Klubtag térkép

Klubos relikviák, Aranyköpések, Tagok másképp...
Atanen
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Autód gyártási éve: 1999
Autód típusa (és generációja): Corolla E11
Autód felszereltségi jelölése: G6R
Autód karosszéria variánsa: Hatchback (3 ajtós)
Kapcsolat:
Re: Klubtag térkép

Hozzászólás Szerző: Atanen » 2020 jún. 10, 08:28 pm

pézsé írta:
2014 ápr. 17, 11:10 am
Korábban csináltam több ilyet is, akad némi tapasztalat és tudom milyen rengeteg meló, főleg egy embernek, de szerencsére meglehet osztani több editorral a munkát.
Egy kis referencia:
http://www.bazleveltar.hu/news.php?extend.58
https://maps.google.hu/maps/ms?hl=hu&ie ... dg=feature

Több verziót is végiggondoltam, de ez tűnik a legjobbnak, így csak ezt írom le:
- Egyedi jelölő(tüske amit leszurkálunk):
A jelölőket testre lehet szabni, akár lehetne a betűkód is a jelölő(tüske) helyett pl.: E8, E9, persze (különböző színűek, szépen megszerkesztve, hogy kicsiben is mutasson.) és ilyenekkel lenne teleszúrva a térkép (külföldiek is akkor már :) ) és egyből látszana merre vannak milyen verdák
- Jelölő (E11) leírásban lenne a
* tag neve: Pézsé
* kocsi részletezése egy sorban: 12/1998 TOYOTA COROLLA (EE111L-DLMDKW) TERRA UKP EUR LB LHD 4EFE MTM 5F
* link a fórumbéli adatlapjára a kapcsolatfelvételhez.

Használat:
Bal oldalt a gördülő lista nagyon hasznos a kereséshez:
- A típus jelölők megmondják szépen sorrendben milyen kocsiról van szó.
- A jelölő neve a nicknév lenne (a ref-ben a városnév)
- Leírásban kocsi részletezése és a fórom adatlap linkje, ugye az csak tagoknak elérhető a fórumon?
Persze direktben is lehet böngészni a térképet. A lista nélkül, ha úgy tetszik.

Hasznosság:
- Referenciaként lehet mutogatni a médiának, támogatóknak, de ahhoz a szülőoldalt is össze kellene dobni (ahhoz is van pár ötletem.)
- Egyedülálló, kétlem hogy az ország bármelyik klubja beletolna ennyi energiát egy ilyen adatbázis létrehozásába.
- A tagokon kívül be lehetne tenni:
* Ajánlott szervizeket (ha bejáratott szerelő, és ha csengeti a támogatás, kedvezményt akkor bekerülhet :-) A CCH Köszhasznú egyesület egyébként, vagy van mögötte valami vállakozás stb.)
* Hasonlóan a Boltokat
* Bontókat
Mindnek saját jelölőt faragni (pl.: szervizkulcs, fogaskerék, roncs), hogy kitűnjön a kocsik közül a szolgáltató szektor.

ha ez így megvalósulna azt hiszem igen hasznos alkalmazás lenne.

Technikailag:
Kellene egy táblázat a bemenő adatokhoz:
Nicknév, Település, E-kód, Kocsi részletezés. Ezek kötelező mezők az adatlapokon?

Megnéztem egy kicsit a tagokat és felmerült pár kérdés:
- Van-e támogatás a klubbtagok oldaláról egy ilyen munkához, hasznosnak tartják-e?
- Nincs publikus aktivitás mérés? Pl. a zombi tagokat fölösleges felvenni. az egész csak akkor ér valamit ha élő tagok vannak benne. Én a portáljaimról kigyakom midig pár figyelmeztetés után az igen régóta nem aktívakat. Ez viszont kétélű dolog.

Lehet előtte érdemes lenne megnézni működik-e a lokálpatrióta szerveződés simán a fórum keretein belül, mert pusztán demonstrációs célra nagy befektetés ennek a megvalósítása.
Jól hangzik, láttam már amatőr rádiós verzióban ilyesmit! Szerintem kár túlbonyolítani, mert akkor nem csinálja meg senki.
Egyszerűen egy jelölőtüske a fórumnévvel. Szerintem.
- Toyota Starlet P7 és P9 (1E 2E és 4E-FE motorokkal)
- Toyota Carina E (4A-FE és 3S-FE motorokkal) (irodalom van!) :rock:
- Toyota Corolla E9 (1C) és E10-E11 (4A-FE és 4E-FE motorokkal)

:e11hb: AE111L G6R a Vadászbékaaa!!! :karorom:
- Faternak időközben Prius 2

Nyisd a folytószelepet!Fék?Ne hülyülj!
fanatik-amse.uw.hu
atanen.xfree.hu

Válasz küldése