Klubtag térkép

Klubos relikviák, Aranyköpések, Tagok másképp...
Avatar
Atanen
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 219
Csatlakozott: 2007 márc. 17, 12:38 pm
Autód gyártási éve: 1999
Autód típusa (és generációja): Corolla E11
Autód felszereltségi jelölése: G6R
Autód karosszéria variánsa: Hatchback (3 ajtós)
Tartózkodási hely: Bécs
Kapcsolat:
Re: Klubtag térkép

Hozzászólás Szerző: Atanen » 2020 jún. 10, 08:28 pm

pézsé írta:
2014 ápr. 17, 11:10 am
Korábban csináltam több ilyet is, akad némi tapasztalat és tudom milyen rengeteg meló, főleg egy embernek, de szerencsére meglehet osztani több editorral a munkát.
Egy kis referencia:
http://www.bazleveltar.hu/news.php?extend.58
https://maps.google.hu/maps/ms?hl=hu&ie ... dg=feature


Több verziót is végiggondoltam, de ez tűnik a legjobbnak, így csak ezt írom le:
- Egyedi jelölő(tüske amit leszurkálunk):
A jelölőket testre lehet szabni, akár lehetne a betűkód is a jelölő(tüske) helyett pl.: E8, E9, persze (különböző színűek, szépen megszerkesztve, hogy kicsiben is mutasson.) és ilyenekkel lenne teleszúrva a térkép (külföldiek is akkor már :) ) és egyből látszana merre vannak milyen verdák
- Jelölő (E11) leírásban lenne a
* tag neve: Pézsé
* kocsi részletezése egy sorban: 12/1998 TOYOTA COROLLA (EE111L-DLMDKW) TERRA UKP EUR LB LHD 4EFE MTM 5F
* link a fórumbéli adatlapjára a kapcsolatfelvételhez.

Használat:
Bal oldalt a gördülő lista nagyon hasznos a kereséshez:
- A típus jelölők megmondják szépen sorrendben milyen kocsiról van szó.
- A jelölő neve a nicknév lenne (a ref-ben a városnév)
- Leírásban kocsi részletezése és a fórom adatlap linkje, ugye az csak tagoknak elérhető a fórumon?
Persze direktben is lehet böngészni a térképet. A lista nélkül, ha úgy tetszik.

Hasznosság:
- Referenciaként lehet mutogatni a médiának, támogatóknak, de ahhoz a szülőoldalt is össze kellene dobni (ahhoz is van pár ötletem.)
- Egyedülálló, kétlem hogy az ország bármelyik klubja beletolna ennyi energiát egy ilyen adatbázis létrehozásába.
- A tagokon kívül be lehetne tenni:
* Ajánlott szervizeket (ha bejáratott szerelő, és ha csengeti a támogatás, kedvezményt akkor bekerülhet :-) A CCH Köszhasznú egyesület egyébként, vagy van mögötte valami vállakozás stb.)
* Hasonlóan a Boltokat
* Bontókat
Mindnek saját jelölőt faragni (pl.: szervizkulcs, fogaskerék, roncs), hogy kitűnjön a kocsik közül a szolgáltató szektor.

ha ez így megvalósulna azt hiszem igen hasznos alkalmazás lenne.


Technikailag:
Kellene egy táblázat a bemenő adatokhoz:
Nicknév, Település, E-kód, Kocsi részletezés. Ezek kötelező mezők az adatlapokon?

Megnéztem egy kicsit a tagokat és felmerült pár kérdés:
- Van-e támogatás a klubbtagok oldaláról egy ilyen munkához, hasznosnak tartják-e?
- Nincs publikus aktivitás mérés? Pl. a zombi tagokat fölösleges felvenni. az egész csak akkor ér valamit ha élő tagok vannak benne. Én a portáljaimról kigyakom midig pár figyelmeztetés után az igen régóta nem aktívakat. Ez viszont kétélű dolog.

