ToyoTeam Garage Autószerviz Kft. - AJÁNLOTT SZAKSZERVIZ

Klubtagok által ajánlott, minőségi munkát nyújtó személyek és helyek
Avatar
bepi81
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2010 nov. 23, 03:40 pm
Autód gyártási éve: 2007
Autód típusa (és generációja): Verso
Autód felszereltségi jelölése: Sol
Autód karosszéria variánsa: MPV
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Re: ToyoTeam Garage Autószerviz Kft. - AJÁNLOTT SZAKSZERVIZ

Hozzászólás Szerző: bepi81 » 2016 márc. 18, 09:56 am

Jövő hét keddi időpontra érkezem a fiúkhoz, itt is, a TCH fórumon is, és az fb oldalon is elégedett véleményeket olvastam róluk, bizakodva megyek hozzájuk. :hehe:
4 év E11 fl Corlla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
Jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Avatar
Zolee11
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2013 aug. 13, 01:10 pm
Autód gyártási éve: 2001
Autód típusa (és generációja): Corolla E11
Autód felszereltségi jelölése: Terra
Autód karosszéria variánsa: Sedan (4 ajtós)
Tartózkodási hely: Maglód
Re: ToyoTeam Garage Autószerviz Kft. - AJÁNLOTT SZAKSZERVIZ

Hozzászólás Szerző: Zolee11 » 2016 márc. 29, 04:31 pm

Az én tapasztalataim:
Az autó pénteken (március 18-án) került a szervizbe, azzal a problémával, hogy a jobb hátsó fék folyamatosan fog. Már esélyes volt, hogy a betétnek és a tárcsának is annyi, mert elég erős szaga volt, miután legelső alkalommal (4 nappal korábban) észrevettem, hogy baj van, de szerencsére időben észrevettem, hogy nem odaillő szagok terjengenek az autó mellett. Az autó teljesítményében nem lehetett észrevenni, csak a guruláskor volt feltűnő, miután kifejezetten figyeltem erre. Ezek után csak nagyon rövid szakaszokra volt használva, amire muszáj volt, de pár km alatt is felforrósodott a fék, sőt még a felni is. Még aznap megnézték a srácok, sajnos nyerget kellett cserélni, számítottam erre, mert korábban is volt nyűg mindkét oldalon a hátsó fékekkel. Az autó átadása előtt jeleztem, hogy nagyon jó lenne, ha szerdára elkészülne, mert elutaznánk vidékre. Már szombaton árajánlatot küldtek, így hétvégén volt idő eldönteni mit is szeretnék pontosan. Hétfő délben hívtak, hogy elkészült az autó.
Nagyon kedvező árakat kaptam mind az alkatrészekre, mind a munkadíjra, ha osztályozni kellene: 10/10.
Nyugodt szívvel merem ajánlani a srácokat, nagyon korrektek, segítőkészek!

Ezúton is köszönöm szépen a gyors munkátokat!
'01 Toyota Corolla Sedan 1,4 Linea Terra ('12-)

Avatar
bepi81
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2010 nov. 23, 03:40 pm
Autód gyártási éve: 2007
Autód típusa (és generációja): Verso
Autód felszereltségi jelölése: Sol
Autód karosszéria variánsa: MPV
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Re: ToyoTeam Garage Autószerviz Kft. - AJÁNLOTT SZAKSZERVIZ

Hozzászólás Szerző: bepi81 » 2016 ápr. 06, 08:57 am

Szintén tapasztalat:

