XI. CCH Nyári Találkozó és Girbe-Gurba túra / 2017.08.18

Főként a már lezajlott találkozókról olvashattok. Kinek hogy tetszett?
Avatar
toytomi
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 2852
Csatlakozott: 2011 okt. 21, 07:32 pm
Autód gyártási éve: 1989
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Kübekháza, Szeged
Re: XI. CCH Nyári Találkozó - Vadása-tó / 2017.08.19-21

Hozzászólás Szerző: toytomi » 2017 aug. 25, 12:22 am

Szóval ennyire hamarosan a képeink :)

Toytomi

Szandra
:toytomi: AE92 Gt-i Liftback - Zenki, 4A-GE 16V Smallport - R.I.P.

:toytomi: AE92 Gt-i Liftback - Zenki, 4A-GE 16V Smallport

Avatar
Zolee11
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2013 aug. 13, 01:10 pm
Autód gyártási éve: 2001
Autód típusa (és generációja): Corolla E11
Autód felszereltségi jelölése: Terra
Autód karosszéria variánsa: Sedan (4 ajtós)
Tartózkodási hely: Maglód
Re: XI. CCH Nyári Találkozó - Vadása-tó / 2017.08.19-21

Hozzászólás Szerző: Zolee11 » 2017 aug. 27, 04:49 pm

Sziasztok!

Köszönjük mindenkinek, hogy eljöttetek, reméljük jól éreztétek magatokat, habár a beszámolók alapján úgy érzem, hogy igen. :)

Köszönettel tartozunk Szabbernek is, aki ismét rengeteget tett azért, hogy a kalandtúra létrejöhessen, és keményen megdolgoztunk a terepbejáráson, éjt nappallá téve dolgoztunk, főleg a szombat éjszaka tartott sokáig, majdnem 6-kor kerültünk ágyba. :lol: 8)

Ismét egy jó kis találkozó volt, családias hangulat, sok-sok program, jó kis sütögetések, főként a vasárnapi. (Party party, Disco disco. :lol: )

Ezúton is gratulálok az első három (négy) helyezettnek! Jövőre ismét harcba lehet szállni majd a kupáért (is).

KÉPEK
'01 Toyota Corolla Sedan 1,4 Linea Terra ('12-)

Avatar
Ewing
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 647
Csatlakozott: 2009 jún. 27, 02:09 pm
Autód gyártási éve: 1990
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: XLi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Budapest
Re: XI. CCH Nyári Találkozó - Vadása-tó / 2017.08.19-21

Hozzászólás Szerző: Ewing » 2017 aug. 30, 08:41 pm

Üdv Mindenkinek!

Kicsit megkésve én is szeretném megköszönni a szervezők áldozatos munkáját!

