Dobjunk össze egy szerver gépre valót!!!

Minden felhasználónak kötelező! A fórummal és a honlappal kapcsolatos tudnivalók és információk.
Avatar
Zed Kristianz
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 820
Csatlakozott: 2007 márc. 10, 04:20 am
Tartózkodási hely: Budapest VII. -- Kárpátalja (UA)
Dobjunk össze egy szerver gépre valót!!!

Hozzászólás Szerző: Zed Kristianz » 2007 aug. 29, 11:23 pm

Hogy alapot képezzünk a .hu-s domainnek, megkérünk minden tagot, nézzen utána a házatáján, nincs-e elfekvőben egy-két számitástechnikai kütyü, amivel beljebb lehetünk.

Egyúttal beszéljük meg, milyen erős gépre van szükség, mekkora tárterülettel. Vegyétek figyelembe, éjjel-nappal kell mennie! Tehát inkább a minőségi és tartós cuccok fele tendáljunk.

Mivel klubpénz effektíve nincsen, ideiglenes megoldaskent kitalálunk majd valamit, ha pénzre lesz szükség ezen cuccok valamelyikének a megvásárlására.

Jó keresgélést! :wink:
ALAPÍTÓ TAG - Tiszteletbeli elnökségi tag

AE92 /Kyuni/ Liftback 4A-F '88
Karburátor Rulez! :twisted:

Elporladva 2016...

Pacsker

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2007 aug. 30, 11:41 am

egy olyan 700 Mhz-től induló , de az ideális olyan 1,5 Ghz-es procijú, mondjuk 256 Rammal rendelkező alap gépet kellene összehoznunk. 20 gigás vinyó már bőven elég egyenlőre.

nekem is van itthon szerintem sok alkatrész. Majd körbenézek. Gápház, videókártya mindegy. CD-rom és USB muszáj lenne. Na meg internet csatlakoztatási lehetőség.
Egy XP-t rá, ezer tűzfallal, vírusírtóval, egy két alapprogi aztán indulhat a menet.
Ami nagyon fontos lenne. Amire talán költenünk is kéne, az az energiaellátása. Mindenképpen kellene egy jó minőségű táp mivel éjjel nappal menne, egy nemtom a szakkifejezést(magasfeszültség védelem) Ha a táp beengedi a 230V-ot, akkor ne vágjon haza mindent. És esetleg egy szünetmentes táp.

Az elhelyezést mondjuk vmi koliban kellene bejátszani. Azok általában geinchálózaton vannak nagy sávszélességgel és ami nekünk fontos, hogy nagy feltöltési sebességgel is. Szerintem az elhelyezést meg tudom oldani.

Várjuk zolival ki mit tud felajánlani! nincs klubpénz, ezért tényleg a jóindulatotokra számítunk.

Avatar
Biagio
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 2864
Csatlakozott: 2007 máj. 25, 11:15 am
Tartózkodási hely: majdnem Bp.

Hozzászólás Szerző: Biagio » 2007 aug. 30, 04:15 pm

Hát sajnos alkatrésszel nem tudok hozzá járulni, mert faterkámnak most nyáron dobtam össze egy gépet és ami volt belekerült!
De ha ha úgy van anyagilag tudom támogatni, ha ez így ebben a formában megfelel!? :roll:
Vissza kettõ, padló, vagy nagy gáz, kis kuplung.
No injektor No ABS No Computer No problem :e9bia:
Kép

Avatar
decaon16
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007 máj. 20, 03:22 pm
Autód gyártási éve: 1997
Autód típusa (és generációja): Corolla E11
Autód felszereltségi jelölése: G6
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Hungary

Hozzászólás Szerző: decaon16 » 2007 aug. 30, 04:16 pm

Én csupán egy LG 52X-es CD olvasót tudnék beadni a közösbe! :oops:
Ha kell, ingyen elküldöm postán!
De ha ez kevés, hajlandó vagyok bizonyos összeget átutalni nektek, csak adjatok egy számlaszámot, amire mehet a zsé!
1997 E11 Liftback 1,3 G6
Misel (Volt adminisztrátor bácsi)

Kép
"Így vagy úgy, de a sors visszafizet mindenkinek mindent!"