A projektemben írtam korábban az autóm majdnem 1 éve tartó makacs, látszólag érthetetlen hibájáról. Ez a srácoknak köszönhetően végre valahára elhárult! :taps:
A munkadíj is nagyon korrekt volt és Toyota klubtagként 15% kedvezményt is kaptam (ezért is érdemes bármelyik klubban klubtagnak lenni!).
Köszönöm, szuti, szuperek vagytok, további sikeres munkát kívánok! :wink:
4 év E11 fl Corlla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
Jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Avatar
mozso
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 2048
Csatlakozott: 2010 ápr. 15, 08:54 am
Autód gyártási éve: 2006
Autód típusa (és generációja): Corolla E12
Autód felszereltségi jelölése: Luna
Autód karosszéria variánsa: Hatchback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: BP
Kapcsolat:
Re: ToyoTeam Garage Autószerviz Kft. - AJÁNLOTT SZAKSZERVIZ

Hozzászólás Szerző: mozso » 2016 ápr. 10, 09:13 pm

bepi81 írta:Szintén tapasztalat:

A projektemben írtam korábban az autóm majdnem 1 éve tartó makacs, látszólag érthetetlen hibájáról. Ez a srácoknak köszönhetően végre valahára elhárult! :taps:
A munkadíj is nagyon korrekt volt és Toyota klubtagként 15% kedvezményt is kaptam (ezért is érdemes bármelyik klubban klubtagnak lenni!).
Köszönöm, szuti, szuperek vagytok, további sikeres munkát kívánok! :wink:
Ha már párunknak nem hitted el, hogy a vezérlés nem 100%-osan van jelen, legálabb a TTG-nek igen. :-) örülök, hogy rendben van a vas most a TTG segítségével.
CCH vezetőségi tag
Corolla E12 HB - kovácsolt 1ZZ-FE motor + Garrett GT2860R turbo @ 1.5bar + sok egyéb

Avatar
bepi81
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2010 nov. 23, 03:40 pm
Autód gyártási éve: 2007
Autód típusa (és generációja): Verso
Autód felszereltségi jelölése: Sol
Autód karosszéria variánsa: MPV
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Re: ToyoTeam Garage Autószerviz Kft. - AJÁNLOTT SZAKSZERVIZ

Hozzászólás Szerző: bepi81 » 2016 ápr. 11, 09:25 pm

mozso írta:
bepi81 írta:Szintén tapasztalat:

A projektemben írtam korábban az autóm majdnem 1 éve tartó makacs, látszólag érthetetlen hibájáról. Ez a srácoknak köszönhetően végre valahára elhárult! :taps:
A munkadíj is nagyon korrekt volt és Toyota klubtagként 15% kedvezményt is kaptam (ezért is érdemes bármelyik klubban klubtagnak lenni!).
Köszönöm, szuti, szuperek vagytok, további sikeres munkát kívánok! :wink:
Ha már párunknak nem hitted el, hogy a vezérlés nem 100%-osan van jelen, legálabb a TTG-nek igen. :-) örülök, hogy rendben van a vas most a TTG segítségével.
Végülis, a vezérlés gond csak okozat volt, de igen, már megint igazad volt. :fel: :rizspekta:
4 év E11 fl Corlla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
Jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Avatar
Vitya77
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015 jan. 22, 12:49 am
Autód gyártási éve: 1988
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Budapest(Tiszaújváros)
Re: ToyoTeam Garage Autószerviz Kft. - AJÁNLOTT SZAKSZERVIZ

Hozzászólás Szerző: Vitya77 » 2016 máj. 20, 06:08 pm

Ma reggel arra ébredtem, hogy nem lett beállítva a gyújtásom, mióta meg vettem az autót.
Jól is megy, a fogyasztás is rendben, de a Hungaroringre mégsem mehetek fel a nélkül, hogy ne ellenőriztetném!
Írtam egy e-mail t délelőtt a ToyoTeam Garage-nak, hogy ma délután arra járok, ha lehetne, be ugranék.
A meg adott számon vissza is hívtak, hogy mehetek.
Gyújtás rendben!
Nem kellett állítani, így az ellenőrzésért nem is kértek semmit.
Jól esett a hirtelen "soron kívüli ellátás" még ha csak 10 percre vettem is igénybe a szolgáltatásukat.
Kaptak 1-2 finom frissítőt, mert megérdemlik.
Korrekt hozzá állás, gyorsaság, pontosság.
És ezek közül mind választható!
Köszönöm!!!!
CCH vezetőségi tag