Nagyon kicentiztem az időt így gondoltam, majd rajt után teletankolom a verdát. Útközben sikerült kiderítenem, hogy Tatabányán is van Tópart utca (itt döntöttem el, jobb ha nem használom a navit a hétvége további részében) . :) Persze a nagy sietségben kifogyott a benzin valahol Tatabánya mellett a semmi és az üdülőrész között, szerencsére egy kedves hölgy elvitt a benzinkútra és vissza is a kocsihoz, így valamikor 11-re be is estem az indulási helyre, ahol Szabber-ék már vártak az itinerrel. Első olvasás után azt gondoltam kész vége, sosem lesz meg az első támpont, de Médzsör-ékkel hosszas tanakodás után sikerült megfejteni: Császár. A településtáblát elhagyva gyorsan megpillantottam mi is lehet a pontos cél. Eszméletlen hangulatos volt a western falu, az jutott eszembe egyszerre utaztam térben és időben. :) A tűző nap segített "átlátni" a négyréteg papíron így meglett a következő célpont: Pápa. Pápán a hasam vezetett el a megfejtéshez, mert beültem a bisztróba, rendeltem egy hamburgert és várakozás közben kiborítottam az asztalra a boríték tartalmát és tételesen végignéztem, a pincérek valószínűleg bolondnak néztek ahogy rakosgattam jobbra balra a sok papírt meg próbálgatom a ledeket. :) Mire kihozták a hamburgert a Kemenes vulkánparkot is megleltem, majd jóllakottan indultam tovább utamra. :) Innentől kezdve sima ügy volt a túra végig szebbnél szebb helyszíneken vezetett az útvonal. Külön megemlíteném, hogy a szervezők még városnapokat is intéztek Körmendre. :) Az éppen színpadon levő Clap4what nevű formáció utolsó pár számát végig is hallgattam. :) A főtéren felfedeztem egy hangulatos Tejivó és tejboltot ami sajnos akkor már zárva volt de elhatároztam, másnap ide mindenképp vissza kell térnem. A szállást még 8 előtt sikerült elérnem, rögtön lementem a vízpartra ahol csobbantam egyet a Vadása tóban. Majd következett a jól megérdemelt közös sütögetés a tábortűznél. Szombat reggel bementem Körmendre reggeliért amit az előzőnap felfedezett tejivóban ejtettem meg. Gyorsan vissza a kempingbe, hisz mindjárt indulunk a várba. Odaúton a határnál Zsoltiék határátlépése közben láttam a határőrök arcára kiülő rövid mondatot: Mi ez?, jobbnak láttam megállni, szerencsére nem vették nagyon zokon a sietős határátlépést. :) A vár varázslatos volt, bár a sárkányeregetéshez nem voltak túl ideálisak a körülmények. A vár után a Pityerszeri skanzenbe már csepergő esőben érkeztünk, itt némi leves és rétes elfogyasztása után megtekintettük páran a skanzent, a többiek pedig visszamentek a szállásra. A skanzen nagyon jól bemutatta egy korabeli gazdaság épületeit, mindennapi eszközeit, életét. Nekem mindig is tetszettek a fából, vályogból, sárból épült pajták épületek valahogy különleges hangulatot árasztanak. Este az étteremben nagy kihívás volt a sültes tálakról eltüntetni mindent, de szerencsére helytálltunk. :) Vasárnap Kezdődött a rolla-rutin, ahol ismét sikerült csavarni egyet a dolgon a félszemmel vezetéssel. :) Majd a Girbe Gurba kalandtúra folytatása következett gyönyörűbbnél gyönyörűbb tájakon, talán elég csak annyit mondanom: Nemesmedvesd vagy Himfai parkerdő. A szebbnél szebb helyeket este a tábortűznél készített finomabbnál finomabb fogások, beszélgetés és rögtönzött koncert követte. Némi alvás után hétfőn reggeli után eredményhirdetés következett, itt is gratulálok a győztesnek. :) A délutánra tervezett fürdőzés elmaradt, de nem bántam mert helyette páran megnéztük újra a Himfai parkerdőt. Jobban körbejártuk, mint előző nap, de nem lehet vele betelni voltak olyan részek ahol nem is tudom, mintha valami őserdőben jártunk volna, még mamutfenyő is van! és olyan változatos és gazdag fauna, hogy ilyet még talán nem is láttam máshol.

Köszönet a szervezőknek a csodás programokért és a részvevőknek az együtt töltött napokért!
EE90 2E-E; 1,3 Liftback

Avatar
RWD
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 2713
Csatlakozott: 2009 nov. 17, 11:56 am
Autód gyártási éve: 1981
Autód típusa (és generációja): Starlet
Autód felszereltségi jelölése: STD
Autód karosszéria variánsa: Liftback (3 ajtós)
Re: XI. CCH Nyári Találkozó - Vadása-tó / 2017.08.19-21

Hozzászólás Szerző: RWD » 2017 szept. 02, 01:24 pm

Jól "lebuktatok" Tatán! :)
1981 - Toyota Starlet KP62
1983 - Toyota Corolla AE86

Avatar
mozso
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 2048
Csatlakozott: 2010 ápr. 15, 08:54 am
Autód gyártási éve: 2006
Autód típusa (és generációja): Corolla E12
Autód felszereltségi jelölése: Luna
Autód karosszéria variánsa: Hatchback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: BP
Kapcsolat:
Re: XI. CCH Nyári Találkozó - Vadása-tó / 2017.08.19-21

Hozzászólás Szerző: mozso » 2017 szept. 03, 08:10 pm

Nagyon vártuk már a 2017-es Nyári Találkozót, így izgatottan vártuk a péntek reggel indulást a tatai Őreg tóhoz. Az autó rendesen meg lett pakolva, a saját cuccaink mellett egy sor a szervezéshez szükséges dolognak is be kellett férnie.

