CCH-s Szimulátorozások

Találkozók, Kirándulások, Összejövetelek, egyéb Rendezvények... Hírek, infok, minden amit tudnod kell
Avatar
Bubi
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 5966
Csatlakozott: 2007 dec. 29, 04:26 pm
Tartózkodási hely: Bp. környéke
Re: CCH-s Szimulátorozások

Hozzászólás Szerző: Bubi » 2015 márc. 11, 10:36 am

Én a racecenterben nyomom, rfaktor2 alapon megy, nem lfs-de nem olyan rossz. Bajnokságokon kívül szerintem bele lehet nyúlni a beállitásokba is. Szinte bármit össze lehet hozni, akár 1500ft/óra díjon. 10 gép van + egy remek csapat.
Corolla E11 4E FE ex tulajdonos
ex bubidisc felhasználó
Autó, motor és gokart rajongó.

Avatar
Bubi
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 5966
Csatlakozott: 2007 dec. 29, 04:26 pm
Tartózkodási hely: Bp. környéke
Re: CCH-s Szimulátorozások

Hozzászólás Szerző: Bubi » 2015 márc. 26, 10:23 am

Jövő szombaton wtcc (btcc) honda civic, hungaroringi verseny. Megyek tréningezni a racecenterbe 20-22h között, jövő szerdán (3000 huf). Ha van kedvetek lehet csatlakozni!
Corolla E11 4E FE ex tulajdonos
ex bubidisc felhasználó
Autó, motor és gokart rajongó.

Avatar
Bubi
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 5966
Csatlakozott: 2007 dec. 29, 04:26 pm
Tartózkodási hely: Bp. környéke
Re: CCH-s Szimulátorozások

Hozzászólás Szerző: Bubi » 2015 okt. 09, 12:37 pm

Mozso kérte, hogy fejtsem ki a szimulatoros ötleteimet. Korábban már írtam, hogy járok, jártam a racecenterbe, ahol lenyomtam 3-4 mini bajnokságot, egy 24 órás és egy 12 órás futamon is részt vehettem. Többem jártatok már itt úgy tudom.
A lényeg, hogy ez a hely szinte korlátlan lehetőségeket biztosít kisebb nagyobb társaságoknak a szimulátorozáshoz. Sok OB-n, nemzetközi versenyeken szereplő magyar és külföldi versenyző járt, edzett, versenyzett már itt. Nem egy játéktermi cuccról van szó.
Az árak elfogadhatók, akár egy egész évadot is lenyomhat az ember egy komolyabb kormány árából. Kedvezményes szimulatorozás, kupára gyakorlás és étel-ital csomagok is vannak.
Az ötletem pedig egy olyan bajnokság létrehozása aminél a legtöbb esetben nem kell egymáshoz igazodnunk hanem nagy részt egyéni beosztás alapján lehetne menni, kvalifikalni, aztán persze a legjobbaknak lenyomni egy akár több fordulós versenyt. Lenne rá érdeklődés?
Corolla E11 4E FE ex tulajdonos
ex bubidisc felhasználó
Autó, motor és gokart rajongó.

Avatar
Pacsker
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 23933
Csatlakozott: 2007 márc. 09, 06:44 pm
Autód gyártási éve: 1988
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:
Re: CCH-s Szimulátorozások

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2015 okt. 09, 12:46 pm

Hogy legyen reakció
Bajnokságot nem tudom vállalni.
Az, hogy az eddigiek alapján eljárjunk gokartozni, netán 1-2x játszani/szimulátorozni (pl RCC) beleférhet, de a bajnokság nem.