Lehet előtte érdemes lenne megnézni működik-e a lokálpatrióta szerveződés simán a fórum keretein belül, mert pusztán demonstrációs célra nagy befektetés ennek a megvalósítása.
Jól hangzik, láttam már amatőr rádiós verzióban ilyesmit! Szerintem kár túlbonyolítani, mert akkor nem csinálja meg senki.
Egyszerűen egy jelölőtüske a fórumnévvel. Szerintem.
- Toyota Starlet P7 és P9 (1E 2E és 4E-FE motorokkal)
- Toyota Carina E (4A-FE és 3S-FE motorokkal) (irodalom van!) :rock:
- Toyota Corolla E9 (1C) és E10-E11 (4A-FE és 4E-FE motorokkal)

:e11hb: AE111L G6R a Vadászbékaaa!!! :karorom:
- Faternak időközben Prius 2
- OFF Wheeler 8000 Cr-Mo acél MTB
- OFF Merida Kalahari 570 Cr-Mo acél MTB

Nyisd a folytószelepet!Fék?Ne hülyülj!
fanatik-amse.uw.hu
atanen.xfree.hu

Avatar
Atanen
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 219
Csatlakozott: 2007 márc. 17, 12:38 pm
Autód gyártási éve: 1999
Autód típusa (és generációja): Corolla E11
Autód felszereltségi jelölése: G6R
Autód karosszéria variánsa: Hatchback (3 ajtós)
Tartózkodási hely: Bécs
Kapcsolat:
Re: Klubtag térkép

Hozzászólás Szerző: Atanen » 2021 szept. 02, 12:26 pm

pézsé írta:
2014 ápr. 16, 08:17 pm
B26 írta:Sziasztok!

Szerintem kéne csinálni egy tablót,ami úgy nézne ki,hogy egy Mo. térképen igazolványkép méret? képek,amiket kiszúrogatnánk. Minden tag képét,s autójának képét is az adott helyhez szúrnánk,amit megad székhelynek (;))!

Így mindenkinek tiszta lenne,hogy mondjuk az ország melyik felében találkozhat spontán is akár a tagokkal,vagyis hol és kivel!

Na milyen ötlet? Ki tudná megcsinálni?
Érdekel ez még valakit? Ma már egy google térképpel kényelmesen meg lehetne oldani.
Arra is gondoltam lehetne nyitni egy "Lokálpatrióták ide" topikot, mint azt már tobb más fórumon láttam, és azon belül lehetne a lokáltalikat, szereléseket stb. szervezgetni.
Az egyik baromi munkaigényes, a mások meg jól önszerveződő. Mit szóltok hozzá?
Engem személy szerint érdekelne. Ha lehet, rövid infót is tennék hozzá, ki miben jártas, ha valaki pont arrafelé túrista és megszorul valamivel, tudja hogy kit keressen...
Én autószerelö (voltam) Bécsben, most a javításokhoz írom az árajánlatokat az ATU-nál (AutoTeile Unger, 238-as telephely) Bécs északi részén.
Ha 1,4 D4D kupplung kell xZZxx vagy xAxx motorokra, E12 fék az E10/11-re vagy ST205 (Celica GT4) olajszürö az említett motorokra, engem kell keresni! 8)
- Toyota Starlet P7 és P9 (1E 2E és 4E-FE motorokkal)
- Toyota Carina E (4A-FE és 3S-FE motorokkal) (irodalom van!) :rock:
- Toyota Corolla E9 (1C) és E10-E11 (4A-FE és 4E-FE motorokkal)

:e11hb: AE111L G6R a Vadászbékaaa!!! :karorom:
- Faternak időközben Prius 2
- OFF Wheeler 8000 Cr-Mo acél MTB
- OFF Merida Kalahari 570 Cr-Mo acél MTB

Nyisd a folytószelepet!Fék?Ne hülyülj!
fanatik-amse.uw.hu
atanen.xfree.hu


Válasz küldése