Segítség kellene!

Technikai okfejtések, hasznos tippek, leírások. Önállóan megvalósítható kisebb-nagyobb szervizelések és átalakítások.
Mitirgyak
Újonc
Újonc
Autód gyártási éve: 1985
Autód típusa (és generációja): Corolla E8
Autód felszereltségi jelölése: DX
Autód karosszéria variánsa: Sedan (4 ajtós)
Re: Segítség kellene!

Hozzászólás Szerző: Mitirgyak » 2020 jan. 12, 12:38 am

jonc
Újonc
Hozzászólás 2020 jan. 11, 11:37 pm

Sziasztok. Nekem is segítség kellene. Most vettem egy 1985 dx 4 ajtos, 1300 corollát. Szeretném ot vizsgara felkészíteni. Hozzá keresek alkatrészeket, kiegészítőket. Ami mindenképp kellene: fekete dísztárcsa(kupak), kezelési könyv, kipufogók (teljes, vagy bármelyik a 3 részből), tetőkárpit, karburátor tőmítéskészlet, ilyesmik. Esetleg komplett karosszéria is érdekel.
Lehet ilyen autó még valakinél? Esetleg bontóban?
A legfontosabb a fenti alkatrészek lennének.
Bárkitől, bármilyen infőt, segítséget, 5-letet szívesen fogadok. Kòszönöm előre is! :shock:

cslaci105
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Autód gyártási éve: 1987
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: XL
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)

Hozzászólás Szerző: cslaci105 » 2020 jan. 12, 01:19 am

Kezelési kézikönyvet próbáld meg a Toyota Central Europe-tól, vagy esetleg még magasabb szintről kérni. Én Corolla Verso-hoz valót szerettem volna vásárolni, és e-mailben írtam nekik egy árajánlat kérést rá, és válaszul simán küldtek e-mailben 2 verziót is a típushoz való magyar nyelvű kézikönyvből (2004-es és 2006-os kiadást), kísérőszövegként mellé írva, hogy igazán sajnálják, hogy már nem tudnak a kért típushoz nyomtatott könyvet biztosítani, de az archívumukban a mellékelt 2 kiadvány pdf formátumban rendelkezésre áll, melyet ezúton díjmentesen megküld. Teljesen meg voltam döbbenve, hogy egy árajánlat kérésre válaszul ingyen megküldték. Bár a tied 1985-ös, de egy próbát mindenképpen megér, hátha legalább angol nyelvűt tudnának adni! Ki tudja... :wink:
Én erre az e-mail címre írtam:
infohu@toyota-ce.com
1.8D XL - 1C - CE90
Corolla Verso II - 1ZZFE - ZNR11L

MFerenc
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ

Hozzászólás Szerző: MFerenc » 2020 jan. 13, 07:58 pm

Cslaci105, én köszönöm a tippet :) nincs meg a Corollám könyve, tegnap írtam a TCE-nek, ma küldték pdf-ben!
1993 1,3 Corolla xli 16V hatchback volt... most E11 kombi :D

cslaci105
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Autód gyártási éve: 1987

Hozzászólás Szerző: cslaci105 » 2020 jan. 13, 09:37 pm

Nagyon örülök, hogy segíthettem. :D
1.8D XL - 1C - CE90
Corolla Verso II - 1ZZFE - ZNR11L

zsoooc
Újonc
Újonc
Autód gyártási éve: 2005
Autód típusa (és generációja): Corolla E12
Autód felszereltségi jelölése: Terra
Autód karosszéria variánsa: Sedan (4 ajtós)

Hozzászólás Szerző: zsoooc » 2020 jan. 21, 10:24 am

Sziasztok!

Adott egy 2005-ös 1,4-es benzines Corolla, 140.000 futott km. Hibajelenség: hidegindításkor (teljesen lehűlt motor esetén), 10 fok körül vagy az alatt felpörög kb. 2700-2900-as fordulatszámra, majd kb. 4-5 mp múlva elkezd lassan visszaesni a fordulat 1200-ra. Íme egy videó a jelenségről (az a halk síró hang most irreleváns, a hosszbordás szíj cseréje óta jelentkezik hidegen):

Videó: https://1drv.ms/v/s!At1eh-msAOwOi-lY_1Y ... Q?e=Z2L1UB

A hiba először kb. 70.000 km körül jelentkezett, 10 fok vagy az alatti külső hőmérsékleten, hidegindításkor felpörgött kb. 2500-2600-as fodulatszámra, majd 3-4 mp elteltével szépen visszaállít 1200-ra, azonban ez a hiba nem minden esetben jelentkezett. Néha kemény mínuszokban se pörgött fel 2000 fölé, máskor pedig 10 fokban is nagyon felpörgött, számomra teljesen random módon. Mint írtam, most már mindig így indul 10 fok alatt, teljesen hidegen.
Az autó újonnan vásárolt, soha nem volt törve, teljesen gyári, csak kopó alkatrészek voltak cserélve rajta, első tulaj vagyok, sárga check engine lámpa soha nem jelzett. Megjegyzem, tisztában vagyok vele, hogy 2000-2200-ig simán felpörögnek hidegen ezek a Corollák, ami normálisnak tetkinthető, de 2700 rpm már semmiképpen.

Ami eddig történt: 70.000 km környékén fojtószelepház cserét javasoltak szervizben, bontottat vettem, de sajnos nem lett jó (továbbra is felpörgött, de nem mindig!). Ezt követően csak az alapjárati léptetőmotort cseréltettem (szintén bontottat vettem), de ennek se volt semmi értelme.
Egyre inkább zavar a dolog, és most már végelgesen pontot akarok tenni az ügy végére. Sajnos azonban nem tudom kihez forduljak, aki ért is hozzá. Olyat nem akarok, hogy cserélgetjük az alaktrészeket, azátn előbb-utóbb úgyis megtaláljuk a hibás elemet, nem akarok sok 10 és 100 ezer Ft-ot kiadni a semmiért. A fojtószelepes történet is sok 10 ezer Ft-omba került, teljesen haszontalanul.

Van valami ötletetek esetleg, hogy milyen irányban kellene elindulni? Vagy tudtok-e a Dél-Alföldön olyan szakit ajánlani, aki szereti a szakmai kihívásokat és elvállalná egy ilyen hiba felderítését és javítását?

toytomi
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Autód gyártási éve: 1989

Hozzászólás Szerző: toytomi » 2020 jan. 22, 01:08 pm

Vízgomba? Meg kellene mérni az ellenállását.
Vagy még a beszívott levegő hőmérséklet érzékelőt is.
:toytomi: AE92 Gt-i Liftback - Zenki, 4A-GE 16V Smallport - R.I.P.

:toytomi: EE90 XL Liftback - Zenki, 2E

Válasz küldése