Corolla elektronika probléma?

Technikai okfejtések, hasznos tippek, leírások. Önállóan megvalósítható kisebb-nagyobb szervizelések és átalakítások.
Avatar
Thebreak
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2014 jan. 14, 12:12 pm
Tartózkodási hely: Kõszeg
Re: Corolla elektronika probléma?

Hozzászólás Szerző: Thebreak » 2014 dec. 18, 09:24 am

Toytib írta:
Toytib írta:
Thebreak írta:Sziasztok!
Lenne egy kis "problémám" ....
Nem találom ennek a csatlakozónak a helyét
(Corolla AE101 HB 4A-FE 1,6Si 1995)
Színkód: fekete-piros / fehér-piros
Kép

Kép
Szerintem a map szenzor vezetéke.
Jó hülyeséget írtam :oops:
Ez csak két vezetékes.
A klíma segéd levegő szelep csatija valószínűleg.
Köszi..... akkor no para :D Mivel nincs klima nincs probléma
Tedd, vagy ne tedd ....de soha ne próbáld!

Avatar
hami
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2011 ápr. 26, 10:40 am
Tartózkodási hely: Tárnok
Re: Corolla elektronika probléma?

Hozzászólás Szerző: hami » 2014 dec. 21, 05:36 pm

Pacsker írta:Nem vagyok autóvillamoságis. Majd ők kijavítanak.
Az autód diagnosztikai csatlakozójával tesztelhető az üzemanyagszivattyú. (Az összes injektoros Toyota-nál.) Így nem kell megbontanod semmit.
Az autó ülése alatt, ha jól tudom csak a szintjelzőhöz és a szegénységjelzőhöz férsz hozzá fizikailag. Ugyan eléred a szivattyú kábeleit is, viszont, ha rossz lenne maga a pumpa, akkor felülről nem tudod cserélni, mivel nincs nyílása. Le kell venni a tankot, csak így mehet.
Ennyi idős korukba még nem szokott elromlani az AC, hacsak nem volt más / szennyeződés beletankolva korábban, netán nem-e állt éveket az autó.

Gyújtásráadásra NEM indul a szivattyú. Indítózáskor indul be és abbahagyása/motor leállítása után még egy pici ideig jár.
"gyújtás van-e" alatt gondolom az égéshez szükséges szikrát érted. Ha gázzal jár, akkor értelemszerűen van.

Először is átnéznék minden biztosítékot és relét, ami a motorhoz kötődhet, mind a bal térdednél mind a motortérben.
Ott a pont. Bár az A/C hez való hozzáférésben nem vagyok biztos de azt is csinálhatod hogy lehúzod a bejövő üzemanyagcsövet a motornál és gyújtáson átkötöd az A/C relét egy pillanatra ha jön a benzin akkor megvan a keresési irány. :D Itt viszont figyelni kell mivel ha épp jó a szivattyúd akkor eléggé belehet mosni a motort, ehhez nem kell nagyon bontani csak azért mondom.
De hivatalosan, úgy menne hogy nyomásmérő óra benzinbejövő ágba. Illetve egy próbalámpával megnézni a szivattyú feszültséget megvan-e.
E11 sedan (4ZZFE)

gaborheiling
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2009 márc. 08, 04:38 pm
Tartózkodási hely: Pécs
Re: Corolla elektronika probléma?

Hozzászólás Szerző: gaborheiling » 2014 dec. 21, 06:42 pm

Igen én is hasonló módon indultam. Levettem a benzinszűrő után a csövet, majd közben indítóztam, de semmi üzemanyag nem jött. Ezután rámértem a szivattyú csatlakozóján hogy van-e áram. Volt. Szivattyút kiszedtem, szétszerelt állapotban adtam neki áramot, meg sem mozdul. Így arra jutottam, hogy a szivattyú hibás. Köszönöm a segítséget.

Avatar
hami
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2011 ápr. 26, 10:40 am
Tartózkodási hely: Tárnok
Re: Corolla elektronika probléma?

Hozzászólás Szerző: hami » 2014 dec. 22, 02:44 pm

gaborheiling írta:Igen én is hasonló módon indultam. Levettem a benzinszűrő után a csövet, majd közben indítóztam, de semmi üzemanyag nem jött. Ezután rámértem a szivattyú csatlakozóján hogy van-e áram. Volt. Szivattyút kiszedtem, szétszerelt állapotban adtam neki áramot, meg sem mozdul. Így arra jutottam, hogy a szivattyú hibás. Köszönöm a segítséget.
Szép munka, :D Így tovább
E11 sedan (4ZZFE)

gaborheiling
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2009 márc. 08, 04:38 pm
Tartózkodási hely: Pécs
Re: Corolla elektronika probléma?

