Megnövekedett olajfogyasztás

Technikai okfejtések, hasznos tippek, leírások. Önállóan megvalósítható kisebb-nagyobb szervizelések és átalakítások.
Avatar
veracska90
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2013 dec. 15, 06:24 pm
Tartózkodási hely: Budapest
Re: Megnövekedett olajfogyasztás

Hozzászólás Szerző: veracska90 » 2015 jan. 12, 09:29 am

Eddig Castrolt tettem bele (5w30)...
Melyiket próbáljam meg?

Avatar
bepi81
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2010 nov. 23, 03:40 pm
Autód gyártási éve: 2007
Autód típusa (és generációja): Verso
Autód felszereltségi jelölése: Sol
Autód karosszéria variánsa: MPV
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Re: Megnövekedett olajfogyasztás

Hozzászólás Szerző: bepi81 » 2015 jan. 12, 10:21 am

Én a helyedben azt csinálnám, hogy
1. nem váltanék olajat. Nem biztos, hogy célszerű egy "bejáratott" olajat lecserélni, bár én nem Castrolt használok, nem bízom benne.
2. ha stagnál a 7000km/1L olajfogyás, akkor nem nyúlnék hozzá a motorhoz sem. Ez az olajfogyás nagyon kis mértékű.
3. az olajcsere intervallumot 15.000km-ről 10.000-re csökkenteném, vagy 1 évre, amelyik előbb bekövetkezik. Ezzel segítheted, hogy lassabban növekedjen az olajfogyasztás és mindig megfelelő állapotú legyen a motorolaj az autódban.
4. ha mégis váltanék olajat, maradnék az 5W-30-nál, semmiképpen sem váltanék sűrűbb (pl. 5W-40, 10W-40 viszkozitású) olajra. Ez a gyári előírás a vvt-i -be. Jó alternatívák pl. Eneos Premium Hyper 5W-30 Multi, Mobil1 ESP Formula 5W-30, Liqui Moly Top Tec 4200 5W-30, Total Quartz Ineo ECS 5W-30. Ezzel együtt minőségi (pl. Mann W68/3) olajszűrőt célszerű használni.
5. a gyári használati utasítás szerint ennek a motornak 1000km/1L az az olajfogyasztás szint, ami már rendellenesnek számít. Ez nyilván túlzás, én olyan 2-3000km/1L olajfogyasztásnál fontolnám meg alaposan a motorfelújítását, ami megszüntetné az olajfogyasztást. Addig, azonban, a felnitisztító spray, a gyorsawax, a mikroszálas törlőkendők mellett mindig ott van a csomagtartómban 1 liter olaj utántöltési céllal. 2 tankolásonként ráellenőrzök az olajszintre és pótlom, ha kell.
6. utántöltésnél én a max jelzésig szoktam pótolni az olajat. Van, aki szerint, főleg télen, hidegben, nem gond, ha nem maxon van az olajszintje, hanem lejjebb. Ennek lehet olyan előnye, hogy a kevesebb olaj hamarabb melegszik be, kevesebb idő telik el a hidegüzemben (motokopás!). Hátránya, hogy - véleményem szerint - hamarabb is használódik el az olaj így, mindenki eldöntheti magának, hogy melyik módszert választja.

Nyilván az a legideálisabb, amikor a 15.000 km alatt nem kell utántölteni, de, ha ez a helyzet már nem adott, akkor is lehet minimális kompromisszummal, kis odafigyeléssel hosszú évekig JÓL karbantartani egy autót.
4 év E11 fl Corlla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
Jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Avatar
Zolee11
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2013 aug. 13, 01:10 pm
Autód gyártási éve: 2001
Autód típusa (és generációja): Corolla E11
Autód felszereltségi jelölése: Terra
Autód karosszéria variánsa: Sedan (4 ajtós)
Tartózkodási hely: Maglód
Re: Megnövekedett olajfogyasztás

Hozzászólás Szerző: Zolee11 » 2015 jan. 20, 02:12 pm

Egyetértek bepi81-el, kivéve az 1. pontot, én teljesen nyugodt lelkiismerettel, váltok más olajra ha úgy alakul. :)