1989 E9 Liftback 1.6 XL 4A-F
1988 AE92 Liftback Gt-i 4AGE
1988 AE95 4WD kombi 4AFE
1991 AE95 4WD kombi 4AFE

Avatar
Lyani
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1676
Csatlakozott: 2007 ápr. 22, 01:13 am
Autód gyártási éve: 2012
Autód típusa (és generációja): Auris
Autód felszereltségi jelölése: Sol
Autód karosszéria variánsa: Hatchback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Szigethalom
Re: ToyoTeam Garage Autószerviz Kft. - AJÁNLOTT SZAKSZERVIZ

Hozzászólás Szerző: Lyani » 2016 szept. 27, 09:01 pm

Az előzetes futóműcsekkolás után egy hétre rá - a megbeszélt időpontban - megjelentem a TTG csapatnál.
Az elvárhatónál gyorsabban, és összeszokottabban dolgozott az autón a páros, ami abban nyilvánult meg, hogy nem kérdezett senki, csak pont mindig az történt, aminek történnie kellett. Látszik, hogy régóta dolgoznak együtt. :)
Persze a gyors munkának feltétele a precíz és "a helyén tárolt" szerszám is, amiből nincs hiány.
Arra is lett volna lehetőség, hogy a kiszerelt és láthatóan kopott (LOL atomszar :D ) alkatrészt további felhasználás céljából hazavigyem.

Összességében gyors (de nem eszement kapkodó), precíz (nem izomból ütjük, hanem beigazítjuk) és megbízható (jöttem-mentem) munkavégzés jellemzi a műhelyt.

Ami a leginkább tetszik, hogy nem kell az "öreg" autóra a megjegyzéseket hallgatni, és egyáltalán foglalkoznak vele.
Pontosan tudják, hogy a kedves vevő is tisztában van a hibákkal (persze hogy rohad :( ), nem hívják fel rá a figyelmet fölényeskedő hangnemben.

Ár, idő a megbeszéltek szerint.
Köszi, hajrá!
Auris MK1 HSD Sol 5 door Hatchback
OFF: 2003 Patrol Y61 LWB ZD30

Avatar
Pacsker
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 23933
Csatlakozott: 2007 márc. 09, 06:44 pm
Autód gyártási éve: 1988
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:
Re: ToyoTeam Garage Autószerviz Kft. - AJÁNLOTT SZAKSZERVIZ

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2017 feb. 20, 09:46 am

A fórum szerint ma 1 éves a TTG!! :)
Ennek apropójából a gyakorlatban is volt egy koccintás nemrégiben.

:buliii:
:buli:
:taps:

Ha üzleti szempontból nézzük, kritikus időszakon van túl az új cég... Ennek ellenére nem csak hogy lábon tudott maradni, de szinte példa nélküli léptékkel fejlődik és halad előre. A szakértelem és a jó ismerettség bizony meghozta a gyümölcsét.
Köszönik minden CCH tagnak, akik bizalmat szavaztak nekik és remélik mindenki elégedett mosollyal és jó autóval hagyta el a telephely kapuját! Mindenkit várnak a jövőben is sok szeretettel és igyekeznek az eddigiekhez hasonlóan rugalmasak, precízek és gyors reagálásúak maradni.
Természetesen a CCH tagokat továbbra is kedvezményekkel és kiemelt priorítással várják! ;)

Szívből örülök, hogy a mai világban van egy ilyen szerviz, egy ilyen csapat, akikre nyugodt szívvel bízhatjuk féltett drágaságainkat!
Végül, de nem utolsó sorban az is boldogággal tölt el, hogy ez a jó viszony két oldalú, hisz a TTG "tagjai" családjukkal egyetemben kivétel nélkül részesei találkozóinknak, klubéletünknek is egyaránt!

