Európai körtúra, Hill Climb, Toyota múzeum - 2014 Nyara

Találkozók, Kirándulások, Összejövetelek, egyéb Rendezvények... Hírek, infok, minden amit tudnod kell
Avatar
Közlekes
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 240
Csatlakozott: 2011 aug. 13, 12:04 pm
Tartózkodási hely: Budapest, XVII. ker.
Re: Európai körtúra, Hill Climb, Toyota múzeum - 2014 Nyara

Hozzászólás Szerző: Közlekes » 2014 jún. 20, 12:17 pm

- Hűtőtáska szerintem sok helyet foglal, és a többi napon csak ballaszt.
- Invertert és kempinglámpát bátyámtól kapok kölcsön.
- Bevásárlás jó ötlet, mivel nekem nincs kocsim, cipelni meg lusta vagyok :D
- gázfőző kell, én egyet tudok vinni de ha valaki vesz, akkor célszerű olyat keresni, ami szelepes. Drágább, de ha a sima tűsre egyszer felrakod a palackot, nem tudod szétszedni és elpakolni, csak ha kifogyott a palack.
- Palackból fejenként egy elég lesz 5 napra?
- Biztosítás lesz közösen?

gergohun, barátnőt akkor hozol, hogy 6 pasival legyen együtt 5 napig? :twisted: Ha igen, akkor lesz egy finom társaság is, ha nem, akkor kanbulit csapunk :lol:

Pacsker, Zoo kocsija elfér a kertben? Azt beszéltük, hogy nem akarjuk gergohun-t felráncigálni csak kettőnkért Pestre, és ha kb Balatonszemesig elférünk 5-en cuccokkal a kocsiban, akkor időt és üzemanyagot is tudunk spórolni.
Ilyen szempontból jobb lenne arrafelé egy bevásárlás, miután szeparálódtunk. nem tudom, hol van vidéken Tesco.

passau-i szállásnak ez nem jó?
http://www.dreifluessecamping.privat.t- ... /index.htm
BMW M1, Porsche 935 (slot car) http://carrera-servo.blog.hu/

Avatar
Slampixxx
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 3335
Csatlakozott: 2009 feb. 02, 07:04 pm
Tartózkodási hely: Érd, Budapest
Re: Európai körtúra, Hill Climb, Toyota múzeum - 2014 Nyara

Hozzászólás Szerző: Slampixxx » 2014 jún. 20, 01:14 pm

Nekem van szivargyùjtós hütötáskám!?...
Corolla KE50 Liftback_ 1977
Corolla TE51 Liftback
Corolla TE51 Liftback DeLuxe USA_ 1979
Model F_ 1986

·A komoly vasak hátul tekernek·
Kép

Avatar
Pacsker
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 23933
Csatlakozott: 2007 márc. 09, 06:44 pm
Autód gyártási éve: 1988
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:
Re: Európai körtúra, Hill Climb, Toyota múzeum - 2014 Nyara

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2014 jún. 20, 02:03 pm

Nem tudom Slampi. Van szivargyújtós hűtőtáskád? :D :roll: :agyadnalvagy:

Öten nem fogunk elférni. 5 ember plusz 5 embernyi csomag biztos nem.
gergohun írta: Én Kaposvári vagyok a barátnőm szombathelyi

2 lehetőség:
1. Jön a Zsófi hozzám Kaposvárra és felmegyünk értetek pestre,
2. Szomabthelyről indulunk és a határnál ahol átkelne a konvoj,átszállnátok hozzánk,már ha lesz hely másnál a
Értem, hogy kínos és bosszantó. Ha lenne még 1 autó megoldhatnánk.
2 lehetőséget tartok kivitelezhetőnek. Vagy feljönnek Gergohunék 1 nappal előtte és itt megalszanak, majd együtt indulunk.
Vagy Zoo kocsijába összedobjátok ketten az üzemanyagot és a pálya mellett valahol lerakjátok, gyorsan átcuccolunk, majd folytatjuk az utat.


Szerintem gázpalackot nem kell túlkapni. Szerintem 2 főre is elég 1db, bár nincs sok tapasztalatom. De pl ahol lesz kempingbe áram, ott használjuk a valaki által már felajánlott villanyrezsót.

