Autóüveg fólia

Autóink karosszériájának és beletrének szebbé tétele és ezek állagmegőrzése. Tippek, trükkök, tapasztalatok
Avatar
CindR
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2007 márc. 30, 10:06 pm
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: CindR » 2007 júl. 26, 09:22 pm

C0l0S írta:Skacok...nekem van és ajánlom mindenkinek akinek nincs klimája és annak is akinek van...nem drága 7 év gari nem szedik szét a kocsit...és korrektek...tuom mert a báttyám csinálja...szal ha vkit érdekel...akkor
Lakatos Roland
Tel:06/70-316-98-80
Web:www.suncontrol.hu
Pacsker írta:Mennyi volt a tied?

A csillógósabb szinezett visszaver?s, vagy a sima fekete sötétítés? Há?ny széalékos?
Én is az után érdekl?dnék, hogy mi az a legtöbb fényt átereszt? feketén sötétít? fólia, ami már fogja a h?t. És mennyibe kerül kb. persze. Nagyságrendileg annyi lehet az üvegfelületem, mint a tiednek, max egy kicsit több.
Balázs - Corolla AE82 Liftback 1.6 4AC 8v '86

Avatar
Zed Kristianz
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 820
Csatlakozott: 2007 márc. 10, 04:20 am
Tartózkodási hely: Budapest VII. -- Kárpátalja (UA)

Hozzászólás Szerző: Zed Kristianz » 2007 júl. 27, 04:07 pm

Én inkább megkérdem a Suncontrolt. :)
ALAPÍTÓ TAG - Tiszteletbeli elnökségi tag

AE92 /Kyuni/ Liftback 4A-F '88
Karburátor Rulez! :twisted:

Elporladva 2016...

Avatar
CindR
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2007 márc. 30, 10:06 pm
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: CindR » 2007 júl. 27, 09:14 pm

Zed Kristianz írta:Én inkább megkérdem a Suncontrolt. :)
Aztán én meg téged :twisted: . Elvégre te vagy a PR-os, te tartod a kapcsolatot a "cégekkel". :lol: :lol: :lol:
Balázs - Corolla AE82 Liftback 1.6 4AC 8v '86

Avatar
Zed Kristianz
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 820
Csatlakozott: 2007 márc. 10, 04:20 am
Tartózkodási hely: Budapest VII. -- Kárpátalja (UA)

Hozzászólás Szerző: Zed Kristianz » 2007 júl. 28, 03:59 am

Ohhó.....elvégre is.
Nekem is kéne, erősen, csak kb szeptemberre lenne meg a lóvé rá, akkor meg már kicsi a meleg :(

CindR barátom, egyéni igényeidre ők a legjobb válasz.

Ahogy nézegettem, élből a prémiumkategória jönne be, mivel az tűnik a legtartósabbnak. Viszont addig semmit nem kérdezek, amíg nem aktuális.

Ha összejön szeptemberre, egy közös fóliáztatás, CindR????? :P 8)
ALAPÍTÓ TAG - Tiszteletbeli elnökségi tag

AE92 /Kyuni/ Liftback 4A-F '88
Karburátor Rulez! :twisted:

Elporladva 2016...

Avatar
Layosh
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1404
Csatlakozott: 2007 márc. 19, 01:54 pm
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker

Hozzászólás Szerző: Layosh » 2007 júl. 28, 09:59 am

Én a minap beszéltem a THOMMY fóliásokkal. Mert céges autót akarnak fóliáztatni és egy ilyen liftback Corollára netto 34 től indul a játék. És kb netto 42 ig megy fel. Az a plafon tehát egy 50 est kell rá számolni majdnem.

Avatar
CindR
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2007 márc. 30, 10:06 pm
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: CindR » 2007 júl. 28, 10:01 am

Zed Kristianz írta:Ohhó.....elvégre is.
Nekem is kéne, erősen, csak kb szeptemberre lenne meg a lóvé rá, akkor meg már kicsi a meleg :(

CindR barátom, egyéni igényeidre ők a legjobb válasz.

