4A-FE TURBO

Karosszéria variánsok, motorfajták, egyéb típusok. Toyotainkról szakmai beszélgetések, tudnivalók, érdekességek...
Avatar
Gaben1004
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2008 feb. 16, 01:57 am
Tartózkodási hely: Bp
4A-FE TURBO

Hozzászólás Szerző: Gaben1004 » 2008 aug. 11, 01:08 am

Sziasztok!

Mostanában sokat gondolkoztam,hogy kéne valamit csinálni az auto motorjával.Kicsit nagyobb teljesitmény jol esne.
Több vonalon inditottam most el a projektet.
Elsöként motorcserére gondoltam 1.8az ikerlámpás celica motor elvileg belemegy (de nagyon macerásnak tünik a dolog, motort szerzni, betakeszolni, papirok...)Ha esetleg valaki csinált hasonlot, megköszönöm a tanácsait.
A másik két dolog amin gondolkodok az a 2.2es DCAT-ekben találhato elektromos turbo, vagy az 1.4 dizel motor turbo feltöltöje. Történetesen mind a kettöböl van 1, tehát ez ezért is egyszerübb mint az esetleges motor csere.
Az elektromos turbot sztem 2 héten belül felhebrálom valahogy, bár nem tudom érezni lehet-e majd valamit, már igy kézben kiprobáltam kb olyat fuj mint egy jobb hajszárito max fokozaton, áram felvételt még nem mértem, de a 1,5-ös kábel idö után már melegedett rendesen.
A dizel turbojával még nem tudom mi lesz,egyelöre szerzek 1 leömlöt és a lakatosokkal rábarkácsoljuk a turbot,a szivocsövét valahogy ideiglenesen megoldomaztán meglátom mi lesz.Szerintem nem lehet gond ezek a turbok nem nagy nyomáson dolgoznak,max a többlet benzin hiányával lesznek gondok,bár a légtömeg mérönek érzékelnie kell a többlet levegöt,de ha nem akkor erre is vannak ötleteim és talán jön segitség a TMHbol is.
Én arra gondoltam,(lehet hogy hülyeség,vagy nem müködik)hogy a beszivott levegő hömérséklet érzékelő exponenciálisan változtatja az ellenállását a höm változás hatására. Ezáltal több illetve kevesebb üzemanyagot ad az ecu a motornak.Ha a légtömegmérö elé bekötnénk egy potenciométert akkor, ugyanugy változna a kör ellenállása a höm. fügvényétöl plusz az általunk a potenciométeren beállitott ellenállástol.(azért kell potenciométer mert igy beállithato a legjobb keverési arány a többlet levegöhöz amit a turbo szállit, COgépen lehet látni mikor jó)

Egyelöre még kisérletezem, ha valakinek van ötlete várom!
EXTREME E100 4A-FE

Avatar
six
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2008 máj. 21, 03:44 pm
Re: 4A-FE TURBO

Hozzászólás Szerző: six » 2008 aug. 11, 01:29 pm

Először is drukkolok, hogy valami összejöjjön! :)
Gaben1004 írta:A másik két dolog amin gondolkodok az a 2.2es DCAT-ekben találhato elektromos turbo
Az ilyen elektromos feltöltők az eddigi tapasztalataim szerint kb. annyit érnek, mintha tüdőből akarnád a többlet levegőt biztosítani. Ami már igazán brutális, ahhoz kellenek ujjnyi vastag kábelek meg 3 teherautóakksi a csomagtartóban...
Gaben1004 írta:max a többlet benzin hiányával lesznek gondok
Ezzel én akkor is óvatos lennék. A többlet levegő többlet oxigént, az meg többlet hőterhelést okoz. Van hengerfejtömítésed is feleslegbe? :-)
Gaben1004 írta:bár a légtömeg mérönek érzékelnie kell a többlet levegöt,de ha nem akkor erre is vannak ötleteim és talán jön segitség a TMHbol is.
Én arra gondoltam,(lehet hogy hülyeség,vagy nem müködik)hogy a beszivott levegő hömérséklet érzékelő
Konkrétan egy ismerős csinált ilyet, működőképes a dolog. Ő mondjuk egy kis áramkört gyártott, és amikor felépült a turbónyomás, akkor elcsalta az ECU jelét mínusz 30 fokra :twisted: :twisted: . Ne szegje a kedvedet, az ő kocsijában átégett a dugattyú végül :lol:, mert a Daihatsukban ezek tényleg majdnem kartonpapírból vannak, nagyon vékonyak, a rárakott turbó meg egy brutális dízel Renault-turbó volt, ha jól emlékszem. Szóval a hőterhelés nem lebecsülendő! És 0,5 bar fölé épp ezért szerintem nem érdemes vinni...
E11 JT facelift 4ZZ-FE Sedan Harmony 2001... volt 11 évig

