Bemutatkozás, hogyan találtál az oldalra

Itt írhattok nekünk egy pár soros bemutatkozást.
Petiee1978
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2017 máj. 14, 08:24 pm
Re: Bemutatkozás, hogyan találtál az oldalra

Hozzászólás Szerző: Petiee1978 » 2017 máj. 16, 09:00 pm

Sziasztok!

Engem e csodálatos márkával Bátyám fertőzött meg anno. 2002 Novemberében szüleim vásároltak 1.0 Yaris terrát. Ez hozzám került de akkor már tetszettek a Corollák.
2013. év végén megláttam Szombathelyi szalonban jelenlegi autóm. Szerelem volt első látásra :)
Az oldalra a net-en történő TOYOTA Corolla cím keresése alatt leltem rá. (Nem vagyok megszállott de nagyon érdekelnek a márkával kapcsolatos dolgok, ápolás, karbantartás.)
Sok segítséget kaptam és invitálásotok által ellátogattunk a tavaszi találkozóra ahonnan szép élményekkel érkeztünk haza!
Nagyon köszi! :)

Peti

Avatar
Tommi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2017 máj. 11, 08:58 pm
Autód gyártási éve: 2000
Autód típusa (és generációja): Corolla E11
Autód felszereltségi jelölése: Terra
Autód karosszéria variánsa: Hatchback (3 ajtós)
Tartózkodási hely: Ajka/Nyirád
Kapcsolat:
Re: Bemutatkozás, hogyan találtál az oldalra

Hozzászólás Szerző: Tommi » 2017 máj. 25, 09:14 pm

Sziasztok!

Tommi vagyok, a nevem ismerősen csenghet a "Jajj, de csúnya!" blog olvasóinak.

Május 8-án lettem boldog tulajdonosa egy 2000-es évjáratú, 4A-FE motoros 3 ajtós békának, tehát elég friss még az élmény, ezért nem is nagyon tudom, mit írjak ide. :-)

Az oldalra a Facebook Corolla Club csoportjában találtam rá.

Remélem, megtalálom a helyem ebben a klubban is, ahogy az előző autómmal a Régi Swiftesek között is sikerült. :-)
2000 E11 Hatchback 4A-FE

Avatar
mozso
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 2048
Csatlakozott: 2010 ápr. 15, 08:54 am
Autód gyártási éve: 2006
Autód típusa (és generációja): Corolla E12
Autód felszereltségi jelölése: Luna
Autód karosszéria variánsa: Hatchback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: BP
Kapcsolat:
Re: Bemutatkozás, hogyan találtál az oldalra

Hozzászólás Szerző: mozso » 2017 máj. 25, 11:02 pm

Szia Tommi!

Régi olvasód vagyok, lelkiismeretesen gyűjtöd az érdekes autókat.

Kicsi a világ, ismét kiderült. :-) Üdvözlünk a csapatban! Sok nagyszerű kilómétert! Olvassad a fórumot, ha van kérdésed a megfelelő topikban tedd is fel nyugodtan.

Élőben is tudunk találkozni, a következő találkozónkról itt olvashatsz: viewtopic.php?f=1&t=2187
Mivel most csak május vége van, a CCH Találkozók topikot is érdemes böngészned, mert sok helyen előfordulunk: viewforum.php?f=1
CCH vezetőségi tag
Corolla E12 HB - kovácsolt 1ZZ-FE motor + Garrett GT2860R turbo @ 1.5bar + sok egyéb

MacGregor
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2017 máj. 08, 01:38 pm
Autód gyártási éve: 2000
Autód típusa (és generációja): Corolla E11
Autód felszereltségi jelölése: Terra
Autód karosszéria variánsa: Sedan (4 ajtós)
Re: Bemutatkozás, hogyan találtál az oldalra

Hozzászólás Szerző: MacGregor » 2017 máj. 27, 09:42 pm

Sziasztok!

MacGregor vagyok, becsületesebb nevemen Laca.

Októberben lesz 2 éve, hogy a család azon belül saját tulajdonomba került egy E11 Corolla 1.4 a 2000-es év végéből. A kiválasztásnál elég nyomós érv volt, hogy a nagybátyámnak is van egy példánya.

A fórumra interneten történő lapozás során találtam rá.

Nagy érdeklődéssel olvasom a kommenteket, amennyiben építő jellegű hozzászólásom lesz nem tartom magamban! :)

További kellemes estét/napot mindenkinek!