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Halkan megjegyzem, idén is várható közös szervezésű Toyotás autób@zi esemény, ahol minden Corolla Club tagot sok szeretettel várunk majd!
Klubelnök

Merjünk nagyban gondolkodni!
"Before you say you can't do it, try it" / Sakichi Toyoda
"I always say, the way a man treats his car is how he treats himself." / Tarconi


:e9lb: AE92 Liftback GT-i (4AGE, Kouki)
:te71matyi: TE71 GT DOHC Coupe (2TG, Zenki)
Kép KE11 Sedan felújítását várva (2K, Kouki)
:kp60: KP60 Starlet versenyautó építés alatt (4AGE)

Kép

Avatar
ToyoTeamGarage
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2016 feb. 06, 03:17 pm
Tartózkodási hely: Budapest, Újpest
Kapcsolat:
Re: ToyoTeam Garage Autószerviz Kft. - AJÁNLOTT SZAKSZERVIZ

Hozzászólás Szerző: ToyoTeamGarage » 2017 feb. 21, 10:12 pm

Sziasztok!

Pacsker, köszi a szép szavakat, igyekszünk haladni a dolgainkkal, tervezünk, ötletelünk. A legújabb hírünket pont tegnap jelentettük be:

Kedves Ügyfeleink!
Örömmel értesítünk titeket, hogy a Toyota Central - Europe Hungary-tól megkaptuk az elektronikus szervizinformációs hálózathoz való hozzáférést, így az elektronikus szervizkönyvvel rendelkező Toyota tulajdonosoknak is teljes körű szervizszolgáltatást tudunk nyújtani.

Emellett tervezzük a II. ToyoTeam Garage Gokartversenyt, amiről hamarosan egy kicsivel több részletet próbálunk majd elárulni:-)

Amit még nem tud róla, cégesen kivonulunk a Red Sun Festre is. Aki szeretne, csatlakozzon hozzánk, hiszen a programokban valószínűleg mindenki megtalálja a számítását. Ha pedig más miatt nem is, akkor egy jó bandázás mindenképpen beleférhet. Itt az esemény, ha esetleg valaki nem értesült még róla:

https://www.facebook.com/events/267090137038326/

Úgyhogy nyomatjuk a dolgokat és próbálunk nyitni minden irányba. Ha kérdésetek, kérésetek van, tudjátok hol találtok:-)

Üdv,
A TTG Csapata
Toyoteam Garage

Szuti
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2010 ápr. 08, 10:14 am
Re: ToyoTeam Garage Autószerviz Kft. - AJÁNLOTT SZAKSZERVIZ

Hozzászólás Szerző: Szuti » 2017 okt. 24, 01:55 pm

Sziasztok!

Munkalehetőség!

Autószerelőt keresünk bővülés miatt Toyota-Lexus autószervizünkbe. A megosztásokat megköszönjük, önéletrajzokat várunk a toyoteamgarage (kukac) gmail.com email címre.

Köszönjük!

Avatar
Pacsker
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 23933
Csatlakozott: 2007 márc. 09, 06:44 pm
Autód gyártási éve: 1988
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:
Re: ToyoTeam Garage Autószerviz Kft. - AJÁNLOTT SZAKSZERVIZ

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2018 jan. 08, 12:40 pm

Örülök a sok pozitív visszajelzésnek, így annak is, hogy a mai világban tényleg tudunk egy olyan szervizt ajánlani, amely minőségi szolgáltatást tud nyújtani, kendácsolás és félrebeszélés helyett!
Mind területileg, mind szakemberek tekintetében bővült a TTG.