Avatar
Bohi
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 3288
Csatlakozott: 2007 ápr. 17, 10:55 pm
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Bohi » 2008 aug. 11, 08:15 pm

Az igen, akkor nem csak én vagyok egy kicsit beteg.... :lol: :lol: :lol:
Sok sikert az átalakításhoz! Bár én lehet inkább motort cserélnék. Az 1.8 celica sztem harmatgyenge, legalábbis egyik haveromnak az utcsó gen celicája van és nem vagyok tőle elájulva. Egy turbóval már szebb vagy egy TS blokk. Na jó, ezek már eléggé drága dolgok.
Én egy évig agyaltam, hogy rakok bele vmi brutál motort. először 3sgte aztán 3sge, de óriási munka meg sok-sok pénz és persze fejleszthetek mindent... Már lemondtam róla, legalábbis egyelőre! :wink:
Bár a 940 kilót jól húzná egy 4age is.... :lol:
Egy kalappal, nem vagyok egy nagy szaki. Ilyen szinten nem tudok tanácsokat adni... :wink:

Ja, ha valaki tud egy paseo motort, akkor légyszi szóljon!!! 5A-FE
Köszi
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bohi 2008 aug. 11, 08:16 pm-kor.
'87 E8 GT SEDAN
Prius II

Avatar
Gaben1004
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2008 feb. 16, 01:57 am
Tartózkodási hely: Bp

Hozzászólás Szerző: Gaben1004 » 2008 aug. 11, 08:15 pm

igazad van, ma kiprobált20Ampert ,aztán beáll 13Amper környékén.
Probaképen csak belogattam a nyomooldali csövet egy 1.4-es vvti szivocsonkjához,kb 200at esett a fordulat amikor bekapcsoltam a turbot,szerintem ez az elektromos terhelés :)
Szoval elvile kicsit szarabb mint ugy simán, bár nagyon jo hangja van,fütyül mint sugárhajtómü. :)

Tovább kisérletezem.am az elektromos turbot, induláskor
EXTREME E100 4A-FE

Avatar
Pacsker
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 23933
Csatlakozott: 2007 márc. 09, 06:44 pm
Autód gyártási éve: 1988
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2008 aug. 11, 09:48 pm

Örülök, hogy van egy pár hasonló elmeroggyant ebben a klubban, mint én! :)

Először azt kéne eldönteni mit is szeretnél?
Hány Le?
4A-FE ből akár turbóval akár elektromos feltöltővel szerintem egészségesen (hogy még bírja a gyári hajtókar, dugó, hfej...) olyan 130-145 lovat lehet kihozni a 105 helyett. Gondolom ez olyan 0,4 körüli turbónyomást jelenthet. Persze ha ezt a beállítást is üti vágja az ember, hamar kipurcan. Hogy előbb lesz-e csapágyas, mint dugó, szelepsérült, azt nemtudom...
Mégis azt mondom, hogyha neked megfelel egy ilyen teljesítmény, és okosan járnál vele, akkor érdemes belevágni. Tudom nehezebb a turbo beépítése, mint a kompresszoré, de a hangja miatt is feltétlen az elsőt ajánlanám.
Amit még az üzemanyagtöbbleten kívül megejtenék (porlasztócsúcsok?), mindenképp beraknék a helyedbe egy olajhűtőt a már említett hőtöbblet miatt.
Ja bocs :) Nekem 4A-F em volt és már abba is volt. Visszaszívva :)