Ahogy nézegettem, élből a prémiumkategória jönne be, mivel az tűnik a legtartósabbnak. Viszont addig semmit nem kérdezek, amíg nem aktuális.

Ha összejön szeptemberre, egy közös fóliáztatás, CindR????? :P 8)
Max október-novemberben "lesz hozzá kedvem". :roll: Remélem érted mire gondolok. :D

De az sem kizárt, hogy addigra más elmebeteg ötletem lesz, úgyhogy ezt ne vedd készpénznek még. Tudod, ilyenek hogy kipuf, moci, karosszéria, futómű elörrébb van a "prioritási listán".
Balázs - Corolla AE82 Liftback 1.6 4AC 8v '86

Avatar
Zed Kristianz
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 820
Csatlakozott: 2007 márc. 10, 04:20 am
Tartózkodási hely: Budapest VII. -- Kárpátalja (UA)

Hozzászólás Szerző: Zed Kristianz » 2007 júl. 29, 01:49 am

A 7 év gari az 7év. Tény, 40e az alap.... de akkor odaba*** majd, ahogy kinéz. 8) :wink:
ALAPÍTÓ TAG - Tiszteletbeli elnökségi tag

AE92 /Kyuni/ Liftback 4A-F '88
Karburátor Rulez! :twisted:

Elporladva 2016...

Avatar
kis_andras
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2007 máj. 22, 02:01 pm
Tartózkodási hely: cs. megye
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kis_andras » 2007 aug. 13, 06:23 pm

Sziasztok!

Egy rövid történetet szeretnék leírni ezügyben!



Július 23.-án békésen jöttem haza Dombóvárról, mikor közúti ellenőrzés áldozata lettem.
Mivel körbe van fóliázva az autó, így rutinosan leengedtem a két első ablakot, hogy ne legyek gyanús :D
A rend éber őrei nyugodtan nézték a papírjaimat, mire egy furgonból előkászálódott egy úriember, mondván ő a Közlekedési Hatóság embere; húzzam már feljebb az ablakot....
Éreztem a véget, mondom ennyire g*ci nem lehet :?
Következett 2 azaz kettő fénymérés; egy a rá vetülő napfény erejét mérte, majd a fólia által átengedett fényt....
Természetesen tudtam, hogy szabályokhoz mérten túl sötét....
Pénteken kaptam meg a levelet, miszerint a 2004. évi CXL. törvény 29. § (5) bekezdés értelmében eljárás indult ellenem!

Következmény saját szavakkal: le kell vennem a fóliát, ki kell cserélnem a rugókat gyáriakra, és ki kell cserélnem a hátsó lámpát gyáriakra.
ez kb 1nap szabadságot, és a rugók miatt 2x10ezer forint munkadíjat jelent (azért 2x, mert utána egyből ültetem vissza)
Továbbá a "sima" vizsgadíj a Felügyeletnél ~17ezer ft, utiköltség+ szabadság= kb 8ezer ft!
Fólia visszarakatás kb 6-8ezer ft.

És ezután fog megérkezni a beidézés, miszernt súlyos szabálysértés követtem el és feljelentenek... (10-től 60ezer ft-ig terjedő pénbírság, ami közmunkával 8óra/5000ft jóváírás vagy szabadságbesztés 1nap/1000ft-ra váltható)

Mindenki döntse el, hogy megkockáztat-e egy ilyen tortúrát....
Összességébe szerintem nagyon jó találmány, imádom, hogy nem látnak be... Mind értékvédelem szempontjából, mind optikai hatását tekintve nagyonjó szerintem!!!