Továbbra is "Corolla Club Partner", keressétek őket bátran!
Klubelnök

Merjünk nagyban gondolkodni!
"Before you say you can't do it, try it" / Sakichi Toyoda
"I always say, the way a man treats his car is how he treats himself." / Tarconi


:e9lb: AE92 Liftback GT-i (4AGE, Kouki)
:te71matyi: TE71 GT DOHC Coupe (2TG, Zenki)
Kép KE11 Sedan felújítását várva (2K, Kouki)
:kp60: KP60 Starlet versenyautó építés alatt (4AGE)

Kép

ksz315
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 765
Csatlakozott: 2008 márc. 28, 01:33 am
Tartózkodási hely: Budapest
Re: ToyoTeam Garage Autószerviz Kft. - AJÁNLOTT SZAKSZERVIZ

Hozzászólás Szerző: ksz315 » 2018 aug. 08, 08:04 pm

Engedjétek meg, hogy ex-Corollásként én is leírjam a toyoteamgarage kapcsán a tapasztalataim.
Vettem egy Ave II-t 2.0 benzin (1AZ-FSE) motorral. Vásárlás utáni kötelező dolgokat, meg lehet kicsit többet is, megcsináltattam. Néhány ezer km után erősen fogyni kezdett a hűtővíz, de az olajban szerencsére nem volt nyoma.  Huzamosabb autópályázás után (pl bp-miskolc 95% tempomat, kb 3400 rpm) a városba beérve kúszik felfelé a vízhőfok mutató, valamit viszonylag sok (1-2liter) hűtőfolyadék "eltűnik" a rendszerből. Ennek (egy részének) fröccsenés szerű nyomai vannak a motortérben.Imerős szerelő nincs a környéken, nekem meg nincs garázsom/zárt udvarom, így részben Matyi ajánlására (korábbi Corollás probléma), részben a Toyotás fórumokon történő istenítés hatására megkerestem a toyoteamgaraget.
Elvittem az autót a megbeszélt csütörtöki napon, reggel otthagytam, mivel nincs időm megvárni, megy jó munkához amúgy is idő kell.
Délután hívnak, hogy megvan a hiba oka, látnak szivárgást a vízpumpánál és a termosztát háznál. Vízpumpa + termosztát ház csere 70e. Mondom ok, de mielőtt kapásból eldobják a pumpát nézzenek rá, mert hogy 2-3ekm van csak benne. Persze ettől lehet szar. Csak nézzék meg. Másnap délután hívnak, hogy kész a kocsi, mehetek, vízpumpa tömítés volt szar, így ott csak tömítést kellett cserélni. Boldogan elhoztam a kocsit, megörülve hogy nincs nagyobb baj.
A hétvégi 300km alatt ugyan úgy benyelt vagy 3 liter vizet. Belenéztem a motortérbe és látszott, hogy a termosztáthoz hozzá se nyúltak. De ugye balfék voltam, ezt a szervízben kellett volna. Még vasárnap este írtam nekik, hogy a vízfogyasztás változatlan. Küldtem 2 képet a motortérről, hogy fröcsköli ki a vizet a kiegyenlítő tartályból.
Két nap múlva jött is a válasz, hogy konzultáltak a kollégával, és képek alapján hengerfejes a motor. Na itt jött a wtf érzés. Két nap alatt mikor előttük a kocsi 1:1 életnagyságban akkor nem tűnik fel, mikor képekről meg simán megállapítják. Igazán fasza. Készségesen adnak ajánlatot a javításra, csak küldjem már át az alvázszámot. (Nyilván korábban nem kellett, mert ugye se termosztát házat, se vízpumpát, se tömítést nem rendeltek...) A végén készségesen kaptam is egy nettó 300 ezres javítási ajánlatot, meg egy 3 héttel későbbi időpontot. A fene nagy korrektség jegyében meg az előző számla összegét pont 0 forint kedvezménnyel kalkulálták bele. Lehet, hogy csöpögött a pumpánál a víz, de az 1l/100km fogyáshoz kb nulla köze volt. Ezzel az erővel kereket is centírozhattak volna a probléma megoldása érdekében.