Szállásra nekem ez is jó, bár az árlistán kiigazodni... :roll:
Klubelnök

Merjünk nagyban gondolkodni!
"Before you say you can't do it, try it" / Sakichi Toyoda
"I always say, the way a man treats his car is how he treats himself." / Tarconi


:e9lb: AE92 Liftback GT-i (4AGE, Kouki)
:te71matyi: TE71 GT DOHC Coupe (2TG, Zenki)
Kép KE11 Sedan felújítását várva (2K, Kouki)
:kp60: KP60 Starlet versenyautó építés alatt (4AGE)

Kép

Avatar
Ewing
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 647
Csatlakozott: 2009 jún. 27, 02:09 pm
Autód gyártási éve: 1990
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: XLi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Budapest
Re: Európai körtúra, Hill Climb, Toyota múzeum - 2014 Nyara

Hozzászólás Szerző: Ewing » 2014 jún. 20, 04:11 pm

Nem baj ha csak 3-an leszünk a kocsiban. Pesten alszom igen, de Újpesten, az meg nem esik útba nektek. Kitalálom és megírom addig hozzátok megyek vagy Budaörsre.

1 db villanyrezsót én is tudok vinni, csak elég viharvert szegény. :roll: :oops:
Jó ötlet az útközben bevásárlás, hisz mindig az utolsó pillanatban derül ki, valami lemaradt (legalábbis nálam :) ).
Ha utaljak előre szóljatok.
Mindjárt indulunk! :)
EE90 2E-E; 1,3 Liftback

Avatar
Zoo.HUN
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1243
Csatlakozott: 2010 okt. 19, 12:24 am
Tartózkodási hely: Dunakeszi
Re: Európai körtúra, Hill Climb, Toyota múzeum - 2014 Nyara

Hozzászólás Szerző: Zoo.HUN » 2014 jún. 20, 09:06 pm

Sry, de nem hagyom semmilyen pálya mellett a kocsit semeddig szabadon, főleg itthon, ha az nem jó h szüleidnél leteszem a kocsit, meg Ewinget + Közlekest is ha neki kell fuvar útközbe felveszem, ott átszállunk és onnan megyünk 5-en, akk megyek vonattal győrig, vagy ahol Gergő lakik.
Mi 700km-t mentünk egy 5ös bmw vel 4 embernyi csomaggal 5en ki dolgozni, és megoldottuk.
Én fogom az ölembe a "nagy táskám" amivel megyek, nekem nem gond, de nem hagyom nemzárt helyen a kocsit itthon, m1 ki mit gondol.
E8 1.8D liftback+ ---> Seca :jdm:
E8 1.6GT AE82 HB ---> FX
Kép + Kép

Avatar
Slampixxx
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 3335
Csatlakozott: 2009 feb. 02, 07:04 pm
Tartózkodási hely: Érd, Budapest
Re: Európai körtúra, Hill Climb, Toyota múzeum - 2014 Nyara

Hozzászólás Szerző: Slampixxx » 2014 jún. 21, 12:36 am

Nemtudom merröl támadsz, de ha az segit, Érden az M0 mellett berakhatod hozzám.
Corolla KE50 Liftback_ 1977
Corolla TE51 Liftback
Corolla TE51 Liftback DeLuxe USA_ 1979
Model F_ 1986

·A komoly vasak hátul tekernek·
Kép

Avatar
Zoo.HUN
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1243
Csatlakozott: 2010 okt. 19, 12:24 am
Tartózkodási hely: Dunakeszi
Re: Európai körtúra, Hill Climb, Toyota múzeum - 2014 Nyara

Hozzászólás Szerző: Zoo.HUN » 2014 jún. 21, 09:33 pm

Köszönöm, kedves tőled, de gondolom győrig kéne kb felmenni, hogy oda csatlakozik be Gergő. Azért mondtam, akk megyek vonattal.
E8 1.8D liftback+ ---> Seca :jdm:
E8 1.6GT AE82 HB ---> FX
Kép + Kép

Avatar
Pacsker
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 23933
Csatlakozott: 2007 márc. 09, 06:44 pm
Autód gyártási éve: 1988
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:
Re: Európai körtúra, Hill Climb, Toyota múzeum - 2014 Nyara

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2014 jún. 22, 09:16 pm

Mint említettem, teljesen megértem az okot. Sajnálnám Gergohun-t ha végül emiatt fel kellene jönnie Pestre.
5-ös BMW-vel azért ne hasonlítgassuk az E9-emet. Épp ecseteltem, hogy bent van a csomiba a mélynomó. Emellett 5 nagy sporttáska, sátrak, búvárfelszerelések, polifoam, kemping asztal, székek .... Had ne ecseteljem. Hogy férnénk már el öten így + csomagok? ... Persze lehet a fejünk búbjára is pakolni 200+km-ig, kérdés megéri-e. Nekem mindegy, én vezetek... :roll:

