Corolla Club Hungary

CCH

Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: 2018 ápr. 24, 02:52 am

Hozzászólás a témához  [ 620 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 38, 39, 40, 41, 42
 Segítség kellene! 
Szerző Üzenet
Újonc
Újonc

Sziasztok!
Segítséget kérnék abban, hogy találkozott-e már valaki 2003-as 1.4-es benzin-es 4zz-s motor kódú corollánál benzin érzékenységre (azaz gyengébb minőségű benzinre érzékeny). Nálam gyenge minőségű benzin után felvillan a check lámpám és gyújtáskimaradást jelez. Bárkinek volt hasonló problémája? Üzemanyag szűrő esetleg segíthet ezen?
Egy hosszabb sztorit már leírtam egy másik topikban, ezt nem ecsetelném megint (tudjatok a rossz emlékek meg minden... :D), de itt egy link ha valakinek olvasgatni támad kedve :) : viewtopic.php?f=7&t=484&start=420

2018 ápr. 15, 06:24 pm
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó

Igen, a 4zz Bosch ECU érzékeny erre, volt is belőle javított verzió. Nem mindig “hallja” meg a kopogásérzékelőt.

Viszont én másra gyanakodnék a benzin mellett:
- trafók (el szoktak fáradni, a tied pedig már sok kilómétert ment)
- nehezen alakul ki megfelelő benzin-levegő keverék a hengerben:
- kellene csinálni egy veszteségmérést az nem csak azt mondja meg, van-e gond, hanem azt is hol (szívószelep, kipuf szelep vagy gyűrűk)

Milyen hibakódokat olvastatok ki? Mi a száma?

2018 ápr. 15, 07:46 pm
Profil Honlap
Újonc
Újonc

Hát a trafok mind ki lettek cserélve meg az injektorokat is megpucolták. Po300-tól po304-ig jöttek elő a hibakódok váltakozva. Azért gondoltam a benzinre, mert amikor a molos 100as benzint töltöttem bele 2-3 nap múlva kialudt a check lámpám de aztán amikor sima 95össsel töltöttem megint előjött. Ma megint jobb benzint raktam bele kíváncsi vagyok mi lesz a reakciója.
Ezt a vesztességmérést még megnézem, karburátorosnál mérik ezt?

2018 ápr. 15, 09:25 pm
Újonc
Újonc

Az omw-s super 95östől nem aludt ki a 100ast most tesztelem megint, lehet a múltkor valami mas miatt aludt ki.

2018 ápr. 20, 06:48 am
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó

4zz-fe: P0300, P0301-0304 hibák okai:

- elektromos kábel probléma ECU / motortéri kábelköteg
- csatlakozó nincs rendesen a helyén vagy kontaktos a belseje (injektorok, trafók, légtömegmérő, vízhőfok mérő, stb)
- légtömegmérő és motor között tömítetlen a szívórendszer vagy egyik vákuum cső lyukas
- trafók bizonytalankodnak
- injektorok bizonytalankodnak
- elégtelen benzinnyomás vagy hibás benzinpumpa
- légtömegmérő hiba
- vízhőfok jeladó hiba
- hengerek tömítetlensége
- szelephézag nem jó
- szelepvezérlés el van mászva
- ECU hibás
+1 Bosch 4zz-fe ECU kopogásszenzor jelét nem hallja rendesen

Minden egyes hibakódhoz el van mentve mit csinált a motor amikor keletkezett (freeze frame data). Ezeket olvassátok ki és írd meg (rpm, vízhőfok, LTFT #1, STFT #1, gyújtás, stb) ezekből lehetséges következtetni merre kell vizsgálódni.

2018 ápr. 20, 08:30 am
Profil Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 620 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 38, 39, 40, 41, 42