Ha viszont kicsit komolyabb teljesítményre vágysz, mindenképp "szívátültetést" javaslok. Papírmunka normálisan intézhető 4A-GE nél.
Bigportos AFM 115ló, MAP 125 ló, Smallportos AFM 125 és MAP 136. Érdemes megfontolni. 4500ig családias városi autó semmi plusszal, fölötte viszont őőőőrület, hangváltozás, 8000-ig pörgetés..., hosszú sebességek. Ilyenkor igazi versenygép és sok korszerűbb, papíron nagyobb teljesítményű autóval is felveszik a versenyt. Nekem 125 lovas van. Szeretem, de ha most döntenék, talán egy picit a lenti nyomaték fele húzna a szívem, mint a pörgetésre.
Amit még szintén le lehet "okosba" papírozni, az a 4A-GE 20V-s változó szelepvezérlésű motorok. Ezeket általában be kell hajóztatni messziről (bár most van egy black-top eladó). 160 és 165 lovasok alulról is húznak már szépen és 8 ezer fölött tiltanak. Na meg ami még ugye pozitív dolog, hogy 4A motortartó bakokkal, tehát belecuppan a tiedbe :) Semmi flex! ;)

Ezenkívül ajánlanám talán a 2., 3. generációs 3SGE-ket, vagy netán ha megkaparinthatnál egy 3SGTE-t.
Az 1.8 celicától én se vagyok elájulva.
Klubelnök

Merjünk nagyban gondolkodni!
"Before you say you can't do it, try it" / Sakichi Toyoda
"I always say, the way a man treats his car is how he treats himself." / Tarconi


:e9lb: AE92 Liftback GT-i (4AGE, Kouki)
:te71matyi: TE71 GT DOHC Coupe (2TG, Zenki)
Kép KE11 Sedan felújítását várva (2K, Kouki)
:kp60: KP60 Starlet versenyautó építés alatt (4AGE)

Kép

Avatar
Gaben1004
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2008 feb. 16, 01:57 am
Tartózkodási hely: Bp

Hozzászólás Szerző: Gaben1004 » 2008 aug. 11, 10:57 pm

köszönöm az infokat
a black-top nekem is eszembe jutott csak nem tudom hogy a válto stimmel-e vagy kell valami közbetétet csinálni?!
EXTREME E100 4A-FE

Avatar
Pacsker
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 23933
Csatlakozott: 2007 márc. 09, 06:44 pm
Autód gyártási éve: 1988
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2008 aug. 11, 11:00 pm

Mások az áttételek!

Mivel nagyon sokat pörög, így a te váltóddal kettesbe mennél 130 körül :) Így is üti a 100-at. Viszont ha nem ad hozzá Dénes Miki (ha már nevén nevezzük a dolgokat), akkor egy sima 4AGE váltót rá lehet rakni. Azthiszem annak az áttételei uazok!!
Klubelnök

Merjünk nagyban gondolkodni!
"Before you say you can't do it, try it" / Sakichi Toyoda
"I always say, the way a man treats his car is how he treats himself." / Tarconi


:e9lb: AE92 Liftback GT-i (4AGE, Kouki)
:te71matyi: TE71 GT DOHC Coupe (2TG, Zenki)
Kép KE11 Sedan felújítását várva (2K, Kouki)
:kp60: KP60 Starlet versenyautó építés alatt (4AGE)

Kép

Avatar
Gaben1004
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2008 feb. 16, 01:57 am
Tartózkodási hely: Bp