Győrről szerintem senki nem beszélt. Gergohun Szombathelyet mondott párja lakhelyéül és Kaposvárat a sajátjaként (ha jól emlékszem). Említette is, hogy el tud hozzá menni a párja. Magyarul, ha nincs ismerősöd a pálya mellett (én se az út szélén gondoltam...), legurultok 30 perccel előttünk Kaposvárra és találkozunk a pályánál úgy, hogy már az E12-be ültök. ???
Vagy Gergohun feljön és megalszik itt, vagy vonatoztok. Nekem teljesen mindegy.

Apum talált turistagáz fejet. Talált egy félig töltött palackot is.
Hozok egy alu kancsót teának, ha megfáznánk. Lesz nálam egy kicsi kemping asztal is.
Polifoam-ot ne felejtsetek a hálózsák alá. Búvárfelszerelést a tengerbe és a garda tóba.
Klubelnök

Merjünk nagyban gondolkodni!
"Before you say you can't do it, try it" / Sakichi Toyoda
"I always say, the way a man treats his car is how he treats himself." / Tarconi


:e9lb: AE92 Liftback GT-i (4AGE, Kouki)
:te71matyi: TE71 GT DOHC Coupe (2TG, Zenki)
Kép KE11 Sedan felújítását várva (2K, Kouki)
:kp60: KP60 Starlet versenyautó építés alatt (4AGE)

Kép

gergohun
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2014 ápr. 24, 07:27 pm
Tartózkodási hely: Pécs
Re: Európai körtúra, Hill Climb, Toyota múzeum - 2014 Nyara

Hozzászólás Szerző: gergohun » 2014 jún. 22, 10:22 pm

Igen Kaposvárról indulunk így lenne a legegyszerűbb,megértjük hogy sok cuccod lesz a kocsidba,de sajna így plussz költség lesz ez kettőjüknek,de ha kocsival jönnének hozzánk Kaposvárra akkor még több is lenne az üzemanyagköltségük,és még utána kereshetnénk egymást a határnál.Szerintem akkor az lenne a legegyszerűbb ha felmegyünk mi Kaposvárról hozzád Pacsker,alszunk pár órát(ha már így felajánlottad),és akkor együtt indulnánk akkor hajnalban,Közlekes meg Zoo mintha az írta volna hogy meg tudják oldani a fuvart,de ha nem akkor pesten belül el tudok értetek ugrani.Csütörtök este kellenne akkor felmennünk Budapestre ugye? :D
Elöző kommentekhez: Igen én ajánlottam fel a elektromos főzőlapot,azt tudok is vinni,és ha 1-2 nap lesz szállás akkor az tudjuk majd haszálni,ha meg nem lesz akkor ott a gázégő. Nekem megfelel a Passue szállás amit Közlekes talált(foglalni kéne azt is),én most foglaltam le azt a szállást amit belinkeltem nektek 36eft/7fő lesz,azt írták holnap kapom a visszaigazolást,remélem nem kell előre utalni nekik foglalót.Keresgélek én is garda tónál,de segítsetek ti is,valami olcsó szállást kéne találni,jobban ki tudnánk magunkat ágyban pihenni mint egy sátorban(szerintem),mert ha hullákl leszünk másnap,nem tudjuk annyira élvezni az utat.Baj csak az hogy szerintem nem fogunk tudni 5eft/ fő/éj áron találni szobát,de tegyünk meg mindent.Nem jött semmi komment a Salzburgi ötletre? Voltatok már? vagy nem érdekel? :burnout:
Tudjátok hogy a Gardá-nál hol érdemes strandolni valaki volt már??
Még valami: Pacsker hozol gps-t Te is?? Én viszek csak még kell vennem ilyen felcuppantós tartót hozz,nem árt azért ha ketten gps-ezünk hogy nem menjünk félre.

gergohun
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2014 ápr. 24, 07:27 pm
Tartózkodási hely: Pécs
Re: Európai körtúra, Hill Climb, Toyota múzeum - 2014 Nyara

Hozzászólás Szerző: gergohun » 2014 jún. 22, 11:01 pm

Most találtam gyakori kérdések.hu-n ezt írta valaki: Lehet, hogy már lekéstem a válasszal, de mi minden évben elmegyünk a Gardához, mert találtunk egy nagyon jó campinget Pacengoban a Camping Lidot. Ez egy tóparti camping medencével, ragyogó tisztasággal és jó árakkal.
Ha nem igényelsz luxus körülményeket. Aranyos 4 és 6 fős bungik vannak ha jól emlékszem 30 EUR körüli áron. Van honlapjuk www.campinglido.it