AngyalZsolt
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2017 jún. 01, 09:54 pm
Re: Bemutatkozás, hogyan találtál az oldalra

Hozzászólás Szerző: AngyalZsolt » 2017 jún. 01, 10:09 pm

Sziasztok!
Angyal Zsolt vagyok, december óta Corolla tulaj. (E12 1.6VVTI)

A fórumról facebookról tudok, illetve pár éve egy régi jó barátom Tatán kapott egy szórólapot menet közben Tatán olyan filmbe illően. (lassan gurulva, ablak le, szórólap átnyújt) :) Már akkor tudtam hogy az az E10 nagyon jó vas, sokáig szerettem volna olyat első autónak. Aztán későbbiekben mégse rá esett a választás, hanem egy opel astra g-re amit nagy örömmel adtam tovább másfél év után és ültem át egy 2007-es ferdehátú 1.6-os E12-be. Egyenesen imádom. Remélem találkozókon lesz alkalmam megismerni pár embert, csevegni egy jót a fórumon és akár tapasztalatot, segítő jobbot nyújtani a fórumon. :) Köszönöm hogy itt lehetek!

Avatar
Pacsker
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 23931
Csatlakozott: 2007 márc. 09, 06:44 pm
Autód gyártási éve: 1988
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:
Re: Bemutatkozás, hogyan találtál az oldalra

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2017 jún. 02, 07:17 am

Örülünk, hogy ránk találtatok és köszönjük, hogy írtatok ide bemutatkozást.
Olvasgassátok a fórumot bátran, reméljük hasznos információkat találtok benne.
Várunk titeket a találkozóinkon is!
Klubelnök

Merjünk nagyban gondolkodni!
"Before you say you can't do it, try it" / Sakichi Toyoda
"I always say, the way a man treats his car is how he treats himself." / Tarconi


:e9lb: AE92 Liftback GT-i (4AGE, Kouki)
:te71matyi: TE71 GT DOHC Coupe (2TG, Zenki)
Kép KE11 Sedan felújítását várva (2K, Kouki)
:kp60: KP60 Starlet versenyautó építés alatt (4AGE)

Kép

Kraig
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2017 jún. 09, 07:24 pm
Autód gyártási éve: 1986
Autód típusa (és generációja): Corolla E8
Autód felszereltségi jelölése: DX
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Re: Bemutatkozás, hogyan találtál az oldalra

Hozzászólás Szerző: Kraig » 2017 jún. 13, 10:24 pm

Sziasztok !
[tab=30]A hétköznapi nevem :Tézsla István , kicsit magamról ami az érdekesebb részem: erősen hobbiból fotózok, ha hamarabb olvasom a fórumot , RedSun Fest-en jobban figyelek , így csak két MR2-t meg két Starletet fotóztam le .

[tab=30]Kicsit kakukk toyásnak érzem magam , mert még nincs ide illő járművem , de kiszemeltem a nagy ő-t . Ezért is jártam erre , ismerősök ajánlásával kerültem az oldalra , hogy informálódjak , mert ahogy szétnéztem nem egy mindennapi darabot szeretnék , és nagy reményekkel itt kiművelhetem magam . Semmi extra : 86-os, 5 ajtós, liftback, 1.3, 12V, DX . Nekem, az a boldog arca nagyon tetszik , csak erősen felújításra szoruló , ami kiváltképp vonz , csak nem tudom vannak-e hozzá elemek , vagy gyártást igényel . Illetve úgy nagy vonalakban jó volna tudni róla pár dolgot . Ebbe szeretésem oka , hogy legalább szemből kicsit hasonlít a drift-es tesójára , akit láttam élőben Szegeden , gyárilag SR volt , most viszont már Blacktop 20v dobog benne , de a kaszni , 3 ajtó :oops: Fotózás miatt nekem nem is volna hátrány, az 5 ajtó ...

U.i.:
-Teljesen optimistán , ha meg lesz a gépezet , és nagyjából menetképes , pláne papíros lesz , akkor el mennék találkozókra is , vissza jelzések alapján jó fotókat készíteni többek között ! (Ha mégsem jönne össze , is elmennék szívesen főleg , ha öregebb gépek is vannak )
-Ha nem férek bele a keretbe szóljatok !!

[tab=30]Egyelőre ennyi , köszönöm ha el olvastátok !
[tab=30][tab=30]Üdvözlet mindenkinek , béke !!!

Avatar
Pacsker
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 23931
Csatlakozott: 2007 márc. 09, 06:44 pm
Autód gyártási éve: 1988
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:
Re: Bemutatkozás, hogyan találtál az oldalra

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2017 jún. 14, 09:33 pm

Szervusz Kraig!

