Autóápolás

Autóink karosszériájának és beletrének szebbé tétele és ezek állagmegőrzése. Tippek, trükkök, tapasztalatok
bepi81
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Autód gyártási éve: 2000
Autód típusa (és generációja): Avensis
Autód felszereltségi jelölése: Sol
Autód karosszéria variánsa: Wagon (5 ajtós)
Re: Autóápolás

Hozzászólás Szerző: bepi81 » 2015 jan. 10, 04:25 pm

Nem. De különbséget kell tenni a körülmények között. A só sehogy nem jó, ez tény. De sokkal szarabb a helyzet, ha magas páratartalomban, sós állapotban dúnsztolod a fémet, mintha -5 - -10 fokban áll az autó az utcán. :wink:
Ha 1-2 hetet áll így, minden bizonnyal semmi baja nem lesz. Jó, én egy jó állapotú autóról beszélek, egy 20-25-30-35 éves kasztni lehet, hogy érzékenyebb már... de szerintem fagyban azok sem rohadnak jelentősen.
E11 facelift Corolla Liftback 1,4 vvti terra
T22 facelift Avensis Wagon 1,8 vvti Sol
Kép

attila91
Visszajáró
Visszajáró
Re: Autóápolás

Hozzászólás Szerző: attila91 » 2015 ápr. 12, 09:45 pm

Sziasztok!

Van egy pár elem az autómon (E10 szedán), aminek a javíttatását most tavaszra tervezem (két hátsó ív, vezetőoldali ajtó, bal első sárvédő) Emiatt az autót belülről mondhatni teljesen szétkaptam :) A kérdésem az lenne, hogy lakatolás és fényezés után miket érdemes elvégezni az autón, ha már így szét van szedve (műszerfal, tetőkárpit és az A oszlop borítás maradt csak fenn)?

Amikre én gondoltam:

-Alváz és üregvédelem. Na itt minden érdekel, kinek mi vált be, mert olvastam/hallottam már mindenfélét.

-Takarítás. Üléseket, és a szőnyeget vizes takarítógéppel szeretném kitisztítani, az ajtókárpitokat pedig kárpittisztító habbal majd porszívó, de ez is a legkisebb fokozaton nehogy felrántsa a kárpitot :)

Bármilyen tanácsot szívesen fogadok. Lehet, hogy valamit szeretnék, csak éppen nem jut eszembe, hogy meg kéne most csinálnom :)

Üdv: Attila

Válasz küldése