Fent van az árlista is,ha jól értelmezem 64euro egy 6fős bungi,sajna 7 fős nincs,de sátrazni is lehet. Ti is nézzétek meg hogy jól értelmezen-e?

gergohun
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2014 ápr. 24, 07:27 pm
Tartózkodási hely: Pécs
Re: Európai körtúra, Hill Climb, Toyota múzeum - 2014 Nyara

Hozzászólás Szerző: gergohun » 2014 jún. 22, 11:10 pm

Fura,mert amikor rámentem az ár kalkulálásra,akkor 5700ft/fő re jött ki a kalkulációjuk.Lehet hogy ezek az árak csak akkor érvényesek ha 1 hétre megyünk,kevesebb időre kérnek felárat

Avatar
Zoo.HUN
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1243
Csatlakozott: 2010 okt. 19, 12:24 am
Tartózkodási hely: Dunakeszi
Re: Európai körtúra, Hill Climb, Toyota múzeum - 2014 Nyara

Hozzászólás Szerző: Zoo.HUN » 2014 jún. 22, 11:41 pm

Én mondtam, h lemegyünk kocsival kaposig, közbe mi Balatonozunk egyet Közlekessel 8) , majd kaposon beszállunk/át és re. Vonattal nekem drágább macerásabb és hosszabb kb, mint ha leGTzünk ketten, ezért sztem ne gyertek fel pestre. De legyen az amit mondtok, nekem m1 már csak, döntsd el (Gergő) h neked melyik kényelmesebb és kevesebb macera. (sztem)
Ha meg Pesten alszotok, akkor én ha megyek, begyűjtöm Közit meg Ewit útközbe, forgalom úgyse lesz.
E8 1.8D liftback+ ---> Seca :jdm:
E8 1.6GT AE82 HB ---> FX
Kép + Kép

Avatar
Közlekes
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 240
Csatlakozott: 2011 aug. 13, 12:04 pm
Tartózkodási hely: Budapest, XVII. ker.
Re: Európai körtúra, Hill Climb, Toyota múzeum - 2014 Nyara

Hozzászólás Szerző: Közlekes » 2014 jún. 23, 12:22 am

gergohun írta:Keresgélek én is garda tónál,de segítsetek ti is,valami olcsó szállást kéne találni,jobban ki tudnánk magunkat ágyban pihenni mint egy sátorban(szerintem)
Van elég sátorozós tapasztalatom, és szerintem annyira nem vészes.
Hirtelenjében, bár gondolom már megtaláltad:
http://www.camping.it/hungary/lagodigar ... godigarda/

Nézegettem helyeket, sátrazással van 4000 Ft/fő alatt is, csakhogy a foglalás sok helyen a banki átutalás pedig idő, amiből kifutottunk.
Itt pl nem találtam foglalásra utaló jelet, persze kevés normális magyarázat van hozzá...
http://www.campingcampagnola.it/EN/1/1713/price.htm

Lassan úgy érzem, a betervezett olaszországi pizzázást kihagyjuk, és inkább alszunk belőle egy fél éjszakát :D
BMW M1, Porsche 935 (slot car) http://carrera-servo.blog.hu/

Avatar
Pacsker
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 23933
Csatlakozott: 2007 márc. 09, 06:44 pm
Autód gyártási éve: 1988
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:
Re: Európai körtúra, Hill Climb, Toyota múzeum - 2014 Nyara

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2014 jún. 23, 10:47 am

Campagnola kemping jobbnak tűnik. De csak azért, mert a tó felső részén található.
Ahogy írtátok korábban (én is tapasztaltam) a nagy hegyek miatt a tó szélén csak 1x1 sávos főút van, ami tele van turista látnivalókkal, éttermekkel, szálláslehetőségekkel, kikötőkkel, strandokkal. Itt nagyon beállhat a közlekedés.
Ha a két éjszakát követően a tó Északi csücskéhez kell vándorolnunk (Hill Climb és Ausztria), akkor plusz 4x belefuthatnánk abba, hogy dugóba veszítsünk értékes órákat, ha a Déli szélesebb, öblösebb (strandosabb) részen a Lidoban szállnánk meg. Csak egy vélemény. Többséghez igazodok.