Hozzászólás Szerző: Gaben1004 » 2008 aug. 11, 11:11 pm

nem tudod mit kér a motorért?
EXTREME E100 4A-FE

Avatar
AndrewGL
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 996
Csatlakozott: 2007 szept. 07, 11:38 am

Hozzászólás Szerző: AndrewGL » 2008 aug. 12, 02:39 am

Bohi írta: ...
Ja, ha valaki tud egy paseo motort, akkor légyszi szóljon!!! 5A-FE
Köszi

Az 5E-FE :)

Avatar
Pacsker
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 23933
Csatlakozott: 2007 márc. 09, 06:44 pm
Autód gyártási éve: 1988
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2008 aug. 12, 02:42 am

400 körülre emlékezem. De egyáltalán nem biztos!

Írj be a performance-tuning.hu fórum toyota főtopicjába. Ott utol tudod érni. Miki1 néven fut.
Klubelnök

Merjünk nagyban gondolkodni!
"Before you say you can't do it, try it" / Sakichi Toyoda
"I always say, the way a man treats his car is how he treats himself." / Tarconi


:e9lb: AE92 Liftback GT-i (4AGE, Kouki)
:te71matyi: TE71 GT DOHC Coupe (2TG, Zenki)
Kép KE11 Sedan felújítását várva (2K, Kouki)
:kp60: KP60 Starlet versenyautó építés alatt (4AGE)

Kép

Avatar
Gaben1004
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2008 feb. 16, 01:57 am
Tartózkodási hely: Bp

Hozzászólás Szerző: Gaben1004 » 2008 dec. 21, 10:10 pm

Na ott tart a dolog, hogy az auto 1000km-en 0,8 liter olajat eszik. :D
Januárba szét kell szednem.
EXTREME E100 4A-FE

Avatar
Bohi
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 3288
Csatlakozott: 2007 ápr. 17, 10:55 pm
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Bohi » 2008 dec. 22, 03:03 am

Gaben1004 írta:Na ott tart a dolog, hogy az auto 1000km-en 0,8 liter olajat eszik. :D
Januárba szét kell szednem.
Uhhh! Az nagyon sok! Hogy-hogy? Volt valami okosítás? Vagy a motorhoz lett nyúlva egyáltalán? Sok sikert hozzá! :wink:
'87 E8 GT SEDAN
Prius II

Avatar
DBandesz
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1126
Csatlakozott: 2007 nov. 22, 10:36 am
Tartózkodási hely: Szentes

Hozzászólás Szerző: DBandesz » 2008 dec. 22, 11:40 am

Ajjaj. Az már rengeteg. persze egy VAG csoportos motornál az 1l /1000 km a "még éppen egészséges határ", de ez egy Toyota, ugye...

Mi lesz a műtét? Fúrás, vagy csak gyűrűzés?

sprintike
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2007 nov. 15, 10:00 pm
Tartózkodási hely: Vác közelében

Hozzászólás Szerző: sprintike » 2008 dec. 22, 03:07 pm

Sajnos már nekem is ennyit eszik.Elmehet ennyi a szelepszárszimeringek miatt vagy nagyobb a gáz?

Avatar
Lackó
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 3459
Csatlakozott: 2008 júl. 17, 05:02 pm
Autód gyártási éve: 2017
Autód típusa (és generációja): Egyéb Toyota
Autód felszereltségi jelölése: Egyéb
Autód karosszéria variánsa: Crossover

Hozzászólás Szerző: Lackó » 2008 dec. 22, 04:08 pm

DBandesz írta:Ajjaj. Az már rengeteg. persze egy VAG csoportos motornál az 1l /1000 km a "még éppen egészséges határ", de ez egy Toyota, ugye...

Mi lesz a műtét? Fúrás, vagy csak gyűrűzés?

Meg kell védenem a VAG csoportot. Nem jellemző rájuk amit írtál.


Válasz küldése