Aki ezek után erre "vetemedik", alaposan nézzen szét, kérdezzen körbe, mert a fent említett összegek nagyon drágák!!! Mondhatni horror :roll:
nekem 20k huf+Áfa volt az ára (elszámoltam ktg-ként :D )
Szerintem mindenképpen érdemes fővásosunkon kívül is gondolkozni, ha ott ~50ér csinálják... Ismerek pár embert, akik BP-ről szegedre hordják szervizbe az autóikat, és még üzemanyaggal is símán megéri + meglátogatják a vidéki rokonokat :D

remélem nem untattam senkit!
kisa.
E12 facelift

Avatar
CindR
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2007 márc. 30, 10:06 pm
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: CindR » 2007 aug. 13, 08:02 pm

kis_andras írta:....
Egy rövid történetet szeretnék leírni ezügyben!
.....
Köszönnyük szépen a tanulságos történetet. Azt hiszem, ha fóliázok, mindenképpen csak a megengedett értékekig sötétítek majd.. ennyi feles pénzem úgysem lenne, hogy még vissza is rakassam.

Az ugyan nem teljesen ide illő, de a rugók miért voltak "szabály-ellenesek"? Sőt én még a hátsó lámpáról sem hallottam, hogy gáz lenne vele. Gondolom ilyen Lexus-style, nem?
Balázs - Corolla AE82 Liftback 1.6 4AC 8v '86

Avatar
kis_andras
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2007 máj. 22, 02:01 pm
Tartózkodási hely: cs. megye
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kis_andras » 2007 aug. 14, 08:24 am

CindR írta:Az ugyan nem teljesen ide illő, de a rugók miért voltak "szabály-ellenesek"? Sőt én még a hátsó lámpáról sem hallottam, hogy gáz lenne vele. Gondolom ilyen Lexus-style, nem?

A KÖHÉM rendelet szerint az ültetőrugó is szabálytalan, azt ne kérdezd miért :shock:
a hátsó lámpám gyári, de azon is van sötétítőfólia :)
Ismerősnek lexus lámpája van, és az Ő gyárijával megyek a vizsgára:D

A lexus lámpáról énis úgy tudtam, hogy szabályos a vizsgán, de 2cimborámat nem engedtek át a vizsgán az utóbbi 2hónapban amiatt....
És az sima időszakos műszaki vizsga volt, az enyém meg szigorított lesz hála az égnek.... szoval még g*cibbek lesznek várhatóan :(

ma megyek be időpontot kérni, majd jövök a további infokkal!
kisa.
E12 facelift

Avatar
Toytib
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 720
Csatlakozott: 2007 máj. 09, 07:31 pm

Hozzászólás Szerző: Toytib » 2007 aug. 14, 09:13 am

Jó tudni hogy mire számíthat az ember amikor közlekedik.
Ilyenekkel szarakodnak, amikor számtalan autón nincsen fék, nuku világítás és az irányjelző olyan halvány hogy egy cigi parazsa vakuvillanás hozzá képest, több a rozsda mint az ép lemez és még attól csúszok szét amikor "modern " 2000 után gyártott európai autók kisebb gázadásra olyat nyomnak a légkörbe mint egy 60-as években gyártott traktor.
Meg még oldalakat lehetne írni erről :?

De sötétítőfólia az TILOS!!!! (legalábbis nem mindegy milyen)
Ültetőrugó tilos!!!! (honnan tudja a husáng KPM-es hogy milyen a gyári?)
A sötétített lámpákat még megértem, mert lehet hogy amikor úgy süt a Nap akkor nem látszik

Erről ennyit.
AE82 Gt 4AGE smallport 1987
AE86 GT 4AGE 1983
Prius II 2009

Avatar
Pampi
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 212
Csatlakozott: 2007 márc. 26, 07:49 pm
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Pampi » 2007 aug. 14, 09:21 am

Az ültetőrugó miért tilos??? :shock: Erről még nem is hallottam hogy ebbe is belekötnek.

Avatar
Ericka
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2007 júl. 17, 10:56 am
Tartózkodási hely: Tiszaújváros
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ericka » 2007 aug. 14, 11:27 am

Ez igaz, mert a tesóm is a műszaki viszgára mindig visszarakja a gyári rugókat(Opel Astra). Mert egyébként nem engednék át a vizsgán.

De az egyik haverjának pedig lekellett vakarnia(szó szerint ott a vizsgáztató központban) a fóliát a BMW-ről, mert az is tilos!