Nekem személy szerint a Gokart nagyobb élményt nyújt, de persze szívesen "versenyzek" veletek szimulátoron is. Feldobtan annó, hogy az RCC-be lehet vinni kormányokat, ott adottak a cockpitek és akár egy egész napot eltölthetünk általunk választott szoftverekkel úgy, hogy nem zavar minket senki és talán olcsóbbra is jön ki a végén mint egy hivatalos helység bérlése. Erre sem volt kellő számú érdeklődő. Ez van.
Klubelnök

Merjünk nagyban gondolkodni!
"Before you say you can't do it, try it" / Sakichi Toyoda
"I always say, the way a man treats his car is how he treats himself." / Tarconi


:e9lb: AE92 Liftback GT-i (4AGE, Kouki)
:te71matyi: TE71 GT DOHC Coupe (2TG, Zenki)
Kép KE11 Sedan felújítását várva (2K, Kouki)
:kp60: KP60 Starlet versenyautó építés alatt (4AGE)

Kép

Avatar
Bubi
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 5966
Csatlakozott: 2007 dec. 29, 04:26 pm
Tartózkodási hely: Bp. környéke
Re: CCH-s Szimulátorozások

Hozzászólás Szerző: Bubi » 2015 okt. 09, 03:10 pm

Köszönöm, hogy elsőként reagáltál.
Ebben a lehetőségben az a jó, hogy nem kell bérelni, vagy lefoglalni, csak időpontot egyeztetni. Ha jól tudom ennél olcsóbban nem jön ki semmi. 9 ezer forintért olyan bérletet kapsz, hogy szinte korlátlanul szimulátorozhatsz egy hónapig.
Egy gokart (az is nagy élmény), 2500 Ft / 8 perc!
Majdnem 2 órát mehetsz, illetve ha kupa versenyre gyakorolsz 2 órát mehetsz ennyi pénzért. Itt az árral nem lehet gond.
Ha pedig az lenne a probléma, hogy nem lehet összeszervezni az embereket egy időpontra, azt is meg lehet oldani. Ugyanazon a pályan adott beállitasokkal, mehet bárki aki éppen arra jár és itt a honlapon beírja az időt esetleg nyom egy print screen-t vagy linket a live racers-ről. Lehetne hét, hónap, év bajnoka és egy versenyt meg csak összemlehet hozni a 10 legjobb pilótával. Díjkiosztás, üdítőzés, beszélgetés. Szerintem egyszerű a dolog mint egy karika.
Úgy is a hungaroringre készültök sokan. Első pálya lehetne az, válasszuk ki az autót, legyen mondjuk nsx. Hmmmm?
Corolla E11 4E FE ex tulajdonos
ex bubidisc felhasználó
Autó, motor és gokart rajongó.

Avatar
RWD
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 2713
Csatlakozott: 2009 nov. 17, 11:56 am
Autód gyártási éve: 1981
Autód típusa (és generációja): Starlet
Autód felszereltségi jelölése: STD
Autód karosszéria variánsa: Liftback (3 ajtós)
Re: CCH-s Szimulátorozások

Hozzászólás Szerző: RWD » 2015 okt. 09, 04:53 pm

Nekem EHHEZ sajnos messze van BP, hogy rendszeresen feljárjak. Egy két alkalom évente teljesen oké, pl gokartozni is csak egyszer voltam veletek, pedig nagyon jó volt. Csak ott kijön a súlyom :D
Viccet félretéve, Én támogatnám a szimet és a gokartot is. De rendszeresen csak úgy, ha esetleg Budapest vonzáskörzetében laknék.
Plusz megmondom őszintén, már sokkal inkább az igazira koncentrálok. Legyen meg a diplomamunkám, államvizsga, aztán munka, munka. És remélhetőleg pályázás, valamilyen kompatibilis járművel. Olyan rendszeresen, ahogy csak bírom. Mert azért az az igazi.
1981 - Toyota Starlet KP62
1983 - Toyota Corolla AE86

Avatar
Frool
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1620
Csatlakozott: 2007 ápr. 18, 05:17 pm
Tartózkodási hely: Nagykáta, BP.IX., Pécel
Re: CCH-s Szimulátorozások

Hozzászólás Szerző: Frool » 2015 okt. 13, 08:26 pm

Nekem elvileg tetszik az ötlet. Éves szinten egy-két alkalmat még be is vállalnék. De nem tartanám jónak hogy aki ráér és pénze is van rá az rendszeresen edz, míg más csak bemegy két órára, azután összemérjük kettejük idejét. Ezt ki lehet védeni valahogy? Vagy csak uttörő becsszóra elhisszük.