Egészen boldog voltam a pakolási képességeimet illetően, amikor is megláttam a szobában ezt az objektumot árválkodni:
Kép

Ekkor mondják sokan, hogy "újratervezés" :lol: :lol:

Milut csütürtükön elvittük a nagyszülőkhöz és itt ki kell térjek egy vicces jelenetre. A CCH vezetősége temérdek munkát rakott a szervezésbe és sokat egyeztettünk egymással a vezetőségi értekezletek mellett is. Egy ilyen esti telefonbeszélgetés fültanúja volt Milu is, bizony kihallotta a végső célpont nevét a beszélgetésből. Rengeteg kérdést tett fel aznap este és nem szerettem volna hazudni neki.
Helyette titoktartást fogadtunk, de kérte hogy a titkokat rejtő kis dobozába helyezzük be a célpont nevét egy paírlapon. Belementem a játékba, picit aggódtam mi lesz, hiszen Kriszta semmit sem tudott és tudhatott meg. 1 órával azelőtt, hogy elvittük volna a nagyszülőkhöz, megkérdezte elmondhatja-e a titkot Krisztának (hiszen tudta később már nem tudja ezt megtenni). Mondtam, hogy nem lehet mert akkor leleplezi az uticélt. Lelkiismeretesen másfél hónapig titkolta, hogy tudja hol lesz a Girbe-Gurba túra célpontja, le a kalappal, nem gondoltam volna. :-)

Itt szeretném ismét megköszönni a Vezetőség minden tagjának, hogy apait-anyait beleadva áldoztak a szabadidejükből, hogy egy kellemes találkozót tudjunk összehozni!

Pénteken időben a találkozási pontra értünk, ahol hamarosan gyülekezni kezdett a csapat:
Kép

Szabber sajnos nem tudott velünk tartani idén, de a fúrfangos feladataival végig velünk volt, reggel borítékokba csomagolva hozott is pár extra kelléket még minden indulónak. Köztük és speciális Pacskernek szánt Girbe-Durva itínert is: :twisted:
Kép

Hamarosan nekiláttak a versenyzők az első célpont kiderítésének, nálunk ugyan én az uticélt ismertem, de teljesen rábíztam Krisztára a nyomozást. Viszonylag hamar megoldotta az első feladatot, de nem akartam az elsők között indulni, segíteni szerettem volna a többi vezetőségi tagnak a feladatokban.
Kép

Hamarosan el tudtuk kezdeni a rajtoltatást is, Pacsker és Hugi indult elsőnek. Pacsker számára pedig élete első olyan Girbe-Durva, khmm akarom mondani Girbe-Gurba túrája volt, amin nem vett aktívan részt az útvonal és a feladatok kitalálásában.
Kép

Kép

Sajnos a mellettem parkoló fehér Nissan Micra maradandó nyomokat hagyva támasztotta meg a kocsija ajtaját az enyémen emiatt egy ideig magamban morogtam, de aztán lenyeltem a békát. (utólag kiderült nagy mázlim volt és ki tudtuk polírozni :taps: )

Nekiveselkedtünk tehát mi is a túrának, ami a két nap alatt ezt az útvonalat járta be:
KépKép

Az első állomás Henryx City volt, egy nagyon hangulatos wester falu, nem is gondoltam, hogy ilyen is van kis országunkban. Szuper hely!
Kép

Itt a következő uticélra két lehetőséget is láttunk (3 papírt kaptunk a 4 helyett), mind Dad (Henryx City melletti falu), mind Pápa kijött. Itt ismét Krisztára bíztam a dolgokat, oldja meg :-)
Kép

Próbáltunk haladni Pápa felé elérve a max. sebesség korlátozást, de annyira meg voltunk pakolva, hogy a nagy huppanókon beleért a hátsó 2 kerék a karosszériába, Pápán vékony cafatokban lógott a gumi oldalán a leboroltvált rész. Azért dráma nem volt. Pápán rájöttünk a versikéből, hogy fény-árnyék lesz a megfejtés, de a ledeket nehezen tudtuk munkára bírni elem nélkül. Persze kivehettem volna az elemet a kocsikulcsból is, de erre ott akkor nem gondoltam. Szerencsére a templom sötétjében a Kemenes és Vulkánpark szavakat ki tudtam silabizálni, a települést viszont nem vettem észre. Abban az internet segített. A celldömölki Vulkánpark elég fúrcsa monstrum, belül végigjárni nem volt időnk, vettünk pár szép ajándékot és haladtunk tovább.