Tanulság? Semmi nem az, aminek látszik.....
Jóhiszemű voltam, hagytam magam átverni. De lehet, hogy ha Cch-s ként jelentkezek be ez nem így van. Azt hiszem ezt hívják kettős mércének.
E11 liftback 4E-FE 1998 JT.... Volt

Avatar
Pacsker
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 23933
Csatlakozott: 2007 márc. 09, 06:44 pm
Autód gyártási éve: 1988
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:
Re: ToyoTeam Garage Autószerviz Kft. - AJÁNLOTT SZAKSZERVIZ

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2018 aug. 08, 11:02 pm

Nem tudtam semmit az esetről, így engedd meg, hogy hozzászóljak külső szemlélőként.
És most tekintsünk el attól, hogy ki vagy milyen cég csinálta.

Az, hogyha ennyire fogyasztja a hűtőfolyadékot a motor, és nincsenek alatta tócsák, már gyanús lehet és hengerfejességre utalhat. (Ilyen mennyiséget egyébként éjszaka a mögötted jövő fényénél is ki lehetne szúrnod, hogy "füstöl" (gőzöl) a kipufogó)
A hengerfejesség, mint fogalom, azért elég tág dolog. Hogy az égéstér, a "víztér", az olajtér, vagy a környezet közt keletkezik átjárás, hogy "melyik dolgozik bele melyikbe", hogy a síknál és a tömítésnél van a gond vagy netán gátrepedésről beszélünk, azért elég sok rétű, de a víz fogyásából már nyilván lehet szűkíteni.
Nem tudom mennyire beszéltétek át, hogy mikor és hogyan produkálta ezeket a tüneteket, de gondolom abban maradtatok, hogy próbálják meg kideríteni a hiba okát és oldják meg.
Te mit csinálsz ilyenkor? (Legyen egy olyan gép, műszaki eszköz, amihez értesz). Megfogalmazod magadban, hogy a problémának mik lehetnek az okozói, majd tételesen elkezded vizsgálni ezeket. Jellemzően a legegyértelműbbtől, a legbonyolultabbig és ez sokszor párhuzamba állítható a legolcsóbbtól a legdrágábbig vonallal is.
A hűtőfolyadék fogyása, melegedése ráadásul pont egy olyan hiba, ami sajnos sok esetben hengerfejességtől van, de mégis szereti az ember előtte az összes egyéb dolgot végigvenni, kizárni, úgymond reménykedik, hogy anyagi és munkaidő vonzata miatt mégsem az lesz a ludas. (pl termosztát, vízpumpa, hűtő, szivárgás...)

Gondolom ők se tettek másképp. Először megnézték ezeket és látták, hogy ereszt a pumpa környékén. Nyilván nem mentek vele autópályán és kamerázták be, hogy megbcsülhessék azon körülmények közt a távozó folyadék mennyiségének időbeni hányadát, csak látták, hogy ott baj van, a hiba okozója is lehet és különben is meg kell csinálni.

Szumma szummárum... Valószínűleg én is így jártam volna el, ha a hűtőfolyadék tisztának tűnik mindenhol. Ez a javítás ELSŐ fázisa. Meg KELL csinálni, hisz szivárgott (sokkal jobb, mint amikor pl egy Fiat elektromos problémájánál találomra vetetik meg sorra a vezérlő elektronikákat) és utána meg kell nézni, hogy a melegedést/fogyást is megoldotta-e vagy csak a helyi szivárgást. Mivel nem lehet egy utca kör alatt kideríteni, azt mondták vidd el a kocsit. Nálad kiderült, hogy nem sikerült, lehet tovább gondolkozni.
Mondtak egy árajánlatot a folytatáshoz, te nem dolgoztattál velük a továbbiakban. A 300 ezer Ft lehet, hogy soknak tűnik, de csak számold ki a jó munőségű anyag és gépmunka szükségletét úgy, hogy nem beszéltünk szét és összeszerelés munkadíjáról. (Éppen ezért reménykedünk, hogy autónk csak nem hengerfejes, ahogy az előbb írtam). Költséges és komplikált móka sajnos, ráadásul lehet, hogy a blokkot is ki kell venni nyomáspróbázni, nem egyszerű na..