Hozzászólás Szerző: gaborheiling » 2014 dec. 22, 08:09 pm

Elektromos Ac árak eléggé húzósak, Bosch 170 ropi, Denseo 40 ropi. Sikerült egy noname márkát beszerezni, aminek a csatlakozója nem stimmelt, de csúszósaru és zsugorcső segítségével megoldottam a problémát. A noname ára 15 ropi volt szűrővel együtt.

migabi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2015 júl. 15, 05:21 am
Re: Corolla elektronika probléma?

Hozzászólás Szerző: migabi » 2015 júl. 15, 05:54 am

Sziasztok nemrég használatba vettem a családunk régi Corolláját ami nővérem jóvoltából csillag garázsban töltötte az elmúlt 5 évet és bizony van mit csinálni rajta!Az a baj,hogy nagy valószínűséggel nincs is másik az országban belőle és nagyon nehéz alkatrészeket találni hozzá legalábbis több autósbolt szerint.https://en.wikipedia.org/wiki/Toyota_Co ... r_AE82.jpg
Erről a tipusról van szó csak piros 1985 és autómata.
A kulcs elfordításakor normál esetben az on feliratnál kap áramot az óra meg a rádió de nállam annál az állásnál csak akkor jelenik meg az óra ha mozgatom vagy tovább nyomom a kulcsot a start felé de ha elengedem rögtön eltünik az óra és nincs áram a rádiónak sem.
Mi lehet a gond?

gaborheiling
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2009 márc. 08, 04:38 pm
Tartózkodási hely: Pécs
Re: Corolla elektronika probléma?

Hozzászólás Szerző: gaborheiling » 2015 júl. 15, 02:47 pm

migabi írta:Sziasztok nemrég használatba vettem a családunk régi Corolláját ami nővérem jóvoltából csillag garázsban töltötte az elmúlt 5 évet és bizony van mit csinálni rajta!Az a baj,hogy nagy valószínűséggel nincs is másik az országban belőle és nagyon nehéz alkatrészeket találni hozzá legalábbis több autósbolt szerint.https://en.wikipedia.org/wiki/Toyota_Co ... r_AE82.jpg
Erről a tipusról van szó csak piros 1985 és autómata.
A kulcs elfordításakor normál esetben az on feliratnál kap áramot az óra meg a rádió de nállam annál az állásnál csak akkor jelenik meg az óra ha mozgatom vagy tovább nyomom a kulcsot a start felé de ha elengedem rögtön eltünik az óra és nincs áram a rádiónak sem.
Mi lehet a gond?
Szerintem gyújtáskapcsoló betét.

Avatar
batyu
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2010 ápr. 06, 01:24 pm
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Re: Corolla elektronika probléma?

Hozzászólás Szerző: batyu » 2015 dec. 19, 01:44 pm

Sziasztok .

Este leállítottam az autót , ma reggel indítani akarom de a kulcs még csak el sem fordul a gyújtáskapcsolóban , de még a pótkulcs sem !
Valakivel fordult már elő ilyen ??
Az autószerelőmhöz még csak el sem tudok gurulni , mert terméseztessen be sem tudom indítani ..
Tippek ötletek valakinek ?

Üdvözlettel batyu .
E11 Sedan , 4A-FE / 110 LE

Avatar
batyu
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2010 ápr. 06, 01:24 pm
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Re: Corolla elektronika probléma?

Hozzászólás Szerző: batyu » 2015 dec. 19, 03:02 pm

batyu írta:Sziasztok .

Este leállítottam az autót , ma reggel indítani akarom de a kulcs még csak el sem fordul a gyújtáskapcsolóban , de még a pótkulcs sem !
Valakivel fordult már elő ilyen ??
Az autószerelőmhöz még csak el sem tudok gurulni , mert terméseztessen be sem tudom indítani ..
Tippek ötletek valakinek ?

Üdvözlettel batyu .

Már megvan a " hiba " :taps: , kormányzár volt ... :mrgreen: !
E11 Sedan , 4A-FE / 110 LE

Avatar
batyu
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2010 ápr. 06, 01:24 pm
Tartózkodási hely: Dunaújváros
.

Hozzászólás Szerző: batyu » 2015 dec. 26, 10:09 pm

.
E11 Sedan , 4A-FE / 110 LE

cuccolós
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2009 ápr. 21, 01:03 pm
Tartózkodási hely: Pécs
Re: Corolla elektronika probléma?