Ez azért elég durva, pedig az új autókon már alapból levannak fóliázva az üvegek.


Ericka

Avatar
kis_andras
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2007 máj. 22, 02:01 pm
Tartózkodási hely: cs. megye
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kis_andras » 2007 aug. 14, 11:57 am

Ericka írta:Ez azért elég durva, pedig az új autókon már alapból levannak fóliázva az üvegek.
Ericka
Az más dolog... Fólia meg fólia közt van különbség... A legfontosabb a fényáteresztőképesség...
ezzel kapcsolatban egy idézet:


"A gazdasági és közlekedési miniszter 84/2005. (X.11) GKM rendeletének 3. §-a szerint személygépkocsik esetén, nem csak a hátsó oldalsó ablakok, de a hátsó szélvédő is bármely sötétségű fóliával jogszerűen ellátható, amennyiben a fólia magyarországi minősítéssel ("H" engedély) rendelkezik, valamint a gépjármű két oldalsó tükörrel van ellátva. Pontosítva:



- A "B" oszlop mögötti üvegek (hátsó oldalsó, hátsó szélvédő) csak érvényes "H" minősítő jellel rendelkező anyaggal fóliázhatók, a fényáteresztéstől függetlenül.



- A vezető üléssor melletti üvegek is fóliázhatók olyan anyaggal, mely rendelkezik érvényes "H" minősítő jellel, de összegzett fényáteresztő képessége nagyobb, vagy egyenlő 70 %-nál (AU 75, SCL).



- Az első szélvédő esetében, kivéve a lehajtott napellenzők által takart felület (ahova sötétítő csík szerelhető), is fóliázható, érvényes "H" jellel rendelkező anyaggal, ha összegzett fényáteresztő képessége nagyobb, vagy egyenlő 75 %-nál (SCL).



A fólia felszerelését és megjelölését követően a kivitelező a rendelet alapján fóliázható üvegfelületekről műbizonylatot állít ki, és ezt átadja a gépjármű tulajdonosának. A műbizonylat a közúti ellenőrzések és a vizsgáztatások alkalmával igazolja a fólia szakszerű kivitelezését és „H” minősítését. Amennyiben a fóliával ellátott gépjármű tulajdonosa nem rendelkezik ilyen műbizonylattal, akkor a gépjármű műszaki vizsgán visszahívható valamint közúti ellenőrzés során bírságolható."


Az ültetőrugóért meg szerintem csak hálálkodjanak, mert mivel alacsonyabban van a gk. súlypontja, jóval stabilabb, kevésbé hajlamos a felborulásra....
És az egészben az az idegesítő, hogy egy talicska pénzt ráköltök, hogy jobb és szebb legyen, erre a lámpa és fék nélküli lyukas oldalú; szétrohadt kétütemű szarokkal még szabadlábon garázdálkodnak.....
kisa.
E12 facelift

Pacsker

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2007 aug. 16, 12:33 pm

A fóliázás nem tilos. Egy megadott értékig. Nemtom pontosan hány %-ig rakhatsz rá. Ha jól tudom az első szélvédőre semmit. Legfeljebb egy felső csíkot, ami "holt látómező".
A lényeg, h papírod legyen róla. Hogy szakemberek rakták fel és hogy nem halagdja túl a már bűntethető sötétségi szintet.

Az ültető rugót megintcsak nem értem. Biztos hogy vannak gyári sport/ültető keményített rugók. Amit ha kérsz még a márkaszervízben is kicserélnek. Cak gondolom arról is kell papír, h ez esetben toyota által bevizsgált, biztonságos és szakszervízben garanciálisan rakták fel. Biztos van itt is kivétel.

A lámpát megértem én is.

Nem akarok csúnya szavakat használni, h ezek a ........................... KPM-esek ezzel töltik az idejüket. Undorító!

Itt volt Pampi, megnyugodtam. Nem folytatom úgy is tudnátok... :lol:


Válasz küldése