Örülünk, hogy ránk találtál és személy szerint annak is, hogy az idősebb Corollások táborát is gyarapítod egyaránt.
Ismerjük a Szegedi hachit, megértjük a szerelembe esést. A fórumon is találsz majd róla képeket, videókat.
Ettől függetlenül egy első kerekes E8 is lehet szerelem. Praktikussága, kezessége, szabadság érzete miatt nagyon könnyen rabul ejt és ma már az is rásegíthet erre, hogy igazán ritka járművé vált.
Alapvetően a kaszni legyen a legfontosabb. Azt a legdrágább javítani, helyrehozni. Olyat keress, amelyen a legkevesebb ilyesfajta meló van.
Motorból az 1.6 4A-t, illetve az 1C 1.8D-t ajánlanám, de a karbiján kívül a 2E is egy nagyon kellemes erőmű.

Várunk a találkozókon!
Klubelnök

Merjünk nagyban gondolkodni!
"Before you say you can't do it, try it" / Sakichi Toyoda
"I always say, the way a man treats his car is how he treats himself." / Tarconi


:e9lb: AE92 Liftback GT-i (4AGE, Kouki)
:te71matyi: TE71 GT DOHC Coupe (2TG, Zenki)
Kép KE11 Sedan felújítását várva (2K, Kouki)
:kp60: KP60 Starlet versenyautó építés alatt (4AGE)

Kép

Kellys
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2017 jún. 21, 08:27 pm
Autód gyártási éve: 2004
Autód típusa (és generációja): Egyéb Toyota
Autód felszereltségi jelölése: Egyéb
Autód karosszéria variánsa: Sedan (4 ajtós)
Re: Bemutatkozás, hogyan találtál az oldalra

Hozzászólás Szerző: Kellys » 2017 jún. 21, 08:38 pm

Szevasztok!

A facebook-on jött elém a Corolla Club!

Örülők hogy köztetek lehetek, egy 2004-es Toyota Corolla Sedan 1,4 L boldog tulajdonosa vagyok már 3 éve.
Eddig Opel kocsijaim voltak, agy E Kadett, és egy A Vectra. Azokkal is elégedett voltam, de a Corollában kimondottan jól érzem magam, mintha nekem építették volna a kocsit!

Avatar
toytomi
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 2852
Csatlakozott: 2011 okt. 21, 07:32 pm
Autód gyártási éve: 1989
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Kübekháza, Szeged
Re: Bemutatkozás, hogyan találtál az oldalra

Hozzászólás Szerző: toytomi » 2017 jún. 23, 07:48 am

Szia!

Örülünk, hogy itt is sikerült ránk találni! :) Remélem nem fogsz csalódni a Corollák híres megbízhatóságában. Keresgess a témákban, találsz itt a típusról rengeteg információt, alkazrész beszerzésben segítséget, vagy akár az autódnak is nyihatsz egy projektet! ;) Ezen felül szeretettel várunk találkozóink alkalmából is. :) Alapvetően a fórumot preferáljuk, mert ez a platform jobban áttekinthető és több infót találsz, akár képes formában is. Hajrá!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára toytomi 2017 jún. 23, 07:53 am-kor.
:toytomi: AE92 Gt-i Liftback - Zenki, 4A-GE 16V Smallport - R.I.P.

:toytomi: AE92 Gt-i Liftback - Zenki, 4A-GE 16V Smallport

Avatar
toytomi
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 2852
Csatlakozott: 2011 okt. 21, 07:32 pm
Autód gyártási éve: 1989
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Kübekháza, Szeged
Re: Bemutatkozás, hogyan találtál az oldalra

Hozzászólás Szerző: toytomi » 2017 jún. 23, 07:52 am

Lesz egy új Corolla tulaj, majd megkérem, írjon néhány sort bemutatkozás gyanánt, ha lesz rá ideje. :)
:toytomi: AE92 Gt-i Liftback - Zenki, 4A-GE 16V Smallport - R.I.P.

:toytomi: AE92 Gt-i Liftback - Zenki, 4A-GE 16V Smallport

Avatar
szagabesz
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2017 aug. 01, 09:45 am
Autód gyártási éve: 1995
Autód típusa (és generációja): Corolla E10
Autód felszereltségi jelölése: XLi
Autód karosszéria variánsa: Hatchback (3 ajtós)
Re: Bemutatkozás, hogyan találtál az oldalra

Hozzászólás Szerző: szagabesz » 2017 aug. 01, 05:04 pm

Sziasztok!

Mint azt páran már tudjátok, elkelt Medw Corrolája. Én vagyok a szerencsés vevő! Igyekszem a megkezdett munkát folytatni, bár szerencsére jelenleg nincs túl sok teendő az autóval. Medw olyat mutatott, amitől elment az alkudoszástól is a kedvem a legpozitívabb értelemben. Nem találtam rajta semmit. A meghirdetett áron hoztam el és ezért kaptam még grátiszba pár nehezen beszerezhető kiegészítőt, amit Medw gyűjtött be hozzá az évek során. Maximális az öröm!