Hozzászólás Szerző: cuccolós » 2016 jan. 12, 06:52 am

Sziasztok, nem probléma csak kérdés :-) az LPG beszerelésénél a gázosok nem szakították meg az AC körét (csak az injektorok plusz szálát) így gázüzem alatt is folyamatosan megy az AC feleslegesen. Meg szeretném egy relével szakítani kérdésem, hogy hol férek hozzá legkönnyebben? A brelé (motortér) doboznál esetleg tudható melyik a reléje, vagy a motorvezérlőtől megy a szál, vagy megtalálom a biztosíték táblánál a bal lábtérnél? Köszönöm előre is a segítséget.
AE92, 1992 Liftback

cuccolós
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2009 ápr. 21, 01:03 pm
Tartózkodási hely: Pécs
Re: Corolla elektronika probléma?

Hozzászólás Szerző: cuccolós » 2016 jan. 29, 12:21 pm

Sziasztok, kérek szépen tanácsot mostanában szopat a Kori. Most éppen elment az ablakemelő sehol sehonnan nem működik, a centrál vezérlő megy a jobbos ajtóról belülről a kapcsolóról, a balosról az sem. A reflektor sem működik, tompított az van. Nem tudom van-e esetleg egy fő bizti ahol közös lehet a két kör. A biztosítékokat végig néztem, a balos ajtó kapcsolóra menő csatlakozó lábkiosztására lenne szükségem, mert nem tudom melyik vezetékeken kellene jönnie delejnek. Van kettő amin jön gyújtás pozitív, de érdekes módon ezek kék vezetékek, ami két piros van azon meg nem jön, gyanítom, hogy azokon is kellen kapni tápot. Előre is köszönöm
AE92, 1992 Liftback

Avatar
Pacsker
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 23933
Csatlakozott: 2007 márc. 09, 06:44 pm
Autód gyártási éve: 1988
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:
Re: Corolla elektronika probléma?

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2016 jan. 29, 02:04 pm

Szervusz!

Össz. biztosíték (motortér és utastér tábla?)
Ajtó zsanérnál megtört a kábel.

Jobb ajtónál centrálzár kapcsoló?! :shock:

Reflektor/Tompított - Relé, kormánykapcsoló réz lemezkéi.

(Toyotánál nincs ilyen, hogy a piros a plusz!)
Klubelnök

Merjünk nagyban gondolkodni!
"Before you say you can't do it, try it" / Sakichi Toyoda
"I always say, the way a man treats his car is how he treats himself." / Tarconi


:e9lb: AE92 Liftback GT-i (4AGE, Kouki)
:te71matyi: TE71 GT DOHC Coupe (2TG, Zenki)
Kép KE11 Sedan felújítását várva (2K, Kouki)
:kp60: KP60 Starlet versenyautó építés alatt (4AGE)

Kép

cuccolós
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2009 ápr. 21, 01:03 pm
Tartózkodási hely: Pécs
Re: Corolla elektronika probléma?

Hozzászólás Szerző: cuccolós » 2016 jan. 29, 03:22 pm

Pacsker írta:Szervusz!

Össz. biztosíték (motortér és utastér tábla?)
Ajtó zsanérnál megtört a kábel.

Jobb ajtónál centrálzár kapcsoló?! :shock:

Reflektor/Tompított - Relé, kormánykapcsoló réz lemezkéi.

(Toyotánál nincs ilyen, hogy a piros a plusz!)
Szia, köszönöm a biztiken túl vok, az akku pozitív sarunál is megnéztem. Centrál kapcsoló lehet akár, de mivel az ablakok sem mennek, ezért gondolok valami táp hibára az ajtónál. Akkor piroson nem várok pluszt :-) Asszem kibontom a bal lábtérnél a köteg túloldalát, és megnézem szakadásra.
AE92, 1992 Liftback

cuccolós
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2009 ápr. 21, 01:03 pm
Tartózkodási hely: Pécs
Re: Corolla elektronika probléma?

Hozzászólás Szerző: cuccolós » 2016 jan. 31, 05:40 pm

Pacsker írta:Szervusz!

Össz. biztosíték (motortér és utastér tábla?)
Ajtó zsanérnál megtört a kábel.

Jobb ajtónál centrálzár kapcsoló?! :shock:

Reflektor/Tompított - Relé, kormánykapcsoló réz lemezkéi.

(Toyotánál nincs ilyen, hogy a piros a plusz!)
No kicsöngettem az átvezető kábelt a fehér alapon fekete csíkos szakadt volt. Kifűztem az átvezetőt, és kicseréltem az ominózus darabot. Most örülünk :-) Már csak a refit kell ,megvizslatnom.
AE92, 1992 Liftback


Válasz küldése