Alvázszám nem minden alkatrész rendeléshez szükséges. (Továbbá a vízpumpa idején ott volt a kocsid, amiről leolvasható, ha netán kell).
Egy hengerfejesség javításához viszont már ajánlott. X hótól X hóig ilyen tömítés, olyan alkatrész. A gyártási intervallumon belül is volt sok eltérés, de korábban gondolom te is találkoztál hasonlókkal.

Annak alapján, hogy a szivárgás nem oldotta meg a problémát és elmondtad egy út alatt ismét mennyi hűtőfolyadék fogyott, és újra melegedett az autó, továbbá a túlfolyón a felforralt folydék prüszkölt ki, már jó eséllyel lehet következtetni a hengerfejességre. Előtte simán benne volt a kalapban, hogy a szivárgás miatt kevés hűtőfolyadékkal jártál, a fellevegősödés miatt megforrt, de talán nem lett hengerfejes. (nem kizárt forgatókönyv egyébként, hogy a vásárlás után rosszul lett illesztve a tömítés, fogyott a hűtőfolyadék - nem vetted észre - majd az autópályás megforralás MIATT lett hengerfejes)

A leírtak alapján nem látok komoly problémát vagy igazán szemre hányandó dolgot a szerviz részéről. Esetleg a kommunikációKban volt gebasz?
Sőt, ha jól értem a kezdeti 70 ezer Ft-os pumpa és ház csere helyett még jó hírrel is szolgáltak, hogy csak tömítést kellett végül cserélni, gondolom jóval kevesebb összegért.

Egy dolog lehet igazán jogos a részedről, ha a "termosztáthoz hozzá se nyúltak" (gondolom ezzel azt akarod mondani, hogy a tömítést sem cserélték). Ilyet viszont csak akkor mondanék, ha 100%-ig meg vagyok róla győződve és előtte egyeztettem a szervizzel. Többnyire annak a híve vagyok, hogy először próbálja a két fél megbeszélni egymással, majd csak, ha nincs megoldás, akkor osszák meg az esetet a nagyközönséggel.

Hidd el én ezért egy Ft-ot nem kapok.
Azt is megértem, hogy indulatos vagy, hisz az új autódra egy "kis vagyont" kell költeni, de próbálom a másik nézőpontot is megmutatni.
Egyébiránt, ha más úgyis le kell venni a hengerfejet, javaslom a szívórendszer komplett tisztítását is. Közvetlen befecskendezéses motor, jó eséllyel koxos, trutyis a szívó oldal!
Klubelnök

Merjünk nagyban gondolkodni!
"Before you say you can't do it, try it" / Sakichi Toyoda
"I always say, the way a man treats his car is how he treats himself." / Tarconi


:e9lb: AE92 Liftback GT-i (4AGE, Kouki)
:te71matyi: TE71 GT DOHC Coupe (2TG, Zenki)
Kép KE11 Sedan felújítását várva (2K, Kouki)
:kp60: KP60 Starlet versenyautó építés alatt (4AGE)

Kép

ksz315
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 765
Csatlakozott: 2008 márc. 28, 01:33 am
Tartózkodási hely: Budapest
Re: ToyoTeam Garage Autószerviz Kft. - AJÁNLOTT SZAKSZERVIZ