Az én vvti-m ennél jóval többet fogyaszt, ha egy liter fogy el 7.000 km alatt, azért bűn megbontani a motort.
Én kb. fél litert engedek fogyni majd után töltök, nem engedem le a minimum közelébe, de nem is szükséges mindig maxon tartani, nyáron én is gyakrabban ellenőrzöm és töltöm, mert a túl kevés olaj hamarabb túlmelegedhet, és ez nagyon rossz hatással van az olajra.
Én két olajcserét is Liqui Moly Top Tech 4300-as (5W-30) olajjal csináltam meg, és egészen jelentős 0,45L/1000 km lett a fogyasztás, mivel ezt magasnak gondolom, így váltottam, és az utóbbi cserénél egy szintén Liqui Moly olajiszap öblítőt is használtam majdnem 300 km-en keresztül. Az új olajjal (LM TopTech 4200 sűrűbb 5w-30-as) nincs még túl sok tapasztalat, de az elsődleges mérések alapján, 0,35L/1000 km-re csökkent az olaj fogyás.
A te 0,14L/1000 km-es fogyasztásod, ehhez képest semmi, szerintem örülj neki, hogy csak ennyi, mert nagyon sok első szériás vvti motor ennél sokkal többet eszik.
'01 Toyota Corolla Sedan 1,4 Linea Terra ('12-)

Avatar
Pacsker
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 23933
Csatlakozott: 2007 márc. 09, 06:44 pm
Autód gyártási éve: 1988
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:
Re: Megnövekedett olajfogyasztás

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2015 jan. 20, 02:26 pm

veracska90 írta:Sziasztok! tudna valaki ajánlani Bp. és környékén egy elfogadható áron dolgozó autószerelőt? Tavaly februárban volt olajcsere, 7000 km alatt 1 liter olajat evett meg, majd havonta kb 1500 km-ként utántöltés...
Volt már szó arról korábban is, hogy a Castrol olajok "elhagyják" magukat ~7000km futás környékén.
Nyilván használat függvénye, de a saját autómon a saját szememmel láttam (olajnyomás mérő műszer), hogy az olajcsere periódus háromnegyedéhez érve elkezd egyre lankadtabb lenni a mutató. Főleg autópályás használatnál, fix nagy fordulaton, magas hőfokon.
Alapvetően minden olaj a csereperiódus vége fele jobban fogy, de ha jól értem, neked 7000 után drasztikusan megnő a fogyasztás.
Én már évek óta Liqui Molly Leichtlauf HC7-et használok mindkét autómban és NAGYON meg vagyok vele elégedve. Azóta a műszerem is peckesen áll és az olajfogyasztásom sem kiemelkedő. Szerintem bátran válts olajat! Semmi gondot nem okoz..
Klubelnök

Merjünk nagyban gondolkodni!
"Before you say you can't do it, try it" / Sakichi Toyoda
"I always say, the way a man treats his car is how he treats himself." / Tarconi


:e9lb: AE92 Liftback GT-i (4AGE, Kouki)
:te71matyi: TE71 GT DOHC Coupe (2TG, Zenki)
Kép KE11 Sedan felújítását várva (2K, Kouki)
:kp60: KP60 Starlet versenyautó építés alatt (4AGE)

Kép

Avatar
Zolee11
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2013 aug. 13, 01:10 pm
Autód gyártási éve: 2001
Autód típusa (és generációja): Corolla E11
Autód felszereltségi jelölése: Terra
Autód karosszéria variánsa: Sedan (4 ajtós)
Tartózkodási hely: Maglód
Re: Megnövekedett olajfogyasztás

Hozzászólás Szerző: Zolee11 » 2015 jan. 20, 09:00 pm

Pacsker írta:
veracska90 írta:Sziasztok! tudna valaki ajánlani Bp. és környékén egy elfogadható áron dolgozó autószerelőt? Tavaly februárban volt olajcsere, 7000 km alatt 1 liter olajat evett meg, majd havonta kb 1500 km-ként utántöltés...
Volt már szó arról korábban is, hogy a Castrol olajok "elhagyják" magukat ~7000km futás környékén.
Nyilván használat függvénye, de a saját autómon a saját szememmel láttam (olajnyomás mérő műszer), hogy az olajcsere periódus háromnegyedéhez érve elkezd egyre lankadtabb lenni a mutató. Főleg autópályás használatnál, fix nagy fordulaton, magas hőfokon.
Alapvetően minden olaj a csereperiódus vége fele jobban fogy, de ha jól értem, neked 7000 után drasztikusan megnő a fogyasztás.
Én már évek óta Liqui Molly Leichtlauf HC7-et használok mindkét autómban és NAGYON meg vagyok vele elégedve. Azóta a műszerem is peckesen áll és az olajfogyasztásom sem kiemelkedő. Szerintem bátran válts olajat! Semmi gondot nem okoz..
A Castrol-al nekem nem volt ilyen jellegű tapasztalatom, igaz csak egy csere erejéig volt benne, és a vége fele nem azt töltöttem utána, hanem LM olajat. A LM olajajánlója még sokadik szinten sem hozza ezt a Lechtlauf HC7-et, de biztos nem lehet rossz. Én egyelőre maradok az elsődlegesen ajánlott TopTech 4200-as olajnál, lefutok vele 1 vagy 2 olajcserét, aztán meglátjuk.
'01 Toyota Corolla Sedan 1,4 Linea Terra ('12-)