Vasvárra érve bőszen kerestük vagy 15 percig a hadak útját. Hát persze, hogy a digitális/internetes világban nem találtuk. Internetes cikkeket és fotókat találtunk, hogy mi a hadak útja, de az sehogy sem derült ki merre van. Inkább a hagyományos módszerre váltottunk és megkérdeztük a járókelőket, sokkal gyorsabb megoldás lett :buzaly:

Körmenden tankoltunk (szomjas volt a verda már) majd megoldottuk az utolsó feladatot és irány a szállás. Gyors berendezkedés után voltak akik megnézték a tavat, mi meg elkezdtünk tábortüzet rakni. Pár versenyző még úton volt, de estére mindenki ideért épségben. A csapat nagyrésze elfáradt szerintem az út alatt, de van aki nem, Pacsker még egy törzsi táncot is rögtönzött:
Kép

A jó hangulatú esti sütögetés után reggel irány Ausztria, ahol egy szép várat néztünk meg Güssingben. Ezt az uticélt titkoltuk, mint ahogy azt is milyen valuta lehet szükséges (elárulta volna az irányt). A pinkaszentmártoni átkelőnél a csapat első fele elfejeltett megállni :twisted: a hátárátkelőnél, ami miatt picit morcosak lettek az osztrák tisztek. Médzsörék pedig elfelejtették elhozni az egyik utiokmányt... húúú jó lesz ilyen helyzetben alkudozni a határőrökkel, de végül átengedtek mindenkit. :buzaly:
Kép

A várnál elkövettem egy hibát, feltételeztem, hogy a nálam lévő Euro és a bankkártya elég a belépőkre, de azt nem gondoltam, hogy egyáltalán nem lehet bankkártyával rendezni a belépőket. Végül kis alkudozás után és a CCH csapat tagjainál lévő tartalék valuta segítségével meg tudtuk oldani a dolgot. Viszont nem olyan zökkenőmentesen, ahogy szerettem volna. Mea culpa emiatt.
A hely viszont csodálatos volt és remélem mindenkit kárpótolt :-)
Kép

Visszafele én vezettem a sort és a Google navigációja ismét megtréfált (ezt később is megtette :evil: ), viszont így született pár jó fotó, ahogy a kis faluban mindenhol CCH tagok forgolódnak össze-vissza, megtöltve minden négyzetmétert. Szóval direkt volt :taps:
Kép

A pityerszeri skanzen következett, de az időjárás megváltozott és hamarabb elért minket a csapadékos időjárás, emiatt a csapat tagjaira bíztuk ki járja be a skanzent és ki megy vissza a szállásra mielőtt elindulunk a szombat esti közös vacsora helyszínére. Mi találtunk a közelben egy házi sajtokat készítő családot és ott vettünk finomságokat. Majd a csapat, együtt autózva Bajánsenyére ment egy remek étterembe.
Kép

Másnap következett a Rolla-Rutin, amit a zalaegerszegi Skoda vízmű területén tartottunk. A csapadékos időjárás elment, de a szél felerősödött, emiatt a héliumos lufik közötti szlalom ötlete egyre kilátástalanabb lett. A válságstáb igyekezett kreatív ötletekkel megoldani a feladatot, de később inkább elraktuk a héliumos palackot az ínségesebb időkre készülve... :twisted:
Kép

A Girbe-Gurba túra második fordulójában csodálatosan szép helyeken mentünk, sőt egyesek nem csak a Balatonban tudtak fűrdeni, hanem jártak a régi-nagy Magyarroszág területén is :-)
Kép

Voltunk olyan helyen is, ahol csak a vonalas telefon volt a réges-régi "visszahívható" telefonfülkével egyetemben (tényleg működött még!)
KépKép

A himfai parkerdőhöz kalandosan tudtunk odatalálni, csak az Őrség nevezetességei weboldal adott ezúttal nekünk támpontot, de lenyűgöző volt a helyszín:
Kép

Családias, héliumos, sutögetős, élő hangversennyel fűszerezett, hosszúra nyúló esti sütögetéssel zártuk a napot, a hangulat kimagasló és az ételek is remekül sikerültek.
Kép

Másnap megtartottuk a túra kiértékelését, a nyertesek megkapták a megérdemelt jutalmukat, Pacsker nagyvonaluan lemondott az első helyezéséről (remek pontszámokat szerzett élete első GGKT-ján).

Reméljük mindenki jól érezte magát! Külön köszönet azoknak akik egy-egy napra is velünk tartottak, akkor is ha nem tudtak végig ott maradni.
Jövőre veletek, (nem) ugyanitt találkozunk a következő Girbe-Gurba Kalandtúrán!