Avatar
paradoxx
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2007 máj. 19, 05:03 pm
Tartózkodási hely: Tiszaújváros

Hozzászólás Szerző: paradoxx » 2007 aug. 30, 07:33 pm

Porosodik nálam egy 500 Mhz-es konfig, 17" monitor, szerintem van benne egy 64 megás ram. Tudom, hogy ez 700 MHz alatt van, de több nincs itthon :(
Eladva...

Avatar
ngabeee
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 170
Csatlakozott: 2007 jún. 28, 02:06 pm
Tartózkodási hely: Almásfüzitõ, Kóny, Komárom-Szõny, Bp.

Hozzászólás Szerző: ngabeee » 2007 aug. 31, 10:07 am

Hi!

Szerintem nem Vindózt kéne rárakni, a sok védelem lezabálja a prociidőt :lol:. Linux szerintem -szinte- minden szempontból jobb választás, több disztrinek is van szerver változata, alapból bekonfigolt védelemmel 8). Gyorsabb, stabilabb, stb. Telepíteni sem nehéz (nem sokkal bonyolultabb egy Vindóz telepítésnél :lol:). Bár személyes tapasztalatom nincs a témában, de olvastam és láttam cikkeket, TV műsorokat, ahol bemutatták a folyamatot, és 1általán nem tűnt vészesnek. (Meg hát nagy a Linux-os közösség, van válasz (majdnem) minden kérdésre fórumokon. :idea:)

Ha van console guru a csapatban, akkor meg a proci sem számít, manapság a Linux-ot futtatni képes otthoni kis router-ek 200-300 MHz-es procikkal vannak megáldva, 16, 32 MB RAM-mal, de ehhez képest jól végzik a dolgukat.

Szerintem :).

Üdv!
Repül a Corolla, ki tudja, hol áll meg...

Today, Tomorrow, Toyota Corolla '98 1.3 sedan

Pacsker

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2007 aug. 31, 10:43 am

Köszönöm mindenkinek a gyors és nagyon lelkes hozzászólásait!

Egyenlőre pénzt semmiképp sem fogadnánk el. ha kérhetem, aki felajánlotta, az a Nyéki talira hozza el azt amit fel tud ajánlani. Először mindent begyűjtenénk, összedobnánk a lehető léegjobbat, aztán menne is vissza, ami nem kellett. De nem kell egész config mindnekitől. Ha csak van valakinek 64 ramja az is jó. Annak is nagyon örülünk. Vagy egy tápja, vagy egy feszültségvédelme. Vagy ami nagyon fontos Winchesterei!.

Paradoxx, akár még jó is lehet az az 500mhz. Hozd el kérlek a talira te is, aztán majd okoskodunk.

Még1x köszönöm a felajánlásokat és várjuk a többiekét is!

Pacsker

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2007 aug. 31, 10:53 am

Ja és a Linux jó ötlet!

Személy szerint nem használom de én is sok jót hallottam róla. főként servernek használni. Sőt sokan mondják jobban is vadnak védve az interneten.
De nem értek hozzá :cry: nem tudok távoli hozzáférést csinálni. Semmit :cry:
Ebben akkor más segítsége kéne!

Akár ha te értessz hozzá...

Avatar
ngabeee
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 170
Csatlakozott: 2007 jún. 28, 02:06 pm
Tartózkodási hely: Almásfüzitõ, Kóny, Komárom-Szõny, Bp.

Hozzászólás Szerző: ngabeee » 2007 aug. 31, 11:03 am

Pacsker írta:De nem értek hozzá :cry: nem tudok távoli hozzáférést csinálni. Semmit :cry:
Ebben akkor más segítsége kéne!
Nem vagyok Linux guru, most ismerkedem vele, de jól haladok, és szívesen segítek, amiben csak tudok.
Konzolos, SSH-s elérés 100%, hogy alapból fent van, ha nincs, akkor is csak 1 csomagot kell feltelepíteni, és már megy is. Grafikus, "távoli asztal"-szerű elérést pedig asszem maga az X szerver is tud, néhány paramétert kell az indító scpirtjébe tenni. Ha jóltom. Meg még millió1 más progi is van ilyenre (pl. VNC). Szal a távmenedzsment nem gond.

