Autóüveg fólia

Autóink karosszériájának és beletrének szebbé tétele és ezek állagmegőrzése. Tippek, trükkök, tapasztalatok
Avatar
decaon16
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007 máj. 20, 03:22 pm
Autód gyártási éve: 1997
Autód típusa (és generációja): Corolla E11
Autód felszereltségi jelölése: G6
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Hungary

Hozzászólás Szerző: decaon16 » 2008 szept. 22, 12:40 pm

Biagio írta:Misi?
Ez az amit én ajánlottam a Szlovák úton? :?
Bizony hogy az! :?
Na mindegy, már eldöntöttem hogy 1 évig fenn hagyom őket, mert addig érvényes a müszaki, oszt leszedem az oldalsókat a fenébe (Az első szélvédőn talán fenn hagyom a csíkot)! Addig talán nem szúrnak ki maguknak a rend őrei..... :roll:
Pacsker írta:Lehet, hogy kamu, de ki tudja. Hogy nem elég a mbizonylat, hanem hogy aforgalmiba is be kell vezetni. Ti erről mit tudtok?
Nos Yuko hátsó ablakai 1998 Májusa óta fóliázva vannak, és semmi irkafirát nem találok a forgalmimban. Ha komoly lenne a dolog, akkor szerintem ha az elsőnél nem is, de a 2. tulajnál vagy nálam csak írtak volna már valami kisebb novellát a forgalmiba ez miatt! :roll:
1997 E11 Liftback 1,3 G6
Misel (Volt adminisztrátor bácsi)

Kép
"Így vagy úgy, de a sors visszafizet mindenkinek mindent!"

Avatar
Biagio
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 2864
Csatlakozott: 2007 máj. 25, 11:15 am
Tartózkodási hely: majdnem Bp.

Hozzászólás Szerző: Biagio » 2008 szept. 22, 10:07 pm

Sajnálom!
Pedig nekem minden oké volt és segítőkész volt a srác!
Igaz a műhelyben én se maradhattam, de végig láttam a váróból az ezüst madarat.
Vissza kettõ, padló, vagy nagy gáz, kis kuplung.
No injektor No ABS No Computer No problem :e9bia:
Kép

Avatar
decaon16
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007 máj. 20, 03:22 pm
Autód gyártási éve: 1997
Autód típusa (és generációja): Corolla E11
Autód felszereltségi jelölése: G6
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Hungary

Hozzászólás Szerző: decaon16 » 2008 szept. 23, 08:21 am

A segítőkézséggel nem volt baj, csak a sumákolással, és (mondhatni) az illegalitással! :?
Egyébként meg ne hibáztasd magad, tudtommal nem kényszeritettél hogy oda vigyem! Meg ha leszedem majd a 2 oldalsót, csak 8000 HUF-om bánja, ami nem a világ vége!
Azért a "Konfliktusok is vannak" c. topikban még visszatérünk erre! :twisted:
1997 E11 Liftback 1,3 G6
Misel (Volt adminisztrátor bácsi)

Kép
"Így vagy úgy, de a sors visszafizet mindenkinek mindent!"

Avatar
Fiszy
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2008 aug. 09, 08:50 pm
Tartózkodási hely: Pécs
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fiszy » 2010 ápr. 11, 11:18 am

Ha ültetõ rugókkal, fóliázva, sokpontos biztiövvel, (ne adj' Isten becsövezve), és egyéb finomságokkal akarsz furikázni, egy táskányi papírt kell magadnál hordani.
Százszor eltaposhatsz, újra felállok,
Az utam végig kell járnom.
>>Pokolgép<<

jelenleg semmi, de volt már, és lesz is majd egy:KE70

Avatar
Bubi
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 5966
Csatlakozott: 2007 dec. 29, 04:26 pm
Tartózkodási hely: Bp. környéke

Hozzászólás Szerző: Bubi » 2011 ápr. 04, 07:01 pm

Szeretném a hátsó ablakokat és a hátsó szélvédõt lefóliáztatni de nem tudom, hogy mennyit számít. Nekem tényleg az lenne a lényeg, hogy ne süljön meg a kutya hátul. Néha többszáz kilómétert fogunk autózni. Ha rolóval vagy máshogy is el lehet érni a megfelelõ sötétítést inkább árnyékolástnekem az is ok. Tud valaki valami konkrétat mondani? Olvasgattam vissza de nem kaptam választ.
Corolla E11 4E FE ex tulajdonos
ex bubidisc felhasználó
Autó, motor és gokart rajongó.

Avatar
Biagio
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 2864
Csatlakozott: 2007 máj. 25, 11:15 am
Tartózkodási hely: majdnem Bp.