Avatar
PiciPeti
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1538
Csatlakozott: 2011 jan. 13, 12:45 am
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Re: Megnövekedett olajfogyasztás

Hozzászólás Szerző: PiciPeti » 2015 jan. 20, 09:06 pm

Pacsker írta:
veracska90 írta:... Azóta a műszerem is peckesen áll és az olajfogyasztásom sem kiemelkedő. Szerintem bátran válts olajat! Semmi gondot nem okoz..
Hű ezt lehet én is kipróbálom... Kenegetni kell, vagy kiskanálnyit bevenni? :lol: :lol: :twisted:
'00 E11 4E-FE Harmony-Millenium
'07 E12 D-4D, Linea Luna

Avatar
Bruce E9
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1836
Csatlakozott: 2007 okt. 01, 03:36 pm
Autód gyártási éve: 1988
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Tiszaújváros
Re: Megnövekedett olajfogyasztás

Hozzászólás Szerző: Bruce E9 » 2015 jan. 21, 10:01 am

PiciPeti írta:
Pacsker írta:
veracska90 írta:... Azóta a műszerem is peckesen áll és az olajfogyasztásom sem kiemelkedő. Szerintem bátran válts olajat! Semmi gondot nem okoz..
Hű ezt lehet én is kipróbálom... Kenegetni kell, vagy kiskanálnyit bevenni? :lol: :lol: :twisted:
:lol: :taps: :mrgreen:
----------------------------------
Forró Fecske
AE92 Corolla Liftback GT-i, Black Top G6

Avatar
veracska90
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2013 dec. 15, 06:24 pm
Tartózkodási hely: Budapest
Re: Megnövekedett olajfogyasztás

Hozzászólás Szerző: veracska90 » 2015 ápr. 07, 11:17 am

Sziasztok!
Köszönöm a sok segítséget! FEbruárban vittem olajcserére, kipróbáltam Mobil1 ESP 5W30-at, ennél most kb 2500 km alatt ment a minimum szint alá. :?

Avatar
Bubi
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 5966
Csatlakozott: 2007 dec. 29, 04:26 pm
Tartózkodási hely: Bp. környéke
Re: Megnövekedett olajfogyasztás

Hozzászólás Szerző: Bubi » 2015 ápr. 10, 11:58 am

Hogy ellenőrzöd? Hogy ment a mininmum szint alá?
Corolla E11 4E FE ex tulajdonos
ex bubidisc felhasználó
Autó, motor és gokart rajongó.

Avatar
Zolee11
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2013 aug. 13, 01:10 pm
Autód gyártási éve: 2001
Autód típusa (és generációja): Corolla E11
Autód felszereltségi jelölése: Terra
Autód karosszéria variánsa: Sedan (4 ajtós)
Tartózkodási hely: Maglód
Re: Megnövekedett olajfogyasztás

Hozzászólás Szerző: Zolee11 » 2015 ápr. 10, 01:48 pm

A minimum és a maximum jelzés között 1,3 liter olaj van, ha minden igaz. A következő olajcserét már magam fogom intézni, így egy ráérős napon szépen ki is mérem pontosan, mennyi az annyi.
Nekem a csúcsfogyasztásom 0,45l/1000 km volt, ez 1,125 liter 2500 km alatt, a te fogyásod is ehhez hasonló mértékű. Nekem ezt a Liqiu moly TopTech 4300-al produkálta, főként pályás használat mellett, de eleve sokat fut nálam az M0-áson. Most TopTech 4200-as olaj van benne ami még 5W-30as olaj, ezzel kb. 30%-al csökkent a fogyasztás, kb. 0,35l/1000km. Még opció maradt a 4100-as olaj, ami már 5W-40-es olaj, de abból elvileg még kevesebbet enne.
Az előző olajcsere előtt használtam egy olajiszap öblítő nevezetű cuccot is (ez nem a normál motor öblítő, ezzel járni is kell 200-300km-t) ami szintén Liqui Moly termék, 5200-as a cikkszáma. Így nem tudom, hogy ez csak az olajváltásnak köszönhető, vagy az öblítő is besegített-e, de legközelebb is kap egy öblítőt. Jelenleg nincs mindennapi használatban, de ha átkerülne, akkor elég esélyes egy motor generál, mert nem olcsó az olaj sem.
'01 Toyota Corolla Sedan 1,4 Linea Terra ('12-)

Avatar
IceRocko
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 975
Csatlakozott: 2012 okt. 09, 05:14 pm
Autód gyártási éve: 1992
Autód típusa (és generációja): Corolla E10
Autód felszereltségi jelölése: XLi
Autód karosszéria variánsa: Sedan (4 ajtós)
Re: Megnövekedett olajfogyasztás