Ja, majd elfeljtettem. Tesómnak van egy kiselejtezett, de működőképes, szintén 500 MHz-es, asszem 256 MB SD-RAM-os, GF2 MX 200 vidkaris gépe (3D ugye lényegtelen). Megpróbálom elkunyerni Tőle.

Üdv!
Repül a Corolla, ki tudja, hol áll meg...

Today, Tomorrow, Toyota Corolla '98 1.3 sedan

Pacsker

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2007 aug. 31, 12:53 pm

Köszönöm a segítséget! :)

Akkor ugye találkozunk Nyékládházán? :) Vagyis előtte már Pesten.

Avatar
ngabeee
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 170
Csatlakozott: 2007 jún. 28, 02:06 pm
Tartózkodási hely: Almásfüzitõ, Kóny, Komárom-Szõny, Bp.

Hozzászólás Szerző: ngabeee » 2007 aug. 31, 01:12 pm

Pacsker írta:Akkor ugye találkozunk Nyékládházán? :) Vagyis előtte már Pesten.
Remélhetőleg igen, ráérés és benzin kérdése a dolog, a 2 napos ottlétet most sem tudom/tudjuk garantálni :(, majd meglátjuk :roll:, remélem a legjobbakat.
De ez már 1 másik topic témája :).
Repül a Corolla, ki tudja, hol áll meg...

Today, Tomorrow, Toyota Corolla '98 1.3 sedan

Avatar
Layosh
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1404
Csatlakozott: 2007 márc. 19, 01:54 pm
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker

Hozzászólás Szerző: Layosh » 2007 aug. 31, 03:13 pm

figyeljetek csak. Nálunk itt a cégnél vagy egy rakás régi PIII as Celeron 1Ghzs gép. 256 ram alaplapi videókari ilyesmi. Sztem gyakorló servernek erre az egy weboldaralra LINUX al simán elmenne. Megkérdezzem mennyiért vágnának hozzánk egy gépet? ÚGysem érnek már szinte semmit. Amúgy a HOSTING van asokba nem a gép. A hosting lehet havi 10-15 rudi. Hacsak valakinél nincs otthon valami űber net.

Avatar
decaon16
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007 máj. 20, 03:22 pm
Autód gyártási éve: 1997
Autód típusa (és generációja): Corolla E11
Autód felszereltségi jelölése: G6
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Hungary

Hozzászólás Szerző: decaon16 » 2007 szept. 14, 04:58 pm

Ehmmm....
Van valami újdonság? Hol tart a dolog?....
1997 E11 Liftback 1,3 G6
Misel (Volt adminisztrátor bácsi)

Kép
"Így vagy úgy, de a sors visszafizet mindenkinek mindent!"

Avatar
Layosh
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1404
Csatlakozott: 2007 márc. 19, 01:54 pm
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker

Hozzászólás Szerző: Layosh » 2007 szept. 26, 09:47 am

Jah az előzőekhez szólva sztem is Linux kéne inkább. Jó tom hogy nehezebb az egész téma, meg kell egy szakértő. De kell egy alap Debian a gépre ami éppen pár mega, és kell egy Apache, MYSQL combo és kész. Ramigénye mivel nem túl nagy maga az oldal a 256 az reálisnak tűnik. Viszont később ha már nagyon sokan írunk a fórumba az terhelheti a gépet.

Namost winyó ügygben én azt mondom, hogyha meg tudjuk oldani hogy legyen valaki révén napi mentés akkor egy kb 20-40GB winyó vígan elég.
Vagy két darab tök egyforma winyó és RAID 1 be "tükrözve".

Avatar
Imy
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2007 okt. 27, 11:21 am

Hozzászólás Szerző: Imy » 2007 nov. 04, 06:30 pm

Nálam elég lassú a fórum. Perceket kell rá várni, hogy betöltse.
Más oldal megy, csak ez ilyen lassú. :?


Lezárt