Képeim itt vannak: GGKT GALÉRIA - mozso
CCH vezetőségi tag
Corolla E12 HB - kovácsolt 1ZZ-FE motor + Garrett GT2860R turbo @ 1.5bar + sok egyéb

Avatar
mozso
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 2048
Csatlakozott: 2010 ápr. 15, 08:54 am
Autód gyártási éve: 2006
Autód típusa (és generációja): Corolla E12
Autód felszereltségi jelölése: Luna
Autód karosszéria variánsa: Hatchback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: BP
Kapcsolat:
Re: XI. CCH Nyári Találkozó - Vadása-tó / 2017.08.19-21

Hozzászólás Szerző: mozso » 2017 szept. 03, 10:13 pm

CCH vezetőségi tag
Corolla E12 HB - kovácsolt 1ZZ-FE motor + Garrett GT2860R turbo @ 1.5bar + sok egyéb

Avatar
toytomi
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 2852
Csatlakozott: 2011 okt. 21, 07:32 pm
Autód gyártási éve: 1989
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Kübekháza, Szeged
Re: XI. CCH Nyári Találkozó - Vadása-tó / 2017.08.19-21

Hozzászólás Szerző: toytomi » 2017 szept. 04, 08:46 am

Itt az enyém is. Ez az első videóm, ne röhögjetek rajta :lol: (remélem a zene nem lesz letiltva)

[BBvideo 800,480]https://www.youtube.com/watch?v=TqBy5WLYzck[/BBvideo]
:toytomi: AE92 Gt-i Liftback - Zenki, 4A-GE 16V Smallport - R.I.P.

:toytomi: AE92 Gt-i Liftback - Zenki, 4A-GE 16V Smallport

Avatar
Pacsker
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 23931
Csatlakozott: 2007 márc. 09, 06:44 pm
Autód gyártási éve: 1988
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:
Re: XI. CCH Nyári Találkozó - Vadása-tó / 2017.08.19-21

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2017 szept. 04, 08:59 am

A zene miatt az egész videó le van tiltva. Még a képi anyag is.
Klubelnök

Merjünk nagyban gondolkodni!
"Before you say you can't do it, try it" / Sakichi Toyoda
"I always say, the way a man treats his car is how he treats himself." / Tarconi


:e9lb: AE92 Liftback GT-i (4AGE, Kouki)
:te71matyi: TE71 GT DOHC Coupe (2TG, Zenki)
Kép KE11 Sedan felújítását várva (2K, Kouki)
:kp60: KP60 Starlet versenyautó építés alatt (4AGE)

Kép

Avatar
mozso
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 2048
Csatlakozott: 2010 ápr. 15, 08:54 am
Autód gyártási éve: 2006
Autód típusa (és generációja): Corolla E12
Autód felszereltségi jelölése: Luna
Autód karosszéria variánsa: Hatchback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: BP
Kapcsolat:
Re: XI. CCH Nyári Találkozó és Girbe-Gurba túra / 2017.08.18

Hozzászólás Szerző: mozso » 2017 szept. 12, 09:54 pm

Kriszta is sokat fotózott idén, beraktam a fotóit az eredeti KATTINTS IDE: XI. Nyári Találkozó Galériámba, aki 2017. szeptember 12 előtt sasolta a képeket, nézze meg ismét :-)
CCH vezetőségi tag
Corolla E12 HB - kovácsolt 1ZZ-FE motor + Garrett GT2860R turbo @ 1.5bar + sok egyéb

Avatar
mozso
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 2048
Csatlakozott: 2010 ápr. 15, 08:54 am
Autód gyártási éve: 2006
Autód típusa (és generációja): Corolla E12
Autód felszereltségi jelölése: Luna
Autód karosszéria variánsa: Hatchback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: BP
Kapcsolat:
Re: XI. CCH Nyári Találkozó és Girbe-Gurba túra / 2017.08.18

Hozzászólás Szerző: mozso » 2017 dec. 16, 09:35 pm

A nehezítő szembekötő és a Rolla Rutin esete:
[BBvideo 800,480]https://youtu.be/COCbRlef03g[/BBvideo]
CCH vezetőségi tag
Corolla E12 HB - kovácsolt 1ZZ-FE motor + Garrett GT2860R turbo @ 1.5bar + sok egyéb

Avatar
mozso
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 2048
Csatlakozott: 2010 ápr. 15, 08:54 am
Autód gyártási éve: 2006
Autód típusa (és generációja): Corolla E12
Autód felszereltségi jelölése: Luna
Autód karosszéria variánsa: Hatchback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: BP
Kapcsolat:
Re: XI. CCH Nyári Találkozó és Girbe-Gurba túra / 2017.08.18

Hozzászólás Szerző: mozso » 2017 dec. 16, 11:13 pm

:-)

Kép
Kép
Kép
CCH vezetőségi tag
Corolla E12 HB - kovácsolt 1ZZ-FE motor + Garrett GT2860R turbo @ 1.5bar + sok egyéb


Válasz küldése