Ezelőtt volt két Honda Civic-em, egy 1985-ös háromajtós és egy 89-es duplakarbis Sedan. Utána volt szerencsém egy 1996-os Mitsubishi Sigmához. Elég japán-párti vagyok, ebből most már nem tervezek kigyógyulni :) Egyébként kiskorom óta érdekelnek az autók, édesapám autószerelő volt. Tőle ragadt rám az autók szeretete.

Az új szerzeményemhez megkaptam egy részletesen vezetett szervízkönyv-szerű táblázatot a kedves előző tulajtól. Ezt egy az egyben folytatom majd ott, ahol ő abbahagyta.
Majd nyitok itt egy projekt-et is a Corollának és oda vezetem a történéseket - már ha lesz mi vezetni.

Örülök hogy van egy ilyen aktív Toyotás közösség és remélem hasznos tagja leszek.

Üdvözlettel: Gábor

Slider78
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2017 nov. 14, 05:52 pm
Autód gyártási éve: 1999
Autód típusa (és generációja): Corolla E11
Autód felszereltségi jelölése: Luna
Autód karosszéria variánsa: Sedan (4 ajtós)
Re: Bemutatkozás, hogyan találtál az oldalra

Hozzászólás Szerző: Slider78 » 2017 nov. 14, 06:44 pm

Sziasztok.

Egy hete vettem egy E11-es sedant, 1.3. Luna felszereltséggel. Bevallom 1 hónappal ez előttig nem is tudtam ennek az autó típusnak a létezéséről. Eddig olyan cégnél dolgoztam, ahol kocsit toltak alánk. :) Viszont most kellett gyorsan egy saját autó és a barátnőm hívta fel a figyelmem erre az autóra. Azóta rengeteg cikket, tesztet olvastam. most pedig itt próbálok tudást gyűjteni. Szegény autóm nincs jó állapotban... ok megy, de kb. ennyi. Azt hiszem jó kis hétvégi bütyköléseknek nézünk elébe.

Üdv,
B
E11 1.3 (1999)

fabal
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2017 nov. 20, 11:08 pm
Autód gyártási éve: 1999
Autód típusa (és generációja): Corolla E11
Autód felszereltségi jelölése: LT
Autód karosszéria variánsa: Hatchback (3 ajtós)
Re: Bemutatkozás, hogyan találtál az oldalra

Hozzászólás Szerző: fabal » 2017 nov. 20, 11:20 pm

Sziasztok!
Új Corolla tulajdonosként szívesen csatlakozok hozzátok.
Egy 1999-es E11.es Hatchback boldog tulaja lettem körülbelül 1 hónapja. Azóta sok minden történt és a kapcsolatunk szépen ível felfelé. A Toyoteam segítségével, elvesztettük vezérzlés csere szüzességünket. Megkapta tőlem első téli garnitúráját is a mai nap folyamán.
Miért Toyota Corolla? Nem terveztem kocsit venni.
Kb már 10-12 éve vezetek, de mindig más kocsiját. Pesten kisbusszal rohangáltam mikor asztalos maszekolás volt, otthon a közeli településre mikor miért. A dolgozó évek elkezdésével a szabadidőm kb a nullára csökkent és egy hazaút nekem 4 és fél óra és jó lett volna egy kocsi de még húztam a szám rá. Kollégám, istenítette a Corolláját, hogy nem kell rá költeni semmit és megy. Utánaolvastam én is a Corollának és hogy miért mondogatja mindig hogy ennek a kocsinak semmi baja. Végül 2 hónapja váltott Lexus IS200asra. Mivel 1 évig láttam mit költött a kocsira és a karosszériáját fullra rozsdamentesítette így megegyeztünk a vásárlásban. Azóta vagyok boldog tulaj, hazaérek 2 és fél óra alatt(250Km), van benne klíma is. Már túl vagyunk 800Km együtt töltött távon, egy rossz szavam nem lehet. A facebook csopiba hívott meg a kollégám és gondoltam ide is beregelek mivel sok okosságot látok itt és szívesen olvasok és kérdezek is majd tőletek. :mrgreen:
Sziasztok
E11(JP) Hatchback - Linea Terra

LG6S
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2018 jan. 26, 05:58 pm
Autód gyártási éve: 1999
Autód típusa (és generációja): Corolla E11
Autód felszereltségi jelölése: G6 TTE
Autód karosszéria variánsa: Hatchback (3 ajtós)
Re: Bemutatkozás, hogyan találtál az oldalra

Hozzászólás Szerző: LG6S » 2018 jan. 26, 06:04 pm

Sziasztok!

Egy piros Corolla G6S TTE került a tulajdonomba, és emiatt regisztráltam az oldalra. Hallottam már régebben is a közösségről, de ez az első Corollám, így egy szintén G6 tulaj ajánlására regisztráltam be ide.


Válasz küldése