Hozzászólás Szerző: Biagio » 2011 ápr. 04, 07:14 pm

Szerintem a fólia sokat felfog én nem bántam meg, sokkal többet ér mint egy redõny az ablak után ami már amúgy is beengedte a meleget a kocsiba, míg a fóli közvetlenül az üvegrõl veri vissza a napfényt. Ha pl. az autót a napon hagyon ugyan úgy be fog melegedni a fémen keresztül is, de érezhetõen nem fog megégni a segged az autóban. Nem kell a legsõtétebbet felrakni ahoz, hogy ne legyen tûzforró az ülés.
Egyúttal ne adj isten bevernék az ablakot akkor csak hálósodik és nem robban be az üveg.
Vissza kettõ, padló, vagy nagy gáz, kis kuplung.
No injektor No ABS No Computer No problem :e9bia:
Kép

Avatar
Bubi
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 5966
Csatlakozott: 2007 dec. 29, 04:26 pm
Tartózkodási hely: Bp. környéke

Hozzászólás Szerző: Bubi » 2011 ápr. 04, 07:16 pm

köszi :)
Corolla E11 4E FE ex tulajdonos
ex bubidisc felhasználó
Autó, motor és gokart rajongó.

Avatar
bepi81
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2010 nov. 23, 03:40 pm
Autód gyártási éve: 2007
Autód típusa (és generációja): Verso
Autód felszereltségi jelölése: Sol
Autód karosszéria variánsa: MPV
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Hozzászólás Szerző: bepi81 » 2011 ápr. 04, 10:15 pm

bubidisc írta:Szeretném a hátsó ablakokat és a hátsó szélvédõt lefóliáztatni de nem tudom, hogy mennyit számít. Nekem tényleg az lenne a lényeg, hogy ne süljön meg a kutya hátul. Néha többszáz kilómétert fogunk autózni. Ha rolóval vagy máshogy is el lehet érni a megfelelõ sötétítést inkább árnyékolástnekem az is ok. Tud valaki valami konkrétat mondani? Olvasgattam vissza de nem kaptam választ.
Egy jófajta 15% körüli fényátereszésû fólia durván 50% feletti IR szûrést tud 95% feletti UV szûrés mellett. (pl. Skyfol Shark HP15)
Ez tökéletes megoldás a kuttynak. Az én autóm fekete, képzelheted, mennyire szívja magába a nap melegét. Én az említett fólia márkábó a HP20-ast rakattam fel és bõven érezni még így is, hogy kevésbé melegszik fel a kocsi. Jó a kilátás, gyakorlatilag este is ugyanolyan, semmivel sem zavaróbb, mint fólia nélkül, cserébe napsütésben Még be lehet látni rajta, ami a 15-ös fóliára már nem igen jellemzõ. Én nem akartam ennél sötétebbet, mint ami van.

Plusz a Praktikerben vettem 200Ft-ért 2db tapadókorongos naphálót (fekete), még az is jól megtöri a káros napsugarakat, tovább védendõ a hátul utazókat (így fóliával, meg pláne!)
4 év E11 fl Corlla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
Jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Avatar
Laic
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 228
Csatlakozott: 2010 okt. 25, 03:23 pm
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós

Hozzászólás Szerző: Laic » 2011 ápr. 05, 08:34 am

Nekem is fóliás az autó, de minden ablaka, szélvédõn meg egy csík. Megnéztem a mûbizonylatát (én így vettem a gépet) NightHawk OP30 van beleírva. Kifejezetten kellemes napsütésben, pl ha szembõl süt és nem a fólián keresztül már vakít, olyankor feljebb csúszok az ülésben és máris tökéletes :lol: és este sem zavaró.
Toyota Corolla 1,4 sedan E11 4E-FE

Avatar
Bruce E9
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1836
Csatlakozott: 2007 okt. 01, 03:36 pm
Autód gyártási éve: 1988
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Tiszaújváros

Hozzászólás Szerző: Bruce E9 » 2011 ápr. 05, 09:51 am

Laic írta:Nekem is fóliás az autó, de minden ablaka, szélvédõn meg egy csík. Megnéztem a mûbizonylatát (én így vettem a gépet) NightHawk OP30 van beleírva. Kifejezetten kellemes napsütésben, pl ha szembõl süt és nem a fólián keresztül már vakít, olyankor feljebb csúszok az ülésben és máris tökéletes :lol: és este sem zavaró.
Akkor örülhetsz ha még nem büntettek meg a rendõrök. Ha a két elsõ oldalablakod le van fóliázva akát 30 rugóra is megvághatnak egy közúti ellenõrzésen. Nem vicc, engem már így kapcsoltak le, szirénával +villógóval jöttek utánam. És nem a dúrva sötét fólia volt fenn.