Kempingekre visszatérve van egy olyan érzésem, nem feltétlenül kell előre foglalni. Még a szezon elején leszünk és talán be-be kérdezünk mennyi az annyi. Sátor hely szinte mindig van. Persze, ha van olcsó bungalló, akkor foglaljunk. Ha csak 6 ágy van, szerintem felváltva megoldjuk, hogy valamelyikünk földön aludjon. Néha még jó is. Én vállalom egyszer.

Zoo, nem mondtad, hogy mentek kocsival Kaposvárig :) ... Ha úgyis jobb, mint a vonat, akkor túl van tárgyalva. Szerintem is felesleges fárasztani Gergőéket, ha költségben ugyanannyi. Ráadásul így tudnak aludni is.
Magyarul, akkor mi (Ewing, Wortex, Én) indulunk tőlem 3:00-kor és annyi a varia így, hogy nem állunk meg Budaörsön vásárolni, hanem találkozunk a Nagykanizsai Tesco-ban 5:15-kor. Ott bevásárolunk közösen, tankolunk még egy telit és útnak indulunk. Megfelel így mindenkinek?

Zoo, te mit akarsz Ewing-al? Ezt végképp nem értem :)
Gergohun, jól nézem, hogy tőletek már a te autóddal - Közlekessel és Zooval a hátsó üléseken - a legjobb találkozási pont Nagykanizsa? Így talán neked Magyar pályamatrica sem kell :)

Ha Gergohunék mégis szeretnének feljönni és Bp-ről közösen indulni , akkor (ugyan nem mondtam ilyet), de megszállhatnak nálam, ha nem zavarja őket, hogy 31 nm-en lakok és csak 1 szoba van. Persze csak akkor, ha az előző variáció nem felel meg.

Köszi a Lienz foglalást! Ha kell előleg, szólj!
Gardánál kiépített strandok főleg a Déli, öblösebb (sekélyebb) résznél vannak. Alapvetően hideg a vize, mert több 100 méter mély és a hegyekből folyik bele a hólé. Viszont kristálytiszta és álomszép, sok-sok hallal. A Déli öblösebb részen van a Lido kemping, felőlem lehetünk ott is, de akkor imádkozzunk, hogy ne legyen dugó a tó melletti úton.
A felső részen pedig kocsi letámaszt, aztán bárhol beleugrik az ember. Annó én így fürödtem és nem jött a Rendőr, hogy elvágja a torkom. Szerintem szabad. Itt sziklás a part és gyorsan mélyül (búvárkodáshoz ideális), de lehet van erre is kiépített homokos/kavicsos strand. Zoo nemrég járt arra, remélem ír beszámolót.
Klubelnök

Merjünk nagyban gondolkodni!
"Before you say you can't do it, try it" / Sakichi Toyoda
"I always say, the way a man treats his car is how he treats himself." / Tarconi


:e9lb: AE92 Liftback GT-i (4AGE, Kouki)
:te71matyi: TE71 GT DOHC Coupe (2TG, Zenki)
Kép KE11 Sedan felújítását várva (2K, Kouki)
:kp60: KP60 Starlet versenyautó építés alatt (4AGE)

Kép

Avatar
Pacsker
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 23933
Csatlakozott: 2007 márc. 09, 06:44 pm
Autód gyártási éve: 1988
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:
Re: Európai körtúra, Hill Climb, Toyota múzeum - 2014 Nyara

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2014 jún. 23, 10:57 am

Nem voltam még Salzburgban. Ha tényleg jó, felőlem megállhatunk egy kis pihenőre. Úgyis az a anap lesz a legkevésbé "hajtós".
Navit telefonon viszek. Van tartóm. Csak nem tévedünk el :)
Gergő, kocsira kikérted a nemzetközi Zöldkártyát?
Ewing, biztosításunkat intézem.
Esetleg szállásnál figyelembe vehetnénk a Wifit. útvonaltervezésre, látnivaló keresésre, bármire jól fog jönni!
Klubelnök

Merjünk nagyban gondolkodni!
"Before you say you can't do it, try it" / Sakichi Toyoda
"I always say, the way a man treats his car is how he treats himself." / Tarconi


:e9lb: AE92 Liftback GT-i (4AGE, Kouki)
:te71matyi: TE71 GT DOHC Coupe (2TG, Zenki)
Kép KE11 Sedan felújítását várva (2K, Kouki)
:kp60: KP60 Starlet versenyautó építés alatt (4AGE)

Kép


Lezárt