RWD írta:Nekem EHHEZ sajnos messze van BP, hogy rendszeresen feljárjak.... De rendszeresen csak úgy, ha esetleg Budapest vonzáskörzetében laknék....
RWD! Aki nem ismer nem tudhatja helyileg hová lenne érdemes szervezni eseményt - amire téged is meginvitálna - és jó eséllyel megjelennél mert közel van.
Nem feltétlenül neked szól csak, hanem mindenkinek akinek titkolt a lokációja.
Elnézést kérek én nem értem miért van létjogosultsága a tartózkodási hely eltitkolásának.
CCH vezetőségi tag

Ajtóüvegen át figyelni a menetirányt
finoman adagolva gázt,ellenkormányt.
Szélvédõn keresztül nézni a tájat,
nincs szebb ami rám várhat!
Kilinccsel elõre!!!
AE86GT. 4AGE

Avatar
Bubi
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 5966
Csatlakozott: 2007 dec. 29, 04:26 pm
Tartózkodási hely: Bp. környéke
Re: CCH-s Szimulátorozások

Hozzászólás Szerző: Bubi » 2015 okt. 14, 09:24 am

Tegnap nem volt elég gyors a gyors válaszom mert mire elküldtem volna kidobott a rendszer.
Frool!
Örülök, hogy írtál! :)
Mindenkinek ugyanazok a feltételek. Én is 60 km-t autózom ha gyakorolni szeretnék. Ezzel se nehezebb se könnyebb nem lesz persze senkinek. Minden egyéb a letszámon, érdeklődésen múlik. Amitől jó egy tavaszi, nyári, őszi tali attól jó lesz egy ilyen esemény is. Tőletek! Többi részletkérdés.

Ha valamelyik vezetőségi tag, netán az összes el tud jönni a helyre, ott részletesen meg tudunk beszélni mindent és valamelyikőtök prezentálja a részleteket a tőletek megszokott profizmussal, nem olya foghíjasan mint én.
Corolla E11 4E FE ex tulajdonos
ex bubidisc felhasználó
Autó, motor és gokart rajongó.

Avatar
RWD
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 2713
Csatlakozott: 2009 nov. 17, 11:56 am
Autód gyártási éve: 1981
Autód típusa (és generációja): Starlet
Autód felszereltségi jelölése: STD
Autód karosszéria variánsa: Liftback (3 ajtós)
Re: CCH-s Szimulátorozások

Hozzászólás Szerző: RWD » 2015 okt. 15, 10:48 am

Frool írta:Nekem elvileg tetszik az ötlet. Éves szinten egy-két alkalmat még be is vállalnék. De nem tartanám jónak hogy aki ráér és pénze is van rá az rendszeresen edz, míg más csak bemegy két órára, azután összemérjük kettejük idejét. Ezt ki lehet védeni valahogy? Vagy csak uttörő becsszóra elhisszük.

RWD írta:Nekem EHHEZ sajnos messze van BP, hogy rendszeresen feljárjak.... De rendszeresen csak úgy, ha esetleg Budapest vonzáskörzetében laknék....
RWD! Aki nem ismer nem tudhatja helyileg hová lenne érdemes szervezni eseményt - amire téged is meginvitálna - és jó eséllyel megjelennél mert közel van.
Nem feltétlenül neked szól csak, hanem mindenkinek akinek titkolt a lokációja.
Elnézést kérek én nem értem miért van létjogosultsága a tartózkodási hely eltitkolásának.
Én csak azt nem értem, ki mondta hogy titok? Aki kérdezte, mindig megtudta hogy Tata mellett lakom :D . Ami üszkve 50-60km from Budapest.
Magyarul nincs olyan "köztes helyszín" amitől jobb lenne a dolog. Főleg, hogy rajtam kívül nem sok CCH-s lakik ebben a régióban (Gugyor, Nándi, de Nándi meg csak PT tag volt).
1981 - Toyota Starlet KP62
1983 - Toyota Corolla AE86


Válasz küldése