Hozzászólás Szerző: ksz315 » 2018 aug. 09, 08:17 am

Na akkor egy kis kiegészítés, aztán részemről lezártnak tekintem:
A legelső időpont kérő emailemben is leírtam nekik, hogy kb 2-3 liter/100km fogyás tapasztalható, valamint ahhoz is csatoltam egy képet a telefröcskölt motortérről.
Fehér füstöt csak minimálisan eregetett, főként hidegen. A víz nem az égéstér felé távozott, hanem kifelé, és a blokk oldalán párolgott el. Ha felnyitottad a motorháztetőt leállítás után hallani is lehetett ahogy sistereg. Előtte nem volt időm foglalkozni vele, bízzuk a profikra...
Az első körös javítás tényleg nem 70, csak 50 volt. Ezt mindenki döntse el, hogy sok vagy kevés.
E11 liftback 4E-FE 1998 JT.... Volt

Szuti
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2010 ápr. 08, 10:14 am
Re: ToyoTeam Garage Autószerviz Kft. - AJÁNLOTT SZAKSZERVIZ

Hozzászólás Szerző: Szuti » 2018 aug. 09, 01:28 pm

Kedves Szabolcs!

Visszanéztük a levelezést és a fotókat is megtaláltuk, amit elküldtünk neked is, ha szeretnéd ide is fel tudom tölteni, ha a méret engedi. 2 dolog van, amit rögtön az elején leszögeznék. Ugye a vízpumpa, termosztát ház O gyűrűjét cseréltük és ezek miatt akkor azért szükségünk az alvázszámodra, mert az autón megtalálható. A neked átküldött fotókon tisztán látszik, hogy a szerviz, ahol neked korábban vízpumpát cseréltek, nem megfelelő tömítést tett fel a vízpumpa alá, ami ezért nem tömített rendesen. Mi ezért kompletten a vízpumpát cseréltük, ami gyárilag pasztás, plusz a termosztát O gyűrűt. Azt nem tudjuk, hogy azt honnan látod, hogy a termosztáthoz nem nyúltunk, hiszen az a fűtéscső csonk alatt van. Első körben általában ez szokta okozni a vízfogyást, ezért foglalkoztunk ezzel. Ha megfordítjuk és elsőre a hengerfejes ajánlatot küldjük el, akkor valószínűleg az lett volna a problémád, hogy miért nem nézzük meg a szokásos alap dolgokat, miért akarunk rögtön lehúzni 3 kilóval.

Még egy gondolat, ha visszajöttél volna normálisan, hogy elmondd, hogy ez így nem frankó és azonnal adjuk vissza a pénzt és vagy kárpótoljunk valahogy /bár nem tudom hogy miért/, akkor simán visszaadtuk volna a pMiután küldted a fotókat, hogy sajnos nem szűnt meg a vízfogyás, azért kértem alvázszámot, mivel motorjavításra kizárólag alvázszámmal és csak emailen tudunk árakat küldeni. Telefonon, sms-en, facebookon, messengeren sosem és ugye mi kizárólag gyári alkatrészekkel végezzük el ezt a fajta javítást, ehhez viszont kellenek az aktuális árak. Visszatérve az eredeti problémára ha nem voltál elégedett, miért nem kerestél minket? Mi soha még senkit nem küldtünk el sehova, ha problémája volt velünk, de ennek így pont semmi értelme nincsen azt kivéve, hogy most jól leírtad ide, de a problémádat nem oldotta meg. Aki ismer minket, tudja, hogy igyekszünk mindenkinek segíteni, ez nem fog megváltozni, de ha mondjuk első körben a hengerfejességet orvosoljuk a kocsidon, akkor amiket cseréltünk, azok ugyanúgy benne lettek volna az ajánlatban, mivel láthatóan ott is bőven volt vízfogyás. Tehát az, hogy hengerfejes volt a kocsid nem hiszem, hogy a mi hibánk, de a javításnál általában célszerű sorra menni a látható hibákon.
énzedet, amit persze ott, ahol később a hengerfejességet javították, ugyanúgy ott hagytál volna, így meg aztán főleg nem értem így az egészet, nekem nem logikus.


Válasz küldése