Hozzászólás Szerző: IceRocko » 2015 ápr. 10, 06:51 pm

Hát még a motorgenerál. Abból legalább 10évig elautókázol ezzel az olajfogyasztással.
Inkább gondolj a természetre. :mrgreen:
EE101 Sedan, 7A-FE

Avatar
Zolee11
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2013 aug. 13, 01:10 pm
Autód gyártási éve: 2001
Autód típusa (és generációja): Corolla E11
Autód felszereltségi jelölése: Terra
Autód karosszéria variánsa: Sedan (4 ajtós)
Tartózkodási hely: Maglód
Re: Megnövekedett olajfogyasztás

Hozzászólás Szerző: Zolee11 » 2015 ápr. 11, 10:10 am

IceRocko írta:Hát még a motorgenerál. Abból legalább 10évig elautókázol ezzel az olajfogyasztással.
Inkább gondolj a természetre. :mrgreen:
Ezzel az olaj fogyasztással, de nem biztos, hogy tartani lehet a szintet, és ha havi 2000-2500 km-t autókázol, akkor nem biztos, hogy 10 évig érdemes töltögetni... :) Jelenleg én is a szinten tartás, esetleges mérséklésre törekszem, és nem a motorgenerálra, de ha változnak a dolgok, akkor az sem kizárt.
'01 Toyota Corolla Sedan 1,4 Linea Terra ('12-)

Avatar
Han
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2014 jan. 13, 08:14 pm
Re: Megnövekedett olajfogyasztás

Hozzászólás Szerző: Han » 2015 júl. 15, 01:00 pm

Van valakinek tapasztalata Total Quartz Ineo ECS 5W-30 motorolajjal kapcsolatban, hogyan viselkedik vvti-i motorokban? Régebben használtam ilyet több dízel autómban és jó volt, de benzines szabványt nem is találok hozzá, csak azt, hogy "benzinüzemű motorba is használható". Láttam, hogy bepi81 is ajánlotta pár bejegyzéssel feljebb :roll:
Toyota Corolla Verso 2002 E121 3ZZ

Avatar
Pacsker
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 23933
Csatlakozott: 2007 márc. 09, 06:44 pm
Autód gyártási éve: 1988
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:
Re: Megnövekedett olajfogyasztás

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2015 júl. 16, 02:20 pm

Toyota gyári utasításból egy kis érdekesség
A motor belső alkatrészeinek hatékony kenése és hűtése érdekében minden belsőégésű motor elfogyaszt egy
bizonyos mennyiségű motorolajat. Az üzemanyag-fogyasztáshoz hasonlóan a motorolaj-fogyasztást is közvetlenül
befolyásolja a vezetési stílus és az üzemi állapotok. Az olajfogyasztás motoronként változó, és a motor élettartama
során változhat. Az olajfogyasztás szintje függ az olaj minőségétől és viszkozitásától, a motor üzemi
fordulatszámától, a környezeti és a motor üzemi hőmérsékletétől, valamint az útviszonyoktól. További befolyásoló
tényező a vízlecsapódásból származó víztartalom, vagy az üzemanyag-maradék és az olaj oxidációs szintje.


Bizonyos nehéz vezetési körülmények jelentős hatással vannak az olajfogyasztás növekedésére:
• A motor hosszú ideig alapjáraton üzemel, pl.: forgalmi dugóban, taxiként való használatkor, városi
csomagszállítás stb.
• Gyakori megállás és elindulás, pl. forgalmi dugóban, városi araszolás közben, városon belüli közlekedés során,
stb.
• Poros környezet
• Gyakori magas fordulatszámon / nagy terhelésen való használat
• Gyenge minőségű kenőanyagok vagy üzemanyagok használata
Klubelnök

Merjünk nagyban gondolkodni!
"Before you say you can't do it, try it" / Sakichi Toyoda
"I always say, the way a man treats his car is how he treats himself." / Tarconi


:e9lb: AE92 Liftback GT-i (4AGE, Kouki)
:te71matyi: TE71 GT DOHC Coupe (2TG, Zenki)
Kép KE11 Sedan felújítását várva (2K, Kouki)
:kp60: KP60 Starlet versenyautó építés alatt (4AGE)

Kép

Avatar
bepi81
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2010 nov. 23, 03:40 pm
Autód gyártási éve: 2007
Autód típusa (és generációja): Verso
Autód felszereltségi jelölése: Sol
Autód karosszéria variánsa: MPV
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Re: Megnövekedett olajfogyasztás

Hozzászólás Szerző: bepi81 » 2015 júl. 20, 11:55 am

Ez az írás van benne az E11 használatijában is.
4 év E11 fl Corlla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
Jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i


Válasz küldése