Nem tudom mikor vetted a kocsit, de mûszaki vizsgán is az az elsõ, amit néznek hacsak nem tolsz valami "kis összeget". :wink:
----------------------------------
Forró Fecske
AE92 Corolla Liftback GT-i, Black Top G6

Avatar
bepi81
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2010 nov. 23, 03:40 pm
Autód gyártási éve: 2007
Autód típusa (és generációja): Verso
Autód felszereltségi jelölése: Sol
Autód karosszéria variánsa: MPV
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Hozzászólás Szerző: bepi81 » 2011 ápr. 05, 09:57 am

Laic írta:Nekem is fóliás az autó, de minden ablaka, szélvédõn meg egy csík. Megnéztem a mûbizonylatát (én így vettem a gépet) NightHawk OP30 van beleírva. Kifejezetten kellemes napsütésben, pl ha szembõl süt és nem a fólián keresztül már vakít, olyankor feljebb csúszok az ülésben és máris tökéletes :lol: és este sem zavaró.
Ezt a fóliát a Sunguard gyártotta, nekünk is ez a fajta volt az OFF G Astránkon, csak még szabálytalanul az elsõ oldalablakokon is, bár én oda és a hátsó szélvédõre 35%-os fényáteresztésût, oldalra a többi ablakra 20-ast tetettem. Nekem nagyon jó emlékeim vannak arról a fóliáról is (Sunguard)
4 év E11 fl Corlla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
Jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Avatar
Laic
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 228
Csatlakozott: 2010 okt. 25, 03:23 pm
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós

Hozzászólás Szerző: Laic » 2011 ápr. 05, 11:03 am

Nem tudtam, hogy elsõkre abszolut nem lehet, de ez már 2008 óta rajta van mûbizonylat szerint. Akkor már biztos volt vagy 2 vizsgája...
Másnak van tapasztalata az elsõ ablakokon lévõ fóliáról/büntetésrõl?
Toyota Corolla 1,4 sedan E11 4E-FE

Avatar
Biagio
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 2864
Csatlakozott: 2007 máj. 25, 11:15 am
Tartózkodási hely: majdnem Bp.

Hozzászólás Szerző: Biagio » 2011 ápr. 05, 11:11 am

Van, nem is olyan rég 2 hónapja "új" M0-ás M3-as után 50 méterrel utánam jött a rendõr (nem gyorshajtás miatt) levillogott és szerencsémre "csak" 3000-el vágott meg és büntetõ pontot sem kaptam.
A kocsi teljes körbe fóliázása 2008-ban volt (Sunguard) a B oszlop elött 65%-os volt, a B oszlop után 35%-os van.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Biagio 2011 ápr. 05, 11:12 am-kor.
Vissza kettõ, padló, vagy nagy gáz, kis kuplung.
No injektor No ABS No Computer No problem :e9bia:
Kép

Avatar
Laic
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 228
Csatlakozott: 2010 okt. 25, 03:23 pm
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós

Hozzászólás Szerző: Laic » 2011 ápr. 05, 11:11 am

Egy ilyet találtam:
Az autófóliákra vonatkozó szabályozások
Magyarországon az EGB 43. elõírásának és a 2005/84-es Kormányrendelet értelmében autófólia a következõ korlátozásokkal helyezhetõ el a gépjármûvek üvegfelületein:

Hátsó szélvédõ és két hátsó oldalsó üveg: tetszõleges sötétségû, ám AF engedéllyel (figyelem 2008. - tól nem H engedélyt ad ki a hatóság) rendelkezõ autófólia telepíthetõ.
Elsõ oldalsó ablakok: min. 70% látható fényáteresztéssel és AF engedéllyel rendelkezõ autófólia telepíthetõ. A mûszaki vizsga alkalmával az üveggel együtt kell megfelelnie a 70%-os kritériumnak.
Elsõ szélvédõ: min. 75% látható fényáteresztéssel és AF engedéllyel rendelkezõ autófólia telepíthetõ. A mûszaki vizsga alkalmával az üveggel együtt kell megfelelnie a 75%-os kritériumnak. A szélvédõre a napellenzõ vonaláig fényvédõ csík tetszõleges sötétségben telepíthetõ.

Mi az a AF engedély és honnan tudhatom meg, hogy akkor most, ami rajta van engedélyezett-e?
Toyota Corolla 1,4 sedan E11 4E-FE

Avatar
Laic
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 228
Csatlakozott: 2010 okt. 25, 03:23 pm
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós

Hozzászólás Szerző: Laic » 2011 ápr. 05, 11:34 am

Toyota Corolla 1,4 sedan E11 4E-FE


Válasz küldése