 2013 dec. 23, 04:44 pm

kasznisvagyok írta:Azt mondja meg valaki hogy hol a fenébe van neki fõtengely jeladója 1994 1-3 16V kli 4E-FE???
Fõtengely ékszíjtárcsa háta mögött van a jeladó, a csatlakozója a vezérlés felõli motortartó bak tetejére van kirakva.

kasznisvagyok
Újonc
Újonc

Hozzászólás Szerző: kasznisvagyok » 2013 dec. 23, 05:52 pm

Karl McKenick írta:
kasznisvagyok írta:Azt mondja meg valaki hogy hol a fenébe van neki fõtengely jeladója 1994 1-3 16V kli 4E-FE???
Fõtengely ékszíjtárcsa háta mögött van a jeladó, a csatlakozója a vezérlés felõli motortartó bak tetejére van kirakva.
:(( problem van mivel itt a vezérlés felöli motortartó bakon egy darab csatlakozó sincs de ha mikroszkóppal nézem sem találom meg rajta de viszont az ékszíjtárcsát mingyárt meg bontom hátha szerencsével járok

kasznisvagyok
Újonc
Újonc
gg

Hozzászólás Szerző: kasznisvagyok » 2013 dec. 23, 06:51 pm

ki villogtattam a motor kódot csak nem tudom mit jelent 2 kicsit villant szünet és megint 2 kicsit és útána így fojtatta

Jorn
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Autód gyártási éve: 1998
Autód típusa (és generációja): Corolla E11
Autód felszereltségi jelölése: Terra
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Re: gg

Hozzászólás Szerző: Jorn » 2013 dec. 23, 09:01 pm

kasznisvagyok írta:ki villogtattam a motor kódot csak nem tudom mit jelent 2 kicsit villant szünet és megint 2 kicsit és útána így fojtatta
Ha ez a 22-es hibakód, akkor az a "Hûtõfolyadék-hõmérsékletszenzor, nincs jel."
10/2006 angol ZZT251 SOL TEC EUR SED LHD 1ZZFE HTWC MTM 5F
11/1998 angol AE111 TERRA UKP EUR LB LHD 4AFE MTM 5F
(07/1998 japán AE111 TERRA EUR SED LHD 4AFE MTM 5F)

kasznisvagyok
Újonc
Újonc

Hozzászólás Szerző: kasznisvagyok » 2013 dec. 23, 09:23 pm

kasznisvagyok írta:
Karl McKenick írta:
:(( problem van mivel itt a vezérlés felöli motortartó bakon egy darab csatlakozó sincs de ha mikroszkóppal nézem sem találom meg rajta de viszont az ékszíjtárcsát mingyárt meg bontom hátha szerencsével járok
le vettem az említett tárcsát egy darab jeladót nem találtam a bakkon egy csatlakozó sincs akkor mit hogy???? küldenék róla képet csináltam egy párat de sehogy se m tudok felrakni :(

Válasz küldése